Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Przystań Miasta Cieni

Go down

Przystań Miasta Cieni Empty Przystań Miasta Cieni

Pisanie  Mistrz Gry on Wto Wrz 29, 2020 11:39 pm

***
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 6109
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przystań Miasta Cieni Empty BEHOLD THE TURTLE!

Pisanie  Aemion Belaerys on Sro Wrz 30, 2020 12:08 pm

16/09/10PZ

Zgodnie z zapowiedzią jaka powinna dotrzeć do Słonecznej Włóczni przed dniem czy też dwoma na horyzoncie pojawiła się flota okrętów. Te jednak nie przyjmowały szyku bojowego, ani też nie nosiły enigmatycznych i niemożliwych do identyfikacji oznaczeń jak ostatnia większa grupa, która pojawiła się z odwiedzinami. Symbole jakie były na nich widoczne wskazywały, że pochodziły z Volantis. Wkrótce - po zapewne rozmówieniu się ze strzegącą przystani flotą - siedem karak zacumowało w Mieście Cieni. Do zamku Martellów popchnięto natychmiast gońca do księcia Lucifera, aby w miłych słowach przekazał mu, że ma ruszyć swój leniwy tyłek do portu żeby zobaczyć coś ciekawego.
Tymczasem ludzie Aemiona przygotowali platformę nad jedną z wielkich balii na pokładach okrętów, tak aby z bezpiecznej odległości zajrzeć można było do środka, kiedy Martell już się pojawi. Sam Belaerys wraz z najbliższymi członkami swojej świty oraz Laeną - o ile już zdołała wygramolić się ze swojego statku - czekał na nabrzeżu przyglądając się rozładunkowi części bagażu.
- Twoja matka jest z Dorne, prawda? - zapytał Trystane'a, kiedy stali tak bezczynnie.
- Cóż, tak... Ale z tej górskiej części - odpowiedział medyk. - Zresztą nigdy nie opuszczała Tyrosh po dostaniu się w niewolę, a ja tym bardziej. Nie czuję się więc zbytnio powiązany z tym miejscem - stwierdził, po czym spojrzał na mężczyznę zza Muru. - Regongar, czy to przypomina miejsce z którego pochodzisz?
Palące słońce, ciepłe morze, otaczające ich zewsząd piaski i opaleni, ciemnowłosi ludzie. Barbarzyńca z północy prychnął jakby rozbawiony i pokręcił przecząco głową.
- U niego jest znacznie zimniej.

_________________
Więcej o Aemionie:

UbiórMuzyka

TOWARZYSZE AEMIONA
Przystań Miasta Cieni 1OwAmnYImięTrystane
Wiek16 Dni Imienia
PochodzenieTyrosh
BroniePlansza do cyvasse
FunkcjaUzdrowiciel
Przystań Miasta Cieni X2AlicqImięRegongar
Wiek~49 Dni Imienia
PochodzenieZiemie za Murem
BronieTopór/Młot
FunkcjaZaprzysiężona Tarcza
Przystań Miasta Cieni AddzW77ImięVaelam Shaespyr
Wiek17 Dni Imienia
PochodzenieVolantis
BronieLutnia i cięty język
FunkcjaBard
Aemion Belaerys
Aemion Belaerys

Liczba postów : 229
Data dołączenia : 26/10/2019

Powrót do góry Go down

Przystań Miasta Cieni Empty Re: Przystań Miasta Cieni

Pisanie  Lucifer Martell on Czw Paź 01, 2020 8:58 pm

Goniec, którego posłał czerwonooki rychło po zadokowaniu* floty, wrócił po niespełna minucie. Wszakże otrzymawszy uprzednio zapowiedź, Lucifer oczekiwał swego gościa już w porcie. A choć nie miał przy sobie chleba i soli, towarzyszyła mu przyszła żona, ubrana w białą suknię, a także nieodłączna świta oraz kilku wojaków pod herbem Martellów. Zamierzał bowiem przyjąć swego gościa w nieprostacki sposób. Na zamku oczekiwała już uczta, a służba przygotowywała kąpiel.
Gdy zaś, zapewne zmęczony podróżą, blondyn zszedł po drewnianej kładce na jeden z doków, Lucifer ruszył w jego stronę i machnął energicznie ręką w górze.
Pan Aemon, ale to fajnie, że Pan wpadł! – rzucił entuzjastycznie, nieco żartobliwie, a reszta towarzyszących mu ludzi podążała za nim nadrabiając kroku. Patrzyli na księcia wręcz podejrzliwie. Zazwyczaj miewał znudzony i obojętny humor... a dziś dość wyjątkowo radosny. Po szybkim powitaniu, kontynuował Mam nadzieję, że wiatry Ci sprzyjały.
Następnie drobno ubrany książę, w przewiewne, lekkie szaty, opleciony znaczną, złotą biżuterią oraz z oczętami, naokoło których namalowano czarno-złote kreski, powitał także świtę Belaerysa oraz Leanę. Rychło polecono mu również dotarcie do platformy, do której udał się wraz z gośćmi, by zajrzeć do balii.
Zerknął do niej z ostrożną ciekawością, na chwilę milknąc, jakoby niedowierzając. Mógłby się uszczypnąć, czy na pewno widzi to, o czym pomyślał prawidłowo, lecz nie widział innych możliwości. To były najprawdziwsze, olbrzymie żółwie. Reakcja Lucifera, mimo, iż lekko niezgodna z jego typowym zachowaniem, wyglądała wówczas tak >link<. No, może nieco mniej dziwacznie, lecz wciąż emocjonalnie.
Nim odpowiedział cokolwiek sensownego, przez jego głowę przebiegło tysiące myśli. Dlaczego Aemion zabrał żółwie z ich naturalnego środowiska? Czy to zgodne z ich wolą i czy bogowie nie będą przez to źli? Pomyślał wtem, że mogłyby zamieszkać w Dorne, gdzie mógłby sprawować nad nimi pieczę. Założył również, prawidłowo, że był to podarek. Prezent znakomity, na który nie wiedział, jak mógłby się odwdzięczyć.
Są wyjątkowo przepiękne – wykrztusił w końcu z siebie, podając jednocześnie dłoń swej przyszłej żonie, by mogła podejść bliżej i ujrzeć olbrzymie istoty.

* ( ͡° ͜ʖ ͡°)

_________________
Więcej o Luciferze:

UbiórWłócznieMuzyka

TOWARZYSZE LUCIFERA
Przystań Miasta Cieni VMc9mS3ImięEon
Wiek18 wiosen
PochodzenieDolina Arrynów
BronieDwa miecze jednoręczne
FunkcjaZaprzysiężona Tarcza
Przystań Miasta Cieni 69NIpgfImięEdgar
Wiek17 wiosen
PochodzenieDorne
BronieMłot i tarcza
FunkcjaZaprzysiężona Tarcza
Przystań Miasta Cieni FPAviG2ImięEthan
Wiek16 wiosen
PochodzenieReach
BronieMiecz dwuręczny
FunkcjaZaprzysiężona Tarcza
Przystań Miasta Cieni AzobB38ImięMelesa
Wiek18 wiosen
PochodzenieLys
Bronie-
FunkcjaMedyk

Mój hype na Ozymandiasa, czyli ściana grafik Lucifera!:
Przystań Miasta Cieni EMSq9vi
Lucifer Martell
Lucifer Martell

Liczba postów : 83
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Przystań Miasta Cieni Empty Re: Przystań Miasta Cieni

Pisanie  Aemion Belaerys on Czw Paź 01, 2020 9:44 pm

- Wiatry były takie, że mucha nie siada - odpowiedział również trochę żartobliwie i skinął na swego medyka. - Trystane'a, pozwól no, mucha siada czy nie siada?
- Nie siada.
- Nie siada - powtórzył, wzruszając przy tym ramionami. Po tym powitał towarzyszącą Luciferowi damę, która najwyraźniej była dla niego kimś ważnym, a reszcie świty jedynie skinął głową jeżeli poznał w niej znajomych kompanów księcia. - Teraz jednak jest coś ważniejszego. Chodźcie za mną.
Po tych słowach poprowadził gospodarza oraz tych członków jego świty, których chciał ze sobą zabrać na platformę, z której zobaczyć mogli Starca z Rzeki. Wielki i potężny żółw widoczny był w całej swojej okazałości i majestacie. Nim ponownie się odezwał, Belaerys pozwolił Dornijczykom ochłonąć odrobinę po zachwycie jaki wywołało zobaczenie tak fantastycznego stworzenia.
- Przywiozłem aż sześć sztuk, pary rozpłodowe - powiedział, z zadowoleniem spoglądając na potwora w balii. - Wedle moich ludzi mogą swobodnie zadomowić się w waszej Zielonej Krwi, a i w podróży nie szczędzono trudu by zapewnić im jak najbardziej komfortowe warunki - dodał. - To mój dar dla was! Część waszej Rhoyne bliżej niż kiedykolwiek! Ha, może nawet zmienicie nazwę tej rzeki na Nową Rhoyne?
Małej Rhoyne nie zasugerował, ponieważ tak zwała się już jedna z odnóg Rhoyne w północnym Essos. Nowej Rhoyne za to jeszcze nigdzie nie było, więc wraz z obecnością Starców z Rzeki mogła się nią stać nawet Zielona Krew.

_________________
Więcej o Aemionie:

UbiórMuzyka

TOWARZYSZE AEMIONA
Przystań Miasta Cieni 1OwAmnYImięTrystane
Wiek16 Dni Imienia
PochodzenieTyrosh
BroniePlansza do cyvasse
FunkcjaUzdrowiciel
Przystań Miasta Cieni X2AlicqImięRegongar
Wiek~49 Dni Imienia
PochodzenieZiemie za Murem
BronieTopór/Młot
FunkcjaZaprzysiężona Tarcza
Przystań Miasta Cieni AddzW77ImięVaelam Shaespyr
Wiek17 Dni Imienia
PochodzenieVolantis
BronieLutnia i cięty język
FunkcjaBard
Aemion Belaerys
Aemion Belaerys

Liczba postów : 229
Data dołączenia : 26/10/2019

Powrót do góry Go down

Przystań Miasta Cieni Empty Re: Przystań Miasta Cieni

Pisanie  Mistrz Gry on Sob Paź 03, 2020 9:51 pm

Prezentowane żółwie były ogromne i majestatyczne. Gdyby zadomowiły się w Zielonej Krwi, za jakiś czas potomkowie Rhoynarów mogliby nieco poczuć się jak w domu. Tak ociupinkę. Jednak nie było to jedyną atrakcją, przynajmniej dla dornijskiego księcia. Gdy ten tylko wyraził swoje pierwsze słowa, spotkało go bardzo nieszczęśliwe zrządzenie losu. Krzyk mewy nad ich głowami sprawił, że książę zwrócił swój wzrok ku górze, mimowolnie otwierając usta i przesłaniając oczy dłonią, by chronić je przed palącymi promieniami słońca. Przelatująca nad pokładem mewa, która niosła w dziobie pół martwego szczura, została właśnie zaatakowana przez drugiego ptaka. Pech chciał, że spory kawałek szczurzego truchła oderwał się i prowadzony ręką losu wpadł prosto w otwarte usta księcia. A, że właśnie nabierał powietrza, to "coś" natychmiast powędrowało do żołądka. Nikt nie zdążył zauważyć co to było. Aemionowi wydawać się mogło, że zobaczył może jakiś krótki błysk, jakby promienie słońca odbijające się od wysychającego oka dla przykładu. Czy mógł to być kawałek szczurzej głowy..? Na pewno nie dałby sobie uciąć ręki.
Nikt nie mógł też przewidzieć, że owa mewa napotka kilka minut wcześniej wychudzonego, miejskiego kota. Kota, który akurat posilać się będzie brudnym, nieco napuchniętym szczurem. Smakowitą przekąską, której ptak nie mógł sobie odpuścić i był gotów zawalczyć z futrzastym o posiłek...


Wojownik (Los)
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 6109
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przystań Miasta Cieni Empty Re: Przystań Miasta Cieni

Pisanie  Laena Vaelaros on Wto Paź 06, 2020 10:24 pm

Nie przybili do brzegu z samego rana, nie było więc wcale tak źle z punktualnością Laeny. Może i była na pokładzie statku kilka... naście (dziesiąt) minut później niż Aemion, jednak była już zrobiona na bóstwo i całkowicie rozbudzona, całkiem możliwe więc, że z ich dwójki to ona była pierwsza na nogach, po prostu później wyszła spod pokładu. Nie miała jednak zamiaru kłócić się o taką błahostkę zwłaszcza, że czekało ją wiele ciekawszych zajęć. W Dorne była może raz, w przelocie, ale na pewno nie miała okazji zwiedzić go na porządnie. Dreptała więc niecierpliwie już planując swoją przyszłą wycieczkę po tym fragmencie dzikiego lądu jakim było Westeros. Jej ludzie, a zwłaszcza jej strażnicy, nie byli co do tej perspektywy nastawieni podobnie entuzjastycznie co ich pani, co jednak mieli począć? Najwyżej wytnie się trochę dzikusów, którzy nie wiedzieliby jak należy się zachować wobec kogoś znacznie wyżej w hierarchii niż oni.
-Jak tutaj jest cudownie. Widzisz te stroje? Fantastyczne. Muszę zwiedzić tutejsze bazary i zobaczyć więcej ich strojów - zaświergotała radośnie do kuzyna, kiedy tylko znalazła się u jego boku. Prawdopodobnie zresztą na oglądaniu się nie skończy i to nie tylko ubrań, ale to już byłą zupełnie inna historia.
W końcu też mogli powitać ich gospodarza, a Laena coraz bardziej zastanawiała się jakim cudem tych dwóch nie tylko się poznało, ale i zaprzyjaźniła. Lucifera dobrze nie znała, a w obecnej chwili zaprezentował się jako całkiem sympatyczny i uśmiechnięty człowiek, znała jednak Aemiona i przyjaźń z kimś z Westeros zwyczajnie jej do niego nie pasowała. W tym musiał być jakiś haczyk. A była tego już całkiem pewna, kiedy zobaczyła zmianę w sposobie bycia kuzyna przy swoim znajomym. To się prosiło o śledztwo, dokładne. Póki co jednak mogła obserwować jak Dornijczyk niemal odleciał z zachwytu na widok przywiezionego dla niego podarku, a chwilę później... Laena w sumie nie była do końca pewna co tak do końca się stało, jednak po pierwszej chwili szoku musiała się naprawdę postarać, by nie wybuchnąć śmiechem, ani chociaż nie parsknąć, chociaż lekki uśmiech wkradł się na jej twarz i musiała ukrywać go zasłaniając usta i udając kaszel. Nie ma co, dobry początek wizyty.
Laena Vaelaros
Laena Vaelaros

Liczba postów : 99
Data dołączenia : 17/10/2019

Powrót do góry Go down

Przystań Miasta Cieni Empty Re: Przystań Miasta Cieni

Pisanie  Lucifer Martell on Wto Paź 06, 2020 11:01 pm

Entuzjazm księcia przyćmiło nadlatujące ptaszysko, które nie umiejąc porządnie pochwycić swej zdobyczy, zgubiło... coś. Jedna wielka niewiadoma wpadła wprost do otworzonych ust ciemnowłosego, gdy ten niemalże piał z zachwytu. Zatkany, zdezorientowany, zamknął usta, nie wiedząc czemu coś wielkiego z taką łatwością przeszło przez jego gardło prosto do żołądka. Uniósł zatem palec wskazujący ku górze, kierując go w stronę Aemiona, gestem – wybaczcie mi na sekundkę.
Wykonał kilka kroków w tył, zawinął na pięcie i zszedł z galery. Podreptał następnie wzdłuż doków, by opierając się jedną ręką o skrzynie, wystawić twarz nad wodę. Wsadziwszy dwa palce głęboko do swego gardła, zwymiotował całą zawartość wraz ze śniadaniem. W tym samym momencie podszedł do niego Eon, zaskoczony nietypowym zachowaniem Lucifera. Jednakże widząc, że ten poczyna karmić morskie stworzenia swym ledwo strawionym pożywieniem, wyciągnął chustkę i dał mu wytrzeć wargi.
Zatem Martell pozbył się tego czegoś, w zasadzie sam nie wiedząc czego, by powrócić z ponownym uśmiechem na ustach do swych towarzyszy.
Przepraszam za me odejście. Czasem bogowie karzą ludzi, a mnie najwidoczniej uprzedzili, co bym nie onieśmielał ich swą radością i zachwytem – walnął tymże żartem celem nawrócenia atmosfery na poprzednie tory, co by było weselej i przyjaźniej. Wtem wysłuchał wypowiedzi blondyna.
To znakomite. Szczerze nie wiem, co winienem czy chcę odpowiedzieć. Mam zbieżne myśli. – odrzekł spokojnie, a następnie skierował spojrzenie na Belaerysa – Dziękuję. – dodał po dłuższym namyśle. Usłyszawszy propozycję nie omieszkał nie odpowiedzieć, również przybierając entuzjastycznego wyglądu i uśmiechu na twarzy.
Nowa Rhoyne brzmi klawo. Mam nadzieję, że żółwie przystosują się do nowego środowiska – rzekłszy skierował spojrzenie ponownie na stworzenia, wyszukując największego osobnika z nich wszystkich, prawdopodobnie samca – Ten będzie nazywał się Aemion. – Wskazał palcem. Ciężko powiedzieć, czy był to żart czy komplement. Równie dobrze mogło zabrzmieć, jak obelga. Bądź, co bądź powiedział to w przyjazny sposób, mając ochotę nazwać każdego żółwia po kolei..

_________________
Więcej o Luciferze:

UbiórWłócznieMuzyka

TOWARZYSZE LUCIFERA
Przystań Miasta Cieni VMc9mS3ImięEon
Wiek18 wiosen
PochodzenieDolina Arrynów
BronieDwa miecze jednoręczne
FunkcjaZaprzysiężona Tarcza
Przystań Miasta Cieni 69NIpgfImięEdgar
Wiek17 wiosen
PochodzenieDorne
BronieMłot i tarcza
FunkcjaZaprzysiężona Tarcza
Przystań Miasta Cieni FPAviG2ImięEthan
Wiek16 wiosen
PochodzenieReach
BronieMiecz dwuręczny
FunkcjaZaprzysiężona Tarcza
Przystań Miasta Cieni AzobB38ImięMelesa
Wiek18 wiosen
PochodzenieLys
Bronie-
FunkcjaMedyk

Mój hype na Ozymandiasa, czyli ściana grafik Lucifera!:
Przystań Miasta Cieni EMSq9vi
Lucifer Martell
Lucifer Martell

Liczba postów : 83
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Przystań Miasta Cieni Empty Re: Przystań Miasta Cieni

Pisanie  Aemion Belaerys on Wto Paź 06, 2020 11:59 pm

Zmrużył oczy, kiedy coś mignęło mu przed oczami i Lucifer zachłysnął się jakby coś nagle połknął. Czy jemu coś właśnie... Nieee... Wtedy też książę Dorne uniósł palec ku górze i oddalił się na chwilę, schodząc z platformy i następnie z pokładu. Wzrok Aemiona powędrował za Martellem po pomoście aż do najbliższych skrzyń ustawionych w dokach, gdzie ten oparł się o nie i zwymiotował.
- Czyżby czuł jakiś wstręt do żółwi? - rzucił w stronę Lynesse, patrząc jak ich gospodarz dokarmia morską faunę. Przyszła żona księcia - jak do tego doszło Belaerys nie miał pojęcia, ale tu już inna sprawa - wydawała się jednak równie zdezorientowana co goście. - Hmm...
Wkrótce Lucifer powrócił i zaczął mówić coś o bogach, którzy rzekomo go ukarali. Biorąc pod uwagę, że Stary z Rzeki byli bóstwami dla Rhoynarów wychodziłoby na to, że spadł na niego gniew dokładnie tego żółwia, na którego patrzyli. Ciekawy początek znajomości pomiędzy Luciferem a nowymi mieszkańcami Dorne w takim razie. Niemniej jednak prezent zdawał się być bardzo trafiony. Niech tylko usłyszy, że Aemion znalazł prawdziwego mężczyznę z dwoma penisami... Wtedy w ogóle ogłupieje z zachwytu!
- Hmm? - mruknął z nutą oburzonego zaskoczenia, kiedy jego imię zostało nadane żółwiowi. Szybko jednak przypomniał sobie, że stworzenia te uznaje się w tych kręgach za bogów, więc... - Niech będzie - stwierdził. - Przywiozłem coś jeszcze, ale to już nie jest ani tak pilne, ani tak majestatyczne - powiedział kierując się w stronę zejścia z podestu. - Może poczekać na rozgoszczenie się w środku. Przyślijcie tu tylko trochę ludzi by pomogli w rozładunku balii i odtransportowaniu Starców do ich nowej rzeki. Może trochę dalej od ujścia.
W tym czasie ludzie Belaerysa poradzili sobie już raczej z rozpakowaniem bagaży i gotowi byli już udać się na zamek. Laenę dla bezpieczeństwa wziął pod rękę, coby mu nie zniknęła nagle pomiędzy stoiskami z tkaninami na pierwszym lepszym ryneczku. Zaraz by się zagapiła i nie zauważyła nawet kiedy cała reszta orszaku przeszła dalej.
- Kazałem ostatnio ludziom znaleźć jakieś ciekawostki i wiesz co mi sprowadzili? - zwrócił się w drodze do Martella. - Mężczyznę z dwoma sprawnymi członkami, dokładnie takiego o jakiego kiedyś pytałeś.

_________________
Więcej o Aemionie:

UbiórMuzyka

TOWARZYSZE AEMIONA
Przystań Miasta Cieni 1OwAmnYImięTrystane
Wiek16 Dni Imienia
PochodzenieTyrosh
BroniePlansza do cyvasse
FunkcjaUzdrowiciel
Przystań Miasta Cieni X2AlicqImięRegongar
Wiek~49 Dni Imienia
PochodzenieZiemie za Murem
BronieTopór/Młot
FunkcjaZaprzysiężona Tarcza
Przystań Miasta Cieni AddzW77ImięVaelam Shaespyr
Wiek17 Dni Imienia
PochodzenieVolantis
BronieLutnia i cięty język
FunkcjaBard
Aemion Belaerys
Aemion Belaerys

Liczba postów : 229
Data dołączenia : 26/10/2019

Powrót do góry Go down

Przystań Miasta Cieni Empty Re: Przystań Miasta Cieni

Pisanie  Laena Vaelaros on Nie Paź 11, 2020 3:47 pm

Chyba właśnie dlatego tak lubiła wycieczki do Westeros, pobyt tutaj był absolutnie nieprzewidywalny i działy się rzeczy, mówiąc oględnie, nietypowe. I chociaż dla Martella sytuacja sprzed chwili raczej nie należała do najciekawszych, to ona się szczerze ubawiła, czego jednak lepiej było aż tak otwarcie nie pokazywać. Jeśli jednak pobyt tutaj będzie obfitował w więcej tak zabawnych atrakcji to chyba zostanie nawet dłużej niż zakładała. Póki co jednak książę szybko się ogarnął a ich powitania mogły dobiegnąć końca, a tabun ludzi ruszył w końcu w kierunku zamku. W tym momencie też jej kuzyn postanowił wziąć ją pod rękę i to na tyle mocno, że o ewentualnym lekkim zboczeniu z trasy nie było mowy. Spojrzała na niego z lekkim wyrzutem, bo jak to tak można było ograniczać jej swobodę? To zamach na jej wolność i możliwe, że na sztukę jako taką, jeżeli przez niego przegapi na straganach coś interesującego. Zamiast więc prowadzić dyskusje z tutejszymi kupcami o ich wyrobach słuchała o... zaraz, o czym? Ona się chyba przesłyszała. Nie wiedziała czy bardziej dziwi ja fakt samego znaleziska, wspomnienia o nim czy to, że podobne tematy były już poruszane. Ich wizyta ledwie się zaczęła, a poziom dziwności był już dosyć wysoko, nie była pewna, czy jest gotowa na dalszy rozwój sytuacji.
Laena Vaelaros
Laena Vaelaros

Liczba postów : 99
Data dołączenia : 17/10/2019

Powrót do góry Go down

Przystań Miasta Cieni Empty Re: Przystań Miasta Cieni

Pisanie  Lucifer Martell on Pon Paź 12, 2020 12:12 am

Ogarnięty, bez dziwacznego ucisku w gardle, czy też ciężkości w żołądku, mógł przystąpić do dalszej rozmowy. Aemion, niewzruszony, acz także niezdenerwowany, przytaknął na nowe imię jednego z największych żółwi. Zadowolony z siebie, odziany w eleganckie, lekkie i przewiewne szaty Lucifer zaprosił wówczas przybyłych na zamek, gdzie też chwilę później się udali. Szli w czwórkę, gdzie Belaerys i Martell wędrowali od środka.
Wtem odpowiedziana została kolejna intrygująca historia. Żart, czy też plotka, którą niegdyś książę usłyszał w Lys, okazała się całkowitą prawdą. Nim jednak zdążył cokolwiek odpowiedzieć, kuknął na żonkę, na której obliczu malowało się niedowierzanie wymieszane ze zdziwieniem. Równie podobnie wyglądała Vaelaros, toteż nieco speszony, musiał przemyśleć, co odpowiedzieć, by odpowiednio dobrać słowa.
Nie wierzę... a więc jednak podanie te okazało się prawdą. Teraz brzmi to jeszcze zabawniej. – Wtem za moment zastanowił się, czemu blondyn wspomniał, iż penisy były sprawne. Czyżby sprawdzał? A jeśli tak, dlaczego podczas ich ostatniego spotkania odmówił wspólnych igraszek? Poczuł się nieco mniej pewnie. –  Ciekawe, który unosi się jako pierwszy. Zresztą, ułożone są pionowo czy poziomo? Bo jak to drugie, to nieco zbyteczne – dodał. Resztę historii mogli dokończyć w Wielkiej Sali, gdzie też podano jadło. Goście otrzymali odpowiednie, duże, zdobne i dobrze wyposażone komnaty, przydzielono im także służki, co by męczyli jeno palec.

_________________
Więcej o Luciferze:

UbiórWłócznieMuzyka

TOWARZYSZE LUCIFERA
Przystań Miasta Cieni VMc9mS3ImięEon
Wiek18 wiosen
PochodzenieDolina Arrynów
BronieDwa miecze jednoręczne
FunkcjaZaprzysiężona Tarcza
Przystań Miasta Cieni 69NIpgfImięEdgar
Wiek17 wiosen
PochodzenieDorne
BronieMłot i tarcza
FunkcjaZaprzysiężona Tarcza
Przystań Miasta Cieni FPAviG2ImięEthan
Wiek16 wiosen
PochodzenieReach
BronieMiecz dwuręczny
FunkcjaZaprzysiężona Tarcza
Przystań Miasta Cieni AzobB38ImięMelesa
Wiek18 wiosen
PochodzenieLys
Bronie-
FunkcjaMedyk

Mój hype na Ozymandiasa, czyli ściana grafik Lucifera!:
Przystań Miasta Cieni EMSq9vi
Lucifer Martell
Lucifer Martell

Liczba postów : 83
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Przystań Miasta Cieni Empty Re: Przystań Miasta Cieni

Pisanie  Aemion Belaerys on Pon Paź 12, 2020 12:52 am

- Szczerze mówiąc byłem zdziwiony, że postanowili w ogóle przywieźć "ciekawostkę" tego rodzaju - powiedział całkowicie szczerze, ponieważ nie do końca to miał na myśli wysyłając swoich podwładnych w dal. Cóż... Mógł im jednak przyznać, że poza paroma wyszczególnionymi rzeczami zostawił im również szerokie pole do interpretacji "ciekawostek" by nic interesującego nie przeszło mu koło nosa przez ograniczenia. Nie był więc rozgniewany na to co przywieźli. - Nabycie go ma szansę okazać się jednak całkiem opłacalne, z pewnością taki ciekawy okaz może przynieść niemałe dochody pracując w odpowiednim przybytku - stwierdził, a podjął już w tę stronę odpowiednie kroki. Lucifer miał jak się okazało parę pytań związanych ze szczegółami funkcjonowania nowego niewolnika, więc postanowił w miarę swej wiedzy zaspokoić jego ciekawość. - Tego nie wiem, ponieważ nie byłem na tyle zainteresowany by to sprawdzać - odpowiedział w kwestii kolejności działania maszynerii niewolnika. - Jednak jeżeli chodzi o położenie, to powiedziano mi, że ułożone są pionowo, jeden nad drugim.

(z/t)

_________________
Więcej o Aemionie:

UbiórMuzyka

TOWARZYSZE AEMIONA
Przystań Miasta Cieni 1OwAmnYImięTrystane
Wiek16 Dni Imienia
PochodzenieTyrosh
BroniePlansza do cyvasse
FunkcjaUzdrowiciel
Przystań Miasta Cieni X2AlicqImięRegongar
Wiek~49 Dni Imienia
PochodzenieZiemie za Murem
BronieTopór/Młot
FunkcjaZaprzysiężona Tarcza
Przystań Miasta Cieni AddzW77ImięVaelam Shaespyr
Wiek17 Dni Imienia
PochodzenieVolantis
BronieLutnia i cięty język
FunkcjaBard
Aemion Belaerys
Aemion Belaerys

Liczba postów : 229
Data dołączenia : 26/10/2019

Powrót do góry Go down

Przystań Miasta Cieni Empty Re: Przystań Miasta Cieni

Pisanie  Aemion Belaerys on Wto Lis 24, 2020 11:49 pm

19/09/10PZ - poranek

Niestety po ledwo dwóch dniach z nawiązką przyszła pora by opuścić Dorne. Pobyt być może krótki, acz przy natłoku planów Aemion jedynie na tyle mógł sobie na razie pozwolić. Chociaż... Właściwie mógłby sobie pozwolić na siedzenie tu jeszcze miesiącami, ale jednak wolał zająć się zaplanowanymi przez siebie przedsięwzięciami. Lucifera zresztą i tak wkrótce zobaczy w Volantis i to w związku z więcej niż jednym wydarzeniem. Belaerys podziękował przyjacielowi za gościnę, nie zapominając również by w czasie wizyty zamienić kilka miłych słów z księżną - była wszak główną gospodynią i partnerem handlowym od czasu zawarcia umowy - i ruszył ze swoją świtą do portu.
Wkrótce mała flota, uszczuplona o jeden okręt odesłany wcześniej z własną misją, ruszyła ku Essos. W drodze powrotnej nie towarzyszył okrętom Belaerysów także statek panny Vaelaros, która postanowiła jeszcze trochę pozostać pośród piasków. Dziwny zdaniem Aemiona kaprys, aczkolwiek można się było tego po małej kuzynce spodziewać.

(z/t)

_________________
Więcej o Aemionie:

UbiórMuzyka

TOWARZYSZE AEMIONA
Przystań Miasta Cieni 1OwAmnYImięTrystane
Wiek16 Dni Imienia
PochodzenieTyrosh
BroniePlansza do cyvasse
FunkcjaUzdrowiciel
Przystań Miasta Cieni X2AlicqImięRegongar
Wiek~49 Dni Imienia
PochodzenieZiemie za Murem
BronieTopór/Młot
FunkcjaZaprzysiężona Tarcza
Przystań Miasta Cieni AddzW77ImięVaelam Shaespyr
Wiek17 Dni Imienia
PochodzenieVolantis
BronieLutnia i cięty język
FunkcjaBard
Aemion Belaerys
Aemion Belaerys

Liczba postów : 229
Data dołączenia : 26/10/2019

Powrót do góry Go down

Przystań Miasta Cieni Empty Re: Przystań Miasta Cieni

Pisanie  Laena Vaelaros on Wto Gru 15, 2020 7:44 pm

18/09/10PZ


Pierwotnie wycieczka zająć miła nieco dłużej, w paradę weszła jej jednak wojna i brak czasu z racji konieczności powrotu na urodziny Aemiona. Po szybkim zwiedzaniu Słonecznej Włóczni i Miasta Cieni oraz wszystkich możliwych straganów nadszedł czas pożegnania z gospodarzami oraz kuzynem i wyruszenia w dalsza drogę.
Okręt Laeny odbił od brzegu za cel obierając Arbor oraz Stare Miasto. Serce jej się krajało, że na Wysogród czy Lannisport nie będzie czasu, obiecała sobie jednak, że za jakiś czas te straty nadrobi. Póki co jednak skupiła się na atrakcjach obecnej wycieczki. Najdroższe gospody i jadło, zwiedzanie oraz buszowanie po lokalnych straganach. Powiedzmy, że już po pierwszych zakupach jej serce doznało ukojenia, a niesamowita wręcz radość czerpała z możliwości samodzielnego przemieszczania się między stoiskami, zamiast korzystania z lektyki. Mniej zadowoleni byli jej strażnicy, którym bieganie ich pani znacznie utrudniało pracę, powiedzmy jednak, że wypatrzenie wśród tłumu białej czupryny w tych stronach świata nie nastręczało wiele trudności.
Sama Laena nie zwracała uwagi na daty, to zadanie jednak miał jej kapitan, który bardzo grzecznie, acz stanowczo ogłaszał, kiedy muszą opuszczać poszczególne punkty, by zdążyć wrócić w zaplanowanym terminie do domu. Nie było jej to w smak, ale cóż, sama przecież kazała mu to robić, a czego jak czego, ale przyjęcia urodzinowego Aemiona przegapić nie chciała.

Zakupy:

W każdej miejscówce Laena buszuje po straganach i targach szukając czegoś dla siebie ale też na prezent dla Aemiona. Na celowniku są więc lokalne ubrania, tkaniny, dodatki, biżuteria, ale też wszelakie ciekawe/nietypowe/użyteczne przedmioty, księgi, zwoje, co tylko wpadnie jej w ręce, a będzie się nadawało jako podarek.
Laena Vaelaros
Laena Vaelaros

Liczba postów : 99
Data dołączenia : 17/10/2019

Powrót do góry Go down

Przystań Miasta Cieni Empty Re: Przystań Miasta Cieni

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach