Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Pola Ziem Burzy

Go down

Pola Ziem Burzy Empty Pola Ziem Burzy

Pisanie  Yandel Swann on Pią Maj 15, 2020 5:01 pm

***
Yandel Swann
Yandel Swann

Liczba postów : 50
Data dołączenia : 12/03/2020

Powrót do góry Go down

Pola Ziem Burzy Empty Re: Pola Ziem Burzy

Pisanie  Yandel Swann on Czw Maj 28, 2020 11:16 pm

04/03/10PZ
Po dwóch dniach od spotkania w samotni orszak Yandela, składający się z trzydziestu zbrojnych, siedmiu domowych rycerzy, jego zaprzysiężonej tarczy oraz kilku wozów i koni jucznych z potrzebnymi rzeczami, i zapasami, wyruszył na lordowski objazd po Czerwonej Strażnicy.
Swann zaczął od wiosek w których Bard wyrządził najwięcej "szkód", według maestera Ennora. Zanim je jednak odwiedził wysłał do nich jeźdźców, by poinformowali mieszkańców o jego przybyciu i zebrali się na środku wioski. Następnie Yandel zamierzał wjechać do wioski odziany w swój zdobiony pancerz, na równie opancerzonym rumaku, otoczony swoimi domowymi rycerzami i małpką na ramieniu, by zrobić jak największe wrażenie na prostaczkach. Po przywitaniu się z mieszkańcami przyszła pora na bardziej oficjalne sprawy, jak wysłuchanie próśb i skarg, wydanie osądów lub udzielenie błogosławieństw, które wolał załatwić na zewnątrz, choć jeśli pogoda nie dopisywała lub mieszkańcy nie mieli możliwości to mogli to załatwić gdzieś wewnątrz. Gdy mieli to już za sobą Yandel, by lokalni łucznicy, jeśli jacyś byli, przedstawili mu swoje umiejętności, bowiem chciałby przyjąć jakiegoś sławnego łucznika na służbę, a jak wszyscy zgromadzeni wiedzieli nie było lepszych łuczników niż tych urodzonych na Pograniczu. Po wszystkim, gdy Yandel i jego ludzie szykowali się do drogi Swann zamierzał jeszcze zapytać mieszkańców czy słyszeli o Andrewie Bardzie lub słyszeli jego balladę i i rozważali udanie się na Tarth. Jeśli ktoś odpowiedział twierdząco Yandel polecił, by jeszcze raz to rozważyli, ponieważ wioski na Tarth mają zwyczaj w ostatnich czasach płonąć, najechane przez piratów, a i na Tarth długa droga, którą trzeba będzie jeszcze przebyć przez Zatokę Rozbitków.
Po odwiedzeniu kłopotliwych wiosek przyszła pora na przyjemniejszą cześć, czyli odwiedzenie posiadłości zaprzysiężonych mu rycerzy na włościach oraz wiosek, które wciąż były mu lojalne. Odwiedzając rycerzy Yandel zamierzał popytać jak nastroje wśród prostaczków oraz sprawdzić tam uzbrojenia, a spotkania w wioskach miały przebiegać tak jak wśród ich kłopotliwych odpowiedników, choć pewnie w zdecydowanie lepszej atmosferze.
Yandel Swann
Yandel Swann

Liczba postów : 50
Data dołączenia : 12/03/2020

Powrót do góry Go down

Pola Ziem Burzy Empty Re: Pola Ziem Burzy

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Maj 29, 2020 5:43 pm

04-10/03/10PZ

Lord Swann prezentował się... dobrze. Nie powalał poddanych na kolana swoim majestatem, acz jego wygląd wzbudzał szacunek pośród poddanych. Nie było to jednak szczególnie trudne pośród prostaczków. Inaczej miała się sprawa z rozstrzyganiem problemów i zarządzaniem włościami. Sprawy prezentowane przez wieśniaków nie były może szczególnie ważne czy interesujące, ale tak czy inaczej Yandel słuchał ich uważnie i rozstrzygał jedną po drugiej z ogromną sprawnością, zapewniając, że wszystkie strony każdego konfliktu czuły się usatysfakcjonowane i potraktowane sprawiedliwie. Stanowczość i mądrość Swanna wywarły spore wrażenie na prostaczkach. Niestety przekonywanie ludności do niebezpieczeństw drogi na Szafirową Wyspę oraz łatwopalności tamtejszych osad nie zakończyło się podobnym sukcesem - o ile ktoś w ogóle miał odwagę przyznać się przed lordem do podobnych planów - ale może sam widok skuteczności swego władcy zniechęci prostaczków by go opuszczać.
Pośród swojej podróży Yandel mógł też oczywiście obejrzeć popisy lokalnych łuczników i kilku szczególnie przyciągnęło jego wzrok. Był wśród nich jeden młody i bardzo zręczny chłopak, którego więzy krwi łączyły z jednym z rycerzy na włościach Swanna. Inny był ponurym łowczym dbającym o lordowskie lasy, który lubował się w samotnym przemierzaniu głuszy. Obaj oni nie byli szczególnie zainteresowani służbą u lorda, acz przekonywani szybko byli w stanie ulec. Trzeci łucznik był starszym, jednookim mężczyzną, weteranem walk z Dornijczykami i Żelaznymi Ludźmi, on z chęcią gotów był wstąpić na służbę do Yandela.Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Pola Ziem Burzy Empty Re: Pola Ziem Burzy

Pisanie  Yandel Swann on Nie Maj 31, 2020 12:20 am

Choć nie zrobił na prostaczkach wrażenia takiego jakby chciał to i tak uważał, że poszło mu całkiem dobrze, zwłaszcza, że swoimi decyzjami w ich prośbach i skargach chyba zyskał ich sympatię. Jedynie kiedy powiedział im o niebezpieczeństwach podróży na wyspę nie wydawali się przekonani, ale skoro nikt nie zgłosił ochoty na opuszczenie jego włości to chyba zrezygnowali z tego głupiego pomysłu, a przynajmniej taką miał nadzieję. Stan uzbrojenia jego zaprzysiężonych rycerzy trochę go zmartwił. Zastanowił się czy król byłby chętny go w tym wesprzeć, ale pewnie lepiej byłoby udać się do niego razem z Dondarrionem, Selmym i Caronem, a nie wiedział jak u nich z uzbrojeniem i czy byliby chętni na udanie się ze Swannem do Końca Burzy, zwłaszcza Caron.
Co do łuczników to od razu odrzucił łowczego. Skoro wolał siedzieć w lesie to niech tam pozostanie. Tak więc pozostawało mu wybrać między dobrze zapowiadającym się chłopcem, a doświadczonym mężczyzną. Ostatecznie zdecydował się przyjąć na służbę weterana, głównie z sympatii dla każdego kto walczył z Dornijczykami i Żelaznymi, a być może nauczyłby Yandela jakiś sztuczek do walki z nimi. Tak też zakończył się lordowski objazd, a Yandel, w zdecydowanie lepszym humorze, mógł wrócić do domu.
Yandel Swann
Yandel Swann

Liczba postów : 50
Data dołączenia : 12/03/2020

Powrót do góry Go down

Pola Ziem Burzy Empty Re: Pola Ziem Burzy

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach