Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Ukryte Akcje

Go down

Ukryte Akcje Empty Ukryte Akcje

Pisanie  Szept on Czw Lis 30, 2017 3:45 pm

UKRYTE AKCJE


Głównymi czynnikami sprawiającymi, że fabuła staje się niepewna i przepełniona intrygą są niewidoczne dla innych graczy ruchy. Zawierają się one w aspekcie codziennego życia naszych postaci. Mogą być to ruchy naszych wojsk, bądź wysyłanie listów zachęcających do spisku. Planowanie mordów i pozbywanie się ludzi z pomocą trucizny. Wszystko to stanowi słodki element rozgrywki właśnie wtedy, gdy wiemy o nim tylko my.
W praktyce działa to bardzo prosto. Gdy planujemy wykonać czynność, którą chcielibyśmy zachować dla siebie, bądź czynność, o której rozgłos nie powinien się od razu rozejść, powinieneś napisać do Mistrza Gry. To on sprawuje opiekę nad wszystkimi graczami naszego forum. Ponadto określi, czy twój plan jest rzeczywisty i możliwy do zrealizowania. Potem zaś rozpocznie przygotowania fabularne i trzymając twą tajemnicę, zorganizuje możliwość przeprowadzenia intrygi. Choć jak wiadomo - niekoniecznie musi pójść po twojej myśli.
Do komunikacji z Mistrzem Gry służy prywatna wiadomość. Mistrzów mamy kilkoro, lecz każdy z nich korzysta z jednego, tego samego konta. Dlatego też któryś z nich powinien szybko odczytać twoją wiadomość i równie sprawnie Ci na nią odpowiedzieć. Jeżeli potrzebujesz jego pomocy w kwestii mechanicznych, bądź fabularnych, nie bój się napisać. Mistrz Gry jest od tego, by prowadzić twoją fabułę.
Dodatkowo, jako gracz masz prawo wiedzieć to, co winna wiedzieć twoja postać. Dla ruchów zarówno jawnych, jak i dla spisków, obowiązuje kilka zasad. Po pierwsze, twój bohater posiada rozum i powinien go używać. Przed wykonaniem niepewnego ruchu możesz zapytać Mistrza Gry o poradę. Po drugie, Mistrz Gry nie może powiedzieć Ci jakie modyfikatory płyną z twoich umiejętności, bowiem psułoby to całkowicie zabawę. Jednakże dla równowagi, prowadzący powie Ci jakie sytuacje z otoczenia mogą wpłynąć na korzyść lub niekorzyść planowanego przez Ciebie ruchu (oczywiście w zakresie czynników świadomych dla twojej postaci), a także poda inne determinanty, które mogą płynąć na przykład z faktu, że twoja postać zna kogoś, więc wie jak reaguje na pewne sytuacje i ruchy, a także czy będzie to dla Ciebie szansą lub zagrożeniem. Wszystko po to, by uniknąć beznadziejnych sytuacji, gdzie gracz nieświadomie popełnia absurdalnie nieprzemyślany ruch, którego nie miał zamiaru popełnić, a jednak wynikło tak z sytuacji niewiedzy nie postaci, a gracza. Odwrotnie także – miał zamiar popełnić ruch, lecz nie posiadał wiedzy, jaką powinna posiadać jego postać, zarówno odnośnie NPC, otoczenia, jak i samej sytuacji.
Szept
Szept
Władca Władców

Liczba postów : 115
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach