Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

RAQ - Rarely Asked Questions

Go down

RAQ - Rarely Asked Questions Empty RAQ - Rarely Asked Questions

Pisanie  Ojciec on Nie Kwi 12, 2020 11:35 pm

Masz problem i nie wiesz co zrobić? Wpadłeś na pomysł i nie wiesz, czy nie ma już czegoś takiego? Tutaj sprawdzisz najczęściej zadawane pytania lub problemy, z którymi inni gracze już się borykali...


 1. Jak zacząć?
  Najlepiej wejdź na chatboxa albo spytaj na forumowym discordzie. Jest tam dużo pomocnych duszyczek, które pokażą ci co i jak

 2. Nie będę mógł grać przez jakiś czas, ale chciałbym kiedyś wrócić (np. za miesiąc)...
  Nic nie szkodzi! Napisz w nieobecnościach i, jeżeli masz jakieś plany na najbliższy czas lub jesteś w centrum wydarzeń, wyślij instrukcje do Mistrza Gry. W ten sposób nie będziesz blokował innych graczy, a dobry Mistrz poprowadzi postać tak, jak sam byś chciał

 3. Co jeżeli tego nie zrobię?
  Opcji jest kilka. W przypadku krótszej nieobecności, Mistrz Gry najprawdopodobniej wykona za ciebie kilka akcji. Dodatkowo pokrzywdzeni przez Twoją nieobecność gracze mogą domagać się zadośćuczynienia w Punktach Doświadczenia.
  W przypadku dłuższej nieobecności (około dwóch tygodni) grozić ci będzie zabranie postaci i przeniesienie jej do działu porzuconych, skąd każdy nowy gracz będzie mógł go przejąć.

 4. Nie mam z kim grać. Co robić?
  Po pierwsze możesz poszukać osób do gry w odpowiednim temacie. Po drugie można poszukać kogoś do gry na chatboxie. Po trzecie zaś - napisać do Mistrza Gry, z prośbą o pomoc.

 5. Gracz/Mistrz Gry mi nie odpisuje. Co robić?
  Najlepiej napisz do Mistrza Gry lub kogoś z administracji, który postara się znaleźć jakieś wyjście z sytuacji. Jeżeli zależy też ci na Punktach Doświadczenia możesz też poprosić o odpowiednie zadośćuczynienie od osoby, przez którą cierpisz.
  Jeżeli zaś masz z kim pisać, ale jesteś zablokowany fabularnie lub jesteście daleko od siebie - możecie pisać w dziale retrospekcji, w której nie ma limitu prowadzonych równocześnie sesji.

 6. Co to jest postać decyzyjna?
  Generalnie każdy król, lord, magister, dowódca bandy najemników, wielki właściciel ziemski. Majątek postaci niedecyzyjnej nie przekracza zazwyczaj jednej/dwóch karczm, i nie ma pod sobą więcej niż kilkuset ludzi. W razie wątpliwości należy kierować pytania do Mistrza Gry.

 7. Czy mogę używać swoich umiejętności społecznych (np. przekonywania) na innych postaciach?
  Jak najbardziej. Test będzie odpowiednio trudniejszy niż w przypadku postaci niezależnych, ale jeżeli się uda, to drugi gracz będzie zobligowany do zaakceptowania twoich żądań/przystania na niższą cenę.

 8. Czy jest sposób na uzyskanie dodatkowych Punktów Doświadczenia?
  Możesz wysłać prośbę o wycenę swoich osiągnięć fabularnych. Za wszystkie sukcesy możesz otrzymać dodatkowy bonus w Punktach Doświadczenia.
  Poza tym śledź dział konkursów, w których czasem pojawi się szansa na dodatkowy zarobek.

 9. Czy mogę mieć dwie postacie?
  Na początku nie. Sztywnym wymogiem założenia kolejnej postaci jest 50 postów, jeżeli jednak regularnie odpisujesz i masz sensowny pomysł na nową postać - wówczas możemy pozwolić założyć postać bez tego progu.

 10. Jak poprawnie liczyć daty?
  Nie mamy roku zerowego, tak więc np. licząc wiek postaci urodzonej przed Zagładą należy zsumować jego datę urodzenia, obecny rok i odjąć jeden.
  Poza tym każdy rok ma dwanaście księżyców, a każdy księżyc - dokładnie trzydzieści dni.

 11. Jak zostać Mistrzem Gry?
  Nic prostszego! Wyślij wiadomość z chęcią pomocy i jeżeli napisałeś już kilka postów i są one sensowne, to prawdopodobnie dostaniesz dostęp do konta Czeladnika Gry, z którego będziesz mógł pisać posty, a do tego będziesz czasem dostawał wskazówki/uwagi. Jeżeli zaś będziesz pisał regularnie i poprawnie, w końcu zapewne zaprosimy Cię do grona Mistrzów Gry.

 12. Czy kruk może przelecieć nad Wąskim Morzem?
  Kruk Westeroski czy Essoski?

 13. Czy trebusz jest skuteczny na regularnym polu bitwy?
  Nie, bo bez platformy nie potrafi się obracać i może ostrzeliwać tylko jedno miejsce

 14. Czy można zdejmować machiny ze statków?
  Z reguły tak, o ile nie są w nie standardowo wbudowane.
  Przewożenie większych machin na mniejszych okrętach również może okazać się niemożliwe


Ojciec
Ojciec

Liczba postów : 52
Data dołączenia : 12/03/2018

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach