Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Przedpola Tolos

Go down

Przedpola Tolos Empty Przedpola Tolos

Pisanie  Razhal zo Naqir on Sro Lip 29, 2020 6:09 am

11/07/10PZ
Kompania po długiej i całe szczęście spokojnej podróży przybyła w końcu do Tolos. Cała flota minęła jednak położone na cyplu miasto, by zacumować, w nieco od niego oddalonej zatoczce która miała uchronić statki i pozwolić na spokojne rozstawienie obozu. Nie zwlekając zbyt długo Razhal, pchnął do miasta dwudziestu konnych, pod dowództwem jednego z zaufanych setników. Mieli oni zapewnić Archonta, że Synowie Harpii przybyli pod jego miasto w pokojowych zamiarach, a także zapytać o to, czy nie potrzebuję przypadkiem pomocy najemników. W razie, gdyby doprawdy tak było, mieli oni oznajmić, że nazajutrz do miasta przybędzie Razhal, który przeprowadzi z władyką negocjacje i oficjalnie zawiąże umowę.
W tym samym czasie reszta kompanii zeszła na ląd i zajęła się budowaniem prowizorycznego obozu. Zo Naqir nie przejmował się zbytnio umocnieniami, zakładał bowiem że wysłannik, z którym miał okazję zamienić słowo jeszcze w Mantarys, powiadomił Archonta o ich ewentualnym przybyciu. Nie spodziewał się więc kłopotów ze strony miasta, a nie wyobrażał sobie nikogo innego, kto mógłby zaatakować ponad tysiąc dobrze uzbrojonych najemników. Jeżeli wysłannicy powrócili w dobrym zdrowiu i z dobrymi wiadomościami, do wcześniej wybranej grupy dołączyło kolejnych dwudziestu konnych, a sam Razhal wyruszył do miasta na swym rydwanie.
Razhal zo Naqir
Razhal zo Naqir

Liczba postów : 19
Data dołączenia : 07/05/2020

Powrót do góry Go down

Przedpola Tolos Empty Re: Przedpola Tolos

Pisanie  Mistrz Gry on Sro Lip 29, 2020 9:21 pm

Właściwie to wysłannicy powrócili nie tylko w dobrym zdrowiu, ale też w jeszcze lepszym zdrowiu. To znaczy powracający oddział był trochę liczniejszy niż podczas jazdy w stronę miasta. Nadwyżkowi jeźdźcy byli ubrani charakterystycznie dla tych stron, a w dodatku były to ubrania bogato zdobione. Ich wierzchowce również wyglądały na szlachetniejszej krwi, a sami jeźdźcy mogli się pochwalić wieloma złotymi elementami biżuterii.
- Szlachetny Razhalu zo Naqirze - zaczął mówić ten najbardziej wyróżniający się, gdy już podjechali do jego miejsca przebywania i zsiedli z koni. - Zwę się Grazdan zo Molloq i przemawiam w imieniu Jego Łaskawości, Archonta Tolos. Czy miasto potrzebuje całej kompanii najemników do ochrony swych interesów okaże się jutro, gdy przybędziesz przed oblicze Archonta, który to przyjmie cię z honorami. Do tego czasu ty i twoi Synowie Harpii jesteście tu mile widziani - przekazał najważniejsze informacje. Oprócz tego powiedział jeszcze, że władca podejmie go na uczcie, żeby kapitan kompanii nie cierpiał głodu ni pragnienia w obrębie murów miejskich. Mile widziane było wzięcie ze sobą najważniejszych oficerów, żeby Archont miał przedsmak tego, kogo by ewentualnie wynajął. Jeśli Razhal nie miał nic do dodania, to szlachcic pożegnał się i wrócił do miasta wraz ze swymi ludźmi.

Night King
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5778
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach