Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wybrzeża Zimnej Wody

Go down

Wybrzeża Zimnej Wody Empty Wybrzeża Zimnej Wody

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Maj 21, 2020 1:57 pm

*~*~*
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5778
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wybrzeża Zimnej Wody Empty Re: Wybrzeża Zimnej Wody

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Maj 21, 2020 2:31 pm

Noc 14/15 drugiego księżyca roku dziesiątego od Podboju


Pod osłoną ciemności i bardzo bladej poświaty księżyca, znikającego tym bardziej, im bliżej było nowiu, na kilka przybrzeżnych osad doszło do ataku. Bandyci nie kryli się za specjalnie ze swoimi planami i lądując wydali spory hałas, natomiast blask pochodni rozświetlił niebo, niby drugie słońce. Nieliczni mieszkańcy, którzy dostrzegli co się szykuje, prawie natychmiast zaczęli się wycofywać i zbiegać z wioski, a nieliczni tylko stawiali opór - choć jak najbardziej zaciekły. Oręż mieli słaby, zazwyczaj złożony z wyciągniętych skądkolwiek desek albo wioskowych grabi. Opór stawiali zaciekły i, choć trochę przypadkowo, ogłuszyli nawet 2-3 z najeźdźców. A choć w końcu polegli, to dali swoim bliskim czas na oddalenie się. Podobnież nie poszło w kilku innych pobliskich wioskach, temu też najeźdźcy, przybyli w sumie na kilku okrętach, okazali się jeszcze bardziej rozgoryczeni i chętni dalszej pożogi, napotkane wioski natomiast podpalili - bez wyjątku.


15-18 dni drugiego księżyca roku dziesiątego od Podboju


Przez następne dni niezidentyfikowani najeźdźcy krążyli po wybrzeżu, czasem udając się trochę wgłąb lądu, i rabowali co się da. Opór był coraz większy i zorganizowany, a częstokroć także wspierany przez rycerzy Manderlych, tak jak frustracja najeźdźców, którzy bezwzględnie brali i mordowali co tylko mogli. W końcu zaś, widząc że nic więcej już nie zabiorą, wycofali się i odpłynęli w nieznane.
Wieść oczywiście nie mogła ujść uwadze lorda Białego Portu. Gniewny lord wysłał wiadomość o swoich planach do lorda Starka i zaczął przygotowywać się prędko do zorganizowania ekspedycji karnej.

Starucha (los)
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5778
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wybrzeża Zimnej Wody Empty Re: Wybrzeża Zimnej Wody

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Sie 23, 2020 12:05 am

Druga połowa czwartego księżyca i cały piąty księżyc, 10 lat od Zagłady


Porażka floty Północy na Siostrach pozostawiła wybrzeża Północy zupełnie niebronione przed atakami z Doliny. Okręty pod banderami Siostrzan, Eleshamów i Waynwoodów przez prawie cały księżyc bezkarnie krążyły, atakowały z zaskoczenia i uciekały, zanim ktokolwiek zdążył zorganizować jakąkolwiek obronę. Cierpiały przede wszystkim ziemie Manderlych i Flintów spod Wdowiej Stażnicy. Pan tej ostatniej zresztą próbował negocjować z najeźdźcami, niestety bezskutecznie. Spalone wioski, wyrżnięci lub wzięci do niewoli ich mieszkańcy, zrabowane skarby - tyle tylko zostawiali po sobie przybysze zza morza.
Ustały dopiero na wieść o porozumieniu króla Alestera z lordem Manderlym. Horrendalnie wysoki okup (liczony w dziesiątkach tysięcy złotych monet) i zniesienie ceł dla kupców z glejtem od któregoś z lordów Doliny było ostateczną ceną za wypuszczenie pana Białego Portu do domu i zaniechania dalszych działań wojennych (z królewskiego rozkazu). Uciążliwości trochę odjął mu przynajmniej lord Grafton, który wypuścił jego ludzi bez okupu; zwrócił nieliczne, pojmane okręty i wypłacił część należności lordowi Arrynowi, w zamian za rękę pierwszej córki Manderly'ego oraz koncesje na sprowadzanie z Północy drewna.
Lord Tryton wrócił jednak z Doliny odmieniony. Po wojnie zgasł w nim już dawny ogień, był bardziej spokojny i cichy. Na ciele przybyło mu wiele blizn wojennych. Stał się bardziej ostrożniejszy, podejrzliwy, wszędzie widząc potencjalnych wrogów. I czasami bredził coś o fruwaniu.
Tymczasem zaś lord Alester postanowił nagrodzić swoich podwładnych za dzielną obronę królestwa i z uzyskanej sumy, czwartą część rozdzielił między nich, należnie do ich wkładu w walkę.


Ojciec na Górze
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5778
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wybrzeża Zimnej Wody Empty Re: Wybrzeża Zimnej Wody

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach