Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Kamienny Ogród

Go down

Kamienny  Ogród  Empty Kamienny Ogród

Pisanie  Tommen Lannister on Pon Mar 16, 2020 4:28 pm

Tommen Lannister
Tommen Lannister

Liczba postów : 82
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Kamienny  Ogród  Empty Re: Kamienny Ogród

Pisanie  Tommen Lannister on Sro Mar 18, 2020 5:24 pm

Tommen wkroczył na teren kamiennego ogrodu żwawym krokiem, zmierzał do niego od razu po wyjściu z komnat ojca. Była tam osoba, która może posiadać wiedzę o lordach, sam znał pobieżnie każdego lorda, którzy to często odwiedzali Casterly Rock, lecz ta wiedza mogła być za mała, żeby dobrać odpowiednie podarki. Z tego powodu udał się prosto do swojej matki, która to mogła wiedzieć więcej, a na pewno wiedziała co będzie odpowiednim prezentem dla władcy Hornvale.
Po krótkich poszukiwaniach zobaczył swoją matkę w gronie dam dworu i służek, siedziały one pod czardrzewem i były pogrążone w wesołej rozmowie. Nim Tommen podszedł do zebranych kobiet poprawił swoje ubranie, które to w tej chwili nie wyglądało najlepiej i ruszył w stronę swojej matki. Gdy był już niedaleko poczekał aż zostanie zauważony i podszedł do królowej. – Matko potrzebuję twojej wiedzy i być może twoich dam dworu – Powiedział spoglądając na swoją matkę, a potem na dwórki. – Wyruszam za trzy dni za zgodą ojca w podróż po terenie Królestwa, chcąc odwiedzić każdego lorda naszego królestwa. A także chce przygotować jakiś podarunek. – Zrobił krótką pauzę. - I potrzebuje wiedzy, lordach co lubią, a czego nie. By trafić w jego gusta i nie okryć naszego rodu blamażem. Dlatego mam nadzieje, że powiesz mi wszystko co wiesz bym mógł zacząć zbierać podarki. – Uśmiechnął się szczerze do matki czekając na jej reakcje.
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Powrót do góry Go down

Pisanie  Mistrz Gry on Wto Mar 24, 2020 12:21 am

Królowa spędzała czas w ogrodzie ze swoimi dwórkami na rozmowach przeplatanych czytaniem fragmentów siedmioramiennej gwiazdy. Jedna z dwórek wyszywała na tamburynku wizerunek lwa z Casterly Rock czemu królowa przyglądała się od czasu do czasu, obserwując postępy. Ot, zwykłe dworskie popołudnie. Gdy na horyzoncie pojawił się najstarszy syn królowej, królowa powitała go ochoczo uśmiechem. Nieco zaskoczona jego pytaniem zastanowiła się przes chwilę. Była królową nie od dzisiaj, nieco o lordach słyszala i wiedziała, jednak nie uchodziła za eksperta w tej dziedzinie.
- Słyszałam kiedyś, że lord Brax lubi dobre wina, z kolei lord Lydden przepada za słodyczami - powiedziała po chwili, po czym spojrzała na swoje dwórki. Żadna z nich jednak nie dysponowała podobną wiedzą. Oczywiście zapewne lubiły plotkować o lordach, ale przedmiotem ich plotek bywały zazwyczaj inne tematy. - Obiło mi się też kiedyś o uszy, że lord Lefford dużo czyta, a lord Marbrand wprost przepada za polowaniami. Wiem też, że lady Swyft wprost lubuje się w perfumach. Niestety na tym moja wiedza się kończy, ale ta czwórka lordów to dość znaczący lordowie na Zachodzie, więc powinno wystarczyć. Reszcie lordów można sprawić takie prezenty, które przypadną do gustu każdemu - rzekła, patrząc na syna, który również mógł mieć pewne swoje pomysły.
Królowa
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5778
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Pisanie  Tommen Lannister on Sro Mar 25, 2020 4:11 pm

Chłopak w skupieniu wysłuchał słów matki, były bardzo pomocne. Zostało jeszcze sporo lordów, lecz jak mówiła matka, można było im kupić przedmioty uniwersalne. – Dziękuje matko za pomoc, poszukam jeszcze informacji o innych lordach mam na to jeszcze parę dni. Mam jeszcze dwie prośby, czy wiesz kto jeszcze, mógłby mieć informacje o lordach? Może babcia albo maester lub ktoś ze świty króla ? A drugą prośbą jest by ta rozmowa została między nami. Nie chcę by ojciec się o niej dowiedział. – Poczekał na odpowiedź matki – Właśnie matko czy nie chcesz przekazać czegoś swojemu ojcu lub matce? Albo komuś innemu odwiedzę każdy zamek i miasto. Wiec to nie będzie problem. – Uśmiechnął się i czekał na odpowiedź rodzicielki.
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Powrót do góry Go down

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Mar 27, 2020 12:55 am

Królowa zastanowiła się przez chwilę po czym odparła bez wahania:
- Zapewne maester, aczkolwiek najlepszym źródłem informacji będzie król. Zna swoich lordów nie od dziś.
Prośba jej syna aby nie mówić o niczym jego ojcu nieco ją zaskoczyła, ale pokiwała głową. Z czego wynikała? Nie miała pojęcia, aczkolwiek nie sądziła, aby udało się to bez wiedzy króla, wszakże Tommen nie miał swobodnego dostępu do skarbca aby ot tak kupować lordom kosztowne prezenty.
Na jego słowa o przekazaniu jej wiadomości rodzinie królowa uśmiechnęła się, ale pokręciła głową.
- Dziękuję synu, to miłe z Twojej strony, ale mam ze swoją rodziną bardzo dobry kontakt przez listy przenoszone przez kruki. No może mógłbyś im powiedzieć chociaż, że zawsze są mile widziani w Casterly Rock gdyby chcieli przyjechać w odwiedziny - odparła.
Królowa
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie  Tommen Lannister on Sob Mar 28, 2020 12:09 am

-To prawda Ojciec wie najwięcej, ale zgodził się na to wszystko, jeśli sam zdobędę informacje i sam kupię podarki. Ma to być dla mnie lekcja, dlatego szukam, informacji na własną rękę, pytając się osób, które mogą mieć taką wiedzę. Na moje nieszczęście nie ma jej zapisanej w księgach. – Posmutniał na chwile, by zaraz uśmiechnąć się szeroko – Zdobędę te informacje, dziękuje Ci matko za pomoc. Życzę miłego odpoczynku, a ja ruszam do maestra nim zacznie się po południowy trening gwardzistów, Sir Gerion nie lubi spóźnialskich. – To powiedziawszy pożegnał się i ruszył do komnaty maestra.
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Powrót do góry Go down

Pisanie  Lauryn Serrett on Czw Kwi 16, 2020 11:15 am

05/01
Rzadko rozmawiała z ojcem, a jeśli już rozmawiała to o niezwykle poważnych sprawach: ostatni raz na przykład wezwał ją do swych komnat w Silverhill tylko po to, żeby poinformować ją o planowanym małżeństwie, które – jak się okazało – nie doszło do skutku z powodu śmierci narzeczonego. Między innymi dlatego tak bardzo bała się poruszać z nim jakiekolwiek tematy: uchodził za człowieka stanowczego i potrafił być... przykry. Szczególnie dla młodej córki.
Co ją więc podkusiło, żeby umówić się z nim na spotkanie? Cały poprzedni dzień myślała o odbyciu podróży po Zachodzie, a może nawet innych zakątkach Westeros. Myśl ta wydawała jej się na tyle ekscytująca, że po prostu nie mogła go o to nie poprosić. Miała nadzieję, że ten jeden raz doceni jej dawne posłuszeństwo i przystanie na złożoną propozycję. Miała już szesnaście lat i w każdej chwili mogło jej tej okazji do podróży zabraknąć.
Tego dnia przywdziała na siebie jedną z prostych sukni w szkarłatnym kolorze i udała się na umówione miejsce spotkania, które – biorąc pod uwagę fakt, że Lord Serrett sprawiał wrażenie nudnego – mogło mu się wcale nie spodobać.
— Ojcze. — rzekła, gdy wreszcie ujrzała go na horyzoncie i podeszła się na tyle blisko, by ją usłyszał. — Wybacz, że kazałam ci czekać. — dodała szybko. Po chwili odetchnęła cicho i uznała, że będzie najlepiej jeśli do razu przejdzie do tematu rozmowy. Ojciec pewnie nie zamierzał czekać na głupie pogadanki. — Wczoraj rozmawiałam z Cedrikiem... powiedział mi, że opuszcza Silverhill na miesiąc, może dwa, żeby przygotować się do ślubu. Pomyślałam, że... — urwała, jakby zabrakło jej języka w buzi. — Chciałam prosić cię o pozwolenie na podobną podróż. — wyrzuciła w końcu.
Lauryn Serrett
Lauryn Serrett

Liczba postów : 78
Data dołączenia : 12/03/2020

Powrót do góry Go down

Pisanie  Mistrz Gry on Sob Kwi 18, 2020 2:02 am

Lord Serret wpatrywał się w stojące przy nim drzewo, wyrastającego w niebo dębowego olbrzyma. Czekał przy wejściu, na głównej, wybrukowanej ścieżce. Drzewo było spore, pewnie jedno z niewielu dorównujących drzewu-sercu, które majaczyło już zza niego swoimi pięknymi, czerwonawymi liśćmi.
- No, niech będzie. Nie mam dużo pracy w Casterly Rock - stwierdził sucho. Na wspomnienie o Cedricu kiwnął głową. - Nie chciałem go puścić, ale uparł się osioł. Przecież siłą go nie będę trzymał przy sobie, a jak ślub szybciej dojdzie do skutku, to wszyscy zadowoleni będą. - Mówił wciąż wpatrując się w wielgachny dąb. Dopiero po chwili Lauryn spostrzegła, że przypatruje się dwóm wiewióreczkom, pałaszującym orzechowe owoce swojego patrona. Na propozycję swojej córki, wzruszył tylko ramionami. - Pewnie dobrze ci to zrobi, może w końcu ktoś się tobą zainteresuje, hmm? Wyślę z tobą Jeyne i tego rycerzyka, który przysięgał cię bronić, jak mu na imię było? - spytał. - I paru jeszcze, rzecz jasna. - Obrócił się w jej stronę i zlustrował badawczo. - Masz pomysł gdzie jechać? Może Hornvale albo Złoty Dąb? Albo do Lyddenów? Ach - ziewnął. - W zasadzie jak wolisz, wszystko mi jedno. Opowiedz tylko wszystko naszemu zarządcy, żeby ci obstawy i pieniędzy wydzielił. Coś jeszcze?

Matka na Górze
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie  Lauryn Serrett on Pią Kwi 24, 2020 2:16 am

Ojciec zgodził się tak szybko, że przez chwilę nie mogła uwierzyć w co właśnie usłyszała. Naprawdę mogła podróżować? Nie powstrzymał się od uwagi o zainteresowaniu ze strony mężczyzn, ale przynajmniej się zgodził. Uśmiechnęła się wiec delikatnie i resztę rozmowy kontynuowała już z nieco lepszym humorem.
— Zwie się Desmond, ojcze. Zawsze chciałam zobaczyć Hornvale, więc myślę, że pojadę właśnie tam... bardzo dziękuję, jestem ci dozgonnie wdzięczna. — dodała jeszcze, bo naprawdę nie potrafiła wyrazić tego dziwnego wybuchu radości. Nie lubiła okazywać przy nim uczuć, ale wtedy naprawdę - po raz pierwszy w życiu - miała ochotę go przytulić. Wiadomo jednak, że tego nie zrobiła i po odbyciu krótkiej rozmowy oddaliła się z miejsca pobytu, żeby powiedzieć o wszystkim pierwszej lepszej napotkanej dwórce, z którą nie łączyły jej żadne kontakty. Zamierzała znowu otworzyć się na ludzi, żeby mieć o czym rozmawiać z tymi z zamku, który zamierzała odwiedzić. Liczyła, że po drodze uda jej się zajrzeć także do innych posiadłości, ale ostatecznie zadowoliłaby się jedynie Hornvale.
Niemniej, najpierw musiała zająć się przeglądem garderoby - z dala od ojca, żeby przypadkiem się nie rozmyślił.
Lauryn Serrett
Lauryn Serrett

Liczba postów : 78
Data dołączenia : 12/03/2020

Powrót do góry Go down

Pisanie  Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Powrót do góry