Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Pola wokół Raventree Hall

Go down

Pola wokół Raventree Hall Empty Pola wokół Raventree Hall

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Mar 12, 2020 10:50 pm

***


Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia Sob Mar 14, 2020 2:41 pm, w całości zmieniany 2 razy
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Pola wokół Raventree Hall Empty Re: Pola wokół Raventree Hall

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Mar 13, 2020 10:26 am

Czwarty dzień pierwszego księżyca, dziesięć lat od Zagłady,
popołudnie


Samo przygotowanie i droga zajęły im kilka godzin, niemniej na miejsce dotarli na trzy, cztery godziny przed zmrokiem. Sama podróż przebiegła dość sprawnie, tylko kilka razy zatrzymywali się by szukać dalej drogi, a jedynie ciężka zbroja ciążyła trochę lordowi Blackwoodowi - i niewygodnie się w niej jechało, a że dzień był ciepły, to i spocił się w niej, aż włosy zaczęły mu się lepić.
Samo gospodarstwo było prawie całkowicie puste... Nie, jeden jedyny staruszek chodził po nim i dopilnowywał wszystkiego. Na widok herbów na zbrojach i tarczach, od razu schylił głowę.
- Ojciec tej dziewuchy, co tu pomieszkiwała i teściu zmarłego. Doglądam go, coby bez chłopa nie skisiało - przedstawił się przybyłym. Był trochę starszy, ale raczej dość wiarygodny. Oprowadził łowczych po całym gospodarstwie, pokazując najważniejsze do przebadania miejsca. - Tu się pospinali, o, widzi lord krew nawet. Zmarłego zabraliśmy, na cmentarzy teraz leży. Potem weszli do domu, tu okruchy jedzenia są, o! A tu porozwalali wszystko, o! Posiedzieli kilka godzin i poszli dalej, o w tamtą stronę - pokazał na wschód. - Z dwa dni temu. Pochowaliśmy Adka i od razu córa pobiegła do milorda, a ja ze swoją Stokrotką tu doglądam jeszcze.
Zabranie psów gończych było ze strony Rodericka bardzo dobrym pomysłem. Lord Blackwood przeszukując chatę sprawnie znalazł oderwany kawałek płaszcza, pachnący przede wszystkim solą i leżący pośród zjedzonych zapasów. Wystarczył on by psy znalazły trop, bo na miejscu walki zapachy mieszałyby się z wonią Adka, i znalazły trop, biegnący na północny wschód. Szli za nimi kilka godzin przez las i pola, mijając jedno opustoszałe gospodarstwo i strumyk, a psy coraz pewniej podążały za śladem, aż w okolicach zmroku doprowadziły ich do trochę większej dróżki i karczmy, przy niej stojącej. Ludzi o tej porze było w niej pełno - w samych stajniach czekało przynajmniej dziesięć koni, choć sam przybytek był niewielki. Zdawało się również, że psy zgubiły trop, który wymieszał się już z wszystkimi gośćmi.


Ojciec
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Pola wokół Raventree Hall Empty Re: Pola wokół Raventree Hall

Pisanie  Roderick Blackwood on Pią Mar 13, 2020 8:25 pm

Pogoda sprzyjała drużynie, była wręcz idealna do poszukiwania śladów po bandytach, które nie przemienią się w błoto w trakcie deszczu. Mimo to była dość uwłaczająca, upał powodował, że Roderyck wręcz gotował się w zbroi, musiał aż zdjąć hełm, by nadać sobie nieco komfortu podczas podróży podobnie zresztą czuli się jego rycerscy towarzysze.
Dotarli do gospodarstwa, które opisywała wdowa, w pierwszej chwili wydawało się ono puste jednak, między budynkami krążył starzec zdający się dopilnowywać wszystkiego pod nieobecność właściciela, sprawiał wrażenie osoby dobrej i prawdomównej gdy oprowadzał ich po gospodarstwie wskazując tropy. Bandyci uzyskali nad nimi dwa dni przewagi o ile byli na tyle inteligentni by zatrzeć przynajmniej część śladów i nie zostawać w gospodach to złapanie ich mogło się okazać całkiem trudne...
- Dobrze wiedzieć, że na tych ziemiach są prawi ludzie - Powiedział wręczając trzy srebrniki starcowi za pomoc.
Pośród bałaganu, który pozostawili po sobie zbójcy, znaleźli kawałek materiału, dzięki czemu psy mogły podjąć trop. Sam skrawek pachniał solą... Wiedział jacy ludzie mogą pachnąć podobnie, zwłaszcza ci który obcują z morzem. Niech bogowie mają ich w opiece, gdy tylko dorwie ich w swoje ręce.
Roderick Blackwood
Roderick Blackwood

Liczba postów : 54
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Pola wokół Raventree Hall Empty Re: Pola wokół Raventree Hall

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach