Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Stocznia

Go down

Stocznia Empty Stocznia

Pisanie  Asgar Darklyn on Czw Cze 11, 2020 10:12 pm

***
Asgar Darklyn
Asgar Darklyn

Liczba postów : 55
Data dołączenia : 24/05/2020

Powrót do góry Go down

Stocznia Empty Re: Stocznia

Pisanie  Asgar Darklyn on Czw Cze 25, 2020 8:36 pm

2 dzień, 3 księżyca, 10 PZ

Poranek po uczcie z bardami był niezwykle rześki co niewątpliwie łagodziło skutki i opóźniało dopiero kiełkującego kaca. Lord Darklyn musiał wykrzesać ze swoich trzewi ogromne pokłady siły woli by podnieść się z wygodnego łoża i sięgnąć kielich, który jak zawsze stał na stoliku, w zasięgu ręki śpiącego.
Wczorajsze wino było już delikatnie zwietrzałe, jednak alkohol to alkohol zatem Asgar nie wybrzydzał upił solidny łyk, który zdecydowanie ożywił lorda i sprawił, że znów chciało się żyć.
Pan Duskendale był osobą zapracowaną, toteż nie mając przywileju marnotrawienia czasu zaraz po założeniu ubrań zabrał się za obowiązki. Tony ksiąg, raportów, meldunków bezlitośnie na niego czekały. Usiadł przy swym biurku i zajmując się bieżącymi sprawami posłał pachołka do zarządcy portu i lordowskiego szkutnika by zapowiedział, że Darklyn przyjdzie do nich w południe. Zapewne mógłby zawołać ich do siebie, jednak uważał, że nie powinien zamykać się przed poddanymi. Zresztą od dziecka lubił przebywać w porcie i zajmować się projektami okrętów, a czasem zwyczajnie obserwować żagle powoli znikające za horyzontem.
Do południa nie działo się nic godnego uwagi lorda, więc z niewielką obstawą udał się w krótką podróż z Dun Fortu do portu położonego u jego podnóży. Miał nadzieję zastać obu mężczyzn w budynku zarządcy portu. Gmach był dość wysoki jak na portowe standardy, dzięki czemu z najwyższego piętra zarządca mógł swobodnie obserwować to co działo się na terenie, za który odpowiadał.
Gabinet znajdował się na najwyższym piętrze, z którego balkonu roztaczał się widok na cały port i zatokę. Przy słusznych rozmiarów stole siedziało jedynie dwóch mężczyzn: łysy gospodarz w wieku Asgara i ķrótko ostrzyżony szkutnik, który wiekiem bardziej przypominał maestra.
Gdy lord Darklyn przywitał się z zebranymi i rozsiadł na jednym z krzeseł od razu podjął temat z jakim przyszedł.

- Musimy porozmawiać o rozwoju i zabezpieczeniu portu. Brakuje nam okrętów, szczególnie dużych, które pozwoliłyby na ochronę wybrzeża i zapewnienie bezpieczeństwa. -

Spojrzał na szkutnika i dodał pytanie na wypadek gdyby starszy mężczyzna nie domyślił się o co chodzi.

- Jesteśmy w stanie obecnie budować karaki? -

Nie chciał poruszać wszystkich tematów na raz. Planował wsłuchać się w pomysły i odpowiedzi obu mężczyzn. Po rozmowie z Maestrem z dnia poprzedniego wiedział, że czasem wybiega myślami zbyt bardzo do przodu.
Asgar Darklyn
Asgar Darklyn

Liczba postów : 55
Data dołączenia : 24/05/2020

Powrót do góry Go down

Stocznia Empty Re: Stocznia

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Lip 02, 2020 12:55 pm

Rosły mężczyzna, znany jako lordowski szkutnik, pokręcił smutno głową.
- Nie ma takiej możliwości mój Panie - powiedział niskim basem bez chwili zawahania. - Li tylko kogi i galery. Mamy za mało miejsca na budowanie większych okrętów. Możemy je zamówić i sprowadzić z jakiejś większej stoczni, na przykład z Pentos albo ze Starego Miasta - wyjaśnił. - Ale mamy dość sporą flotę, port jest chyba dość dobrze zabezpieczony - dodał jeszcze, choć bez szczególnego przekonania.
- Może postawić dodatkowe wieże patrolowe na wylocie zatoki? Albo zająć tą wyspę u jej wylotu i na niej postawić strażnicę? Ci "smoczy lordowie"... - W jego głosie brzmiała potężna nuta pogardy. - Nie powinni stawić najmniejszego oporu.
- Możemy zwodować jakieś mniejsze i szybsze statki do patroli. Coś na kształt pirackich drakkarów. Trzeba by tylko jakichś planów albo kogoś, kto je budował... - Podrapał się nerwowo po bliźnie na policzku. - Może wyprawić po nich do Lannisportu albo Starego Miasta? Na pewno są tam jacyś fachowcy.
- Albo w Pentos? - spytał zarządca, kiwając głową.

Matka na Górze
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Stocznia Empty Re: Stocznia

Pisanie  Asgar Darklyn on Pon Sie 03, 2020 11:27 pm

Asgar słuchał swych ludzi z uwagą dumny z faktu posiadania pod swoją władzą ludzi potrafiących samodzielnie i nieszablonowo myśleć.

- Znakomicie. Wyślijcie okręt na przeszpiegi. Musimy sprawdzić na ile smoczy lordowie uważają wyspę za swoją własność. Jak nie będzie specjalnie broniona i zaludniona zbudujemy niewielki fort. Małe drakkary również wydają się świetnym pomysłem do ochrony wybrzeża. -

Darklyn spojrzał na zatokę. Zarządca ze swego biura miał zaiste wspaniały widok na port. Ponownie zadumał się na chwilę i dodał wyraźnie zadowolony:

- Pentos! Zaprawdę doskonała myśl. Jeszcze dziś poślę do mego syna by wrócił do domu ze szkutnikiem i karakaami. -

Pomysł współpracy z miastem, które lord Duskendale znał naprawdę dobrze zdecydowanie przypadł mu do gustu. Do tego już nie mógł doczekać się raportów z wyspy.
Asgar Darklyn
Asgar Darklyn

Liczba postów : 55
Data dołączenia : 24/05/2020

Powrót do góry Go down

Stocznia Empty Re: Stocznia

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach