Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Przystań Wdowiej Strażnicy

Go down

Przystań Wdowiej Strażnicy Empty Przystań Wdowiej Strażnicy

Pisanie  Leman z Russ on Czw Sie 27, 2020 10:35 pm

***
Leman z Russ
Leman z Russ

Liczba postów : 36
Data dołączenia : 21/10/2019

Powrót do góry Go down

Przystań Wdowiej Strażnicy Empty Re: Przystań Wdowiej Strażnicy

Pisanie  Leman z Russ on Czw Sie 27, 2020 10:53 pm

01/09/10PZ - poranek

Wilki Zimy polowały na dalekiej północy - zwierzyna łowna, wielki drapieżnik, Dziki, przemytnik, grumkin czy nawet Inny, nie robiło im to różnicy. Wyruszyli by szlifować swoje umiejętności w trudnych warunkach, a przy okazji pomóc Nocnej Straży i utoczyć krwi wrogom Północy. Co zaś czekało ich kiedy powrócili? Wieści o porażce i hańbie... Manderly pobity i złamany, wybrzeża nad Zimną Wodą wypalone do gołej ziemi, prostaczkowie zabici lub porwani, okupy, których wysokość przekraczała wszelkie absurdy. A co najgorsze - nie czyniono żadnych kroków by pomścić tę krzywdę. Przynajmniej do tej pory...
W drodze na południe zatrzymali się w zatoczce na wschodnim wybrzeżu, przy ziemiach Boltonów, tam gdzie rzeki wpadały do Morza Dreszczy. Zakupili za uczciwą cenę drewno od miejscowych i uzupełnili zapasy. Rozłożyli obóz na dwa dni, zaś do Dreadfort posłali oprawione futro wielkiego, białego niedźwiedzia, którego zgładzili za Murem. Zanim Boltonowie się o nich dowiedzą i tak już odpłyną, ale niech prezent powstrzyma ich od kręcenia nosem. Nie mieli na to czasu.
Kolejnym przystankiem była przystań pod Wdowią Strażnicą, jedno z miejsc, którego okolica padła ofiarą bezczelnej agresji południowców. Tutaj zatrzymali się również na dwa dni, podczas których pili, walczyli i kontynuowali konieczne prace. Mieli też jeszcze kilkadziesiąt miejsc na okrętach, więc gotowi byli wziąć paru ochotników, którzy znali się na wojaczce i chcieli wraz z nimi upuścić doliniarskiej krwi. Oczywiście jeżeli tacy się znaleźli.
I tak oto pierwszego dnia dziewiątego księżyca, krótko po świcie, wypłynęli na południe.

Leman z Russ
Leman z Russ

Liczba postów : 36
Data dołączenia : 21/10/2019

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach