Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Gospoda nieopodal zamku - "Smaczna Rybka"

Go down

Gospoda nieopodal zamku - "Smaczna Rybka" Empty Gospoda nieopodal zamku - "Smaczna Rybka"

Pisanie  Willem Flowers on Sob Mar 14, 2020 2:34 pm

Gospoda blisko zamku Riverrun była często pierwszą myślą wielu podróżnych, którzy tędy przechodzili. Sam budynek nie wyglądał na najwspanialszy wytwór współczesnych budowniczych, aczkolwiek w środku było ciepło i przytulnie. W środku kominek, przy którym często siedziało z paru mężów, ogrzewających sobie dłonie przy ogniu. W drugim kącie siedzieli dwaj mężczyźni grający w karty, jeszcze gdzie indziej kelnerka była zajęta odpędzaniem od siebie pijanych zboczeńców. Można by rzec, że gospoda jak każda inna, a jednak każdy z niej wychodził z uśmiechem na twarzy, o ile było to możliwe.
Willem Flowers
Willem Flowers

Liczba postów : 31
Data dołączenia : 07/03/2020

Powrót do góry Go down

Gospoda nieopodal zamku - "Smaczna Rybka" Empty Re: Gospoda nieopodal zamku - "Smaczna Rybka"

Pisanie  Willem Flowers on Sob Mar 14, 2020 2:44 pm

Ósmy dzień pierwszego księżyna, dziesięć lat po Zagładzie

Willem podróżował na grzbiecie swego muła, który nie miał zbyt wiele innego bagażu do targania, dlatego chłopak mógł sobie na to pozwolić, tym samym przyspieszając podróż. Wyjście z lasu obyło się bez zbędnych zagrożeń, dlatego Will mógł skupić się na kolejnych etapach podróży i tak naprawdę jej celu. Na początku, musiał dotrzeć do Riverrun i w tamtym kierunku się udał, podążając traktem.
W ciągu czterech dni nieśpiesznej podróży dotarł do zamku i tam też skierował się w stronę gospody, która miała dość dobre opinie, bazując na słowach mijających go ludzi. Tam też zapłacił dwa miedziaki za miejsce w stajni dla swojego muła i w środku już, zajął wolne miejsce, w oddali od innych ludzi, ale tak, by mógł słyszeć o czym mówią ci głośniejsi i bardziej pijani. Zapłacił za skromny posiłek i najtańszy pokój, w którym chciał spędzić jedną noc, zanim wyruszy dalej, na Zachód. Zjadł, skupiając się w pełni na jedzeniu i też udał się na spoczynek, na wszelki wypadek zastawiając prostą pułapkę przy drzwiach, która wywoływała dość duży hałas przy otwarciu, bazując na uderzających się dwóch metalowych naczyć, które Will miał ze sobą. Położył się spać, mając przy sobie swoje dwa krótkie miecze, a toboły z całym swoim ekwipunkiem schował pod łóżko, głęboko.
Na następny dzień oporządził swego konia i wyruszyli w dalszą podróż.

z/t
Willem Flowers
Willem Flowers

Liczba postów : 31
Data dołączenia : 07/03/2020

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach