Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Komnaty rodziny Gardenerów

Go down

Komnaty rodziny Gardenerów Empty Komnaty rodziny Gardenerów

Pisanie  Olenna Redwyne on Sob Mar 21, 2020 1:37 am

Komnaty rodziny Gardenerów znajdują się w skrzydle rodzinnym Wysogrodu. Dostęp do komnat w tej części ma tylko najbliższa rodzina króla, jego bracia z rodzinami oraz królowa matka. Piętro wyżej znajdują się komnaty królewskie, w których mieszka król ze swoją rodziną.
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 49
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Komnaty rodziny Gardenerów Empty Re: Komnaty rodziny Gardenerów

Pisanie  Olenna Redwyne on Sob Mar 21, 2020 1:52 am

6 dzień pierwszego księżyca
10DZ


Wieczorem, po powrocie z objazdu, królowa poszła się nieco odświeżyć. Po zmianie suknii z podróżnej na dzienną, udała się ukradkiem do komnat młodszego brata swojego męża, Gartha. Weszła do środka i czekała tam usiadłszy przy stole bowiem wiedziała, że zbliża się jego czas na powrót do komnat na spoczynek. Po pewnym czasie tak się stało, bowiem mężczyzna wrócił po krótkim oczekiwaniu do swojej komnaty. Olenna od razu zaczęła mówić, gdy tylko drzwi zamknęły się za nim.
- Wydaje mi się, że król i maester mają romans - powiedziała nagle, wspominając spotkanie ich trójki z sali tronowej przed kilkoma dniami. Od tamtego czasu nie miała okazji być z Garthem sama, więc nie miała okazji mu tego powiedzieć. Jej ton nie wskazywał na szczególnie negatywne uczucia. Wolała maestera od przypadkowego kochanka, maester był im przynajmniej wierny.
- Byłam dzisiaj na objeździe po okolicznych wsiach aby rozdawać wieśniakom podarki. Poznałam tam chłopca okrutnie skrzywdzonego przez los, którego marzeniem było zostać giermkiem. Przywiozłam go ze sobą. Przygarniesz chłopaka pod swoje skrzydła? - Zapytał, uśmiechając się do niego uwodzicielsko. Wiedziała, że i tak jej nie odmówi. - Wydaje mi się także, że już chyba czas zastanowić się nad tym aby nasz syn również został giermkiem. Ma już dwanaście lat, chyba czas najwyższy. Myślałam o tym aby odesłać go do mojego ojca na Arbor, ale myśl o tym, że będzie tak daleko... - Urwała, patrząc na niego.
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 49
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Komnaty rodziny Gardenerów Empty Re: Komnaty rodziny Gardenerów

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Mar 23, 2020 12:45 pm

- Król miewa wiele romansów - odpowiedział brat monarchy, który zupełnie nie wydawał się zdziwiony tym, że ktoś czekał na niego w komnacie.
Mężczyzna zaczął powoli doprowadzać się do porządku i zajmować tym czym zwyczajowo zajmowałby się w swojej komnacie, słuchając jednak uważnie co królowa miała mu do powiedzenia. Wiedział, że Olenna ma dobre serce i jest wrażliwa na los prostaczków, ale jej pomysł był łagodnie mówiąc "chybiony".
- Bycie giermkiem członka rodziny królewskiej to wielki zaszczyt oraz prestiż, wielu synów lordów i rycerzy chciałoby piastować podobne stanowisko - powiedział, pomijając fakt, że miał już przecież jednego giermka. - Sądzę, że wielu mogłoby wziąć to za obrazę, gdyby w miejsce ich synów pojawił się nieznany nikomu chłopaczek z pola, ponieważ ma "marzenie" - wyjaśnił szczerze. - Znajdą się pewnie i tacy, którzy uznają za zniewagę dla stanu rycerskiego samo myślenie o pasowaniu go w przyszłości. Zapytaj któregoś z rycerzy Zielonej Ręki, może też nie tych najsławniejszych, aby go wzięli.
Właściwie nie wiadomo było nawet czy ten dzieciak cokolwiek potrafi. Ech... Druga sprawa była już bliższa sercu Gartha, a i jej rozwiązanie mogło być powiązane z pierwszą prośbą.
- Jeżeli nie chcesz żeby był daleko, to może zostać moim giermkiem - stwierdził. - Służenie swojemu "stryjowi" nie będzie niczym podejrzanym.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5766
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Komnaty rodziny Gardenerów Empty Re: Komnaty rodziny Gardenerów

Pisanie  Olenna Redwyne on Wto Mar 24, 2020 1:03 am

Olenna nie była bynajmniej zadowolona z odpowiedzi, którą otrzymała. Zacisnęła usta i spojrzała w bok, a to znaczyło tyle, że królowa strzeliła focha. Nie porzuciła jednak pomysłu, bo wiedziała, że na tym zamku znajdzie przynajmniej tuzin rycerzy, którzy nie będą mieli czelności odmowić jej wysokości.
- Ludzie gorszego pochodzenia gościli w tych murach robiąc o wiele bardziej ”prestiżowe” rzeczy niż szorowanie rycerzowi butów - powiedziała, mając na myśli rzeczy wiadome, które miały miejsce w murach ich zamku. Olenna pochodziła z bogatego i szanowanego rodu, ale miewała wrażenie, że mimo tego ojciec dał jej w miarę proste wychowanie. Stąd też często mówiła to co uważała i nie bała się wyrażać niepopularnych opinii. - Uważam, że jeśli ktoś jest  szanowany to nie musi udowadniać innym, że należy go szanować - dodała jeszcze machnąwszy ręką na jego słowa o stanie rycerskim i wielkiej zniewadze, którą przyniosłoby mu pozwolenie chłopakowi ze wsi na usługiwanie rycerzowi. Synowie lordów... Ci to też są dobrzy niektórzy, tak jak i ich tatusiowie i dziadziusiowie pierdolnięci... - pomyślała Olenna, przypominając sobie co o poniektórych miał do powiedzenia jej ojciec. Słysząc słowa Gartha na temat ich syna Olenna kiwnęła głową zgadzając się z nim.
- Dobrze, będzie przy Tobie, ale młodszego wyślemy do mojego ojca kiedy przyjdzie jego czas. Wychowaj Garlana na rycerza, króla i Gardenera, ja dopilnuję żeby Gwayne dostał wychowanie mojego ojca - powiedziała, uważając je za jedyne słuszne. W końcu ona też takie dostała. - To jedynie słuszne, w końcu Garlan to skóra ściągnięta z Ciebie - dodała jeszcze, bowiem im jej najstarszy syn robił się starszy tymi bardziej przypominał swojego ojca. Gwayne z kolei przypominał jej jej braci, miał w sobie krew Arbor, a do tego był ulubionym dzieckiem Olenny. Talla z kolei również rosła na kopię swojej matki. Mimo to widać było w nich przebłyski krwii Gardenerów.
Miała tylko nadzieję, że giermkowanie przyszłego króla swojemu ojcu nie odbije im się wszystkim czkawką. Nie wiedziała jak Garth będzie to znosić. Olenna podejrzewała, że pomimo pełnej akceptacji ze strony szwagra na zaistniałą sytuację to nie mogło być łatwe oglądać jak twoje dzieci dorastają nie będąc im w stanie powiedzieć, że jest się ich ojcem.
- A skoro już o dzieciach mowa... Wiem, że twoja córka jest jeszcze młoda, ale może zaczęlibyśmy z moim ojcem rozmowy o zaaranżowaniu małżeństwa z synem mojego brata? Jest od niej tylko pięć lat starszy i jest dziedzicem Arbor a z tego co wiem, nie został jeszcze nikomu obiecany - zaproponowała, obserwując jego reakcję.
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 49
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Komnaty rodziny Gardenerów Empty Re: Komnaty rodziny Gardenerów

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Mar 26, 2020 11:40 pm

Garth przewrócił tylko oczami, nie miał ochoty bawić się w jakieś babskie fochy, ani też rozmawiać o tym kogo pieprzy jego brat i odwrotnie. Był jej mężem i ich sprawy łóżkowe były raczej jej problemem jeżeli już o to chodziło, nie miały też nic wspólnego z rycerską tradycją Reach. Gdyby ten dzieciak jeszcze się czymś wykazał, to można było myśleć o wzięciu go na giermka, ale tutaj sprawa wyglądała tak, że bachor zrobił smutne oczy, a miękkie serce kobiety już każe jej stanąć na głowie by spełnić jego marzenia. Zaraz jeszcze jej się zachce żeby do turniejów dopuszczać ludzie bez ostróg... No żarty jakieś...
- Garlan dostanie takie wychowanie jakiego potrzebuje, chociaż w przypadku obu chłopców trzeba porozmawiać jeszcze z królem - powiedział, a lekki grymas przemknął po jego twarzy, kiedy pomyślał o oddaniu drugiego syna na Arbor. - W końcu to "jego" dzieci, prawda? Może ma już dla nich jakieś plany - Bardziej rycerskie niż pływanie na statkach i sadzenie winorośli... - Hmm... Nie widzę przeciwwskazań dla takiego mariażu.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5766
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Komnaty rodziny Gardenerów Empty Re: Komnaty rodziny Gardenerów

Pisanie  Olenna Redwyne on Pią Mar 27, 2020 12:24 am

- Oczywiście, kochany - odparła pogodnym tonem na jego słowa, ale wiedziała, że to nie król, ale ona zadecyduje o tym co się z nimi stanie. To były przede wszystkim jej dzieci i Garth mógł być ich ojcem, a Mern oficjalnie mógł być ich ojcem, ale Olenna jeszcze nigdy nie spotkała się z żadnym sprzeciwem króla wobec decyzji w sprawie dzieci. Garlan należał do Gardenerów, był w końcu dziedzicem tronu i królowa wiele lat temu już pogodziła się z faktem, że przegrała to dziecko z zielonymi rękami, ale miała jeszcze dwójkę innych dzieci. A spodziewała się, że w przyszłych latach dorobi się ich jeszcze więcej, o ile Garth stanie na wysokości zadania.
Królowa wstała z krzesła, podeszła do swojego szwagra, złapała go za brodę i złożyła na jego ustach mocny pocałunek, po czym odeszła i ruszyła ku wyjściu z komnaty. Gdy szła korytarzem zamkowym rozmyślała nad losem swoich dzieci i ich ojców. Kochała obu braci Gardenerów, jednego miłością romantyczną, a drugiego miłością braterską, ale momentami szczerze nimi pogardzała, podobnie jak większością mężczyzn zresztą. Zamknięci w swoich sztywnych konwenansach z tendencją do zamraczającego odpływania krwi z głowy do ich przyrodzeń gdy tylko jakaś kobieta zatańczy wokół nich. A ona trzymała rękę nad nimi wszystkimi w tym zamku, nawet jeśli o tym nie wiedzieli.
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 49
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Komnaty rodziny Gardenerów Empty Re: Komnaty rodziny Gardenerów

Pisanie  Elyas Oakheart on Pon Lip 20, 2020 1:25 am

28 dzień 3 księżyca 10 PZ
Ranek

Elyas Oakheart
Elyas Oakheart

Liczba postów : 24
Data dołączenia : 23/05/2020

Powrót do góry Go down

Komnaty rodziny Gardenerów Empty Re: Komnaty rodziny Gardenerów

Pisanie  Olenna Redwyne on Wto Lip 21, 2020 9:59 pm

Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 49
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Komnaty rodziny Gardenerów Empty Re: Komnaty rodziny Gardenerów

Pisanie  Elyas Oakheart on Nie Lip 26, 2020 8:46 pm

Elyas Oakheart
Elyas Oakheart

Liczba postów : 24
Data dołączenia : 23/05/2020

Powrót do góry Go down

Komnaty rodziny Gardenerów Empty Re: Komnaty rodziny Gardenerów

Pisanie  Olenna Redwyne on Czw Lip 30, 2020 11:41 pm

Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 49
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Komnaty rodziny Gardenerów Empty Re: Komnaty rodziny Gardenerów

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Paź 18, 2020 9:19 pm

04/09/10PZ
05/09/10PZ - poranekMaester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5766
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Komnaty rodziny Gardenerów Empty Re: Komnaty rodziny Gardenerów

Pisanie  Olenna Redwyne on Wto Lis 17, 2020 10:17 pm

Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 49
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Komnaty rodziny Gardenerów Empty Re: Komnaty rodziny Gardenerów

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Lis 19, 2020 5:19 pmMaester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5766
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Komnaty rodziny Gardenerów Empty Re: Komnaty rodziny Gardenerów

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach