Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Komnaty maestera

Go down

Komnaty maestera Empty Komnaty maestera

Pisanie  Olenna Redwyne on Czw Lip 30, 2020 11:42 pm

W tych komnatach rezyduje maester rodziny Gardener.
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 49
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Komnaty maestera Empty Re: Komnaty maestera

Pisanie  Olenna Redwyne on Czw Lip 30, 2020 11:54 pm

28 dzień 3 księżyca 10 PZ
Późny poranek


Królowa po rozmowie z Elyasem udała się do komnat maestera w nadziei, że zastanie go tam przy pracy. Sprawa była raczej nagląca więc nie miała czasu ganiać za nim po zamku. Gdy zapukała do jego komnat, szybko okazało się, że jej modlitwy zostały wysłuchane, ponieważ mężczyzna znajdował się w środku.
- Wybornie, że Cię zastałam - powiedziała królowa, po czym weszła do środka komnaty i zamknęła za sobą drzwi. Usiadła przy stole stojącym na środku komnaty. Dobrze ją znała, odwiedzała ją bardzo często, bo była przewrażliwiona na punkcie swojego zdrowia oraz zdrowia swoich dzieci. Po krótkiej pogawędce o dobrym samopoczuciu, przeszła do rzeczy.
- Nic mi nie dolega, przyszłam w innej sprawie - zaczęła. - Chodzi o barda, który zabawiał nas swoim śpiewem przez ostatni miesiąc. Ten w ciemnych loczkach - powiedziała, pokazując palcem kółeczka w okolicy swojej głowy, aby zobrazować loczki, które miała na myśli. W Wysogrodzie gościło naprawdę wielu bardów, maester mógł nawet nie wiedzieć, którego ma na myśli. - Doszły do mnie informacje, że odwiedzał on komnaty króla podczas pobytu w zamku. Za kilka dni wyjeżdża i zapewne wiesz, co muszę poczynić - powiedziała, blefując. Maester wiedział, czego Olenna potrzebuje. - Muszę chronić nasz sekret. Do tego potrzebuję fiolki lyseńskich łez - powiedziała, kładąc nacisk na słowo nasz. Wszak maester sam był częścią ich sekretu.
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 49
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Komnaty maestera Empty Re: Komnaty maestera

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Sie 02, 2020 2:46 pm

Maester wpuścił Jej Miłość do swojej pracowni, po czym zabawił ją krótką rozmową o niczym konkretnym. Najwyraźniej był w środku pracy nad czymś, kiedy to królowa postanowiła go odwiedzić. O wspomnienym bardzie nie wiedział i nie był nawet pewien czy takowy rzeczywiście istnieje, ponieważ ostatnio sam często odwiedzał królewskie komnaty. Przeszło mu więc przez myśl, że Jej Wysokość może nie mówić całej prawdy, jednak nie jego miejscem było w tym momencie odmawiać jej życzeniom.
- Proszę, Wasza Miłość - powiedział, wręczając Olennie niewielką fiolkę z przezroczystym płynem, którą wydobył z zamykanej na kluczyk szkatułki skrytej w jednej z szuflad. - Niestety łez pozostało mi już niewiele, sugerowałbym więc użycie innego specyfiku na kogoś pokroju zwykłego grajka. Zamówienie kolejnych z Lys będzie czasochłonne i kosztowne.
Specyfik, którego królowa zażądała był wszak tak samo rzadki i drogi co skuteczny, a alchemicy z Lys nie dzielili się chętnie sekretami swojego fachu.
- Wdowie krew mogłaby doprowdzić do zgonu po opuszczeniu zamku równie skutecznie, w mniej czysty sposób, ale przecież nikt nie będzie przeprowadzał śledztwa nad śmiercią trubadur na szlaku.
Jeżeli jednak królowa uparła się na łzy, to mester nie naciskał.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5766
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Komnaty maestera Empty Re: Komnaty maestera

Pisanie  Olenna Redwyne on Sob Sie 15, 2020 9:19 pm

Królowa uśmiechnęła się do maestera. Czuła, że wiedział, że nie chodzi jej o zwykłego grajka, ale nie powiedziała nic. Relacja królowej i maestera sięgała daleko w czasie, można powiedzieć, że znał najmroczniejsze sekrety Olenny Redwyne. Ona też znała kilka jego mrocznych sekretów. Mimo to nie czuła, żeby musiała być z nim szczera w tym momencie.
- Sprowadź więcej. Na bogów, jesteśmy rodziną królewską, stać nas na otrucie połowy kontynentu - powiedziała, przyglądając się fiolce z trucizną w świetle słońca. Zamknęła ją w dłoni i spojrzała na powrót nań. - Zrób to jak najszybciej. Wdowią krew również wezmę, na przyszłość - powiedziała, wyciągając rękę w jego stronę. Kiedy otrzymała co chciała, podziękowała maesterowi i opuściła jego komnaty.
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 49
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Komnaty maestera Empty Re: Komnaty maestera

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach