Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Sala Obrad

Go down

Sala Obrad Empty Sala Obrad

Pisanie  Asgar Darklyn on Sro Maj 27, 2020 8:45 pm

***


Ostatnio zmieniony przez Asgar Darklyn dnia Czw Maj 28, 2020 5:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
Asgar Darklyn
Asgar Darklyn

Liczba postów : 55
Data dołączenia : 24/05/2020

Powrót do góry Go down

Sala Obrad Empty Re: Sala Obrad

Pisanie  Asgar Darklyn on Czw Maj 28, 2020 11:34 am

1 dzień 3 księżyca 10 rok po zagładzie

Dzień zapowiadał się pogodnie a promienie słoneczne razem z poranną bryzą znad morza  wpadały przez otwarte okna dużego pomieszczenia wypełnionego planami, mapami, księgami, pergaminami i modelami.  Władca Duskendale jak zwykle siedział na swoim krześle wpatrując się w kielich z winem. Z racji tego, że był jeszcze wczesny poranek wino było delikatne i wytrawne. Mocniejsze zawsze pojawiało się popołudniu, wszak niezdrowym jest niezachowywanie cyklu dnia.
Pociągnął długi łyk, delikatnie go wstrząsnęło i wykręciło a gdy poczuł, że klątwa dnia następnego odpuszcza odetchnął z ulgą, przechylił naczynie ponownie. Stwierdził, że ryzyko kaca zostało chwilowo zażegnane i posłał po maestra.
W międzyczasie podszedł do jednej z map i przyglądał się swoim własnym obliczeniom naniesionym na pergaminie obok. Niektóre z nich powstały późnym wieczorem dnia poprzedniego, toteż nie pamiętał ich. Przetarł oczy i przekreślił jedno z obliczeń. Pracował obecnie nad system melioracyjnym wykorzystującym zarówno kanały, jak i tamy. Chciał by od rzeki odchodziły mniejsze odnogi prowadzące do pól uprawnych i je okalające. W niektórych miejscach wykopano by stawy, w których w czasie silnych opadów gromadził się nadmiar wody a w trakcie suszy otwierano by przepływ i w domyśle lepiej i stabilniej nawodnione pola miałyby dać większy plon. Nie chciał jednak rozmawiać z właśnie przybyłymi jedynie na tematy rolne. Gdy maester Cardiwald w swym łańcuchu i codziennej todze wszedł do pomieszczenia Asgar kontemplował akurat swoje plany.

-Co o tym sądzisz Maestrze? -

Zapytał wskazując miejsce na mapie i duży, zapisany pergamin. Nim wywołany jednak zdążył odpowiedzieć lord Darklyn kontynuował.

-Gdyby udało nam się gromadzić wodę w zbiornikach w czasie obfitych deszczy i puszczać ją w porach suchych to plony mogłyby zdecydowanie wzrosnąć, dodatkowo wykorzystalibyśmy tereny po wyrębie lasów i nieużytki, dzięki czemu nowi osadnicy nie narzekaliby na brak pracy i zarobku.  -


  Darklyn jako świeży lord chciał pokazać się z jak najlepszej strony i gdy tylko Maester udzielił odpowiedzi przeszedł do kolejnej mapy, tym razem z planem dużego, długiego budynku przy porcie zakończonego dwoma suchym dokami.

-Myślałem również nad manufakturą. Dużym budynkiem, w którym tworzylibyśmy wyposażenie okrętowe i całe elementy statków. Na początek mniejszych aby sprawdzić czy system się sprawdzi. Usprawniłoby to zdecydowanie wyposażanie, budowę i naprawę okrętów. Nie czekalibyśmy na naprawę lecz wymieniali całe elementy. Nasze statki opracowalibyśmy tak by były jednakowe a szybka naprawa możliwa była jedynie w naszej stoczni i stoczniach nam przyjaznych. -

Plany były śmiałe a to był dopiero początek rozmowy.
Asgar Darklyn
Asgar Darklyn

Liczba postów : 55
Data dołączenia : 24/05/2020

Powrót do góry Go down

Sala Obrad Empty Re: Sala Obrad

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Maj 29, 2020 9:26 pm

Maester Cardiwal przyszedł do sali obrad na życzenie swego lorda. Wciąż dobrze się trzymał na nogach, choć nieco w życiu już przeżył. Spojrzał na mapę z grymasem i zagryzając dolną wargę zaczął ją uważnie studiować. Asgar mógł dostrzec mały błysk w oku Cardiwalda.
- Powiem szczerze mój lodzie - powiedział, dalej wpatrując się w mapę. - Byłby z waszej lordowskiej mości świetny maester. Na pewno nie pobierałeś, lordzie, nauki w Cytadeli za młodu? Wszystko jest dobrze rozrysowane. Widać co prawda, że jest to zarys, który jeszcze lord z pewnością rozwinie, mając do tego stosowną pomoc - dodał, zwracając się już w stronę lorda. Chwilę milczał, znów spoglądając na mapę, dostrzegł też pergamin obok niej, na który pozwolił sobie zerknąć bez pytanie lorda. Cardiwald był maesterem również poprzedniego lorda, pozwalał sobie więc na nieco więcej.
- Więc jeśli wasza lordowska mość mnie pyta o zdanie, to pomysł mi się podoba. Jest co prawda ryzykowny, bo wykopanie takiego nawadniania zajmie kilka dobrych tygodni, jak nie miesięcy, zależy ilu ludzi do tego zagospodarować. I praca zwróci się po latach - pozwolił sobie sceptycznie zauważyć. - Ale uważał, że warto. Jest to innowacyjny pomysł, który może przynieść Duskendale wiele korzyści - podsumował i znów zaczął myśleć zagryzając dolną wargę. Lord w końcu zapytał go o dwie rzeczy, a Cardiwald z pamięcią problemów nie miał.
- Powiem szczerze mój lordzie - podjął po chwili. - O ile ten pomysł jest równie innowacyjny, tak ten wydaje mi się po prostu chybiony. Jak lord zamierza osiągnąć taką precyzję, by części łatwo zastępować? Nasi szkutnicy robią statki od wieków, przekazują wiedzę z ojca na syna. Każdy będzie uważał, że robi je najlepiej, i ja sam nie uważam się za odpowiedniego, by decydować, który ma rację. Zapewne każdy po trochu. Jak więc lord chce osiągnąć „jednakowy standard”? Zresztą takie rozwiązanie ma dużo minusów. Tylko nasza stocznia mogłaby naprawiać te okręty, a dajmy na to, znów wybuchnie wojna z Dornijczykami i trzeba będzie tam posłać okręty na wezwanie Jego Miłości. Kto je tam naprawi, gdyby tego wymagały? Nikt też nie będzie chciał budować u nas statków, jeśli nie będzie mógł ich naprawić, dajmy na to, za Wąskim Morzem, podczas podróży handlowej. Zresztą też statki się starzeją, drzewo w długim kontakcie z wodą czasem się odkształca, więc części mogłyby nie pasować po jakimś czasie. Tak więc o ile pierwszy pomysł mi się podoba i chętnie lordowi pomogę go zrealizować, tak ten drugi? Nie, trzeba mieć też umiar w tym co nowe. Powiem szczerze mój lordzie, Valyranie ciągle chcieli czegoś nowego i spotkała ich zguba - podsumował, kiwając sobie potakująco głową. Ale nawet lord Darklyn mógłby przyznać, że część argumentów maestera była trafnych. Być może lord po prostu urodził się kilka wieków za wcześnie, by jego pomysły mogły ujrzeć światło dzienne.

Kowal
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Sala Obrad Empty Re: Sala Obrad

Pisanie  Asgar Darklyn on Pią Maj 29, 2020 11:15 pm

- Dziękuję Maestrze, mimo, że chciałbym odpowiedzieć inaczej to w Cytadeli nigdy nie byłem.-

Komplement starego mistrza był celny i uderzał w czułą strunę duszy Asgara, który nie był ani zwinny ani urodziwy a podziw i poparcie innych mógł zdobyć jedynie własną inteligencją.

- Istotnie masz rację. Wykop może być czasochłonny, jednak zwrócić musimy uwagę na fakt, że rzeka płynąc tworzy mniejsze i większe wąwozy, które wystarczy odciąć tamą by wypełniły się wodą. Koszty planuję ograniczyć do minimum. Kopać umie praktycznie każdy. Musimy sprawdzić jak bardzo zapełniony jest loch i wykorzystać więźniów. Od dnia budowy każdy występujący przeciw prawu a nie ścięty będzie kopał. O chlebie i wodzie aż do końca swej kary.-

Pomysł wydawał się dobry a poparcie maestra uświadczyło Lorda Duskendale w fakcie, że nie zmarnował swojego życia ucząc się. Teraz pozostało jedynie stworzyć odpowiednie rozporządzenie, plany i rozpocząć prace. Przedsięwzięcie mimo swej wielkości nie wydawało się skomplikowane i Asgar uważał ściąganie inżynierów z zewnątrz za zbyteczne. Niestety drugi pomysł ewidentnie w oczach Maestra był nietrafiony, choć Darklyn, który właśnie skupiał swój wzrok na nadgryzionym jabłku z zeszłego wieczora wiedział nawet jaki symbol będzie malował na żaglach postanowił się nie poddawać.

- Istotnie Maestrze Twe uwagi są słuszne i cenię sobie Twoje zdanie. Pomysł z taką budową statków może wydawać się tak dużym przedsięwzięciem, że aż szalonym, jednak gdyby udało się stworzyć grupy robotników, którzy składaliby odpowiednie części statków a na koniec łączone byłyby w suchym doku w całość moglibyśmy znacząco zwiększyć szybkość budowy okrętów a może nawet zmniejszyć ich koszt.  Myślę, że produkcja zbliżonej wielkości kila, szkieletów i pasujących do nich burt jest możliwa  Nie byłyby złożone również z jednego kawałka drewna także wymiana desek byłaby mogłąby odbyć się wszędzie - tak jak każdego okrętu ale zdecydowanie szybsza byłaby u nas, bądź w przyjaznej stoczni gdzie są gotowe do wymiany elementy a im więcej doków tym więcej okrętów moglibyśmy produkować. -

Uwagi Maestra zdecydowanie wpłynęły na Asgara, jednak widząc potencjał w pomyśle i możliwość zwiększenia szybkości budowy okrętów a tym samym znaczenia własnej stoczni i miasta postanowił rozmówić się również ze szkutnikami i poznać ich punkt widzenia, ponadto planował również rozbudowę floty. Miał również plany dotyczące zwiększenia obrony portu, jednak o tym będzie rozmawiał już z kapitanem portu i swoimi dowódcami ora inżynierami.


Ostatnio zmieniony przez Asgar Darklyn dnia Sob Maj 30, 2020 4:43 am, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : Upolszczenie. Treść jedna ale było tyle powtórzeń i błędów interpunkcyjnych, że wstyd)
Asgar Darklyn
Asgar Darklyn

Liczba postów : 55
Data dołączenia : 24/05/2020

Powrót do góry Go down

Sala Obrad Empty Re: Sala Obrad

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Maj 31, 2020 6:57 pm

Maester pokiwał głową, słuchając dalszych wyjaśnień lorda. Widać było po nim, że podobało mu się, że lorda ma całkiem gotowy obraz inwestycji i przemyślał wiele jej aspektów, a nie przyszedł po prostu zlecić wszystko swojemu maesterowi, co pewnie zrobiłoby większość lordów.
- Każę w takim razie sprawdzić, jak wielu więźniów mamy teraz w lochach. Jeśli się nie mylę, powinno ich być co najmniej kilkunastu, ale może straż miejska przyłapała kilku innych oprychów. Myślę jednak, że przydatne będzie też zaangażowanie chłopów z pobliskich budowie osad. W końcu będzie to też z korzyścią dla nich - zaproponował Cardiwald. - Jeśli to wszystko w tej kwestii, to zajmę się potrzebnymi przygotowaniami, choć powiem szczerze mój lordzie, że większość pracy w tym zakresie wygląda na już zrobioną - pochwalił jeszcze raz swego suwerena.
Maester nie odniósł się jednak w żaden bardziej szczegółowy sposób co do drugiego pomysłu. Nawet dalsze wyjaśnienia lorda Darklyna nie przekonały go do zrealizowania tego przedsięwzięcia.
- Powiem szczerze mój lordzie, nie jest ze mnie najlepszy szkutnik. Myślę, że to z nimi warto by ten pomysł przedyskutować, w końcu to oni mieliby te okręty produkować. Jeśli jednak lord przedstawi im to w taki sposób jak mnie pomysł z zbiornikami, zapewne lordowi uda się ich przekonać - choć sam maester Cardiwald słowa te wypowiedział bez większego przekonania.

Kowal


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Sala Obrad Empty Re: Sala Obrad

Pisanie  Asgar Darklyn on Pon Cze 01, 2020 3:09 pm

- Dziękuję Cardiwaldzie, gdy dokładne plany będą gotowe rozkaż strażnikom doprowadzenie więźniów i rozpoczęcie prac. Myślę, że koniecznym jest zaangażowanie innych sił, szczególnie nowych osadników. Niech asymilują się z mieszkańcami. Pamiętaj również, że więźniowie muszą pracować z dala od chłopów. -

Asgar był autentycznie dumny ze swojego pomysłu a pochlebstwa ze strony tak doświadczonego maestra przyjemnie łechtały jego ego. Niestety drugi pomysł nie zyskał takiego poparcia a Lord Darklyn nie był osobą upartą i dopuszczał możliwość pomyłki, czy błędu w rozumowaniu. Zdanie Maestra było dla niego cenne, jednak zanim podejmie decyzję postanowił spotkać się ze szkutnikami.

-Jeszcze, jedna, ostatnia rzecz zanim odejdziesz. Potrzebuję wiedzieć jaką flotą dysponują inni Lordowie by wysłać wystarczająco godną armadę do Tarth. -

Asgar był lordem dopiero od roku i brakowało mu jeszcze pełnej wiedzy na temat Królestwa.

Gdy maester już się oddalił wezwał do siebie zbrojmistrza i dowódcę garnizonu. Po dokonanym przeglądzie wojsk zdecydowanie nie był zadowolony i uznawał, że położenie Duskendale nie pozwalało na posiadanie tak nielicznych wojsk.Asgar Darklyn
Asgar Darklyn

Liczba postów : 55
Data dołączenia : 24/05/2020

Powrót do góry Go down

Sala Obrad Empty Re: Sala Obrad

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Cze 04, 2020 8:17 pm

Maester przyjął słowa lorda skinieniem głowy i miał już się oddawalać, ale lord dopytał o jeszcze jedną rzeczy. Zamyślił się chwilę, znów zagryzając dolną wargę i rzekł:
- Jeśli mnie pamięć nie myli, lordowie Ziem Burzy zwykle posiadali floty liczące od kilku do kilkunastu okrętów. Może Tarth albo Estermont mieli większe? Myślę więc, że jeśli wasza lordowska mość wyśle nawet połowę floty Duskendale, będzie to godna armada - zapewnił, a potem za lordowskim przyzwoleniem się oddalił do swych obowiązków.
Kowal
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Sala Obrad Empty Re: Sala Obrad

Pisanie  Asgar Darklyn on Czw Cze 04, 2020 10:21 pmGdy spotkanie się zakończyło i każdy wiedział co ma zrobić wypił antałek wina i udał się do sali audiencyjnej by wysłuchać problemów prostaczków i wydać sądy. Z bardami postanowił spotkać się dopiero wieczorem, przy beczce piwa albo czegoś mocniejszego.
Asgar Darklyn
Asgar Darklyn

Liczba postów : 55
Data dołączenia : 24/05/2020

Powrót do góry Go down

Sala Obrad Empty Re: Sala Obrad

Pisanie  Asgar Darklyn on Pon Wrz 07, 2020 11:08 pm

16 dzień 9 księżyca 10 lat po zagładzie. Poranek.


Dzień zapowiadał się ciepło i słonecznie. Skacowana morda Pana Duskendale chwytała łapczywie promienie wpadające przez odsłonięte okno sali obrad. Jego oczy wydawały się ciągle zaspane i niezadowolone wystawianiem ich na światło słoneczne męczyły się i zmuszały ich posiadacza do mrużenia i częstego mrugania. Asgar stał już od dłuższej chwili przy okiennicy z kielichem w dłoni rozkoszując się widokiem portu i morza. Jak dobrze być w domu - Myślał wciągając nosem orzeźwiające powietrze znad zatoki i popijając co chwila cierpkie wino. Od kiedy powrócił ze Stopni zmienił się. Nie jakoś diametralnie, jednak sam odczuwał pewne zmiany. Nie ciągnęło go już na wyprawy, wojny, czy inne przygody. Ciepło domowego ogniska, a może bardziej bezpieczeństwo własnej twierdzy wydawały się teraz najważniejszymi i najwspanialszymi rzeczami jakie mogą spotkać człowieka. Darklyn widział w sobie te zmiany i akceptował je niechętnie świadom ogromu świata i utraconej obecnie ciekawości.
Wrócił do Duskendale poprzedniego dnia jadąc nieznacznie szybciej niż zwykle. Z jednej strony ciągnęło go do domu, z drugiej zaś wiedział, że jego organizm nie był już pierwszej młodości i mógł ciężko odchorować nadmierną prędkość jazdy.
Przetarł lewą dłonią twarz, odsunął się od okna i podszedł do zwojów pergaminów, które zostawił wyjeżdżając do Końca Burzy. Obok nich znajdowały się te, które zapisał w drodze tam i z powrotem. Były zapisane notatkami i obliczeniami. Niewprawione oko dostrzegłoby jedynie chaos wypełniający białe płaty pergaminu, jednak Asgar widział w nich kolejne etapy budowy melioracji wodnych i projekt, którym zaczął zajmować się od dnia wyjazdu na spotkanie z Królem. Na kawałku tkaniny rozrysował okręt, sądząc po rozmiarach nie największy. Wyglądem przypominał drakkary, które kazał kupić oraz te, które widział u piratów. Na szkic naniesione były różne liczby. Darklyn dążył do stworzenia drakkaru o poprawionej szybkości i zwrotności. Statku, który mógłby odmienić walkę w zatokach oraz przy brzegu wykorzystując do walki naturalne ukształtowanie terenu i płycizny. Miałby być wypełniony również artylerią zamiast ludźmi.
Pokręcił głową nad rzędem jakiś cyfr, przekreślił je i zapisał na nowo rozrysowując tuż obok nich szybki i niedbały rysunek większego kadłuba. Byłoby szybciej i lepiej pracować gdyby nie pił, swoją drogą od powrotu z wojen pirackich nie wlewał w siebie tyle co wcześniej, niestety - wciąż za dużo.

Asgar Darklyn
Asgar Darklyn

Liczba postów : 55
Data dołączenia : 24/05/2020

Powrót do góry Go down

Sala Obrad Empty Re: Sala Obrad

Pisanie  Czeladnik Gry on Czw Wrz 10, 2020 2:45 pm

Wujas
Czeladnik Gry
Czeladnik Gry

Liczba postów : 1205
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Sala Obrad Empty Re: Sala Obrad

Pisanie  Asgar Darklyn on Czw Wrz 10, 2020 8:56 pmOstatnio zmieniony przez Asgar Darklyn dnia Czw Wrz 10, 2020 8:58 pm, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : Pogrubionko)
Asgar Darklyn
Asgar Darklyn

Liczba postów : 55
Data dołączenia : 24/05/2020

Powrót do góry Go down

Sala Obrad Empty Re: Sala Obrad

Pisanie  Czeladnik Gry on Pią Wrz 11, 2020 1:17 am

Wujas
Czeladnik Gry
Czeladnik Gry

Liczba postów : 1205
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Sala Obrad Empty Re: Sala Obrad

Pisanie  Asgar Darklyn on Czw Wrz 24, 2020 9:24 am

Asgar Darklyn
Asgar Darklyn

Liczba postów : 55
Data dołączenia : 24/05/2020

Powrót do góry Go down

Sala Obrad Empty Re: Sala Obrad

Pisanie  Czeladnik Gry on Nie Paź 04, 2020 5:17 pm

Wujas
Czeladnik Gry
Czeladnik Gry

Liczba postów : 1205
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Sala Obrad Empty Re: Sala Obrad

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach