Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Dziedziniec Riverrun

Go down

Dziedziniec Riverrun Empty Dziedziniec Riverrun

Pisanie  Mistrz Gry Wto Sie 04, 2020 10:40 pm

***
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9500
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Riverrun Empty Re: Dziedziniec Riverrun

Pisanie  Mistrz Gry Wto Sie 04, 2020 10:47 pm


- Hę? No, nie... - odpowiedział prosto z mostu Stan. - Król na chłopaka i tak będzie czekał dłużej niż powinien, nie każemy mu czekać jeszcze dłużej. To w końcu, ten, król... Lady podziękuje krewniakom męża za niedogodności - wyjaśnił. - Ale nie ma co rozpaczać, możesz, pani, synalka odwiedzić. Jak tylko najdzie ochota raz, dwa wyszykujemy oddział coby cię zabrał z wizytą do Fairmrket - zaproponował hojnie. - Ba! Nawet małą może lady zabrać żeby odwiedziła brata. Przy takim celu podróży puścimy ją z zamku, król pewnie też chętnie ją pozna. Haha!
Żelaźni Ludzie tymczasem zwiedzali zamek i dopilnowywali by został doprowadzony "do porządku". Oznaczało to wypraszanie powoli zbrojnych Tullych, których tymczasowo rozbrojono, przyjrzenie się zbrojowni oraz skarbcowi, z którego przecież jeszcze nie uregulowano podatku dla króla, a także wywieszenie paru chorągwi Hoare'ów ponad tymi należącymi do Pstrągów. Tak, wszyscy musieli zobaczyć kto trzyma w garści to Dorzecze. Już Cradd o to zdba w imieniu króla na tym odcinku frontu.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9500
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Riverrun Empty Re: Dziedziniec Riverrun

Pisanie  Mariya Mallister Wto Sie 04, 2020 11:03 pm

Starała się trzymać nerwy na wodzy, mimo że za takie zachowanie osobiście sprałaby Stana po pysku. Zmierzyła go chłodno. Mimo to uniosła dumnie głowę.
- Byłemu mężowi...co do eskorty nie ma takiej potrzeby. Gdy zechcę wybiorę się z córką sama. Lepiej chyba by ludzie wysłani przez Króla nie opuszczali swojego posterunku i obowiązków prawda? Poza tym...co mi zostało? Jestem Wdową, która nie posiada nic prócz własnej godności.
Przyznała ze spokojem po czym wzięła wdech starając się poskładać myśli.
- Powiedz mi jeszcze w takim razie, jakie mam tutaj prawa? Kruki do mego ojca chyba nie będą czymś co zostanie mi zakazane. Wszak wystarczająco mi odebraliście.
Odparła szorstko przyglądając się temu co działo się na dziedzińcu. Miała chęci krzyknąć, by przestali grabić jej dom, jednak co to by dało? Widząc jak proporce zostają powieszone niemal zachłysnęła się z wściekłości. Musiała spokojnie pomyśleć, co robić jak to wszystko ogarnąć. Jednak wpierw musiała wiedzieć na ile ma wolną rękę. Co może zrobić i jak by zdobyć pomoc. Jeśli odmówią będzie musiała pomyśleć jak to ogarnąć. Pozostała jeszcze jej przyjaciółka, służka która ewentualnie mogłaby jej jakoś pomóc.
Mariya Mallister
Mariya Mallister

Liczba postów : 100
Data dołączenia : 18/03/2020

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Riverrun Empty Re: Dziedziniec Riverrun

Pisanie  Mistrz Gry Wto Sie 04, 2020 11:11 pm

- Sama, to może lady do wychodka wyskoczyć za potrzebą - powiedział stanowczo Stan, marszcząc brwi w srogim grymasie. - Mąż już próbował być cwany, dobrze radzę nie iść w jego ślady.
Przez chwilę zapanowała niezręczna cisza, w powietrzu zawisło napięcie... Wtem Cradd cmoknął i jak gdyby nigdy nic powrócił do swojego typowego, luźniejszego stylu bycia.
- Dziewczynka straciła ojca, przez to jest pod królewską protekcją, ponieważ król jest ojcem całego królestwa. Tak więc z oka jej nie spuścimy i włos jej z główki nie spadnie - oznajmił nowy dozorca Rverrun. - Kruki może lady wysyłać do ojca, oby tylko miłe - powiedział. - Prawa zaś takie same jak każda dobra dama będąca pod opieką Jego Miłości. Póki przestrzegasz prawa i szanujesz króla, pani, czyń co chcesz. Możesz wydawać również rozkazy służbie w celu zspokojenia swoich potrzeb, jak niegdyś, acz od rzucnia poleceń moim zbrojnym bym stronił. No, to chyba wszystko, prawda? - Żelazny Człowiek klasnął w ręce. - Jakiś posiłek by się przydał, nie sądzisz, pani? Głodny jestem jak wilk po tej podróży, hehe...

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9500
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Riverrun Empty Re: Dziedziniec Riverrun

Pisanie  Mariya Mallister Wto Sie 04, 2020 11:29 pm

Zacisnęła szczękę ze złości niemal zgrzytając zębami. Bezczelny. Mimo to zachowała spokój. Uniosła dumnie głowę przekrzywiając ją lekko w stronę Stana z zalotnym uśmiechem.
- Źle mnie zrozumiałeś Panie Stan...widzisz, świadoma jestem Łaskawości Króla. Wszak mogłam stracić wszystko łącznie z dziećmi. Oddana jestem jego woli. Wszak gdyby było inaczej po co wracałabym tutaj? Mogłabym spokojnie zasnąć i się nie obudzić już w Wieży jego Królewskiej Mości.
Odparła ze spokojem i szelmowskim uśmiechem. Na słowa o protekcji Królewskiej aż zagotowała się od środka. Jednocześnie przenosząc ton na nieco przybity.
- Zatem, dzieci są choć bezpieczne i mają zapewniony byt dzięki Królowi...wszak ja o swoją przyszłość muszę zawalczyć sama.
Westchnęła wzruszając ramionami.
- Bez obaw, do Pańskich ludzi nie mam zamiaru w ogóle podchodzić. I im radzę to samo. Jeśli to konieczne wolę Pańskie towarzystwo.
Przyznała obojętnie po czym skinęła głową na wzmiankę o posiłku.
- Zaraz wydam polecenie służbie by przygotowali posiłek.
Dodała ze spokojem i ruszyła w stronę zamku, zdecydowanym krokiem. Skoro mogła robić co uważała za słuszne, niech lepiej się nie zbliżają. Już ona zrobi tutaj taki porządek, że popamiętają ją...wpierw jednak musiała przemyśleć wszystko. Zastanowić się nad wszystkim i upewnić się, że jej syn sobie poradzi. Wzięła wdech i krzyknęła.
- Elisa! Elisa!
Po chwili przybiegła służka przerażona. Dziewczę młode o zgrabnych kształtach.
- Idź do kuchni i rozkaż przygotować posiłek dla gospodarzy. Mnie przynieś do mojej sypialni.
Odezwała się do służki a ta nic nie mówiąc skłoniła się kobiecie i pognała co tchu w stronę kuchni.
- Mam również prośbę Waść...byście nie straszyli i nie byli...grubiańscy wobec moich służek. Ty masz Panie swoich ludzi, ale ja również. Chciałabym by moi ludzie byli równie traktowani bez grubiaństwa. Wówczas odwdzięczę się tym samym.
Mariya Mallister
Mariya Mallister

Liczba postów : 100
Data dołączenia : 18/03/2020

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Riverrun Empty Re: Dziedziniec Riverrun

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach