Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Sypialnia Laeny

Go down

Sypialnia Laeny Empty Sypialnia Laeny

Pisanie  Laena Vaelaros on Sob Kwi 04, 2020 4:17 pm

Pokój przestronny, dobrze oświetlony, utrzymany w kolorach czerwieni i złota, od razu sprawia wrażenie przytulności. Na drewnianej podłodze leżą puchate dywany, pod ścianami roi się od szaf z ubraniami, jest też toaletka z przyporami do makijażu, czesania oraz częścią biżuterii. Sporą część zajmuje ogromne wręcz łóżko z baldachimem i toną poduszek, na którym spokojnie zmieściło by się ponad dziesięć osób. Po pokoju rozsiane są ozdobne świeczniki, rzeźby i inne bibeloty, a na ścinach cieszą oko liczne obrazy i arrasy.
Laena Vaelaros
Laena Vaelaros

Liczba postów : 74
Data dołączenia : 17/10/2019

Powrót do góry Go down

Sypialnia Laeny Empty Re: Sypialnia Laeny

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Kwi 09, 2020 5:28 pm

04/03/10PZ

Dzień był piękny. Słońce przyjemnie grzało, zaś morska bryza chłodziła dla równowagi. Ulewny deszcz i towarzysząca mu wichura jakie miały miejsce w nocy odświeżyły natomiast nieco miasto umilając codzienne obowiązki wszystkim mieszkańcom. Laena obudziła się po długim i przyjemnym śnie, spożyła smaczne śniadanie, doprowadziła się do porządku z pomocą służby i mogła oddać się pracy lub przyjemnościom, cokolwiek miała na dzisiaj zaplanowane.
Czekała też na nią wiadomość od jednego z zarządców. Na miejscowych targach pojawił się znany handlarz niewolników z Meereen, który mógłby być zainteresowany dwoma egzemplarzami jakie były w posiadaniu młodej panienki Vaelaros. Miała ona bowiem dwóch silnych niewolników dobrze władających orężem, których talenty szkoda było marnować do zwykłej pracy. Niestety ich temperament i lojalność mocno podważały ich użyteczność jako strażników. Areny w Meereen tymczasem mogłyby być dla nich idealnym miejscem. Zarządca by nie kłopotać swojej pani poczynił też pewne niezobowiązujące pierwsze kroki. Handlarz chętnie by przyjął Laenę na miejskim targowisku, gdzie się zatrzymał, by obejrzeć towar i ugościć arystokratkę. Zaproszenie skierowane do niej zapewne by przy okazji zaprezentować własną ofertę, z którą przybył do miasta, a nie jedynie zobaczyć co chciała mu sprzedać.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5766
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Sypialnia Laeny Empty Re: Sypialnia Laeny

Pisanie  Laena Vaelaros on Nie Kwi 12, 2020 11:09 am

Laena bardzo chętnie miałaby same takie poranki. Z taką pogodą i nastrojem aż chciało się wstawać. Przy ubieraniu porozmawiała ze służką o najnowszych ploteczkach z pałacu i okolicy. Niby były to sprawy prostych ludzi, ale z czasem zauważyła, że podobne plotki nie różnią się wiele od tych dotyczących ludzi wyższych sfer. Co najwyżej gdy była mowa o pieniądzach wymieniano wyższe sumy, a ona przynajmniej lepiej rozumiała nastroje panujące dookoła niej.
W planach miała teoretycznie trochę pracy, ale szybko stwierdziła, że marnowanie takiej pogody byłoby niewybaczalne, a papiery poczekają. Widać przyszedł kolejny powód, aby jednak nie siadać do biurka w postaci całkiem ciekawej wiadomości. Póki co trzymanie tych dwóch niewolników generowało jedynie koszty, teraz miała szansę coś na nich zarobić. Przy okazji może znajdzie też coś ciekawego dla siebie. Nakazała wstępnie przygotować niewolników do transportu, nie było tajemnicą, że bardzo chętnie się ich pozbędzie. Ona sama poprawiła jeszcze nieco wygląd, gdy w tym czasie szykowano jej słonia. Dzień zapowiadał się coraz lepiej.

z/t
Laena Vaelaros
Laena Vaelaros

Liczba postów : 74
Data dołączenia : 17/10/2019

Powrót do góry Go down

Sypialnia Laeny Empty Re: Sypialnia Laeny

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Maj 15, 2020 12:05 am

05/03/10PZ

Do komnaty pani domu dostarczono list, jakoby od jej kuzyna Rhaegara, który dzisiaj przybył do rezydencji za sprawą westeroskiego posłańca. Wraz z listem przybył jeszcze jeden dodatkowy zwój z tego samego źródła. Po otwarciu wiadomości Laena mogła dowiedzieć się o wszystkich przygodach swego krewniaka w Westeros, a także znaleźć prośbę o pozdrowienie rodziny. Była tam również druga, mniej przyjemna prośba, która dotyczyła uregulowania długu. Rhaegar przegrał bowiem z pewnym rycerzem w turnieju pod Honeyholt, o którym wspomniał opisując swoje przygody, i zgodnie z miejscowym zwyczajem musiał oddać mu swego konia oraz pancerz, albo też zapłacić za nie stosowny okup. Okup, na który zabrakło mu funduszy. Zapożyczył się więc u lorda będącego gospodarzem na pięćdziesiąt złotych monet i miał je zwrócić z dwudziestoprocentowym dodatkiem. Tym był właśnie drugi zwój dostarczony wraz z listem - umową dotyczącą pożyczki. Od Laeny jednak zależało co z tą wiadomością i zawartymi w niej prośbami zechce uczynić. Czuła się dzisiaj hojnie, a może jednak bardziej złośliwie? Czy niedotrzymanie takiego zobowiązania przez jej kuzyna wpłynie negatywnie na opinie o jej rodzinie? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi...

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5766
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Sypialnia Laeny Empty Re: Sypialnia Laeny

Pisanie  Laena Vaelaros on Pią Maj 15, 2020 7:01 pm

Laena była nieco zaskoczona listem, jednak pismo jak nic wskazywało na jej kuzyna, który zresztą kiedy wyruszał dostał przykaz, że ma dawać jej co jakiś czas znać, czy jeszcze żyje. Nie spodziewała się jednak wieści tak szybko, gdy jednak dotarła do końca zrozumiała czemu Rhaegar nagle sobie o niej przypomniał. W pierwszym odruchu miała ochotę wyrzucić rachunek do kosza, jego długi, jego problem, po głębszym wdechu położyła jednak umowę na biurku i przeczytała jeszcze raz. W tej chwili nie miało znaczenia, że jej kochany kuzyn nie dość, że podszedł do walki nie mając zabezpieczenia przy ewentualnej przegranej, nie dość, że przegrał, to jeszcze zaczął kombinować. Dług jest na jej nazwisko, a ona nie lubiła mieć długów. No i, bądź co bądź, lord, który pożyczki udzielił, zachował się w porządku, ile osób dałoby wędrownemu rycerzowi pieniądze na słowo czy piękne oczy?
Z bólem serca i przyrzeczeniem, że kuzyn oberwie przez łeb po powrocie wyciągnęła kartkę i pióro i napisała list z podziękowaniem za poratowanie jej kuzyna w trudnej sytuacji. Gdyby ktoś miał wątpliwości, czy wspólny kiedyś jej się przyda, oto dowód, że chociaż raz i to nie dla celów prywatnych, mogła go użyć. Po podpisaniu wiadomości dała ją jednemu z zarządców i kazała wysłać wraz z nie sześćdziesięcioma, ale osiemdziesięcioma złotymi monetami. Kilka monet w tą czy tamtą już jej nie robiło, a pewnie poprawią nieco nadszarpnięty wizerunek.
Laena Vaelaros
Laena Vaelaros

Liczba postów : 74
Data dołączenia : 17/10/2019

Powrót do góry Go down

Sypialnia Laeny Empty Re: Sypialnia Laeny

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach