Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Samotnia Lemonwood

Go down

Samotnia Lemonwood Empty Samotnia Lemonwood

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Maj 25, 2020 12:10 pm

***
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Lemonwood Empty Re: Samotnia Lemonwood

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Maj 25, 2020 12:20 pm

27/04/10PZ

Lord Dalt uwielbiał cytryny, każdego dnia na jego stole obowiązkowo pojawić musiało się przynajmniej jedno danie czy napój zawierające w sobie ten potężny owoc. Dzień w Cytrynowym Lesie bez ciasteczek cytrynowych byłby zaś najpewniej znakiem upadku domu Daltów. Doprowadziło to ostatnimi czasy do wybuchu złości lorda, który mimo swego uwielbienia dla cytryn, rezydowania w Cytrynowym Lesie oraz posiadania wielu cytryn w herbie musiał owoc ten importować z zewnątrz. Niektóre produkty stawiane mu na stole przez jego ludzi pochodziły nawet z Zatoki Niewolniczej! Nakazał więc by problem ten naprawiono i zaczęto uprawiać cytryny na miejscu, w Cytrynowym Lesie, czyli tam, gdzie ich miejsce.
Na pewno nie spodziewał się jednak, że los będzie mu przy tym niezwykle sprzyjał. Jakiś czas po rozpoczęciu prac zgłosił się do niego stary ogrodnik, który posiadał ogromne doświadczenie w uprawie właśnie cytryn. Staruszek, pełen miłości do żółtego owocu dorównującej tej lorda Dalta, zaoferował panu Cytrynowego Lasu swoje usługi i doprowadził do znacznego usprawnienia planu upraw. Do tego o lokalnych cytrynach usłyszało kilku kupców, którzy postanowili zawrzeć z lordem umowy na przyszłość.Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach