Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Samotnia Lorda

Go down

Samotnia Lorda Empty Samotnia Lorda

Pisanie  Waymar Lynderly on Pon Mar 30, 2020 12:13 am

[***]
Ród Lynderlych nie jest potężnym rodem, oddaje to stosunkowo mała, minimalistycznie urządzona samotnia lorda Waymara. Brak w niej dzieł sztuki czy bogatych ornamentów, jedynymi ozdobami tylko podkreślającymi surowość całej komnaty, są trofea myśliwskie, zarówno samego lorda, jak i jego przodków. Elementami, które noszą, choć namiastki luksusu, jest wielkie dębowy stół i ogromne lordowskie krzesło. Jak by tego było, mało światło dostaje się do pomieszczenia tylko przez jedno duże okno, z którego widok rozpościera się na zalesione włości rodu Lynderlych. Waymar nie pozwala nikomu poza najbliższymi współpracownikami odwiedzać jego samotni, nie sprząta w niej także służba, w pomieszczeniu panuje więc okropny wręcz bałagan. Na stole wala się cała masa map i dokumentów, a i podłoga jest usłana tymi mniej ważnymi.
Waymar Lynderly
Waymar Lynderly

Liczba postów : 75
Data dołączenia : 26/03/2020

Powrót do góry Go down

Samotnia Lorda Empty Re: Samotnia Lorda

Pisanie  Mistrz Gry on Sob Sie 01, 2020 11:59 pm

15/03/10


Tego dnia do Snakewood na czarnych skrzydłach przybył list opatrzony królewskim ptakiem Arrynów, który przyniósł mu jego maester. Po otworzeniu wiadomości, lordowi Lynderlemu ukazała się krótka wiadomość, streszczająca wydarzenia dziejące się u ujścia Białego Noża. Lord Manderly otwarcie szykował bowiem wyprawę karną przeciwko Trzem Siostrom, która rychło miała wypłynąć z Białego Portu. W związku z tym król Alester rozkazywał czym prędzej zebrać jak największe siły morskie i wysłać je na pomoc Siostrzanom. Jak wyjaśnił w krótkim liście, bardzo ważny był czas i szybkie zebranie wystarczającej do odparcia zagrożenia floty. Podobne listy zostały wysłane także do innych lordów zaopatrzonych w okręty - od Pryorów i Eleshamów, przez Waynwoodów, aż po Graftonów.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Lorda Empty Re: Samotnia Lorda

Pisanie  Waymar Lynderly on Pon Sie 10, 2020 12:16 pm

15/03/10

Choć początkowo, pogrążony w rozpaczy po swych bezprawnie spalonych lasach i szansach na interes życia, Waymar zastanawiał się, czy odpowiedzieć na wezwanie, dość szybko jednak zebrawszy myśli zrozumiał, że sytuacja tym bardziej wymaga od niego dobrego zachowania i stawienia się na słowa króla. Uczta w Gultown i tak wystarczająco nadszarpnęła jego dobre imię i pogorszyła opinię o nim wielu osób. Nakazał więc przygotowanie trzech swoich statków, obsadzenie ich do pełna i o ile się dało, już pierwszego dnia po otrzymaniu wiadomości wypłynął do miejsca, w którym jego statki miały się spotkać z flotą Doliny. Nie zamierzał brać osobistego udziału w walkach, musiał jednak tam popłynąć, by zaznaczyć swą obecność i okazać lojalność. Na samą myśl o ponownym spotkaniu z tą rudą małpą Graftonem miał ochotę zwrócić śniadanie, nie miał jednak wyboru i był pewien, że ten idiota będzie płynął na samym czele. Jedynym, na co mógł liczyć było to, że pijany wypadnie za burtę i nim ktoś zdąży to zauważyć, utonie, co biorąc pod uwagę jak zginął jego ojciec, nie brzmiało wcale nieprawdopodobnie.
Waymar Lynderly
Waymar Lynderly

Liczba postów : 75
Data dołączenia : 26/03/2020

Powrót do góry Go down

Samotnia Lorda Empty Re: Samotnia Lorda

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach