Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Gospoda w porcie

Go down

Gospoda w porcie Empty Gospoda w porcie

Pisanie  Mistrz Gry on Sro Mar 18, 2020 6:19 pm

***
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5779
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Gospoda w porcie Empty Re: Gospoda w porcie

Pisanie  Mistrz Gry on Sro Mar 18, 2020 6:53 pm

Noc z dwudziestego na dwudziesty pierwszy dzień pierwszego księżyca, dziesięć lat od Podboju


Była ciemna, gwiaździsta noc. Księżyc oświetlał port bardzo delikatną poświatą, był bowiem ledwie parę dni po nowiu. Aeron smacznie chrapał w swoim łóżku, gdy naszedł go sen.


Znalazł się w wodzie, wisiał w niej po szyję. Była noc, ciemna, gwieździsta. Wszystko było rozmazane od wody; nie widział wyraźnie, zdawało mu się za to, że wszystkie zapachy i odgłosy były bardziej intensywne. Załepotał parę razy w wodzie, obrócił się. Jedyne co widział naprawdę wyraźnie to światło, błędny ognik wznoszący się na czymś w rodzaju bezkształtnego słupa.
Zanurzył się. Przepłynął dłuższą chwilę, złapał kilka ryb, wynurzył się, żeby wziąć oddech. Pływało mu się o wiele prościej niż zwykle. Dopłynął do brzegu, wzywany odgłosami - nie był w stanie ich zrozumieć, wiedział jednak, że powinien się doń udać. Instynkt. Dopłynął i wylazł na brzeg, siadając koło innych bezkształtnych, szarych mas. Z niewielkiej skały miał doskonały widok na tańczącego ognika. Zdawał się śpiący, ziewnął, usnął.


Obudził się. Wciąż było ciemno. W nozdrzach czuł tylko ostry zapach soli. Przeczołgał się nad brzeg, zeskoczył, zanurzył w wodzie. Zanurkował kilka razy, złapał kilka ryb... Siłą woli podpłynął bliżej samotnego ognika, do skały, nad którą majaczył. Zanurzył się, obejrzał skałę - mieściła się tam jedna jaskinia. Wpłynął kawałek do środka i znalazł zupełnie ustronną jaskinię. Wpłynął do środka, rozsiadł się. Skała była dziwnie żółta, błyszcząca. Ziewnął, zjadł rybę, usnął.


Zbudził się, tym razem w karczmie. Znowu widział normalnie, znowu miał ręce, nogi. Wciąż był środek nocy. Środek nocy...


Ojciec
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5779
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Gospoda w porcie Empty Re: Gospoda w porcie

Pisanie  Aeron Drumm on Sro Mar 18, 2020 7:27 pm

Aeron momentalnie otworzył oczy, nadal było ciemno, był środek nocy. Przetarł oczy, aby nieco lepiej widzieć. Znowu był w pokoju, w karczmie. Rozejrzał się dokładnie, pokój w karczmie jak nic. Nie było niczego, ani jaskini, ani tego uczucia, ani wyostrzonych zmysłów. Ciężko oddychał, to było cholernie dziwne, najdziwniejszy sen w jego życiu.
Szybko podniósł ręce na swój widok - normalne, momentalnie odkrył kołdrę - normalne nogi. Wszystko było normalne. Nalał sobie do kubka nieco wina i jednym haustem wypił. Położył się ponownie na poduszkę. Jedno pytanie mu przychodziło do głowy - co to było? Tego nie wiedział. Chciał uspokoić oddech. To tylko sen - powtarzał sobie w głowie. Jak już nieco ochłonął ponownie zamknął oczy, jeszcze było daleko do poranka...
Aeron Drumm
Aeron Drumm

Liczba postów : 59
Data dołączenia : 05/03/2020

Powrót do góry Go down

Gospoda w porcie Empty Re: Gospoda w porcie

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach