Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wielka sala

Go down

Wielka sala Empty Wielka sala

Pisanie  Edmund Bracken on Nie Mar 22, 2020 11:10 am

***
Edmund Bracken
Edmund Bracken

Liczba postów : 177
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Wielka sala Empty Re: Wielka sala

Pisanie  Edmund Bracken on Nie Mar 22, 2020 11:39 am

Siedemnasty dzień pierwszego księżyca dziesiątego roku od Podboju,
późny wieczór


Do Riverrum Edmund dotarł pod wieczór, drugiego dnia od wyjazdu z Wayfarer's Rest. Wizyta ta okazała się klapą, więc humor z początku mu nie dopisywał; z czasem jednak świeże powietrze i możliwość rozmyślania w samotności skutecznie mu go przywróciły. Miał jeszcze dwa zamki do zwiedzenia i dwóch lordów do przekonania, więc, choć każda zapowiadała się na coraz trudniejszą, wszystko mogło jeszcze się zdarzyć.
Uboższa o brata Amosa świta dotarła w końcu do zamku Tullych. Przodem wysłał jeszcze kruki z Wayfarer's, na wieczór przed wyjazdem, coby mogli na czas przygotować się na jego przyjazd. Wystające z wody czerwone mury robiły wrażenie nawet na nieczułym Brackenie. Zanim wjechał do zamku, objechał go jeszcze dwa razy, podziwiając piękne wieże i okoliczne lasy; oprzytomniał dopiero gdy na zewnątrz zaczęło mroczyć. Wjechał do zamku, zostawił konie i oddelegował służbę, obejrzał komnatę, wziął kąpiel, przebrał się i wyperfumował. Przyszedł tedy jeszcze coś zjeść, a na posiłek zjawił się także Elston, kasztelan zamku, a zarazem wuj lorda Axela. Jak się okazało, lorda na zamku nie było.
- Szkoda zatem - powiedział Edmund, w przerwie pomiędzy dwoma łyżkami zupy. - Przyjeżdżam w zasadzie z zaproszeniem na wizytę. Uczta będzie w Kamiennym Żywopłocie, ósmego dnia przyszłego księżyca. Będzie jeszcze paru lordów, chcieliśmy omówić interesy. Planujemy inwestycje w Dorzeczu, wspólne, to i koszta niższe będą, ale nie wiem czy bez Waszmości lorda warto rozmawiać; gdyby zdążył to zapraszam, tedy wszystkiego się dowie, a i zabawi się na pewno przednio, a jak nie to może Waszmość by wpadł i potem przekazał wszystko? - spytał, wpadłszy jeszcze na jeden pomysł. W końcu dokończył posiłek, wypił kielich wina i spytał jeszcze, czy z kruczarni będzie mógł skorzystać. Skoro zaś nie było sensu zostać tu dłużej, uprzedził, że z rana wyjedzie w dalszą podróż.
Edmund Bracken
Edmund Bracken

Liczba postów : 177
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Wielka sala Empty Re: Wielka sala

Pisanie  Mariya Mallister on Sro Sie 19, 2020 1:39 pm

2 dzień 5 księżyca 10PZ

Ostatnie tygodnie mijały dla wdowy bardzo ciężko. Częściej jadała w samotności niż przy jednym stole z ludźmi, których nienawidziła. Jednak musiała grać pozory, chociaż do czasu, aż wymyśli jak wybrnąć z tej całej sytuacji. W prawdzie pierwsze kroki zrobiła, jednak czy one wypalą? Tego nie wiedziała. Opuszczając zamek mogła tylko w towarzystwie ludzi Żelaznych, gdzie by nie poszła poza mury również w ich towarzystwie. Musiała przyznać, że ich obecność nie różniła się zbytnio od obecności jej małżonka gdy ten jeszcze dychał. No i do tego minęło nieco czasu i postanowiła spotkać się z synem, jednak by to zrobić, musiała powiadomić nowego "zarządcę". Kazała przygotować suty posiłek, na którym tym razem miała zamiar się pojawić. Trzeba było podjąć odpowiednie kroki i zacząć działać, przyszłościowo dla własnego dobra.
- Jestem niezmiernie wdzięczna, że dotrzymałeś Ser Stanie słowa i Twoi ludzie nie są brutalni wobec moich sług. Powiedz zatem...jak mogę Ci się odwdzięczyć?
Zapytała przyglądając się mężczyźnie z uwagą. Ona sama ubrana w coś luźnego i dość...prowokującego. Wszak nie była już mężatką, a przyszłość jej własnego życia leżała w jej rękach. Starała się być rozluźniona i nie tak bardzo spięta.
Mariya Mallister
Mariya Mallister

Liczba postów : 88
Data dołączenia : 18/03/2020

Powrót do góry Go down

Wielka sala Empty Re: Wielka sala

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach