Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

#15 - II Mistrzostwa Szachowe

Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Ojciec Pon Sty 18, 2021 11:32 pm

Zapraszam na drugie, (prawie) coroczne mistrzostwa szachowe Westeros, Essos i Sothoryos. Największe talenty ponownie zjadą się, by walczyć o wieczną chwałę i wysokie nagrody! Wśród nich:
*Unikatowy, rzeźbiony zestaw do cyvasse zrobiony z prawdziwej kości smoczej
*Umiejętność specjalna "Mistrz Cyvasse" dla dowolnej postaci, nie wliczający się do limitu umiejętności.
*Możliwość spotkania ze słynną Beth Harmon, legendarną mistrzynią cyvasse z samego Volantis
*PDki
*I być może wiele więcej...

Zapisy otwieram teraz pod tym postem, a potrwają one do przyszłej soboty (23/01/2021). Po nich, w zależności od ilości uczestników określę formę rozgrywki i wysokości nagród (oczywiście im więcej osób tym będą większe). Serdecznie zapraszam do tej przyjemnej i chwalebnej rozgrywki!


Uwaga - turniej odbędziemy za pomocą portalu lichess, polecam więc założyć tam konto


Ostatnio zmieniony przez Ojciec dnia Wto Sty 19, 2021 12:54 am, w całości zmieniany 1 raz
Ojciec
Ojciec

Liczba postów : 60
Data dołączenia : 12/03/2018

Powrót do góry Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty Re: #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Halleck Hoare Pon Sty 18, 2021 11:37 pm

Zapisujem się.
Halleck Hoare
Halleck Hoare

Liczba postów : 242
Data dołączenia : 25/05/2020

Powrót do góry Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty Re: #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Jalabhar Qhoqua Pon Sty 18, 2021 11:43 pm

I ja również.
Jalabhar Qhoqua
Jalabhar Qhoqua

Liczba postów : 140
Data dołączenia : 04/09/2020

Powrót do góry Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty Re: #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Findis Arryn Pon Sty 18, 2021 11:54 pm

Ok, za bardzo to ja nie umiem grać, ale też chcę wziąć udział w konkursie :3
Findis Arryn
Findis Arryn

Liczba postów : 902
Data dołączenia : 08/05/2020

Powrót do góry Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty Re: #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Leo Storm Wto Sty 19, 2021 12:01 am

Zapis.
Leo Storm
Leo Storm

Liczba postów : 18
Data dołączenia : 25/10/2020

Powrót do góry Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty Re: #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Selvyn Martell Wto Sty 19, 2021 12:48 am

Zapisuje się!
Selvyn Martell
Selvyn Martell

Liczba postów : 132
Data dołączenia : 27/11/2020

Powrót do góry Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty Re: #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Durwald Durrandon Wto Sty 19, 2021 1:08 am

I cyk, zapis!
Durwald Durrandon
Durwald Durrandon

Liczba postów : 242
Data dołączenia : 09/05/2020

Powrót do góry Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty Re: #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Florence Fossoway Sro Sty 20, 2021 12:40 pm

Masz mój miecz!
Florence Fossoway
Florence Fossoway

Liczba postów : 81
Data dołączenia : 09/10/2020

Powrót do góry Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty Re: #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Flement Algood Czw Sty 21, 2021 5:02 pm

Zapisuje się
Flement Algood
Flement Algood

Liczba postów : 3
Data dołączenia : 12/10/2020

Powrót do góry Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty Re: #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Gerold Goldberg Czw Sty 21, 2021 9:52 pm

Chętnie

Zawsze jakaś pamiątka
Gerold Goldberg
Gerold Goldberg

Liczba postów : 320
Data dołączenia : 12/08/2020

Powrót do góry Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty Re: #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Shaera Redfort Czw Sty 21, 2021 10:35 pm

A w zasadzie...niechaj będę i ja!
Shaera Redfort
Shaera Redfort

Liczba postów : 64
Data dołączenia : 29/12/2020

Powrót do góry Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty Re: #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Mistrz Gry Czw Sty 21, 2021 11:32 pm

Dobra, mamy dziesięć osób, więc zanim zgłosi się ktoś jeszcze i zepsuje mi parzystość zamykam zapisy i ogłaszam zasady.


Zasady
Turniej zagramy w dwóch fazach: grupowej i pucharowej. W pierwszej części podzielę wszystkich na 2 grupy, w których zagramy systemem każdy z każdym (czyli systemem kołowym). Dwóch najlepszych z każdej grupy awansuje do fazy pucharowej i zagra po dwa mecze, które zadecydują o końcowych wynikach. Każdy mecz będzie składał się z meczu i rewanżu, żeby szanse były równe i każdy kolor został ograny (chociaż jak będziecie niezadowoleni z długości turnieju, to usuniemy to z fazy grupowej).
Pojedynki powinny odbywać się na portalu lichess, tempem 10+5 (10 minut na całą partię i dodatkowe 5 sekund po każdym ruchu). Oczywiście nie wolno stosować dopingu itp. Natomiast jeżeli oboje przeciwników zdecydują inaczej, to mogą zmienić szczegóły zasad pojedynku - szczególnie jeśli początkujący będą mieli problemy z czasem, to zalecam grać na większym czasie.
Po rozegranej partii jej zapis/link należy przesłać do mnie, a ja to zanotuję wraz z wynikiem w poście, który pojawi się niedługo poniżej wraz z terminarzem i tabelą (aktualizowaną na bieżąco!!!). Dla ustalenia przypomnę również, że obowiązek przekazania wyniku i zapisu/linku spoczywa na zwycięzcy (białym, jeśli padł remis) - o ile oczywiście nie ustalicie inaczej.
Ponieważ zapewne nie uda się znaleźć jednego dobrego terminu dla wszystkich osób, i to na cały turniej szachowy, postanowiłem, że zostanie on rozciągnięty w czasie. Na rozegranie każdej partii w terminarzu będzie zarezerwowany dokładnie jeden, i to zazwyczaj konkretny dzień - niestety jest to z mojego doświadczenia konieczne. Natomiast będzie możliwe rozegranie tego w innym terminie - ważne, żeby w jednym momencie nie mieć trzech planowych partii do rozegrania. Oznacza to, że teoretycznie można każdą partię zagrać o dzień później niż terminowo lub, do czego również zachęcam, rozegrać wcześniej więcej partii mieć później większą elastyczność. Oczywiście w ramach wypadków losowych będziemy również wyrozumiali (tzn. ja będę). Nie należy również traktować dnia jako doby od północy do północy - zazwyczaj będę sprawdzał i weryfikował wszystko po wstawanku. Co również pozytywne przewidziałem dla was specjalnie trochę przerw, żeby nikomu nie było smutno i miał trochę więcej spokoju od szachów w razie potrzeby.
W razie wszelkich problemów organizacyjnych, technicznych, życiowych lub innych wszelakich oczywiście służę pomocą.


Dokładne zasady końcowych wyników - nie czytajcie tego, jeśli naprawdę, naprawdę nie chcecie. A nawet wtedy zastanówcie się 2 razy. To i tak pewnie się nie przyda, daję to na wszelki wypadek:


Nagrody (Mmm... PDki)


Nagród jest wiele i podejrzewam, że nikt nie będzie na turnieju stratnym. Tak więc:
*Za każdą wygraną partię należy się 2PD, a za każdą zremisowaną/wygraną walkowerem - 1PD. Jak łatwo policzyć już tutaj można wygrać razem do 20PD.
*Dodatkowe bonusy po 5PD przysługują za: awans do fazy pucharowej oraz zajęcie 3 miejsca/dotarcie do finału.
*Za dotarcie do finału postać dostanie piękne, ręcznie robione zestawy do cyvasse ze smoczej kości.
*Zwycięzca dostanie przyjaciółkę Beth Harmon, piękną mistrzynię cyvasse z Volantis.
*Wszystkie wymienione nagrody (lub inne na jakie wpadniecie dotyczące cyvasse i ustalone ze mną) można również wymienić/wykupić za 10PD zgromadzonych z turnieju. Dotyczy to również zwycięzcy, jeśliby np. chciał mieć coś na dwóch postaciach.


Inne

Partie pucharowe, jeżeli ustalicie dobry termin, to będą miały prowadzony streaming na discordzie wraz z komentarzem pewnego wybitnego i wielokrotnie nagradzanego szachisty i sędziego szachowego, którego tożsamość póki co pozostawię jako rąbek tajemnicy. Na koniec będzie można również zagrać z bossem (mną) o dodatkowe nagrody. A jak wam coś nie pasuje to wpierdol piszcie i będziemy modyfikować.


tl;dr

Gramy każdy z każdym w dwóch grupach (terminarz będzie niżej), tempem 10+5, a potem podsyłacie mi partię. Jest dużo PDków do wygrania.


Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia Pią Sty 22, 2021 12:15 am, w całości zmieniany 1 raz
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9618
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty Re: #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Mistrz Gry Pią Sty 22, 2021 12:03 am

FAZA GRUPOWA




Uwaga - na dokładne godziny rozegrania partii umawiacie się sami!!!
Uwaga2 - gość wymieniony jako pierwszy (po lewej) gra białymi.
Grupa A:

Grupa B:
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9618
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty Re: #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Ojciec Pon Lut 01, 2021 10:27 pm

FAZA PUCHAROWA


Ponieważ wyniki fazy grupowej są już rozstrzygnięte, to możemy zacząć fazę pucharową. W fazie pucharowej zagrają:


Colin Bracken vs Leo Storm
Jalabhar Qhoqua vs Findis Hoare


Pojedynek to dwie partie do rozegrania, raz białymi i raz czarnymi. W przypadku remisu należy powtórzyć dwumecz, a w przypadku dalszego remisu - powtarzać dwumecz tempem błyskawicznym (maksymalnie 5+3) do skutku. Formuła finału (czyli pojedynku zwycięzców tych pojedynków) będzie taka sama. Pojedynku o trzecie miejsce, po długich rozważaniach, postanowiłem że nie będzie.
Tradycyjnie należy przesłać mi wynik i zapis partii, żebym umieścił go tam na górze.
No i termin... Powiedzmy do piątku (włącznie) czas na półfinały, a wielki finał rozegrany zostałby w weekend.


Poza tym pozostałe pojedynki fazy grupowej można rozegrać... Powiedzmy do końca turnieju. Dla PDków. A jak zapomniałem o jakimś wyniku, to też piszcie.
Ojciec
Ojciec

Liczba postów : 60
Data dołączenia : 12/03/2018

Powrót do góry Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty Re: #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Ojciec Sob Lut 06, 2021 12:27 pm

Finał


Partie półfinałowe pewnie wygrali Jalabhar Qhoqua i Leo Storm, stosunkiem 2-0 (partie niżej), dlatego to oni zmierzą się w wielkim finale! Zasady finału są takie jak w półfinałach.


Partie półfinałowe:
Colin Bracken vs Leo Storm:
https://lichess.org/9h51iboL#0 - - -> Leo gra czarnymi
https://lichess.org/GhDBfRO4 - - -> Leo gra białymi
Jalabhar Qhoqua vs Findis Hoare
https://lichess.org/WlSdeLjt - - -> Jalabhar gra białymi
https://lichess.org/LVVS4PJn/black - -> Jalabhar gra czarnymi (partia z wybitnym komentarzem specjalistów)
Ojciec
Ojciec

Liczba postów : 60
Data dołączenia : 12/03/2018

Powrót do góry Go down

#15 - II Mistrzostwa Szachowe Empty Re: #15 - II Mistrzostwa Szachowe

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach