Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Samotnia Lorda

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

Samotnia Lorda Empty Samotnia Lorda

Pisanie  Durran Baratheon. on Wto Gru 05, 2017 12:11 am

~~~~
Durran Baratheon.
Durran Baratheon.

Liczba postów : 167
Data dołączenia : 26/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Lorda Empty Re: Samotnia Lorda

Pisanie  Aemon Blackfyre. on Wto Gru 05, 2017 12:56 am

3 stycznia 336AC

Przybył do Końca Burzy przed dwoma dniami wraz z przydzielonym mu na statek oddziałem gwardzistów oraz ser Duncanem Watersem, swoją zaprzysiężoną tarczą. Król Durran zmagał się ostatnimi czasy z chorobą, więc książę został wysłany by sprawdzić jak miewa się ich sojusznik. Przywiózł też zapas leków i ziół jakie maester Smoczej Skały uznał za odpowiednie na podstawie korespondencji z maesterm Końca Burzy, a mieli z czego wybierać dzięki niedawnej wyprawie Aemona do Braavos. Książę słyszał też na zamku co nieco niepochlebnych opinii o pewnych rodzinach, co mógł poruszyć na spotkaniu z Baratheonem wychodząc z pewną propozycją. W końcu też okazało się, że pan Końca Burzy czuje się trochę lepiej i Blackfyre uzyskał możliwość spotkania się z nim w jego samotni.
- Wasza Miłość - powitał Durrana i pochylił lekko głowę, a jeżeli ten wskazał mu miejsce siedzące zajął je. - Mam nadzieję, że zdrowie Waszej Miłości poprawia się z dnia na dzień - dodał. - Mój dziad i cała Smocza Skała byli wielce zmartwieni na wieść o tej nagłej chorobie.
Aemon Blackfyre.
Aemon Blackfyre.

Liczba postów : 510
Data dołączenia : 27/11/2017

Powrót do góry Go down

Pisanie  Durran Baratheon. on Wto Gru 05, 2017 1:51 pm

Z początkiem miesiąca do Jeleniej Przystani, przypłynął statek z herbem Blackfyre'ów na maszcie. Dowiedziawszy się o tym, Durran jeszcze przed zadokowaniem okrętu, wysłał komitet powitalny, ze swoim synem na czele, który miał przeprosić przybyszów w imieniu Króla, z racji jego braku.
Przez ostatni tydzień choroba okropnie się nasiliła, a Durran mógł liczyć jedynie na maestera w kwestii przeszywającego go bólu. Trzeci dzień miesiąca obfitował jednak w poprawę jego zdrowia, dzięki czemu mógł przyjąć gości w swojej samotni.
- Witaj Książę. - przywitał się i uniósł rękę na powitanie, która nagle powędrowała pod jego usta i zatrzymała jego kichnięcie. - Ostatnio przeżywałem jej najgorszy okres, myślałem że umrę, ale dzisiaj? Czuje się najlepiej od roku. - powiedział i usiadł na swoim krześle za biurkiem. - Miło mi to słyszeć, mam nadzieję że na Smoczej Skale wszyscy są zdrowi. - rzekł i się uśmiechnął łagodnie.

- Oh przepraszam za ten nietakt. - powiedział lekko zawstydzony i zawołał sługę, który po niecałej minucie przyniósł dwa kielichy i brandy. - Tyroshijska, najlepsza. - chwycił za kielich i jednym łykiem, opróżnił kielich.
Durran Baratheon.
Durran Baratheon.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Aemon Blackfyre. on Wto Gru 05, 2017 4:24 pm

- Dobrze to słyszeć, mam nadzieję, że przesyłka od naszego maestera przyśpieszy proces leczenia. Zioła i leki z Essos umieją działać prawdziwe cuda - powiedział, uśmiechając się lekko. - Na Smoczej Skale wszyscy cieszą się dobrym zdrowiem, dziękuję.
Gdy służący pojawił się niosąc dwa kielichy wypełnione gruszkowym trunkiem, książę przyjął jeden z nich i powąchał napój. Zdecydowanie pachniał jak tyroshyjska brandy. Blackfyre wykonał niewielki toast w stronę Durrana i przyłożył puchar do ust, opróżniając go w połowie.
Aemon Blackfyre.
Aemon Blackfyre.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Durran Baratheon. on Wto Gru 05, 2017 4:36 pm

Wysłuchał Aemona i zamyślił się na chwilę. - Gdyby tak spojrzeć, to zacząłem wracać do zdrowia po otrzymaniu nowych leków od maestera. Wygląda na to że Jelenia Przystań będzie musiała nawiązać kontakty handlowe z tym miastem Essos. Braavos, tak? - dopytał się.
Durran Baratheon.
Durran Baratheon.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Aemon Blackfyre. on Wto Gru 05, 2017 5:03 pm

- Tak, Braavos - potwierdził, chociaż musiał nanieść jedno sprostowanie. - Chociaż nie jestem pewien czy wszystkie składniki i leki były tamtejszego pochodzenia, po prostu przewijają się tam statki z całego świata, a sami Braavosi wiele żeglują, więc nietrudno znaleźć tam również towarów z odległych zakątków Essos.
Aemon Blackfyre.
Aemon Blackfyre.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Durran Baratheon. on Wto Gru 05, 2017 5:26 pm

- Rozumiem. A Jelenia Przystań to nowe miasteczko, ludzi w niej wielu nie mieszka,
ale mam pewne oczekiwania, dobry ośrodek handlu i tranzytu jest potrzebny mojemu Krolestwu.
- oznajmił. - W przyszłości jak nieco się doedukuję w kwestii handlu i zarządzania, to rzeczy z odległych krain będą do kupienia i u nas. - powiedział, uśmiechając się nikle pod nosem, stworzenie wielkiego miasta z Jeleniej Przystani, należało na razie do marzeń, ale kto wie, może jego syn tego dokona. - A skoro już tak o tym rozmawiamy, to chyba między naszymi Królestwami, nie ma większego szlaku handlowego. Dowiedz się proszę, co twój dziadek by o czymś takim myślał i mi napisz. - poprosił i podniósł kielich do góry. - Za dorobek Essos. - przechylił naczynie i pochłonął już drugi napój wysokoprocentowy tego dnia.
Durran Baratheon.
Durran Baratheon.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Aemon Blackfyre. on Wto Gru 05, 2017 6:21 pm

Właściwie rzecz biorąc to kraina Blackfyre'ów nie miała wiele do zaoferowania pod względem handlowym. Głównie ryby i kraby, acz pod Smoczą Skałą były olbrzymie złoża obsydianu, które dałoby się wykorzystać. W końcu dość ładnie sprawował się jako element biżuterii. Mieli wprawdzie dwa miasteczka portowe na Driftmarku, nad których rozbudową można było pomyśleć, ale ich główną siłą było obecnie to, że były bliżej wschodniego wybrzeża niż Królewska Przystań i Duskendale. No i w końcu siedzieli też handlowo na gardle Targaryena, kontrolując cały przepływ statków do jego miast.
- Skonsultuję to z moim dziadem przy pierwszej możliwej okazji - odpowiedział z uśmiechem, dodatkowe złoto zawsze się przyda.
Aemon Blackfyre.
Aemon Blackfyre.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Durran Baratheon. on Wto Gru 05, 2017 6:44 pm

Durran ucieszył się z faktu że Aemon, obiecał skonsultować sprawę z Królem Czarnej Zatoki. Gdyby to się udało, Jelenia Przystań mogła by się dorobić, na przetwarzaniu obsydianu i handlem jego ostateczną wersją. - Powiedz mi książę, z Końca Burzy wracasz do domu, tak? - zapytał. - [b]Jeśli tak właśnie będzie, to może wyślę mojego syna wraz z tobą, sam zaoferuje się twojej siostrze. Co o tym sądzisz?
Durran Baratheon.
Durran Baratheon.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Aemon Blackfyre. on Wto Gru 05, 2017 7:05 pm

- Miałem raczej zamiar udać się bezpośrednio do Słonecznej Włóczni - odpowiedział. - Do domu wysyłając jedynie list z informacją o przebiegu spotkania. Jeżeli jednak syn Waszej Miłości zechce odwiedzić Smoczą Skałę choćby i beze mnie, to będzie tam mile widzianym gościem.
Stryj oraz matka powinni odpowiednio przyjąć Baratheona, nawet jeżeli król ograniczy spotkanie jedynie do niezbędnego minimum. Ach... Dziadek Aegon musiał w końcu wziąć się w garść.
Aemon Blackfyre.
Aemon Blackfyre.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Durran Baratheon. on Wto Gru 05, 2017 7:24 pm

- Rozumiem, w takim razie, byłbym wdzięczny gdybyś w swoim liście zawarł informację o niechybnym przybyciu mojego syna. - powiedział, jego syn w końcu był dorosły i mógł sam podróżować, oczywiście o ile miał wystarczająco dobrą obstawę.
- To może skoro omówiliśmy ważne i ważniejsze kwestie, pójdziemy w końcu coś zjeść. - powiedział i wstał od biurka, trochę zamroczyło mu w głowie, przez co musiał oprzeć się o róg szafy stojącej obok, złapał się za czoło i je trochę rozmasował. - Cholerna choroba.

- powiedział i się lekko uśmiechnął, na tyle na ile dał radę, po czym wskazał otwartą dłonią wyjście i od razu za księciem, sam wyszedł, a kroki swe skierował do jadalni.
Durran Baratheon.
Durran Baratheon.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Gru 17, 2017 9:40 pm

29 stycznia 336AC - wieczór

Król Theodore odpoczął, posilił się i odświeżył po podróży. Teraz zaś nadszedł czas by spotkać się z Durranem i zobaczyć co ten ma mu do powiedzenia. W towarzystwie dwóch rycerzy udał się pod samotnię i sam już wkroczył do środka.
- Dobrze cię widzieć kuzynie - powiedział i zajął miejsce naprzeciw Baratheona. - Wiesz zapewne, że sytuacja w Reach jest trochę napięta, mam więc nadzieję, że nie wezwałeś mnie do opuszczenia mego domu bez ważnego powodu.
Różne słyszało się rzeczy na korytarzach. Podobno młody Blackfyre gościł w Końcu Burzy i wypłynął później na południe. Niedawno też na zamku gościli wszyscy chorąży Jeleni. Niewątpliwie szykowało się coś donośnego, a Tyrell musiał przyznać, że był tym szczerze zainteresowany.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Pisanie  Durran Baratheon. on Nie Gru 17, 2017 10:18 pm

Durran cierpliwie czekał, aż jego gość przygotuje się do narady, a gdy już zawitał w progach jego samotni, wskazał mu krzesło po drugiej stronie biurka. Od razu, wstał i nalał do obu kielichów wino, zaczynając od naczynia gościa. Usiadł chwilę po nim i go wysłuchał.
- Ciebie też dobrze widzieć i ciesze się, ze przybyłeś tak szybko. - powiedział. - Otóż powód jest bardzo ważny. - powiedział gwoli wstępu i chwycił kielich do ręki, a potem podszedł do okna,z którego rozciągał się widok na zatokę i Jelenią Przystań.
Durran Baratheon.
Durran Baratheon.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Gru 17, 2017 11:32 pm

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie  Durran Baratheon. on Pon Gru 18, 2017 2:31 pm

Durran Baratheon.
Durran Baratheon.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Gru 18, 2017 9:23 pm

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie  Durran Baratheon. on Pon Gru 18, 2017 9:45 pm

Durran Baratheon.
Durran Baratheon.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Gru 18, 2017 10:07 pm

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie  Durran Baratheon. on Pon Gru 18, 2017 10:19 pm

Durran Baratheon.
Durran Baratheon.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Durran Baratheon. on Sro Gru 20, 2017 7:51 pm

30.01.366 AC

Było ciepłe popołudnie, Durran siedział przy otwartym oknie i obserwował Jelenią Przystań. Z tej wysokości, mieszkańcy miasta wyglądali jak małe mrówki, które można było łatwo rozdeptać. Kątem oka, zauważył maszerujących żołnierzy na ulicach miasteczka, odziani byli w czarne płaszcze, musiała to być pierwsza setka wyszkolonych Granatowych Płaszczy, żołnierzy którzy mieli strzec miasta.
Król, nie do końca wiedział co się stało, ale na dole w miasteczku, wybuchło jakieś zamieszanie, żołnierze biegali, ale po chwili wszystko ustało. Musiał to być najwyraźniej jakiś napad, przeszło królowi przez głowę. Lecz w tym momencie, wpadł na genialny pomysł.
- Wezwać Dowódcę Zbrojnych i Sir Tyreka! - krzyknął, a za drzwiami słychać było odchodzącego strażnika, który zjawił się po pięciu minutach w dowódcą. Durran kazał mu usiąść i od razu przeszedł do rzeczy.
- Wpadłem na genialny pomysł. - rzekł. - Kojarzysz tego..no tego.. - próbował sobie przypomnieć, ale w ogóle mu nie szło, otworzył więc jedną z szuflad i chwilę poszperał, w końcu wyciągnął list gończy. - Karmazynowy Trafalgar. Jest sławny w Westeros, dwadzieścia sztuk złota za jego głowę? Chyba coś takiego. Sir Tyrek, weźmiesz rozsiejesz plotkę, że Trafalgar zbiera ludzi do swojej nowej bandy na naszych ziemiach i chce zrobić jakiś wielki skok, coś wymyślisz. Ty Lordzie Dowódco, zajmiesz się pacyfikacją tych bandytów, którzy zbiorą się w wyznaczonym miejscu. Jakieś pytania? - zapytał.
Durran Baratheon.
Durran Baratheon.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Durran Baratheon. on Sob Gru 23, 2017 2:50 pm

03.02.336 AC
Wieczór

Chwilę po przybyciu Tyriona do Końca Burzy, rozpoczęła się uczta, srogo zakrapiana winem. Sam król, też sobie nie żałował, ale próbował się ograniczyć do tego stopnia, żeby móc wciąż trzeźwo myśleć. Po biesiadzie, wszyscy rozeszli się orzeźwić, w tym sam Król Durran, a korzystając z upojenia alkoholowego, przy okazji porwał swoją małżonkę do łóżka, starając się jednak nie zrobić jej żadnej krzywdy, pomimo gorszego zmysłu odczuwania.
Po kilku godzinach, Durran ubrał się w swoje najlepsze szaty, które wiele nie różniły się od poprzednich, bowiem Jeleń miał jeden ulubiony styl, długi czarno żółty płaszcz, który okalał całe jego ciało. Po dotarciu do samotni, zadbał o to żeby i tam niczego nie brakowało, kazał przynieść trzy dzbanki wina: Złotego i Czerwonego Arborskiego, oraz Cierpkiego Dornijskiego i jeden dzbanek z wodą. Teraz należało tylko zaczekać na Lannistera.
Durran Baratheon.
Durran Baratheon.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Gru 25, 2017 9:26 pm

Lord Tyrion przybył na spotkanie już w pełni zrelaksowany. Najadł się i napił na uczcie, a później zażył gorącej kąpieli oraz rozkoszy w ramionach swoich dwóch towarzyszek. Na spotkaniu pojawił się w eleganckim ubiorze, nie widać było po nim w ogóle trudów podróży czy skutków upojenia. Na sugestię wyboru dzbanków wskazał pierwszy lepszy i usiadł naprzeciw Durrana.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie  Durran Baratheon. on Pon Gru 25, 2017 9:45 pm

Durran wysłuchał uważnie Lorda Tyriona i wstał od biurka, żeby - tak jak miał w zwyczaju - spojrzeć na mrowia ludzi, przechodzących przez brukowane ulice Jeleniej Przystani.
Durran Baratheon.
Durran Baratheon.

Powrót do góry Go down

Pisanie  Mistrz Gry on Sro Gru 27, 2017 6:37 pm

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry