Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wybrzeża Czarnego Nurtu

Go down

Wybrzeża Czarnego Nurtu Empty Wybrzeża Czarnego Nurtu

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Cze 07, 2020 9:10 am

***
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wybrzeża Czarnego Nurtu Empty Re: Wybrzeża Czarnego Nurtu

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Cze 07, 2020 10:54 am

17/02 - 17/03, roku dziesiątego od Zagłady Valyrii


Wcześniej wysłana grupka badawcza lorda Graftona znalazła sobie małą zatoczkę przy brzegu, idealną na bazę przeładunkową. Znajdowała się ona dokładnie na przeciwko Gulltown, na ziemiach lorda Brune'a z Dyre Den, i to właśnie tam w końcu wylądowały statki z drwalami i najemnikami do ochrony.
Wyrąb zaczął się bez większych problemów, a pierwsze porcje drewna zaczęły płynąć do stoczni lorda Gulltown. Przy okazji wyjebano stamtąd trochę ludzi i spalono kilka wiosek - tak dla zasady.
Dopiero po czasie zaczęła się organizować jako-taka obrona. Lord Brune z Dyre Den srogo wkurwił się tym co usłyszał i wysłał groźne żądanie wycofania się z zajmowanych terenów, ale zrezygnował z ataku, obawiając się porażki. W końcu przecież będą musieli sobie pójść.
Bynajmniej, nie oznaczało to, że wszystko przebiegało bez problemów. Lokalni rycerze i dzielni obrońcy zaczęli szykować ataki partyzanckie. Zorganizowali kilka napadów na drwali i ich najemników, odrobinę spowalniając pracę. Kilka razy także przekradli się do samego obozu i zniszczyli część zapasów - ostatecznie jednak było to za mało, żeby powstrzymać pracę.Matka na Górze
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wybrzeża Czarnego Nurtu Empty Taaaaka ryba!

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Paź 02, 2020 11:39 pm

09/09/10PZ

Podczas gdy tuż za jego granicami wielkie królestwa szykowały się do wojny, lord Staunton z Rook's Rest postanowił wybrać się na ryby nad Zatokę Czarnego Nurtu. Oczywiście powołał wcześniej kilka dodatkowych patroli do obserwowania zarówno Burzy, jak i Żelaznych, ale nie spodziewał się by próbowali wejść na jego ziemie. Mieli wystarczająco problemów ze sobą nawzajem.
Wycieczka okazała się całkiem udana, ponieważ lord w jednym ze swoich ulubionych miejsc złapał całkiem sporą sztukę. Wieczorem zaś, patrosząc rybę by przyrządzić ją nad ogniskiem na kolację dla siebie oraz swoich kompanów w łowach, natknął się na ciekawe znalezisko. W brzuchu zdobyczy znajdowała się sakiewka. Zaciekawiony Staunton rozwiązał woreczek i wysypał jego zawartość na dłoń, a jego oczom ukazało się kilkanaście małych kamieni szlachetnych, które warte były zapewne ładną sumkę w złocie.
- No, no... Złota rybka... - mruknął i zaraz zaśmiał się z własnego suchego niczym wióry żartu.

Maester (Los)
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wybrzeża Czarnego Nurtu Empty Re: Wybrzeża Czarnego Nurtu

Pisanie  Mistrz Gry on Sro Lis 18, 2020 6:51 pm

27/09/10PZ

Podczas gdy większość lordów Burzy zaangażowana była aktywnie w wojnę, stary i "schorowany" lord Sunglass postanowił podjąć inne działania. Licząc na małą istotność swoich skromnych sił oraz wymówki o stanie zdrowia opóźnił zebranie i wymarsz swoich żołnierzy, czekając zamiast tego na zniknięcie Massey'ów oraz Bar Emmonów. Ci drudzy byli jego celem. Przed pięcioma laty strasznie poróżnił się bowiem lord Sunglass z lordem Bar Emmonem w kwestii własności jednej z przystani na Haku Massey'a. Spór w końcu rozsądził król. Ku niezadowoleniu Sunglassa ziemie przypadły Bar Emmonom, co przypisywał on ich matactwom oraz brudnym sztuczkom.
Teraz Sunglass miał okazję by pomścić swoje krzywdy. Urojone czy też nie... Jego żołnierze opadli na sporną przystań i okoliczne tereny, biorąc lokalną ludność kompletnie z zaskoczenia. Kilka wiosek oraz dwa rycerskie dworki zginęły w ogniu, a wielu prostaczków poszło pod topór. Żołnierze najeźdźców napchali tymczasem swoje sakwy łupami i znaleźli też parę skrzyń dóbr oraz monet, które trafić miały do ich pana. Czy ktoś wiedział kto stał za atakiem? Trudno na razie powiedzieć...Maester (Los)
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wybrzeża Czarnego Nurtu Empty Re: Wybrzeża Czarnego Nurtu

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach