Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Regulamin forum

Go down

Regulamin forum Empty Regulamin forum

Pisanie  Szept on Pon Lis 20, 2017 3:54 pm

PODSTAWY


 1. Rejestracja na forum zobowiązuje do przestrzegania jego zasad.
 2. Regulamin dotyczy każdego użytkownika bez względu na rangę, grupę czy staż fabularny.
 3. Prawo do zmiany regulaminu, całości, bądź punktów i podpunktów w nim zawartych posiadają jedynie administratorzy serwisu.
 4. Obowiązek zapoznania się z w/w zmianami spoczywa po stronie gracza i jest obligatoryjny.
 5. W przypadku złamania któregokolwiek punktu ze strony gracza lub, a także w przypadkach niewymienionych, administrator ma prawo stosować kary w postaci ostrzeżeń słownych, ostrzeżeń punktowych, procentowych, a także czasowo lub permanentnie ograniczyć dostęp do forum.

  LEGENDS OF WESTEROS

 6. Wykorzystywanie wszelkich błędów, niedopatrzeń, a także pomyłek zarówno administracji, jak i moderatorów, bez wcześniejszego ustalenia faktów rzeczywistych, jest niedozwolone i grozi konsekwencjami przywołanymi w punkcie wyżej.
 7. Na forum obowiązują dwa podstawowe filary – kultura osobista oraz szacunek. Przejawy nietolerancji ukazanej w każdej, możliwej postaci, a także obrażanie, wyśmiewanie, szydzenie oraz kłótnie będą egzekwowane natychmiastowo zgodnie z możliwościami, które leżą po stronie administracji.
 8. Na powyższy punkt warto zwrócić uwagę szczególnie żartując na chatboxie.
 9. Wszelkie spory, które dotyczą zarówno strony fabularnej forum, jak i osobistej należy rozstrzygać między sobą poza granicami serwisu, w jakikolwiek dostępny sposób tak, by nie razić pozostałych użytkowników.
 10. Panuje obowiązkowy zakaz, surowo egzekwowany, zamieszczania treści:
  a. Pornograficznych
  b. Makabrycznych
  c. Rasistowskich
  d. Homofobicznych
  e. Prześmiewczych
  f. Ubliżających
 11. Każdy użytkownik posiada pełne prawo mówienia i wyrażania swoich poglądów, o ile nie robi tego w sposób obrażających osoby trzecie.
 12. Użytkownicy mają prawo tworzyć nowe tematy, sondy, po uprzednim zapoznaniu się z panującymi na serwisie regulaminami i zasadami. Spoczywa na nich także możliwość, a nawet obowiązek kreowania nowych postów.

  TWORZENIE POSTACI

 13. Nick gracza powinien być klimatyczny, tj. pasować do realiów forum, a także zaczynać się z wielkiej litery.
 14. Przyjęty nick musi zawierać imię, imię i nazwisko, bądź przezwisko tworzonej postaci.
 15. Każdy nick będący mieszaniną cyfr i liter, a także zwyczajnie niezgodny z przyjętymi zasadami oraz regulaminem, będzie skutkował usunięciem konta z forum.
 16. Istnieje limit posiadanych kont, który wynosi 4 postacie. Maksymalnie dwie z nich mogą być decyzyjne. Ponadto stworzenie kolejnego bohatera niesie ze sobą wymóg. Dopiero osiągnięcie 50 Punktów Doświadczenia na pierwszym koncie otwiera możliwość utworzenia drugiego, 40 PD na drugim trzeciego i 30 PD na trzecim czwartego.
 17. Powyższe ograniczenie może być zmienione lub zniesione w przypadku zasłużonych graczy, tj. aktywnie grających, wyróżniających się lub z solidnym pomysłem na postać.
 18. Poprzez decyzyjność postaci rozumiemy jej wyższą rangę względem innych. Za decyzyjną postać uznaje się zatem króla, władcę, cesarza, lorda, a także dziedzica lorda, dziedzica króla, bądź innej osoby, której wpływowi podlega ponad tysiąc osób. Za decyzyjną postać nie uważa się natomiast dowódcy wojsk, a także dowódcy kompanii.
 19. Wśród posiadanych decyzyjnych postaci może pojawić się tylko jeden król. Oznacza to, że gracz może posiadać króla i lorda, bądź lorda i lorda. Ważne natomiast, by postacie te nie były ze sobą powiązane.
 20. Zanim postać zostanie stworzona, użytkownik powinien zastanowić się dwa razy, czy na pewno chce nią grać. Wolimy unikać sytuacji, gdzie trzeba konta zmieniać, usuwać, ponieważ zostały porzucone, bądź stracono do nich chęci. Wielokrotnie powtarzająca się, wymieniona czynność będzie skutkować niemożnością tworzenia nowych kont, a co za tym idzie – postaci.
 21. Przyjmuje się zakaz postaci stworzony do tzw. "jednego wątku", bądź celem uprzykrzenia komuś rozgrywki.
 22. Karta Postaci może zostać odrzucona przez osoby do tego powołane (administracja,  moderatorzy, MG), jeżeli nie spełnia oczekiwań fabularnych, bądź jest niezgodna z ogólnie przyjętymi zasadami i regulaminem. Każdy gracz ma na przygotowanie karty postaci jedynie 14 dni.
 23. Termin na stworzenie karty postaci może być przedłużony poprzez zamieszczenia informacji o nieobecności w odpowiednim temacie.
 24. Tworząc postać, która była już odgrywana fabularnie przez Mistrza Gry należy wziąć pod uwagę i dostosować się do jej charakteru oraz atrybutów.
 25. Nowe postaci zaczynają rozgrywkę z datą fabularną dostosowaną do większości graczy już grających na forum, nie zaś z datą jaka obowiązywała w dniu startu forum. O najlepszą datę na rozpoczęcie przygody w razie wątpliwości należy zapytać Mistrza Gry.
 26. Skończoną kartę postaci należy opatrzyć odpowiednią notką w nazwie tematu (np. "John Snow - Gotowe") lub w dodatkowym poście pod spodem - najlepiej zaś na oba te sposoby.

  TWORZENIE POSTÓW

 27. Osoby, które zamieszczają treści słowne na forum zobowiązane są do używania języka polskiego (z wyłączeniem odpowiednich ruchów, okrzyków, dywiz, ksywek, slangów, powiedzeń, itp), poprawnej interpunkcji, gramatyki oraz ortografii – wszystko w umiarze, gdyż nikt nie jest idealny.
 28. Zanim użytkownik napisze posta, powinien upewnić się, że robi to w odpowiednim dziale.
 29. Każda odpowiedź powinna wnosić nowe informacje fabularne. Zabronione jest pisanie postów o treści identycznej lub podobnej do zamieszczanych wcześniej przez innych użytkowników lub osoby trzecie.
 30. Panuje całkowity zakaz tworzenia spamu, niepotrzebnych wątków i postów, a także zabrania się trollowania osób trzecich, trollowania na serwisie. Rozumie się przez to także zakaz odpowiadania w wątku (fabularnym), jeśli ostatni post należał do Ciebie.
 31. Postacie, które będą blokowały fabułę przez znaczący czas zostaną zNPCtowane lub przejęte przez MG lub innego gracza na czas zakończenia wątków bez konieczności uprzedniego informowania o tym. W przypadku zgłoszenia nieobecności, gracz powinien dostarczyć MG w ciągu jednego dnia plany i pomysły odnośnie danego wątku.
 32. Wszystkie momenty fabularne, które dotyczą treści seksualnych, bądź treści zbliżonej do strefy intymnej należy oznaczać odpowiednim tagiem, dobrze umiejscowionym, by każdy gracz mógł go zauważyć.
 33. Każdy post na forum musi zawierać się z przynajmniej dziesięciu pełnych linijek, w widoku komputerowym. Zamieszczenie krótszej odpowiedzi może skutkować odjęciem przynależnych za nią punktów doświadczenia, ale w uzasadnionych sytuacjach (brak pomysłu i chęć szybkiego dokończenia wątku) będzie akceptowane. Nie tolerujemy krzaków, a także odpowiedzi pojedynczych, nie rozbudowanych.
 34. Na forum obowiązuje zasada czasu, miejsca i akcji. Każdy post, bez wyjątków, musi być opatrzony odpowiednią datą obrazującą moment przebywania gracza w danej lokalizacji. W przypadku niepewności jak długo trwała podróż, etc. należy pytać administrację, bądź moderatorów. Datę rozpoczęcia fabuły wybiera się dowolnie w narzuconych przez administrację granicach.
 35. Pisząc posty wypowiadane dialogi należy pogrubić, myśli zaś zapisywane są kursywą.
 36. Obowiązuje zakaz usuwania/edytowania znacząco postów fabularnych - czyli innego niż poprawianie błędów językowych lub kwestii estetycznych - bez zgody Mistrza Gry.
 37. Przyjmuje się zakaz tworzenia pustych tematów (jak "***"), w których nie ma zamiaru się pisać. Na przykład w przypadku postaci decyzyjnych, nie można otwierać dziesięciu wątków dotyczących zamku, jeśli od razu nie ma zamiaru się tam odpisywać.
 38. Tematy, które dotyczą miejsc ogólnych, przez co rozumie się na przykład "Drogi Reach", "Jezioro", czy inne niezidentyfikowane miejsca, powinny w poście otwierającym wątek zawierać przynajmniej krótki opis swej lokalizacji, np. obok jakiego zamku się znajduje, bądź w położeniu jakiego znanego miejsca (które jest powszechnie znane np. z map)(pod datą wątku).
 39. Po napisaniu posta wymagającego interwencji Mistrza Gry, należy zgłosić to w odpowiednim temacie w offtopie ("Potrzeba MG").

  AVATARY ORAZ PODPISY

 40. Avatary muszą mieć rozmiar 175x300 px.
 41. Avatar musi przedstawiać postać opisaną w karcie postaci.
 42. Dozwolone są jedynie grafiki malowane, rysowane, itp. Nie dopuszcza się zdjęć realnych osób.
 43. Nie obowiązuje limit zmieniania avatarów, o ile przedstawia on tą samą postać.
 44. Estetyka avatara musi pasować do klimatu forum, mianowicie jego wystroju oraz rozgrywanej fabuły. Avatary z odmienną estetyką, tj. przedstawiające człowieka o nierealistycznych proporcjach lub te nie pasujące do realiów fabuły (np. poprzez elementy przedstawiające ubiór, bądź przedmioty niezwiązane z uniwersum) są niedozwolone.
 45. Każdy avatar musi być dobrej jakości. Wszystkie rozmyte lub rozpixelowane będą negowane.
 46. Nie narzuca się rozmiarów podpisu, o ile nie wychodzi on poza granice postów, nie razi w oczy, nie ubliża innym oraz pasuje do stylu serwisu.

  POZOSTAŁE

 47. Reklamy dotyczące innych stron internetowych, for internetowych, bądź blogów muszą być umieszczane w tematach do tego przeznaczonych lub za uprzednią zgodą administratora. W innym wypadku ogłoszenia I reklamy będą usuwane, zaś autorzy pociągani do odpowiedzialności.
 48. Wszystko, co znajduje się na stronie, łącznie z wszelkimi treściami zamieszczanymi na stronie podlega własności administracji, która ma prawo używać tychże treści do celów własnych. Użytkownik zamieszczając materiał na forum automatycznie przekazuje administracji całą treść.
 49. Wykorzystywanie czegokolwiek z tego serwisu bez zgody administracji jest zabronione i podlega konsekwencjom karnym.
 50. Administracja kocha graczy, którzy pozostają zalogowani na forum w przeciwieństwie do tych, którzy lubią obserwować forum z przyczajki.
 51. Mile widziane są także nienacechowane negatywnie spostrzeżenia, kierowane do administracji odnośnie możliwych zmian.
 52. W razie wątpliwości interpretacja regulaminu należy do Administracji i Mistrzów Gry.
 53. Regulamin został sporządzony z datą 20.11.2017 r. Ostatnia aktualizacja 19.09.2020 r.
 54. Grupa sporządzająca, podpisująca i wprowadzająca regulamin - administracja.
Szept
Szept
Władca Władców

Liczba postów : 115
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach