Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Ogrody

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Go down

Ogrody - Page 2 Empty Ogrody

Pisanie  Rhaenys Targaryen on Nie Kwi 19, 2020 12:21 pm

First topic message reminder :

Rhaenys Targaryen
Rhaenys Targaryen

Liczba postów : 148
Data dołączenia : 27/10/2019

Powrót do góry Go down

Ogrody - Page 2 Empty Re: Ogrody

Pisanie  Rhaenys Targaryen on Nie Maj 03, 2020 6:37 pm

-Ten temat budzi emocje również w Essos. Podobne umiejętności są bardzo rzadkie, moja matka jest dosyć nadzwyczajna. Póki co nikt inny w rodzinie nie przejawił podobnych zdolności. Ciężko też to wykorzystywać do konkretnych działań, wizje są raczej kapryśne. Przychodzą kiedy są, nie da się nad nimi za bardzo zapanować - gdyby było inaczej wyjątkowo ułatwiłoby im to życie.
Na kolejne jego słowa uśmiechnęła się, nie zdążyła jednak na nie odpowiedzieć, gdyż ich grono zwiększyło się o kolejną osobę. Nieco dziwnie poczuła się pod jego wzrokiem, jednak pilnowała, by delikatny uśmiech nie zniknął z jej twarzy, na pozdrowienie skinęła lekko głową. Co ciekawe nie kojarzyła go z wczorajszej uczty i chociaż było tam w sumie sporo ludzi to mimo wszystko osobę o takiej aparycji raczej by zapamiętała. Wkrótce jednak rozwiało się kilka wątpliwości i tych z teraz i tych z wczorajszego wieczoru. Czyli jeden z jej typów był prawidłowy co do Aerei był prawidłowy. Spokojnie przeczekała krótkie wspomnienie o interesach i znów uśmiechnęła się szerzej, gdy Edwyn wspomniał o temacie ich rozmowy.
-Tak, historia, starsza i ta nieco bliższa. Ciekawy temat, zwłaszcza, kiedy spogląda się na niego z różnych perspektyw - skinęła głową.
Rhaenys Targaryen
Rhaenys Targaryen

Powrót do góry Go down

Pisanie  Maerys Artigar on Nie Maj 03, 2020 11:30 pm

Doprawdy, sztormy są tutaj zdradzieckie. Tak jakby wiedziały kiedy uderzyć, aby wyrządzić jak najwięcej szkód. Ale taka jest już potęga natury. Na szczęście udało się przybyć. — Odezwał się do obydwojga już w czystym valyriańskim wydobywającym się z jego ust. A więc mówili o historii. Wnioskując po tym jakiego języka używali, a raczej jak żywo ze sobą dyskutowali w jego głowie czaiło się o czym. — O Valyrii? O tym jak zostaliśmy zdradzeni przez siły losu? I o tym jak tylko paru rodom udało się wydostać stamtąd żyw? Pamiętam dni, kiedy Valyria była kwitnąca i pełna smoków. Przed oczami mam jeszcze jak smok mojego ojca wzlatywał w powietrze ze mną i z nim. Widok na świat z wysokości był naprawdę... doskonały. Niestety sam nie byłem jeźdźcem. — Powiedział otwarcie. Mówił o przeszłości. Bolesnej, ale jednak też posiadającej dobre wspomnienia. Chciałby, aby teraz wszyscy żyli. Posiadali zdobycze w postaci jaj. Maerys nie miał czegoś coby kojarzyło mu się z Valyrią. Czuł się tak, jakby już tam nigdy nie był. No, może oprócz blizny na twarzy.
Ale miejmy nadzieję, że już podobna tragedia nigdy się nie wydarzy. A wszystkie jej sekrety ucichną wraz z nią. — Dopowiedział, opierając się o altanę.
Maerys Artigar
Maerys Artigar

Liczba postów : 63
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Pisanie  Edwyn Tarth on Nie Maj 03, 2020 11:53 pm

- Ahh rozumiem... I tak wydaje się to bardzo potężna broń, w każdym razie, mam nadzieję, że nie zdradziłaś mi teraz żadnej tajemnicy państwowej, po której będę musiał zniknąć. - zażartował, ale w sumie nie chciałby teraz znikać, zwłaszcza że zostawiłby dobro wyspy dwóm braciom, którzy w ogóle o nią nie dbali. Musiał więc szybko znaleźć sobie żonę.
- Powiedziałbym nawet, że naturalna bariera przed wrogiem, niestety jej wierni mieszkańcy też często w nie wpadają. Na szczęście, nauczyliśmy sobie z nimi radzić pewnie nawet lepiej niż ci barbarzyńcy z zachodu. - powiedział z uśmiechem, mając oczywiście na myśli Żelaznych. Mówiąc to, zdał sobie sprawę z jednej rzeczy, im ktoś dalej na zachód, tym więcej osób nazywało ich barbarzyńcami.
- Tak, między innymi o Valyrii. - potwierdził i wsłuchał się w ciekawą opowiastkę Maerysa, wyraźnie miał szczęście dosiadać smoka.
- Kłamstwem byłoby powiedzieć, że nie zazdroszczę dosiadania smoka. A Ty Lady, miałaś kiedyś taką przyjemność? - zwrócił się do Rhaenys, wracając do odpowiedniego tytułowania, zresztą był ciekawy jej odpowiedzi, a opis najlepiej chciałby usłyszeć w szczegółach.
Edwyn Tarth
Edwyn Tarth

Liczba postów : 214
Data dołączenia : 05/03/2020

Powrót do góry Go down

Pisanie  Rhaenys Targaryen on Pon Maj 04, 2020 12:08 am

-Zobaczymy, gdyby za dużo osób się dowiedziało będzie to znak, kto jest chętny na dokarmienie smoków - mrugnęła do niego znacząco.
Kiedy słuchała opowieści o sztormach pozostawało jej się cieszyć, że ją ten element tutejszej kultury ominął. Niby statki mieli mocne, a ona choroby morskiej nie posiadała, mimo wszystko wolała pływać po spokojnym morzu. Szybciej, łatwiej, bezpieczniej no i bardziej komfortowo.
-Och, nie raz i nie dwa. Zazwyczaj latam z bratem lub matką, ojciec też czasami mnie zabierał. Nie latamy jednak na duże odległości, ewentualnie do Essos. W Westeros widok smoków wzbudza raczej negatywne emocje, wolimy więc unikać nieprzyjemnych sytuacji - uśmiechnęła się.
Chociaż sama nie miała smoka inni członkowie rodziny dopilnowali, by wiedziała jak to jest szybować w przestworzach. Do własnego smoka jakoś jej się nie spieszyło, miło jednak było co jakiś czas polecieć z kimś i obserwować świat z góry. Ciężko zresztą by było podobne aspiracje zrealizować. Przy czterech smokach i jajach, które mogą się wcale nie wykluć, smoki były towarem nader deficytowym nawet w jej rodzinie, co dopiero mówić ogólnie.
Rhaenys Targaryen
Rhaenys Targaryen

Powrót do góry Go down

Pisanie  Maerys Artigar on Pon Maj 04, 2020 12:23 am

Jeśli mogę zapytać, pani. Powiedziałaś - "latam" i "unikać nieprzyjemnych sytuacji". Czy to oznacza, że smoki nadal żyją? Na waszej wyspie znaczy się. — Doprawdy, Maerys zainteresował się teraz kobietą na tyle, że zbliżył się do dwójki i usiadł na przeciw nim, tak, aby miał ich oboje przed sobą. Ile by mógł poświęcić, aby chociaż raz zobaczyć lecące na niebie smoki. Albo usłyszeć ich ryk. Coś, co sprawiłoby, że jego ciało pokryłoby się gęsią skórką. To byłoby doprawdy wspaniałe uczucie.
Maerys nie uważał ludów Westeros za barbarzyńców, jedynie ludzi o innej kulturze i poglądach. Ucząc się ich języka zrozumiał też, że każdy z nich jest innym człowiekiem. Doprawdy, kontynent choć miały tak przepełniony innymi kulturami. Dlatego też postanowił złożyć palce w piramidkę. — Od dawna nie czułem już łusek pod swoimi palcami. To byłby doprawdy wspaniały widok.
Maerys Artigar
Maerys Artigar

Powrót do góry Go down

Pisanie  Edwyn Tarth on Pon Maj 04, 2020 12:37 am

Odpowiedź Rahenys brzmiała prawie jak groźba, jedna Edwyn nie brał tego do siebie, po pierwsze utrzymywali to w żartobliwym tonie, a po drugie nigdy by nie zdradził tego nikomu nieporządanemu.
- Będę milczał jak grób. - obiecał, szczerząc się, potem wsłuchał się w Rhaenys.
- No tak, nieznane przeraża ludzi. Pewnie ja sam, widząc podobną bestię, byłbym przestraszony. - powiedział szczerze, a choć nie był człowiekiem tchórzliwym, tak na pewno widok smoka, zmroziłby mu krew w żyłach, tak samo, jak dla wielu dzielnych rycerzy. Mówiąc szczerze, Edwyn chciałby chociaż raz wznieść się w przestworza, ale prawdopodobnie nie było to możliwe, zresztą nie śmiałby prosić smoczych jeźdźców o coś podobnego. W międzyczasie chwycił za kielich z wodą i wypił do dna, wkrótce też przyszedł służący z pytaniem, czy jego lordowska mość czegoś potrzebuje, wówczas popatrzył na gości.
- Nie będę proponował już alkoholu, ze względu na wczesną porę, ale może jakiś napar ziołowy czy jakieś porządne śniadanie, mamy wyśmienite ryby. - oznajmił i czekał na zamówienia, jeśli okazało się, że nikt nie jest chętny, odesłał służącego.
Edwyn Tarth
Edwyn Tarth

Powrót do góry Go down

Pisanie  Rhaenys Targaryen on Pon Maj 04, 2020 1:23 am

Spojrzała na Maerysa nieco zaskoczona. Sądziła, że każdy, a przynajmniej każdy z Essos zna historię, kiedy to jej ród zabrał wszystko co się dało i uciekł na Smoczą Skałę. Wszystko, a więc i posiadane smoki. Nie są to też domowe pupile, które żyją po dziesięć czy piętnaście lat, raczej więc logicznym było, że nawet jeśli któryś z nich już odszedł, nie tyczyło się to wszystkich. Przemyślenia co do poziomu inteligencji czy też doinformowania swojego rozmówcy pozostawiła jednak
dla siebie.
-Ależ jak najbardziej. Moja rodzina sprowadziła je ze sobą z Valyrii, kiedy się przenosili. Mamy ich obecnie cztery - odpowiedziała najuprzejmiej jak się dało.
Miała wrażenie, że dla niektórych smoki stanowiły niejaką atrakcję, a przejażdżkę na nim widzieliby chętnie na jarmarkach, tak jak czasami oferuję się jazdę na osiołku dla dzieci. W przeciwieństwie do osiołka jednak smok był nieco większy i bardziej drażliwy i zapewne na sam widok większości osób przeszłaby ochota na lot.
-Tak, to już chyba dobry moment na śniadanie. Po wczorajszej uczcie jestem ciekawa co jeszcze potrafią wyczarować w waszej kuchni Lordzie.
Rhaenys Targaryen
Rhaenys Targaryen

Powrót do góry Go down

Pisanie  Maerys Artigar on Czw Maj 07, 2020 8:06 pm

Przepraszam. Zapewne musiałem być zbyt młody, gdy to się działo. Albo zbyt niezajęty historią. Dopiero później zacząłem ją nadrabiać. Ale ujrzeć jeszcze raz. Nawet tylko, aby zobaczyć je na niebie... Dużo bym za to oddał. Nadal pamiętam smoka mojego brata na którym czasem przelatywaliśmy nad Valyrią. — Powiedział nostalgicznie, pozwalając sobie na skromny uśmiech w kierunku kobiety. Przykro mu było jednak, że nie za dużo mógł powiedzieć o rodzie Targaryenów. Jego rodzina żyła daleko od nich, dlatego plotki też nie za często dochodziły. Skupiali się na sobie, aż pewnego razu wszystko to się zaczęło. Wszyscy zaczęli ginąć. A on nawet nie przeprosił ojca za swoje czyny. Na chwilę zapatrzył się gdzie indziej, nieobecnie. Ale powrócił do nich, gdy mówili o śniadaniu.
Tak, z chęcią spróbowałbym kulinarnych wyczynów westeroskich kuchtów. Przyjeżdżać w inne miejsce i nie spróbować jedzenia to czasem grzech. — Powiedział już bardziej żywo, acz nadal sucho.
Maerys Artigar
Maerys Artigar

Powrót do góry Go down

Pisanie  Edwyn Tarth on Pią Maj 08, 2020 8:53 pm

A więc wszyscy byli głodni, Edwyn uśmiechnął się lekko i po przyjęciu ich zamówienia, odwrócił się do czekającego gdzieś z boku służącego. Przywołał go bliżej, bo nie chciał unosić głosu i wtedy zaczął spokojnie mówić.
- Teoderyku, zajdź do kuchni i poproś kucharza o trzy zestawy śniadaniowe; niech będzie w nich trochę owoców i coś lekkiego, może chude mięso. Do tego jakieś soki, dla mnie pomarańczowy, a dla państwa? - odwrócił się ponownie do gości, a gdy ci powiedzieli, co zechcą wypić, odesłał służącego i wrócił do rozmowy z Rhaenys i Maerysem.
- Po śniadaniu, będę musiał was opuścić. - oznajmił. - Muszę się przygotować przed rozpoczęciem rozmów z resztą gości, oczywiście was również zapraszam, w końcu po to tu przybyliście, Lady, Panie. - zwrócił się do nich kolejno. - Jedno główne spotkanie zacznie się w Wielkiej Sali, tam, gdzie wczoraj była uczta, natomiast później będę przyjmował chętnych interesantów do mnie do biura. - uśmiechnął się.
Edwyn Tarth
Edwyn Tarth

Powrót do góry Go down

Pisanie  Rhaenys Targaryen on Pią Maj 08, 2020 11:13 pm

Było jej odrobinę dziwnie słuchać tego. Rozumiała podziw czy strach dla smoków, widziała te uczucia wiele razy, nawet jeśli nie wszystkie podzielała, to potrafiła je zrozumieć. W tej chwili jednak miała wrażenie, że bierze udział w czymś bardzo prywatnym i emocjonalnym, w czym brać udziału zdecydowanie nie miała ochoty. Uśmiechała się tylko lekko i potakiwała głową z nadzieją, że temat skończy się możliwie szybko, a niezręczne uczucia miną i nie zostaną powrotnie wywołane. Temat śniadania wydawał się idealny do zajęcia czymś rozmowy, żywo się nim więc zainteresowała, jak gdyby była to sprawa ważna na równi z tematem wojny czy alchemii.
-Ja również bardzo chętnie napiję się pomarańczowego - przytaknęła szybko głową. - Jeżeli dalej będę jadła tutaj tak dobrze to nie wiem, czy pod koniec wizyty zmieszczę się w drzwiach karocy.
-Ależ nie ma problemu, w końcu na wszystko przychodzi pora. Między rozrywkami trzeba też znaleźć czas na pracę.
Spotkanie na osobności zdecydowanie nie było dla niej, jednak to główne? Warto było wstępnie wysłuchać o co chodzi i jakie są ogólne warunki. Będzie miała czas, żeby wszystko przemyśleć i dobrze przedstawić to ojcu. Ewentualnie podpowiedzieć Edwynowi jak dobrze ubrać to w słowa, jeżeli oferta wydawać się będzie korzystna.
Rhaenys Targaryen
Rhaenys Targaryen

Powrót do góry Go down

Pisanie  Maerys Artigar on Pon Maj 11, 2020 10:02 pm

Szanuję ludzi pracy, więc jeśli będziesz chciał, lordzie, dowiedzieć się czegoś więcej lub zaproponować prywatną rozmowę, wystarczy przysłać po mnie sługę. Chciałbym jeszcze porozglądać się po zamku, może znajdę jakąś ciekawą książkę w bibliotece. — Powiedział spokojnie, nie skupiając się już na smokach. Mówić do kogoś o tym tylko sprawiało dyskomfort lub powodowało dziwne spojrzenia na ludzi. Maerys zatem jeszcze raz skupił się na lordzie. — Ależ oczywiście, że zjem coś. Jak mówiłem, coś z westeroskiej kuchni pomogłoby poznać mi wasze obyczaje. Kiedyś słyszałem powiedzenie "poznasz ludzi po ich guście kulinarnym". — Powiedział dość niepewnie i powrócił raczej do dowiadywania się na temat tego co może wydać mu się istotne.
Maerys Artigar
Maerys Artigar

Powrót do góry Go down

Pisanie  Edwyn Tarth on Pon Maj 11, 2020 10:21 pm

Edwyn nie pewnie spojrzał na Maerysa, gdy ten powtórzył drugi raz, że chętnie coś zje. Być może miało to pośpieszyć sługę, obrazić lorda, że ten nie wystarczająco dobrze gospodarzy, albo chciał po prostu w ten sposób pokazać, że nie może się już doczekać. W każdym razie Tarth zwrócił się do służby. Braku odpowiedzi na pytanie o napój, już nie roztrząsał, widocznie nie chciało mu się pić.
- Teo, tak jak Lady powiedziała, przynieś dwa soki pomarańczowe. Tylko żwawo. - uśmiechnął się do niego i odprowadził go wzrokiem, dopiero wtedy powrócił uwagą do środka altany.
- Tak się składa, że mam bardzo bogaty księgozbiór, ale co cenniejsze księgi trzymam w moim gabinecie. - mówiąc to, nie zdradził raczej żadnej wielkiej tajemnicy, była to oczywista sprawa, że najcenniejsze rzeczy trzyma się przy sobie. A samotnia lorda, już niejako stała się częścią Edwyna.
Kolejne minuty schodziły im na rozmowach, aż w końcu po kwadransie przybył Teoderyk wraz z kilkoma innymi służącymi, nieśli tace przykryte metalowymi kloszami, a także dzban z sokiem i trzy kielichy, akurat, jeśli Maerys jednak zechciałby się napić. Jedzenie, choć nie było jakieś wyszukane, na pewno było smaczne; świeże owoce i warzywa, wraz z lekkim mięsem i gotowanymi jajami, do tego ryba i bochenek świeżego chleba, nawet jeszcze trochę gorącego. Po zjedzeniu Edwyn oczyścił swoje usta serwetką i zamknął resztki pod kloszem, wstał od stołu i się lekko skłonił.
- Jak zapowiadałem, praca na mnie czeka. Spotkanie odbędzie się dopiero za około dwie godziny, do tego czasu zachęcam do miłego spędzenia dnia, choćby i w tym ogrodzie. - uśmiechnął się. - Lady. Panie Marysie. - ukłonił się przed damą, a potem zgrabnie wyszedł z altany i wkrótce zniknął za kolejnymi krzakami.
Edwyn Tarth
Edwyn Tarth

Powrót do góry Go down

Pisanie  Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Powrót do góry