Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Biblioteka zamkowa

Go down

Biblioteka zamkowa Empty Biblioteka zamkowa

Pisanie  Roderick Blackwood on Pon Kwi 13, 2020 6:47 pm

~^***^~


Ostatnio zmieniony przez Roderick Blackwood dnia Czw Kwi 16, 2020 2:38 pm, w całości zmieniany 1 raz
Roderick Blackwood
Roderick Blackwood

Liczba postów : 54
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Biblioteka zamkowa Empty Re: Biblioteka zamkowa

Pisanie  Roderick Blackwood on Sro Kwi 15, 2020 12:53 am

Pierwszy dzień drugiego księżyca dziesiątego roku od Podboju,

Zamkowa Biblioteka była stara jak sam zamek, choć zapewne wiele pozycji zostało bezpowrotnie utraconych przez ogień walk, które przetoczyły się przez Dorzecze. Nie mniej, sam Roderick uznał, że pora ponownie zajrzeć do tego w miejsca, aby przyjrzeć się kulturze pierwszych ludzi i ich zapisków, jeśli jakiekolwiek znajdowały się nadal w Raventree Hall przydadzą się one przy przyszłych kontaktach z Północą, jak i do sprawowania dalszych rządów. Lord Blackwooda od razu zainteresowało kilka pozycji, zwłaszcza znana już od dzieciństwa opowieść o "Młocie Sprawiedliwości" Którą obowiązkowo postanowił sobie odświeżyć, postanowił sobie resztę znanych legend odpuścić przynajmniej na ten czas na rzecz starszych ksiąg oraz zwojów, które szukał aż do końca dnia. Gdy słońce powoli zachodziło, zabrał ze sobą znaleziska i udał się do komnat, aby zapoznać się z nimi przy świetle świecy.

Roderick Blackwood
Roderick Blackwood

Liczba postów : 54
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Biblioteka zamkowa Empty Re: Biblioteka zamkowa

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Kwi 16, 2020 11:49 pm

Lord Roderick dobrze pamiętał historię o Tristiferze IV, ostatnim prawdziwym królu z dynastii Muddów. "Młot Sprawiedliwości" oczywiście zawdzięczał swój przydomek zwycięskiej bitwie z Rolandem II Arrynem i odparciu Andalskich najeźdźców, a znany był także ze wzniesienia warowni w Starych Kamieniach, gdzie ostatecznie spoczął. Mówi się, że wygrał 99 potyczek i przegrał jedną. Jedną i ostatnią. Bitwę wydało mu siedmiu andalskich książąt, z których najdzielniejszym był ser Armistead Vance, a sam Tristifer zginął, wydając Dorzecze w ręce Andalów.
Następnie czytał o początkach rodu Muddów. Choć, jak podają legendy, rządzili Dorzeczem, wzmianki o ich dawnych losach są nieznane. Losy krainy przed ich panowaniem są, poza paroma legendami, raczej nieznane.
Otóż gdzieś w Erze Herosów Czerwonym Nurtem panowali królowie z rodu Blackwoodów, nim ich ziemie nie najechała banda rozbójników i morderców na zlecenie Brackenów, którzy w ten sposób uzurpowali od przodków Rodericka władzę (choć oni sami twierdzą inaczej).
Jeszcze wcześniej zaś kraina miała znajdować się pod panowaniem Fisherów. Władać mieli oni z Mglistej Wyspy i być jednymi z pierwszych rodów Dorzecza.
Roderick znalazł też zapiski o jego własnym rodzie. Jego początki miały miejsce na północy, gdzie kiedyś jego przodkowie władali Wilczym Lasem, zostali jednak wypędzeni przez ród Starków.
Tak minął dzień poszukiwań Rodericka w bibliotece, nadszedł bowiem wieczór i czas kolacji.


Matka na Górze
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5820
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Biblioteka zamkowa Empty Re: Biblioteka zamkowa

Pisanie  Roderick Blackwood on Pon Kwi 27, 2020 11:24 pm

Drugi dzień dzień drugiego księżyca dziesiątego roku od Podboju do piątego dnia drugiego księżyca.Czytając legendy żałował, że Dorzecze nadal jest pod jarzmem Twardorękiego, żelaznych barbarzyńców którzy zabili część jego rodziny ponad dziewięć lat temu. Nic nie zapowiadało się również, żeby w najbliższym czasie się coś zmieniło w tej kwestii, wysokie podatki z których monarcha finansował armie skutecznie osłabiały i odstraszały potencjalnych buntowników. O Brackenach wolał nawet nie wspominać, szkoda było zarówno strzępić na nich słów jak i myśli.. Ostatni przedstawiciel przyjechał tutaj jakby dziewięć lat temu nic się nie stało, nigdy się nie nauczą, choćby tysiąc razy wylądowali w wroniej klatce. Zainteresowany zapiskami o początkach jego rodu oraz samą kulturą Pierwszych Ludzi, sięgnął zdecydowanie dalej niemal do początku przymierza z Dziećmi Lasu.
Roderick Blackwood
Roderick Blackwood

Liczba postów : 54
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Biblioteka zamkowa Empty Re: Biblioteka zamkowa

Pisanie  Mistrz Gry on Wto Kwi 28, 2020 7:26 pm

Maester natychmiast zaangażował się do pomocy, choć jak stwierdził:
- Niewiele się tym interesowałem mój Panie. W Cytadeli za badanie takich spraw otrzymuje się ogniwo z valyriańskiej stali, którego jak widzisz, mi brakuje. Ledwie jeden na setkę je zdobywa.
Tak czy inaczej lord i jego maester przez trzy dni nie wychodzili z biblioteki i wczytywali się w najstarsze zapiski. Biblioteka Raventree Hall - choć na pewno stara - z pewnością nie dorównywała zapiskom z Cytadeli. W większości znaleźli tylko nieliczne zapiski i plotki o dawnych czasach. Kiedyś mianowicie zamieszkiwali całe Westeros, razem z gigantami. Wszystko zmieniło jednak przybycie ludzi. Najpierw Piersi Ludzie wycinali ich lasy, co powodowało tylko konflikt - Brandon od Krwawego Miecza utopił ich masę nad Czerwonym Jeziorem, a Dzieci Lasu, by zahamować napływ najeźdźców, z pomocą młota mórz zatopili most łączący Dorne z Essos i tworząc Stopnie. W końcu konflikt zakończył pakt, zawarty ponoć na Wyspie Twarzy na Oku Boga, która do dziś jest zapewne największą, obok Mglistej Wyspy, tajemnicą Dorzecza.
Zapisy mówią, że Dzieci Lasu wpierali także Króla Wargów w walce z królami Północy, jednak polegli.
Ostatecznie koniec Dzieci Lasu nastał poprzez przybycie Andalów, którzy wybili ich do cna, wprowadzając swoją nową wiarę, choć niektórzy maesterzy mieli inne zdanie. Mówi się jednak, że ich krew może trwać w niektórych starych rodach - jak u Reedów.


Dziewica
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5820
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Biblioteka zamkowa Empty Re: Biblioteka zamkowa

Pisanie  Roderick Blackwood on Pon Maj 04, 2020 3:31 am

Dzieci Lasu... Niezwykła rasa, która przez wielu uczonych uznawana za wymarłą, istniejącą już tylko w pieśniach i legendach. Choć czy aby na pewno? Wszak nieznane są jeszcze szlaki dalekiej północy, gdzie mogą przesiadywać te pradawne istoty.
- Macie może przyjaciela, które takie ogniwo posiada i byłby skłonny nam pomoc? - Zapytał - Jeśli nie, to będziemy musieli udać aż do Starego Miasta do Cytadeli.. Jeśli obowiązki na to pozwolą, byłbym skłonny zabrać nawet ciebie maesterze. - Dodał, jego obecność mogła ułatwić się poruszanie po samych archiwach, zapewne znajdą się jeszcze takie księgi, których u nich nie ma w zamku i należałoby je uzupełnić, podobnie jak z ziołami oraz innymi medycznymi specyfikami, o które nie powinno być trudno w takim centrum handlu.
Spędzili w Bibliotece dobre trzy dni i  przewertowali całą masę ksiąg, zapisków czy innych zwojów na temat zielonych ludzi.. I nadal mu czegoś brakowało, miał nieodpartą chęć dowiedzenia się więcej niż było w Raventree hall. Jednak do momentu wyprawy, maester, w wolnych chwilach, gdy obowiązki mu nie ciążyły miał, mu na bieżąco prezentować ciekawsze znaleziska o ile coś jeszcze znajdowało się w zakamarkach szaf i regałów.
Roderick Blackwood
Roderick Blackwood

Liczba postów : 54
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Biblioteka zamkowa Empty Re: Biblioteka zamkowa

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Maj 07, 2020 5:04 pm

- O nie, nikogo takiego nie znam - stwierdził Roderickowy maester. - Zajmowanie się takimi sprawami uznawaliśmy zawsze za urągające rozumowi i prawdziwej mądrości. - Powiedział, a na wspomnienie o Cytadeli, dodał natychmiast: - Jeśli tego sobie życzysz, Panie, to oczywiście pojadę. Musisz jednak wiedzieć, że największe, najobszerniejsze i z pewnością najciekawsze zbiory są tylko dostępne dla maesterów. Nie każdą księgę dostaniesz, a i samo poruszanie się po bibliotece Cytadeli nie zawsze jest całkiem proste. No i jeśli zechciałbyś znać moją opinię, Panie, to jechanie do Starego Miasta poczytać bajki, to strata czasu.
W ciągu najbliższych dni do Rodericka dotarło jeszcze kilka opracowań - na przykład kilku autorów (choćby maester Lumin, maester Rowley czy zarządca Nocnej Straży Arthur Westford) wskazywało, że szczątkowe elementy kultury Dzieci Lasu, jak i być może żywe ich okazy, mogły przetrwać za Murem, gdzie kult Starych Bogów od zawsze był silny.


Starucha
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5820
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Biblioteka zamkowa Empty Re: Biblioteka zamkowa

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach