Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Mury Sathar

Go down

Mury Sathar Empty Mury Sathar

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Kwi 17, 2020 6:49 pm

~***~
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Mury Sathar Empty Re: Mury Sathar

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Kwi 17, 2020 7:12 pm

17/04/10PZ


Wysocy Ludzie zamieszkujący Sathar przez ostatni miesiąc zmagali się z dużym problemem - khalasarem khala Moro, który plądrował ich ziemie i trzymał miasto w żelaznym uścisku oblężenia. Była to wielka i straszliwa horda, bowiem ojciec obecnego khala, Mengo, zjednoczył za swego życia wszystkie khalasary przemierzające Morze Traw. Pobliscy królowie z Kasath i Gornath nie chcieli tymczasem pomóc władcy Sathar ze względu na rywalizację jaka kwitła pomiędzy nimi przez długi już czas.
W tym pełnym wyzwań dla Wysokich Ludzi czasie dwóch strażników pełniło wartę na wysokich murach miasta, spoglądając na obozującą w oddali część nękającej ich kraj hordy.
- Musimy w końcu otworzyć te bramy - powiedział jeden z nich przepełnionym cierpieniem głosem.
- Nie, Muzhor, Dothrakowie nadal tam są.
- Ale to pora na tradycyjne wyścigi rydwanów!
- Dothrakowie, Muzhor.
- Ale siedzimy tu już całe TYGODNIE! - nie ustępował żołnierz.
- Na tym polegają oblężenia, Muzhor.
Na chwilę zapadła cisza, podczas której dwaj opierający się o blanki żołnierze spoglądali na roztaczające się przed nimi pola.
- Ale Dothrakowie od tygodnie prawie nikogo nie zabili - nieśmiało spróbował swoich sił zwolennik otwarcia bram, męczony trwającą od długiego czasu izolacją.
- Dlatego, że siedzimy za murami, Muzhor - odpowiedział mu zrezygnowanym już głosem towarzysz.
- Na pewno? Może Dothrakowie po prostu nie są wcale tacy groźni? - zapytał Muzhor, jednak w odpowiedzi otrzymał jedynie wymowne milczenie. - Co się stanie? Przecież nie wjadą do miasta i nie zaczną mordować wszystkich...
- Niestety, tak się składa, że to zazwyczaj robią.
- Ale... Ale wyścigi... - załamał się Muzhor, chowając twarz w dłonie.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Mury Sathar Empty Re: Mury Sathar

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Wrz 06, 2020 11:18 pm

05/09/10PZ

Tego dnia Muzhor nie stał na murach ze swoim towarzyszem i nie narzekał na niedogodności jakie niosło ze sobą oblężenie. Oblężenie się zakończyło. Zaś zarówno Muzhor, jak i jego przyjaciel leżeli martwi na opustoszałych ulicach spalonego miasta. Jedynie kruki oraz wrony przechadzały się po blankach dawniej ludnego i bogatego osiedla, wypatrując smakowitych kąsków pośród licznych ciał.
Dothrakowie w końcu wdarli się do środka, a kiedy to zrobili zgładzili każdego mężczyznę w Sathar. Kobiety i dzieci wzięli zaś w niewolę, prowadząc tysiące jeńców na południe ku ghiscarskiemu miastu Hazdahn Mo, gdzie mieli zamiar sprzedać ich handlarzom niewolników.
Do tej pory Wysocy Ludzie lekceważyli Dothraków i oto pierwsze z ich wielkich miast padło przed władcami koni. Czy porażka ta nauczyła czegoś rodaków pokonanych Satharczyków? Skądże... Gdy tylko pył unoszący się za opuszczającą tereny miasta horda opadł królowie sąsiednich miast - Kasath i Gornath - rzucili się do walki o to co pozostało.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Mury Sathar Empty Re: Mury Sathar

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach