Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Ziemie Reach

Go down

Ziemie Reach Empty Ziemie Reach

Pisanie  Olenna Redwyne on Sro Mar 11, 2020 7:56 pm

Ziemie Reach Edwin-L-Meadows-English-Countryside

Tereny należące do królestwa Reach - wioski, miasteczka, równiny, pola i wszystko inne co wchodzi w jego obręb.
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 53
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Ziemie Reach Empty Re: Ziemie Reach

Pisanie  Olenna Redwyne on Sro Mar 11, 2020 8:20 pm

6 dzień pierwszego księżyca rok 10PZ


Po mniej więcej godzinie od wyruszenia z Wysogrodu, królowa Olenna z małym orszakiem zbrojnych ujrzała wioskę majaczącą przed nimi. Gdy tylko wieś pojawiła się na horyzoncie, Olenna wychyliła się z powozu i nakazała jednemu ze zbrojnych ruszyć przodem i odszukać zarządcę wsi, do której się zbliżali i wezwać go aby wyszedł im na spotkanie. Drugiego ze zbrojnych posłała do gospody we wsi - o ile się tam jakaś znajdowała i kazała zapytać o cenę najlepszej strawy i najlepszego piwa jakie miał na stanie.
Gdy dotarli do wsi - i jeśli jakikolwiek zarządca lub sołtys wsi wyszli im na spotkanie - kazała mu ogłosić wśród mieszkańców, że do wioski przybyli wysłannicy z Wysogrodu, królowa z podarkami gotowa wysłuchać każdego, kto prosił o audiencję, w pierwszeństwie kobiet i dzieci. Kazała także aby po audiencji przysłać do siebie wszystkie sieroty.
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 53
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Ziemie Reach Empty Re: Ziemie Reach

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Mar 12, 2020 12:32 am

We wsi do jakiej królowa dotarła niestety nie było gospody, czekał na to na nią starszy wioski. Brzuchaty mężczyzna o siwym, sumiastym wąsie i łysej głowie, która lśniła w promieniach słońca niczym wypolerowane jajko. Zazwyczaj tę wspaniałą łysinę krył pod słomianym kapeluszem, acz teraz w geście szacunku ściągnął go z głowy i trzymał w dłoniach. Strój starszego nie był bogaty, ale z pewnością wyglądał na dobrej jakości, praktyczną odzież. Powitał on uniżenie królową, kłaniając się tak nisko, że praktycznie zamiatał ziemię swoimi wąsami, i szybko zabrał się za zwoływanie ludzi.
Na audiencji ludzie wielu problemów nie zgłaszali, dobrze im się żyło pod opieką Wysogrodu. Ziemie mieli żyzne, plony obfite, dawno nie było wojny, król nie zdzierał na podatkach, o prawie pierwszej nocy praktycznie zapomnieli od kiedy Mern jest królem. Smutne było jedynie sześć sierot przedstawionych królowej - cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Trójka z nich należała do drwala, który zginął przygnieciony drzewem, jego żona zmarła kilka lat wcześniej na zimową gorączkę. Trzy pozostałe były dziećmi wędrownego kupca, który zmarł przejeżdżając przez wieś na duszności.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Ziemie Reach Empty Re: Ziemie Reach

Pisanie  Olenna Redwyne on Sob Mar 14, 2020 11:16 pm

Królowa była bardzo pozytywnie zaskoczona tym, że ludziom tak dobrze się żyło w ich królestwie. Nic im nie brakowało, żyło im się dostanie, nie narzekali na podatki... Można powiedzieć, że nikt nie potrzebował charytatywności!
- To wspaniale słyszeć, że tak dobrze się wszystkim żyje... Moje serce się raduje na te wieści - powiedziała, kładąc rękę na klatce piersiowej z zachwytu. - Moja straż rozda wam teraz nowe odzienia, osobiście wybierałam kroje, kolory i materiały. Mam nadzieję, że umilą wam nadchodzące lato - powiedziała, a strażnicy otworzyli wozy i jeśli znaleźli się chętni, rozdawali odzież. Był rozmiar mniejszy dla osób szczupłych oraz rozmiar większy dla osób bardziej przy kości. Znalazło się coś dla każdego.
- Chciałabym teraz zamienić z wami kilka słów - zwróciła się do sierot, gdy ludzie stłoczyli się przy wozie aby zobaczyć co jest w środku. Odeszła z nimi na bok, usiadła na ławeczce przed jedną z chat i zwróciła się do sierot stojących przed nią. - No dobrze, powiedzcie mi czy dobrze wam się żyje? Czy mieszkańcy tej wioski dobrze się wami zajmują? Czy czegokolwiek wam brakuje? Proszę mówić szczerze, nie można kłamać królowej - powiedziała, jednak jej ton nie był groźny, wręcz przeciwnie.
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 53
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Ziemie Reach Empty Re: Ziemie Reach

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Mar 15, 2020 9:08 pm

Ludzie byli... zaskoczeni. Królowa przyjechała im dać ubrania? Sama wybierała kolory, materiały i kwro... kroje? Szybko okazało się, że wcale nie był to żart. Nie były to również zwidy, wszyscy widzieli dokładnie tę samą sytuację. Nie wszyscy wieśniacy skorzystali z oferty, ponieważ ci bardziej zamożni niekoniecznie czuli potrzebę, acz wielu nawet mimo braku konieczności postanowiło coś dla siebie podebrać. Wszyscy byli oczywiście dozgonnie wdzięczni Jej Miłości, a zwłaszcza ci, którzy zajmowali się sierotami.
Dzieci jak się okazało nie miały żadnych problemów. Przynajmniej nie prawdziwych problemów. Od kiedy zmarli ich rodzice opiekowały się nimi różne rodziny we wsi. Miały miejsce do spania, ubrania i jedzenie. Oczywiście musiały na to zapracować pomagając w różnego rodzaju pracach w gospodarstwie, acz nie było to wcale inne od tego co robiły inne dzieci we wsi. Wieś odwiedzała również czasami septa Martha z pobliskiego Domu Matki, która czytała im Siedmioramienną Gwiazdę, i którą dzieci bardzo lubiły.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Ziemie Reach Empty Re: Ziemie Reach

Pisanie  Olenna Redwyne on Sro Mar 18, 2020 12:04 am

Królowa była... zaskoczona. To mało powiedziane. Była nawet nieco zawiedziona gdzieś w głębi duszy, że nie mogła komuś pomóc, wyciągnąć kogoś z problemów lub polepszyć jakości jego życia. Porozdawali odzienia, porozmawiali jeszcze trochę z wieśniakami na tematy mało ważne takie jak pogoda czy też o przepowiadaniach na temat rozmiaru plonów w tym roku. Ot, nic ambitnego, zwykłe pogadanki.
Gdy wszyscy byli już w posiadaniu szat, królowa pożegnała się ze wszystkimi, wsiadła do powozu i nakazała straży jechać do kolejnej wsi. Tam wszystko się powtórzyło - wezwano starszego wioski, rozdano szaty i zapytano ludzi o problemy. Jeśli ktokolwiek chciał rozmawiać z królową, oczywiście zrobiła to i wysłuchała tego co ma do powiedzenia, tak samo zapytała sierot o ich los w wiosce, jeśli jednak tak jak w poprzedniej wsi nikt nie miał nic do powiedzenia, ruszyła do kolejnych wsi aby rozdać dzisiejszego dnia jak najwięcej podarków oraz zdążyć wrócić do Wysogrodu przed zmrokiem.
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 53
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Ziemie Reach Empty Re: Ziemie Reach

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Mar 20, 2020 9:20 pm

W kolejnych wioskach sytuacja rysowała się bardzo podobnie do tej w pierwszej odwiedzonej osadzie. Ludziom czasami żyło się odrobinę lepiej, a czasami odrobinę gorzej, jednak gołym okiem widać było, że okolica bezpośredniego sąsiedztwa Wysogrodu prosperowała. Jeżeli królowa słyszała o jakichś problemach czy konfliktach, to szybko okazywało się, iż królewscy zarządcy lub rycerze Zakonu Zielonej Ręki już dawno się tym zajęli. Bez względu jednak na to, że Olennie nie było dane wspomóc desperacko potrzebujących wsparcia ludzi, to mieszkańcy ziem jej męża wciąż doceniali jej starania. Jej Miłość w czasie swojego krótkiego objazdu wielokrotnie mogła zaobserwować szczere oddanie i miłość jakimi poddani ją darzyli - czy to poprzez ich słowa, czy też drobne podarunki. W jednej z wsi grupka dziewczynek podarowała królowej wianek zrobiony ze świeżych, polnych kwiatów, w innej starszy wioski dał jej beczkę wina lokalnej produkcji, a w jeszcze innej wędrowny minstrel - całkiem zdolny - zaprezentował swoją pieśń ułożoną na cześć królowej. Jeżeli we wsi były sieroty, a nie w każdej w ogóle były, to zazwyczaj zajmowali się nimi mieszkańcy lub przedstawiciele Wiary i żyło im się nie najgorzej. Raz jeden tylko osierocony chłopiec zwrócił się z prośbą do królowej. Powiedział, że chciałby zostać rycerzem i pytał czy nie mogła by go zabrać by był giermkiem w Wysogrodzie. Zarzekał się, że każdego wieczora ćwiczy z septonem Meribaldem z pobliskiego septu, który się nim opiekuje. Prosił jednak królową by nikomu o tym nie mówiła, ponieważ ćwiczenia były sekretem i drugi septon, Orwyn, byłby zły gdyby się dowiedział.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Ziemie Reach Empty Re: Ziemie Reach

Pisanie  Olenna Redwyne on Sob Mar 21, 2020 12:53 am

Królowa radowała się na wszystkie podarki i miłe słowa jakie otrzymywała od wieśniaków. Wszystkie przyjmowała z radością serca i starała się pokazać, że szczerze cieszy się z podarków. I chociaż nie miała okazji zmienić znacząco ich życia na lepsze, na pewno dała im powód do rozmów między sobą na ten dzisiejszy dzień, w końcu nieczęsto do wsi przybywał członek rodziny królewskiej.
W jednej z wsi sierota poprosił ją o zabranie na zamek jako giermka. Królowa miała miękkie serce, więc nie miała sumie ia dziecku odmówić. Chłopak mógł zostać giermkiem któregoś z rycerzy w Wysogrodzie, których było pod dostatkiem, więc nie martwiła się o to, że nie będzie komu przyjąć chłopaka na służbę. A nawet jeśli, to przecież nie odmawia się królowej. Zgodziła się zatem i poleciła chłopcu zabrać ze sobą swoje rzeczy (jeśli jakieś posiadał i jeśli chciał) i pojechać z nią. Zabrała go ze sobą do swojego wozu gdy opuszczała wieś pożegnawszy się z wieśniakami. W drodze powrotnej do Wysogrodu zagaiła do chłopaka.
- Jak Ci na imię? - Zapytała. - Opowiedz mi o swoich treningach z septonem. Czego Cię nauczył? I dlaczego kazał ci trzymać je w sekrecie? - Dodała zaciekawiona. Septon trenujący chłopaka w boju? Rzadko spotykane. Czyżby drugi septon chciał go wychować na septona i nie chciał aby zamroczono chłopakowi w głowie wojaczką?
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 53
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Ziemie Reach Empty Re: Ziemie Reach

Pisanie  Mistrz Gry on Sob Mar 21, 2020 1:18 am

Zgoda ze strony królowej sprawiła, że chłopcu prawie oczy wyskoczyły z czaszki, a usta prawie mu pękły tak szeroko się uśmiechnął. Natychmiast pobiegł po swoje rzeczy, których nie było dużo, i za kilkanaście minut przybiegł zasapany by wyruszyć u boku Jej Miłości spełnić swoje marzenia. Ludzie we wsi również byli zadziwieni takim zwrotem akcji. Jak to tak, sierota ze wsi miała zostać rycerzem? Toż to jak w jakiejś baśni! Ale w baśniach królowe były dobre i piękne, więc w sumie to się zgadzało. To jedynie jeszcze bardziej utwierdziło prostaczków w uwielbieniu dla swoich władców.

~~~

- Nazywam się Lancelot, Wasza Pani! - odpowiedział podekscytowany chłopiec, odrobinę myląc przy tym zwroty. - Hmm... Septon Meribald uczył mnie władać mieczem - powiedział. - Musiałem też robić rzeczy, które trenują wytrzymałość. Długo być w jednej pozycji i czasami trochę bolało, ale septon mówił, że to dobrze, bo prawdziwy rycerz często narażony jest na... te... no... Trudy podróży! I trudy walki! - wyjaśnił niewinnie. - No... Musieliśmy to trzymać w sekrecie, ponieważ septon Orwyn jest strasznym zrzędą, który tylko by marudził i robił problemy.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Ziemie Reach Empty Re: Ziemie Reach

Pisanie  Olenna Redwyne on Sob Mar 21, 2020 1:32 am

Królowa wysłuchała co chłopiec ma do powiedzenia z uwagą, a potem pozwoliła dzieciom zająć się dziecięcymi rozmowami. Jej córka była do chłopca zbliżona wiekiem, na pewno mieli jakieś tematy do rozmowy. Królowa przyglądała się im w zamyśleniu i postanowiła, że przekaże chłopaka swojemu ukochanemu Garthowi pod opiekę. Nie było bardziej przykładnego rycerza niż on, na pewno będzie dla chłopaka odpowiednim wzorem. Co mogła zeobić? Już po kilkudziesięciu minutach w powozie lubiła chłopaka. Olenna przygarnęłaby każde wiejskie dziecko, które potrzebowałoby pomocy. Miała słabość do dzieci jako matka trójki.
Tak jak się spodziewała, dotarli do Wysogrodu przed zmrokiem, ale niewiele brakowało. Królowa oddała chłopaka służkom, którego miały nakarmić i dać mu ciepłej wody do obmycia. Sama zaś udała się na poszukiwania brata króla, Gartha Gardenera, aby z nim porozmawiać.
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 53
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Ziemie Reach Empty Re: Ziemie Reach

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Kwi 03, 2020 10:34 pm

20/02/10PZ

Na włościach lorda Roxtona zaczęła nieść się intrygująca wieść. Podobno straszliwy potwór zalęgł się w lasach na kilkadziesiąt mil na północny-wschód od Pierścienia. Niektórzy mówili, że jest to wielki wilk sięgający aż dwóch metrów w kłębie, inni, iż jest to potężny lew, który zszedł na niziny z wzgórz Zachodu. Byli również tacy, którzy utrzymywali, iż jest to nic innego jak smok czy inna wywełna!
Nieważne jednak co to było, a ważne, że stwarzało szkody. Ponoć już kilkanaście sztuk bydła oraz psów pasterskich zostało rozszarpanych na polach, a także kilku wieśniaków. Na trakcie w lesie znaleziono zniszczone resztki małej karawany kupieckiej, a niedaleko całkowicie zrujnowany obóz wyglądający na należący do trupy artystów i treserów. Znalazł się też już jakiś wędrowny rycerz, który chciał wykazać się zabijając monstrum. Zmasakrowane zwłoki jego oraz jego konia znalazło dwóch drwali.

Wieść się niesie...:

Od podanej w poście daty wieść niesie się pokonując 300 mil w 10 dni (licząc od Pierścienia w dowolną stronę).

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Ziemie Reach Empty Re: Ziemie Reach

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach