Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Komnata maestera Crakehall

Go down

Komnata maestera Crakehall Empty Komnata maestera Crakehall

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Maj 22, 2020 10:54 am

***
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Komnata maestera Crakehall Empty Re: Komnata maestera Crakehall

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Maj 22, 2020 11:47 am

05/02/10 PZ


Do Crakehall Tommen dotarł, po prowizorycznym opatrzeniu, po dwóch-trzech godzinach. W warunkach unieruchomienia ręki szybka jazda była wystarczająco trudna i jechanie kłusem było - kolokwialnie mówiąc - nie najlepszym pomysłem, co zbrojni mogli Tommenowi szybko wyperswadować. Natomiast już po godzinie przybyła doń dodatkowa eskorta kilku zbrojnych z dzikiem na piersi. Na zamek dotarli gdy księżyc, jasny rogal, wisiał już wysoko na niebie. Na dziedzińcu zgromadziło się kilku ciekawskich ludzi, choć w mroku ciężko było powiedzieć kto i ilu ich było. Lord bez słowa czy zbędnej zwłoki udał się z Lannisterem do maestera i oddał go w jego ręce.
Maester natomiast, człowiek światły i uczony, nałożył Tommenowi wilgotny okład i zaczął przyglądać ostrożnie się ranie, wywołując przy tym ból u następcy tronu. Podał Lannisterowi biały napar do wypicia, od którego stał się śpiący, a jego zmysły przytłumione, jakby wszystko zaszło nagle mgłą. Widział jak maester wkłada mu coś w usta i zaczyna grzebać w ranie. Wszystkiemu temu towarzyszył wytłumiony, choć wciąż wyraźny i doskwierający ucisk i kłucie. Nagle - przyszła fala bólu, jakby ktoś grzebał rozpalonym ogniwem w jego ręce. Uczony smarował jego ramię szmatą, namoczoną w czerwonej mazi...
Po wszystkim obandażował ranę raz jeszcze i usadził Tommena na łóżku. Podał mu jeszcze trochę mlecznego naparu, po którym już zmęczenie i senność wzięły górę nad chłopakiem. Momentalnie padł na ziemię i usnął.


Starucha
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach