Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Piramida Maesterów

Go down

Piramida Maesterów Empty Piramida Maesterów

Pisanie  Harras Harlaw. Nie Mar 17, 2019 8:54 pm

***
Harras Harlaw.
Harras Harlaw.

Liczba postów : 200
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Piramida Maesterów Empty Re: Piramida Maesterów

Pisanie  Harras Harlaw. Nie Mar 17, 2019 9:15 pm

4 lipca 336 AC

Po rozmowie z Theonem, Harras pojechał do swoich maesterów, żeby omówić z nią jeszcze jedną kwestię, dotyczącą ich bezpieczeństwa. Zebrał kilku co bardziej ogarniętych arcymaesterów, bo oni powinni najszybciej rozwiązać jego problem. Zapewne zajęło to chwilę. W międzyczasie Harras miał okazję przypatrzeć się, jak pracują jego dzielni maesterzy. W końcu, gdy zebrał kilku najlepszych uczonych, spytał:
- Jak szybko bylibyście w stanie nauczyć kruki, by wracały do Astaporu, do nas? I jak ciężko nauczyć się oporządzać taką kruczarnią? - spytał. Jeśli odpowiedzi byłyby zadowalające, już wkrótce mógłby zastosować te modernizacje w praktyce i znacząco ułatwić sobie życie.
Harras Harlaw.
Harras Harlaw.

Liczba postów : 200
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Piramida Maesterów Empty Re: Piramida Maesterów

Pisanie  Mistrz Gry Wto Mar 19, 2019 11:26 pm

Żelazny konkwistador, Harras Harlaw, zebrał kilku arcymaesterów, coby omówić z nimi kwestię dostarczania listów. Zapytał zatem o tresurę, która sprawiłaby, iż pergaminy niesione kruczymi skrzydłami, trafiałyby do Piramidy z morza. Wszak z drewnianych statków, które mogły znaleźć się w dowolnym punkcie na mapie. Uczony złapał się za brodę – sztampowo, co nie? Nie myślał jednak długo, widocznie posiadając kilka sztuczek. A raczej, wiedzę w tejże dziedzinie.
Cóż... jeżeli poczniemy tresurę od dnia jutrzejszego, uważam, że powinna zająć nam nie dłużej niż lekko ponad tydzień. Musielibyśmy trenować wiele kruków jednocześnie, dodatkowo nie mogę zapewnić, iż zawsze będą one wracać. Możemy jednak spróbować wpoić im punkt docelowy. Zacząć od niedalekiego dystansu, stopniowo powiększając go. Mógłbym spróbować. – Odparł mędrszym głosem.
Za młodu wyszkoliłem wiele kruków. Wiem do czego są zdolne, a co przekracza ich możliwości. Natomiast, jeśli chodzi o kruczarnie, o ile dobrze zrozumiałem te na statkach, nie wymagają one wiele wysiłku. Odpowiednio wytresowany kruk dotrze we wskazane, zakodowane miejsce. Wystarczy wypuścić. Jeno karmić go trzeba. – Dodał.

Szept.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9615
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Piramida Maesterów Empty Re: Piramida Maesterów

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach