Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Oaza

Go down

Oaza  Empty Oaza

Pisanie  Aaron Toland. Nie Sty 14, 2018 7:50 pm

***
Aaron Toland.
Aaron Toland.

Liczba postów : 11
Data dołączenia : 25/12/2017

Powrót do góry Go down

Oaza  Empty Re: Oaza

Pisanie  Aaron Toland. Pon Sty 15, 2018 2:51 pm

10 lutego 336AC

Siedem dni podróży. Siedem dni jazdy, którą Toland uwielbiał. Towarzystwo było niezgorsze, księżniczka Ashara co prawda czasem go denerwowała, jednak przez większość czasu dało się z nią żyć. Jej rycerz też nie był najgorszy, Toland od razu po wyjeździe zapytał go o jego imię i traktował go jak dobrego znajomego. Szybko jednak zapomniał o jego mianie i zaczął go po prostu nazywać Czapką. Bo chyba był w tej grupie tylko po to, by chronić Aarona od Słoneczka. Nie miał pojęcia, czy Czapce podoba się ten przydomek, ale Tolandowi pasowało. Mała grupa spała po oazach i pustyniach, a mężczyzna używał hamaka, najczęściej jak to było możliwe na Dornijskiej pustyni. Ten postój nie był wyjątkiem, oaza nieopodal Yronwood miała parę akacji, które podróżnik szybko zaanektował na użytek swego hamaka. Nie byli w oazie sami, oprócz nich było jeszcze jacyś kupcy i kilkoro wieśniaków podróżujących po Dorne. Aaron miał zamiar ich zapytać o plotki, które słyszał od kogoś na poprzednim postoju. Odnaleziony Valyriański miecz! To była naprawdę niezła gratka, a zawadzić nie zapyta. Po rozłożeniu swego dobytku i zajęciu się koniem Aaron skierował swe kroki w stronę innych podróżnych. Jeśli Ashara chciała iść z nim, to nie miał nic przeciwko.
-Witajcie podróżnicy. Mogę się dosiąść?- zapytał grzecznie, jeśli mu pozwolono, to usiadł razem z nimi.
-Słońce nie odpuszcza. Nie pamiętam lata, w którym byłoby tak gorąco. Skąd idziecie?- zapytał z czystej ciekawości. Jeśli pytali skąd idzie, to zgodnie z prawdą odpowiadał, że ze Słonecznej Włóczni, nie zdradzając jednak tożsamości Ashary, sam za to przedstawiał się każdemu, kto zapytał.
-Macie może jakieś ciekawe wieści? Słyszałem, że gdzieś widziano ostrze z Valyriańskiej Stali! To dopiero nowina, nie sądziłem, że któreś z tych może być jeszcze odnalezione.- powiedział, potrząsając głową.
Aaron Toland.
Aaron Toland.

Liczba postów : 11
Data dołączenia : 25/12/2017

Powrót do góry Go down

Oaza  Empty Re: Oaza

Pisanie  Mistrz Gry Sro Sty 17, 2018 9:00 pm

Dwoje najemników podniosło głowy znad talerzy z zupą i spojrzało się po gościu. Wyglądał dość dostojnie, więc może chciał ich jakoś nająć. Tymczasem dowiedzieli się, że jest on w tym miejscu, z podobnego powodu co oni. Postanowili jednak odpowiedzieć.
- Ja ze Miasta Cieni, matkę mi zabili i dom spalili, nie mam już tam czego szukać.. - odpowiedział chudszy. - To samo. - odrzekł cicho drugi, nie chcąc się rozdrabniać. - Podróżujemy w tym samym celu. Szukamy tej błyskotki. Cóż plotek znamy kilka, ponoć to miecz Aegona Zdobywcy. - powiedział i się kwaśno uśmiechnął. W ten czas, jego towarzysz krzywo na niego spojrzał, nie podobało mu się, że mają pomagać jego konkurentowi w tym wyścigu.
- Oj Breslau, daj spokój! - uśmiechnął się i machnął ręką. - Wieści o mieczu jest w sumie mało, wersji jest kilka. To w Górach Księżycowych jakiś góral ponoć przeciął siedmiu mężów na raz swym ostrzem, a to w górach Zachodu, widziano jakiegoś mędrca opierającego się na długim mieczu, który za każdym razem wchodził w ziemię prawie na całą swoją długość. Ale to bajka, po co ten mędrzec, skoro jest mądry, miałby to robić? - powiedział i pokręcił głową z dezaprobatą.

Drowned
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9618
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Oaza  Empty Re: Oaza

Pisanie  Aaron Toland. Sro Sty 24, 2018 5:55 pm

Aaron wysłuchał, co też najemnicy mieli do powiedzenia. Nie mieli żadnych konkretów, a może po prostu się nimi nie dzielili? Kto to wie? Toland nie miał zamiaru ich przyciskać, chociaż może mieli więcej sekretów. Tylko co z tymi informacjami mógł teraz zrobić? Jaki kierunek wybrać jako następny? Góry Księżycowe? Góry Zachodu? Obie historie były dość nieprawdopodobne, z tego, co pamiętał o Valyriańskiej Stali, nie wynikało, że można ją wbijać na pełną długość w ziemię tak po prostu, a z odpowiednią siłą można to było zrobić nawet i ze zwykłym mieczem. Za to w historii o przecięciu 7 mężów mogło być ziarno prawdy. Może przecięto dwóch? A liczba wraz z kolejnym opowiadaniem i odległością wzrosła do siedmiu? Kto wie? Uśmiechnął się do najemników.
-Ciekawe rzeczy opowiadacie panowie. Faktycznie obie wersje są ciekawe, a moę słyszeliście jakąś jeszcze? Nie wątpię, iż ludzie pochodzący z Miasta Cieni słyszeli więcej niż garstkę zwykłych ploteczek.- powiedział z nadzieją. Może powiedzą coś jeszcze? Bo powoli zaczynał mieć wątpliwość, że te poszukiwania mają sens. Mógł zawsze przeszukać Góry Księżycowe, wybierał się nawet w tamtym kierunku, ale miał nadzieję obejrzeć Reach, Zachód może nawet zajechać na Północ, ale Dolina? Odgrodzona od wszystkiego, jedno wejście, jedno wyjście i jeszcze jakieś górskie klany do tego. Nieee to nie był dobry kierunek podróży.
Aaron Toland.
Aaron Toland.

Liczba postów : 11
Data dołączenia : 25/12/2017

Powrót do góry Go down

Oaza  Empty Re: Oaza

Pisanie  Mistrz Gry Czw Sty 25, 2018 11:52 pm

Pierwszy z gości, ten rozmownijeszy po prostu wzruszył ramionami i wgryzł się w kurczaka, którego podniósł z miski. Zrobił dwa duże gryzy, odrywając mięso od kości i rzucił ją na ziemię. Potem Toland mógł zauważyć jakiś ruch pod stołem, najwyraźniej był to wierny towarzysz najemnika. Dość duży i włochaty ogar. Podsunął sobie łapą kość i zaczął ją obgryzać. Wtedy też najemnik, który zamierzał się w końcu przedstawić, podsunął się trochę i klapnął w miejsce gdzie siedział.
- Alexander jestem. - powiedział. - Cóż innych plotek nie znamy, ale jak chcesz, możesz do nas dołączyć. - powiedział, nabierając w brudne palce trochę gotowanych marchewek. Jego towarzysz tylko westchnął i rzucił resztkami bułki do miski, a potem wstał i wyszedł z zajazdu. Poszedł się wysikać.

Drowned
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9618
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Oaza  Empty Re: Oaza

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach