Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wzgórza Ziem Burzy

Go down

Wzgórza Ziem Burzy Empty Wzgórza Ziem Burzy

Pisanie  Mistrz Gry on Sob Maj 02, 2020 12:11 am

***
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wzgórza Ziem Burzy Empty Re: Wzgórza Ziem Burzy

Pisanie  Mistrz Gry on Sob Maj 02, 2020 12:23 am

15 dzień trzeciego księżyca, 10 lat po Zagładzie

Był to piękny dzień w domenie lorda Selmyego, ptaszki ćwierkały, cykady skrzypiały, a wilki polowały. I tak nieprzyjemnie się zdarzyło, że upolowały średnich rozmiarów karawanę idącą do Reach. Zarówno ciała kupców, jak i najemników leżały pozagryzane wśród zagryzionych koni, mułów i kilku zabitych wilków. Leżały i prażyły się leniwie w słońcu, aż pobojowiska nie znaleźli zbrojni z patrolu na komendzie u lorda Selmyego.
- Pieprzone Wilcy. - dało się słyszeć z ust jednego z nich. Wkrótce wezwali wóz z zamku, na którym złożyli martwych, co by więcej dzikiej zwierzyny się nie zleciało, a sami przeszukali karawanę i ciała, z czego wynieśli dużą sumkę. Oczywiście, wszystko przekazali lordowi, co nieznacznie zasiliło jego skarbiec. Pojawił się jednak pewien problem, a mianowicie wspomnianych wilków, nieopanowana wataha mogłaby wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Całe zdarzenie przedstawiło typowy przypadek szczęścia w nieszczęściu.


Will
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wzgórza Ziem Burzy Empty Wilcy go pożerli

Pisanie  Mistrz Gry on Sob Paź 03, 2020 3:29 pm

01/09/10PZ

Wataha wilków na ziemiach lorda Selmy w ostatnich księżycach coraz bardziej dawała się panu Sali Żniw we znaki. Atakowała trzodę na pastwiskach, rozrywała chłopów zapuszczających się w okolice lasów, napadała na podróżnych. Agresja nietypowa jak na zwykłe zwierzaki, zupełnie jakby jaki zły duch w nie wstąpił. Paru łowczych wysłanych przez lorda by zakończyć te wybryki sukcesu nie osiągnęło, toteż w obliczu zbliżającej się wojny wyznaczył on swego dziedzica, aby zebrał ludzi i ruszył w dzicz. Polowanie zajęło mu dobry tydzień, a w czasie niego stracił kilku dobrych ludzi, ale wilki dopadł i wybił. Kilka ledwie sztuk zdołało uciec.
Do zamku młody panicz wrócił zadowolony. Z sukcesem zakończył powierzoną przez ojca misję i zabezpieczył jego ziemie na czas nadchodzącej wojny od wybryków dzikiej zwierzyny. Do tego ściany i podłogi Sali Żniw w najbliższym czasie ozdobić miało wiele wilczych skór. Jedna z nich była podejrzanie duża, ale kto by się tym przejmował... Ważne było, że wszystko dobrze się skończyło.

Maester (Los)
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wzgórza Ziem Burzy Empty Re: Wzgórza Ziem Burzy

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach