Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Komnata Maestera

Go down

Komnata  Maestera Empty Komnata Maestera

Pisanie  Tommen Lannister on Pią Mar 27, 2020 2:38 pm

Tommen Lannister
Tommen Lannister

Liczba postów : 82
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Komnata  Maestera Empty Re: Komnata Maestera

Pisanie  Tommen Lannister on Nie Mar 29, 2020 3:14 am

Pierwszy dzień pierwszego księżyca dziesiątego roku po Zagładzie

- Maestrze ! Maestrze! – wołał, donośnym głosem jak na dwunastolatka, wchodząc do komnat maestra, miał nadzieje, że master usłyszy zawołanie i przybędzie z któreś z bocznych komnat, spotkać się z księciem. – Witaj nauczycielu – przywitał się pospiesznie i przeszedł od razu do rzeczy – Matka mówi, że posiadasz wiedzę o lordach zachodu. Potrzebuje się dowiedzieć o nich wszystkiego co wiesz. Planuje ich odwiedzić i chcę im zakupić odpowiednie podarki oraz nie chce wyjść na głupca przed chorążymi rodu Lannisterów. Czy jesteś mi w stanie pomóc ? – Zapytał, robiąc minę proszącą, której się nauczył, poprzez rozmowy z rodzicami wtedy większość spraw można załatwić od ręki.

Ostatnio zmieniony przez Tommen Lannister dnia Wto Mar 31, 2020 2:08 am, w całości zmieniany 1 raz
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Powrót do góry Go down

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Mar 30, 2020 11:59 pm

Proszę dodać datę.

Maester ze względu na wiek, usłyszał chłopca, dopiero gdy ten wpadł do sali, a drzwi zatrzasnęły się za nim z hukiem. Przydreptał powolnym krokiem, z jednej z bocznych komnat i spojrzał na młodzieńca.
- A to Ty książę. - oznajmił i podszedł powoli do stołka, żeby podstawić go Lannisterowi, sam, mimo że w starszym wieku, to wolał postać w obecności takiej osobistości. Wysłuchał Tommena, po czym zaczął się nad czymś mocno zastanawiać. Widać było, że próbuje sobie coś przypomnieć, niestety z marnym skutkiem.
- Wybacz chło.. Panie, ale nie pamiętam. Mam tyle na głowie, że nie tracę czasu na myślenie o innych lordach. Wiesz ile tu w Skale, jest do roboty? Ostatnio odkryłem coś bardzo ciekawego. - podszedł do jednej z szafek i wyjął ampułkę z czymś czarno-brązowym.
- Spójrz, to jest czarna ziemia. Wiedziałeś, że zależy od niej, co urośnie na polach? Pewnie nie, ehh, mało kto wie. Jest taki jeden młody maester i bada takie rzeczy, ahh też bym tak chciał, ale starość nie radość. - westchnął i odłożył ampułkę. Następnie udał się w stronę okna, tam z parapetu wziął wielki słój i podstawił go pod księcia.
- A może ciastka? Każdy lubi ciastka.

Will

Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Pisanie  Tommen Lannister on Wto Mar 31, 2020 2:52 am

– Dziękuje maestrze, ale postoje, nie wypada by senior stał gdy młodzik siedzi – Jeśli maester pozwolił, Tommen spróbował pomóc mężczyźnie usiąść. Przyjrzał się, tak że łańcuchowi, słyszał opowieść, że każdy z ogniw odpowiadało jednej ze specjalizacji danego członka zakonu. Był bardzo ciekaw, jakie miał maester w Casterly Rock. – Rozumiem i wszyscy w zamku są wdzięczni za twoją ciężką pracę i służbę naszemu rodowi i królestwu, naprawdę – Uroczyście schylił głowę, w życiu Tommena był od noworodka, wspierał ojca radą i czynem. Ten starzec był wart szacunku. Na nowe odkrycie maestra spojrzał z zaciekawieniem. Zachód był górzystym terenem mocno pofałdowanym i często nie nadawało się do rolnictwa, jedynie w dolinach była możliwość uprawy roślinności, w górzystych partiach wyprowadzono owce, kozy i inne bydło, które nie wymagało dobrej gleby, a to odkrycie mogło być istotne. – To naprawdę ciekawe maestrze, może spróbuje przekonać ojca, by sprowadził tego maestra, byście mogli połączyć siły. Choć nie wiem, czy to jest możliwe. – Zaproponował, choć, spodziewał się odmowy, raczej nie znał zamku gdzie jest więcej maestrów niż jeden. Chyba było to związane z regułami tego zakonu. – Dziękuje za ciastka chętnie spróbuje. – Wyciągnął rękę po wypiek i zjadł go szybko – Maestrze może ja mogę Ci pomóc w badaniach objadę cały zachód, mogę zebrać wam z różnych miejsc królestwa próbki ziemi. – Delikatnie zrobił smutną minę, gdyby chciał ukryć, smutek – Ale jest problem, ojciec zgodził się, jeśli wszystko zrobię sam zdobędę informacje i tak dalej, ale już nie wiem do kogo się zwrócić o pomoc. Ty maestrze nie pamiętasz, królowa już powiedziała, co wiedziała, jej dwórki to myślą jedynie o niebieskich migdałach. I już nie mam wielu opcji. Przecież nie mogę pojechać nieprzygotowany. – Zrobił pauzę, nim znowu zaczął mówić – Może mój ojciec kazał zrobić jakieś zapiski, zapewne na zaślubiny czy inną okazję coś wysłał albo przekazał lordom. Nie wiem już sam. Może czas odwiedzić babcie.
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Powrót do góry Go down

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Kwi 03, 2020 7:05 pm

Skoro Tommen nie chciał usiąść i nalegał, żeby starzec zajął jego miejsce, zgodził się na to z wielką ochotą.
- Wierzę Panie i ja również dziękuję, że mogę być w czymś przydatny. - uśmiechnął się, ujawniając pewne niewielkie braki w uzębieniu, lecz niewielkie. Gdy zobaczył, że młody chłopak zainteresował się jego glebą, zaczął mu o niej więcej opowiadać, o rodzajach jakie występują w królestwie Zachodu, oraz gdzie znalazł tę próbkę. Na propozycję zaproszenia ów młodego maestera, obecny nie sądził, że byłby to dobry pomysł.
- Z całym szacunkiem, ale szkoda by byłoby taki młody i ambitny badacz, został uziemiony na jednym z dworów. Być może Cytadela by się nawet zgodziła i dała mu nakaz przybycia, ale czy on by tego chciał? Wątpię. - oznajmił, a na ofertę pomocy w badaniach, maester zareagował bardzo pozytywnie. Gdyby uzyskał więcej próbek i mógł je zbadać, być może ustaliłby, od czego zależy, że jedna ziemia jest lepsza od drugiej, a to by było odkrycie na miarę koła, przynajmniej w jego mniemaniu.
Na zasmuconą minę chłopca, maester raz jeszcze podsunął w jego stronę ciastka i zaczął się nad czymś zastanawiać, chwilę intensywnego myślenia i coś wymyślił.
- Twój ojciec chłopcze, a mój król, znany jest ze swojego indywidualizmu. Często sam przychodzi tutaj i obsługuje się, zamiast mnie poprosić o pomoc. - roześmiał się. - I tutaj tkwi sedno sprawy, nie pyta mnie o pomoc. Być może chciał, żebyś postąpił tak, jak Ci serce każe. - powiedział niemal tajemniczym tonem, żeby potem wrócić do swojego normalnego sposobu wysławiania. - Albo logika, dając im złoto lub srebro, nie zrobisz na nich żadnego wrażenia. Pomyśl panie może o czymś oryginalnym, może odwołującym się do ich dewiz lub herbów. - oznajmił.

Will
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie  Tommen Lannister on Nie Kwi 05, 2020 3:31 pm

– Jak uważacie maestrze, że pobyt w Cytadeli lepiej mu zrobi i pozwoli spełniać ambicje, to nic już nie mówię. Choć jak wiesz,  Lannisterowie nie szczędzą złota, jeśli coś jest warte tego. Być może brak oczu patrzących na wszystko, co robi, mogłoby mu bardziej pomóc, ale nie nalegam, poza tym to ode mnie nie zależy. – Tommen nie znał realiów, jakie panowały w cytadeli, ale tu maester ma spokój, ojciec rzadko potrzebuje pomocy. Więc może się skupić na badaniach. – Tak to prawda Król jest indywidualistą aż za bardzo. – Skwitował, zajadając się ciastkiem – To prawda złotem i srebrem nie wiele zwojuje, to może podziałać na pomniejszych lordów, czy pomniejszę rody. A ja wybieram się do największych rodów w Zachodzie. – Pokręcił głową – Coś oryginalnego związane z ich rodami, ciężko mi coś sobie wyobrazić. Może chorągwie z ich herbami i dewizami, sygnety, lub miecze z głowicą w kształcie ich herbów, a na głowni lub pochwie wygrawerowane złotem ich dewizy. – Nie mógł wpaść na dobry pomysł, choć miał głowę na karku, nie mógł na nic odpowiedniego wpaść. – Być może udam się do Lannisport, spotkam się z odpowiednim kupcem i on mi pomoże, bo naprawdę nie mogę nic wymyślić. Dziękuje maestrze, a jeśli to nie problem chciałbym jeszcze poznać imię tego młodego badacza, być może kiedyś mi się ono przyda.
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Powrót do góry Go down

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Kwi 09, 2020 11:42 pm

- Ma szczęście chłopak, bo nie siedzi w Cytadeli. - oznajmił. - Pozwolono mu na badania w terenie, więc tak naprawdę jest wolny. Pieniędzy też mu nie brakuje, bo jeśli dobrze słyszałem, to pochodzi z możnego rodu. - wytłumaczył. Maester zamyślił się nad odpowiednim prezentem, próbując wymyślić coś oryginalnego i zarazem godnego lordów Zachodu.
- Może jakiś sygnet, ale najlepiej, żeby sygnet dla każdego z lordów czymś się różnił. Nie chcemy przecież, żeby posądzili Cię chłopcze o niedbalstwo i próbę takiego wykpienia się z podarku, że wszystko zostanie zrobione na jedną miarę. Prawda? - spytał się, pokazując swoje braki w uzębieniu. - A na pierścieniach mogą być wybite ich herby. - dodał. Maester mógł pomóc, tylko tak jak to zrobił w tym momencie. Gdy chłopiec stał już w drzwiach i zapytał o imię tego glebowego maestera, ten musiał się chwilę zastanowić.
- Hmm... nazywał się Albert. - oznajmił i pożegnał młodego księcia, po czym wrócił do swych obowiązków.

Will
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie  Tommen Lannister on Wto Sie 11, 2020 6:46 pm

15/3/10

Tommen Lannister
Tommen Lannister