Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Przedpola Rosby

Go down

Przedpola Rosby Empty Przedpola Rosby

Pisanie  Mistrz Gry on Pią 17 Lip 2020 - 19:18

***
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5820
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Rosby Empty Re: Przedpola Rosby

Pisanie  Mistrz Gry on Pią 17 Lip 2020 - 21:28

15/03/10PZ - późny wieczór

Strażnicy krążący po murach Rosby doświadczali właśnie kolejnego, mało emocjonującego dnia, kiedy w ostatnich promieniach schowanego już prawie całkiem za horyzontem słońca dojrzeli mały kształt zbliżający się z północnego-wschodu. Z początku nikt nie zawiesił na nim oka na dłużej niż sekundę czy dwie. Wszak z pewnością był to jedynie jakiś ptak. Kształt z minuty na minute zdawał się jednak coraz większy, aż w końcu jasnym stało się co leciało prosto na zamek - smok. Z murów wzniósł się krzyk. Część ludzi zareagowała śmiechem lub lekceważeniem. Wszak kto widział smoka tutaj w Westeros? Może jeszcze grumkiny biegły po polach po ich dzieci? Znalazło się jednak paru, którzy podbiegli zobaczyć co się dzieje i nieść alarm dalej co uwiarygodniło przekaz. I wywołało panikę.
Nim mieszkańcy Rosby stanęli w pełni w stanie gotowości bestia przemknęła nisko nad twierdzą. Podmuch wiatru wywołany uderzeniem jej skrzydeł zerwał chorągiew lokalnego pana, pozrzucał ludziom z głów czapki i sprawił, iż po niektórych nogawkach spłynął strumień ciepłej cieczy. Smok czterokrotnie okrążył zamek rycząc, po czym przeleciał nad pobliską łąką, gdzie wypuścił z pyska strumień ognia. Wypasające się tam bydło błyskawicznie przeobraziło się w dopalające się szczątki, zaś nienasycona zniszczeniem potwora ponownie splunęła gorącem by podpalić pobliskie pola. Po tym pokazie umiejętności smok ryknął głośno raz jeszcze i skierował się na północny-wschód. Ostrzeżenie zostało przekazane.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5820
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach