Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Kuźnia

Go down

Kuźnia Empty Kuźnia

Pisanie  Hagritt on Czw Maj 28, 2020 10:59 pm

***
Hagritt
Hagritt

Liczba postów : 63
Data dołączenia : 29/04/2020

Powrót do góry Go down

Kuźnia Empty Re: Kuźnia

Pisanie  Hagritt on Czw Maj 28, 2020 11:05 pm

12 dzień 2 księżyca 10 PZ
Południe

Ówczesnego dnia Hagritt otrzymał monety od zamkowego zarządcy. Wypłacono mu je zgodnie z poleceniem lorda, który nie mógł patrzyć na zużyte narzędzia używane przez gajowego. Przez całą noc brodacz nie spał. Łudził się, czy nie uciec na kradzionym koniu i nie zatrzymać dla siebie tychże pieniędzy. Mógłby to zrobić, lecz ostatecznie nie przetrwałby z nimi zbyt długo, toteż myśląc również o dobroci, którą obdarzył go włośnik, ruszył rankiem do pracy, by południem zajrzeć do kuźni. Całe szczęście, że Sebastion nauczył swego dozorcę jak odróżniać warsztat kowala od kuchni. W obydwu pomieszczeniach jest gorąco, lecz w tym pierwszym nie pachnie jedzeniem.
Wtem gajowy powędrował do kowala, zabierając ze sobą narzędzia celem ich przedstawienia. Składały się, jak zostało to wspomniane wiele razy, z zużytych i często prowizorycznych rzeczy. Postrzępione, podziurawione nożyce, obdarte, zardzewiałe dłuto, czy też prowizoryczny młotek wykonany z kamienia i równej, twardej gałęzi. Toteż Hagritt, gdy już przedstawił zarys działania dla kowala, zostawił u niego otrzymane od zarządcy pieniądze. Pamiętał, by zapytać o czas wykonania, gdyż również przed tym przestrzegł go włośnik. Usłyszawszy zaś odpowiedź, postanowił wziąć dzień wolnego (w końcu nie miał narzędzi) i powrócić w te miejsce dopiero po wykonaniu zlecenia.

[z/t]
Hagritt
Hagritt

Liczba postów : 63
Data dołączenia : 29/04/2020

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach