Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Sala tronowa

Go down

Sala tronowa Empty Sala tronowa

Pisanie  Olenna Redwyne on Sro Mar 11, 2020 6:49 pm

Sala tronowa Uh-QtNiKfr1U_3RTzpzqQd9sofywvC0PY0tcI07la9DK_W8QlL3BTYD1AUxAVmUo6c2ZvtqlYowB2V5BIbSkjieeDI9paoCw_VPqBxp5QTBh_McCIJ6CrqA_wsC6QizDoxlMBo6LkrRd3Lk

Wystawna sala tronowa Wysogrodu jest jasna i przestronna, z wielkimi oknami sięgającymi od podłogi po sufit. Za drzwiami wejściowymi znajdują się szerokie schody prowadzące na pustą, dużą przestrzeń, która przy okazji biesiad i świąt jest zapełniona stołami i służy jako miejsce do tańca. U szczytu sali znajduje się bogato zdobiony tron, na którym zasiada król Reach.
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 53
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Sala tronowa Empty Re: Sala tronowa

Pisanie  Olenna Redwyne on Sro Mar 11, 2020 7:03 pm

1 dzień pierwszego księżyca
10 lat po Zagładzie Valyrii

Olenna przebudziła się dzisiejszego ranka pełna energii i zapału. Zjadła śniadanie w towarzystwie swoich dzieci oraz królowej matki i bratowej, po czym udała się w swoją stronę. Przechadzając się zamkowymi korytarzami pytała o położenie króla, aż wreszcie któryś ze sług był w stanie wskazać jej jego położenie. Znajdował się w sali tronowej, gdzie razem z maesterem rozmawiali na temat możliwych ulepszeń w owej sali.
Olenna wpadła do środka z impetem otwieranych drzwi jak to miała w zwyczaju i żwawym krokiem zbiegła po schodach w dół sali, gdzie znajdował się jej mąż i wyżej wspomniany maester.
- Mężu! - zwróciła się do niego, a do maestera skinęła tylko głową na powitanie. - Obudziłam się dzisiaj z chęcią pomagania najuboższym. Otworzyłam oczy i zobaczyłam piękny atłas, z jakiego wykonana jest zasłona naszego łoża. I wtedy pomyślałam sobie.. większość ludzi nie zarobi na taki atłas przez całe swoje życie - powiedziała, biorąc męża pod rękę i prowadząc go wzdłuż okien, nie zwracając uwagi na maestera, który został z tyłu. - I dlatego myślę, że powinniśmy uszyć ubrania dla najuboższych poddanych. Tysiąc kompletów na początek! Co Ty na to na to, mężu? - Zapytała, nie biorąc pod uwagę odmowy.
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 53
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Sala tronowa Empty Re: Sala tronowa

Pisanie  Mistrz Gry on Sro Mar 11, 2020 7:15 pm

Kiedy królowa wkroczyła do sali tronowej jej mąż oraz ich nowy maester, dość młody i niezwykle urodziwy mężczyzna, dyskutowali o czymś żywo. Obaj wyglądali jakby byli w bardzo dobrym humorze. Mern od razu spojrzał na żonę i przywitał ją wesoło, zaś maester skłonił się nisko przed królową.
- To wspaniały pomysł! - stwierdził król po niezwykle krótkiej chwili zastanowienia. Monarcha z domu Gardenerów był dobrodusznym człowiekiem i darzył swoją żonę wielkim szacunkiem, kombinacja tych dwóch czynników sprawiała, że nie musiał długo zastanawiać się nad taką propozycją. - Niech będą od razu dwa tysiące. Chociaż przy tym jak dobrze wiedzie się obecnie Reach nie wiem czy znajdziemy tylu potrzebujących pomocy.
Król zaśmiał się krótko ze swojego żartu, a maester zawtórował mu rozbawionym parsknięciem.
- Drogi maesterze, przekaż proszę zarządcy by zajął się organizacją pomysłu królowej. Koszta z pewnością nie będą wielkie, więc niech zapisze je w księgach i nie kłopocze się z przedstawianiem ich.
- Oczywiście, Wasza Miłość.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Sala tronowa Empty Re: Sala tronowa

Pisanie  Olenna Redwyne on Sro Mar 11, 2020 7:37 pm

Królowa prawie podskoczyła z zachwytu słysząc zgodę męża, ale przy maestrze jej nie wypadało więc wyraziła swój entuzjazm za pomocą gestów rąk i twarzy.
- Wiedziałam, że się zgodzisz! - powiedziała z entuzjazmem. Czuła, że się zgodzi, bo znała męża nie od wczoraj, a słysząc, że król podbija to do dwóch tysięcy, klasnęła w dłonie. - Ludzie Cię za to pokochają jeszcze bardziej niż już Cię kochają - powiedziała pewnym siebie tonem, po czym zwróciła się do maestera.
- Suknie będą zielone i niebieskie i pewna część brązowych dla bardziej stonowanych kobiet. Koniecznie trzysta sztuk małych sukien dla dzieci, różowych najlepiej. Dla mężczyzn ciemny niebieski i szarość zdecydowanie. Wyznaczę jednego z moich krawców do nadzorowania części estetycznej projektu - powiedziała, w głowie już mając kroje i kolory. - No nic, nie przeszkadzam wam i ruszam zabierać się do pracy - powiedziała, po czym ruszyła żwawym krokiem w stronę drzwi, po czym opuściła salę.
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 53
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Sala tronowa Empty Re: Sala tronowa

Pisanie  Florence Fossoway on Nie Lis 22, 2020 9:05 pm

15.09.10 PZ


Florence po załatwieniu wszystkich spraw w Cider Hall, miał w końcu okazję wybrać się na małą wycieczkę jak za starych dobrych lat, jednak tym razem, żeby było szybciej, postanowił udać się w nią na barce rzecznej, żeby nie tracić cennego czasu. W podróż ruszyły cztery okręty z czerwonym jabłkiem na żaglach, wszystkie w połowie wypełnione żołnierzami i zapasami. Trasa nie była długa, zaledwie trzy dni z jednym koniecznym przystankiem dla wypoczynku Florence'a.
Po dotarciu do Wysogrodu Fossoway posłał część ludzi konno do Starego Miasta jako poręczycieli listu, który Florence miał zamiar wysłać również krukiem z Wysogrodu do lorda Hightowera lub jego kasztelana, wszak Piąty nie był pewien czy gospodarz udał się osobiście na wojnę. Po załatwieniu spraw w porcie, Fossoway udał się na zamek, gdzie miał ochotę porozmawiać z kasztelanem zamku, gdyż oczywiste było, że król raczej osobiście uda się na wojnę. Jak się w trakcie powolnego przemarszu dowiedział, zarządcą zamku stała się jego piękna małżonka — Olenka z Redwyne'ów.
Po dotarciu do sali tronowej herold wygłosił tytuły lorda Fossowaya i przedstawił go ogółowi ludzi zebranych w tamtym pomieszczeniu. Królowej, jak i dworzanom ukazał się mężczyzna dobrej postury, elegancko ubrany o miłej aparycji, jednak widocznie poszkodowanego przez życie ze względu na jego kalectwo. Przez salę główną, kroczył bardzo powoli, a korzystał przy tym z pomocy kuli i ogromnego służącego, który go asekurował. Po dobrych dwóch minutach w końcu dotarł do tronu najbliżej jak mógł i spróbował uklęknąć.
- Głodor, pomóż mi. - polecił i oddał mu jedną z kuli, żeby przyklęknąć. Mężczyzna powtórzył pod nosem swoje imię i z uśmiechem wykonał rozkaz. Gdy to zrobił, ponownie powstał na obie nogi i zaczął mówić.
- Królowo. Może to nie najlepszy czas, ze względu na trwającą wojnę, ale myślę, że każdemu właśnie z tego powodu przyda się trochę rozrywki i chciałbym Cię Pani zaprosić na ucztę do Cider Hall, przy czym odbędzie się wspaniały festyn dla strudzonych znojem życia codziennego prostaczków, ale także szlachetnie urodzonych. - rozpoczął swój krasomówczy wywód. - Przy okazji, chciałbym prosić o gościnę na kilka dni, dawno nie było mnie w Wysogrodzie i chętnie odnowiłbym znajomości, w razie potrzeby posłużył radą czy też zwyczajnie umilił czas. W końcu, na samym początku chciałbym prosić o pozwolenie nazwania głównego placu w mieście, który planuję zbudować Twoim imieniem Pani. - oznajmił, a zaraz za nim pojawiło się dwóch tragarzy. - Chciałbym jeszcze podarować naszej wspaniałej królowej, ten o to cydr. Najlepszej jakości alkohol, wytworzony przez najlepszych rzemieślników w Cider Hall, oby osłodził gorzkie dni dla miłościwie nam panujących.
Florence Fossoway
Florence Fossoway

Liczba postów : 16
Data dołączenia : 09/10/2020

Powrót do góry Go down

Sala tronowa Empty Re: Sala tronowa

Pisanie  Olenna Redwyne on Sro Lis 25, 2020 10:57 pm

Królowa Olenna otrzymała informację o przybyciu lorda Fossowaya do Wysogrodu i jednocześnie prośbę o audiencję. Życzenie to oczywiście chciała spełnić, dlatego też czekała na niego w sali tronowej, zajmując miejsce swojego nieobecnego męża. Nareszcie w tym zamku zasiadała właściwa osoba na właściwym miejscu. Lord Florence pokuśtykał przez salę tronową o kuli i wtedy Olenna zdała sobie sprawę dlaczego nie był w Dorne z pozostałymi lordami. Skinęła głową gdy ten uklęknął, a potem wysłuchała jego słów w milczeniu.
- Zgadzam się, to nie najlepszy czas aby królowa bawiła się w momencie gdy nasi żołnierze umierają na pustyniach Dorne, lordzie Fossoway - odpowiedziała chłodnym głosem. Powinien to rozumieć, wszakże poddani z Cider Hall także tracili życie u boku króla. - Gościny oczywiście Ci udzielam. Dopilnuję, abyś był należycie przyjęty - odparła.
- Na nazwanie placu moim imieniem także udzielam zgody z wielką radością, jednak mieszkańcy nowego miasta będą musieli poczekać na moje odwiedziny w tym miejscu dopiero kiedy opadnie wojenny kurz. Chętnie przybędę obejrzeć nowe miasto w stosownym terminie - rzekła. Prośba nie zdziwiła jej, ludzie nazywali córki jej imieniem, ale plac w mieście? Interesująca inicjatywa, chociaż wolałaby aby jej imieniem nazwano przynajmniej całe miasto.
   
Olenna Redwyne
Olenna Redwyne

Liczba postów : 53
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Sala tronowa Empty Re: Sala tronowa

Pisanie  Florence Fossoway on Nie Lis 29, 2020 11:49 pm

Fossoway poczuł się nieco zganiony za swój pomysł zorganizowania hucznej imprezy i zaproszenie na nią królową, a przecież on chciał tylko poprawić wszystkim humory w tych złych czasach, gdy nie wiadomo jeszcze było, co przyniesie jutrzejszy dzień i czy wówczas będzie można się bawić. Chciał dobrze, a wyszło jak zwykle.
- Rozumiem... w takim razie, już po naszym zwycięstwie, gdy wszyscy polegli zostaną opłakani, wówczas zapraszam na jakąś uroczystość, być może związaną właśnie z powstaniem miasta. - zreflektował się i od razu podziękował, za udzieloną mu gościnę. W stolicy miał zamiar spędzić jedynie kilka dni, żeby odnowić kontakty, skorzystać z biblioteki i porozmawiać z urzędnikami dworskimi.
- To będzie zaszczyt gościć tak wspaniałą osobę, jak nasza Królowa na moich włościach. - odparł uprzejmie.
Florence Fossoway
Florence Fossoway

Liczba postów : 16
Data dołączenia : 09/10/2020

Powrót do góry Go down

Sala tronowa Empty Re: Sala tronowa

Pisanie  Mistrz Gry Today at 1:06 am

Poza samą królową również Wysoki Zarządca wydawał się niepocieszony zaproszeniem Fossowaya, ściągając swe bujne, siwe brwi w grymasie dezaprobaty. Młody maester Wysogrodu stał w pobliżu Jej Miłości spoglądając na lorda Cider Hall z uniesioną brwią, jakby spodziewał się, iż ten zaraz ujawni swoje zaproszenia jako zwykły dworski żart mający poprawić im wszystkim humor. Z ważniejszych dworzan jedynie zbrojmistrz, co dziwne, wydawał się nie być niechętnie nastawiony do propozycji. Przynajmniej nie było tego po nim widać. Kto wie? Może nawet chętnie by wziął udział, ale wobec niezadowolenia Olenny postanowił zachować kamienną twarz?


Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Sala tronowa Empty Re: Sala tronowa

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach