Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wielka sala

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Wielka sala - Page 3 Empty Wielka sala

Pisanie  Edwyn Tarth Nie Mar 08, 2020 10:42 am

First topic message reminder :

***
Edwyn Tarth
Edwyn Tarth

Liczba postów : 272
Data dołączenia : 05/03/2020

Powrót do góry Go down


Wielka sala - Page 3 Empty Re: Wielka sala

Pisanie  Edwyn Tarth Czw Sie 27, 2020 1:07 am

Uśmiech z twarzy Edwyna nieco zszedł, gdy postanowiono odmówić jego szczerej i grzecznej propozycji posiłku i uczczenia zażegnania kryzysu. Lord jednak nie pozwolił na to, żeby dać po sobie poznać jakiś zawód i z uśmiechem odparł.
- Rozumiem, jeśli to możliwe, wolałbym jednak mieć nasze dzisiejsze ustalenia na piśmie. Niestety nie jestem suwerennym lordem i czasami muszę płacić podatki swojemu monarsze, a ci lubią mieć rzetelne zeznania podatkowe. - powiedział prawdę, gdyż zawsze starał się przekazywać swojemu królowi te bardziej legalne umowy. - Cóż, ale jeśli to nie możliwe, w takim razie moi przyjaciele z kilku innych królestw, byli świadkami tego zdarzenia i w razie czego za mnie poświadczą. - powiedział spokojnie, mając na myśli Nemosa, maestera i kowala, którzy rzeczywiście nie byli rodowitymi mieszkańcami Ziem Burzy. Być może gdzieś tam w Wielkiej Sali, byli również wędrowni rycerze, których Edwyn wcześniej przyjął na służbę. Tarth nie miał powodu, dłużej zatrzymywać emisariuszy, pozwolił więc im odejść. Sam później rozkazał zarządcy przygotować wymaganą sumę i dostarczyć ją dla wichrzycieli.
Edwyn Tarth
Edwyn Tarth

Liczba postów : 272
Data dołączenia : 05/03/2020

Powrót do góry Go down

Wielka sala - Page 3 Empty Re: Wielka sala

Pisanie  Mistrz Gry Pon Sty 04, 2021 11:55 pm

24/10/10PZ

Lord Edwyn powiadomiony został, iż ktoś przybył do jego siedziby i domaga się - oczywiście grzecznie - widzenia. Jegomość ten był ponoć niezwykle dziwny z wyglądu i mówił z nieznanym nikomu ze strażników akcentem, a paru parobków wzięło z początku jego oraz jego towarzyszy za jakieś grumkiny czy inne snarki. Mężczyzna - co do jego płci nikt wątpliwości nie miał, chociaż czy słusznie, to wkrótce lord sam się przekona - mówił, że chce zaoferować panu wyspy swoją ekspertyzę oraz fachowe usługi. W zamian za odpowiednią cenę, oczywiście. Ponoć wspomniał, że jego uwagę przykuły wieści o tym jak często Szafirowa Wyspa jest najeżdżana oraz odbudowywana, a tym samym uznał, iż może przydać się na niej ktoś parający się podobną profesją co on - budownictwem.
Więcej konkretów ludzie Tartha mu nie przekazali, ponieważ gość wiele więcej nie powiedział i oczekiwał u bram na decyzję o audiencji. Pozostało zadecydować czy nakazać go wpuścić i posłuchać co ten człek, czy też stwór, ma do powiedzenia, czy też może rozkazać by odprawiono go z pustymi rękoma. Chociaż... Kto wie? Może lepiej było od razu spalić takie dziwadło, które spłoszyło paru prostaczków samym swoim wyglądem?

Maester (Los)
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9582
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wielka sala - Page 3 Empty Re: Wielka sala

Pisanie  Edwyn Tarth Czw Sty 07, 2021 2:23 pm

Tarth został najechany trzykrotnie, z czym każdy kolejny atak niósł więcej zniszczenia i śmierci dla jego poddanych. Edwyn robił, co tylko mógł, starał się najbardziej ze wszystkich, żeby jego ludziom dobrze się żyło, ale zawistni i mściwi maluczcy nie pozwalali mu na zaznanie, choć chwili spokoju. Później jeszcze przegrana bitwa i wzięcie go do niewoli, przyniosło dla niego samego, a także jego żołnierzy wiele cierpienia, które nawet wiele dni po powrocie musiał znosić, widząc, jak jego poddani cierpią.
Przybycie do zamku jakiegoś budowniczego, który charakteryzował się dziwnym akcentem, a także niecodziennym wyglądem, mogło okazać się zbawienne dla Szafirowej Wyspy, wszak kto najlepiej zna się na budownictwie, jeśli nie Valyrianie, którzy zbudowali potężne miasta, czy też ich młodsi krewniacy, którym przyszło w tych miastach żyć. Być może byli to jednak Letniacy, których okręty były sławne na cały świat, a może nawet ktoś z dalekiego wschodu, na przykład z odległego Qarthu. W każdym razie, kim by ten człowiek nie był, przyjęto go do zamku i nakazano ugościć w Wielkiej Sali przy poczęstunku. Gdy goście chwilę odpoczęli, zostali przyjęci przez lorda, który pod koniec posiłku wszedł do pokoju i zasiadł na swym zdobionym marmurowym tronie.
-Witajcie w moim domu, słyszałem, że macie dla mnie jakąś propozycję. Teraz proszę, podzielcie się nią.
Edwyn Tarth
Edwyn Tarth

Liczba postów : 272
Data dołączenia : 05/03/2020

Powrót do góry Go down

Wielka sala - Page 3 Empty Re: Wielka sala

Pisanie  Mistrz Gry Czw Sty 07, 2021 6:35 pm

Cóż... Ugoszczenie w wielkiej sali lorda posiłkiem nie było tym czego interesanci się spodziewali. Myśleli raczej, że wejdą, pan i gospodarz będzie na tronie, o ile w ogóle przyjmie ich osobiście, posłucha co chcą i poda decyzję. Albo władca tej wyspy był niezwykle uprzejmy i dobroduszny, albo niezwykle naiwny. Niezależnie jednak od powodów jakie gospodarzem kierowały niegrzecznie by było odmówić skoro chcieli robić interesy, a i co za dureń by wzgardził dobrym jadłem podsuwanym pod nos?
Kiedy Edwyn wkroczył do swojej sali nie zastał jednak ani pięknych Valyrian o srebrnych włosach i fiołkowych oczach, ani też ciemnoskórych i umięśnionych Letniaków z dalekiego południa. Nie. Jego oczom ukazała się czwórka niskich, porośniętych gęstym i ciemnym włosem mężczyzn. Tam, gdzie włos nie krył ich skóry, była ona blada i pokryta siecią niebieskich żyłek. Jegomoście, odziani w proste i praktyczne, acz elegantsze niż u zwykłego parobka stroje, powstali widząc lorda i powitali go, dziękując za tak miłe przyjęcie.
- Zwę się Rorygg Drügrim - przedstawił się przywódca i najstarszy z przybyszów. - Jestem mistrzem kamieniarzem i budowniczym. Słyszeliśmy, że często pirackie i inne huncwoty i nicponie wpadają tu palić oraz rabować, więc przeszło nam przez myśl, że przydać się wam może dobry fachowiec z naszego zawodu - rzemieślnik wyłożył swoją propozycję, a chociaż mówił we wspólnym, to pochrząkiwał przy tym często i głos miał trochę chrypiący. Możliwe, że był to akcent wynikający z rodzimej mowy jego ludu. - Ktoś wam mówi, panie, że wam postawi konstrukcję w dziesięć dni? My to zrobimy w dziewięć, a może i mniej. Może też uda się przyoszczędzić coś bez obniżania jakości wykonania. Moi uczniowie biorą po dwie złote monety za księżyc świadczonych usług, ja biorę pięć. Do tego trzecia część oszczędności jakie przyniesiemy przy prowadzeniu prac, o ile jakieś uda nam się znaleźć.

Maester (Los)
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9582
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wielka sala - Page 3 Empty Re: Wielka sala

Pisanie  Edwyn Tarth Pią Sty 08, 2021 12:14 pm

Oczywiście, że lord Edwyn był dobrodusznym i uprzejmym człowiekiem, zwłaszcza dla ludzi, którzy oferowali mu pomoc. A gdy jacyś ludzie zgłaszają się do pomocy w odbudowie wyspy, tym bardziej należałoby takich ludzi wysłuchać. Inna kwestia, że spodziewał się raczej srebrnowłosych Valyrian, do których zawsze miał słabość, a nie Ibbeńczyków, ale to wolał przemilczeć. Widok owych ludzi, jakoś specjalnie go nie wystraszył, nie wzbudzili też w nim odrazy, a raczej zaciekawienie. Słyszał o ludzie wyspiarzy z dalekiego Ibben, ale nigdy takich ludzi nie widział.
-Witaj Roryggu, ja jestem Edwyn Tarth lord Szafirowej Wyspy. – przedstawił się zaraz za nim, choć ten już to prawdopodobnie wiedział, tak dworskie zwyczaje mówiły Tarthowi, że kulturalniej jest odpowiedzieć. Wkrótce ów mężczyzna przedstawił cel swojego przybycia, a także ofertę. Wyglądało więc na to, że wielomiesięczne poszukiwania kamieniarzy i budowniczych, w końcu na coś się zdały, choć nie w takim stopniu, o jakim marzył Edwyn.
-Wasza oferta wydaje się uczciwa i jestem skłonny ją przyjąć, dodatkowo mogę zapewnić inne korzyści z pracy w mojej domenie. Może za swe zasługi zarobicie nawet na kawałek ziemi lub tytuł! – zachęcił ich. – W takim razie, jeśli wszystko uzgodnione, rozgośćcie się tutaj. Niedługo służba przydzieli wam komnaty i przyniesie wam coś do zwilżenia gardła po tak długiej podróży. – oznajmił z delikatnym uśmiechem i nakazał służbie wnieść z dwie beczki piwa, tak na początek. Następnego dnia, mogli zabrać się już do pracy, zgodnie z tym, że lord wraz ze swymi doradcami właśnie zarządził odbudowę wyspy.
Edwyn Tarth
Edwyn Tarth

Liczba postów : 272
Data dołączenia : 05/03/2020

Powrót do góry Go down

Wielka sala - Page 3 Empty Re: Wielka sala

Pisanie  Mistrz Gry Pią Sty 08, 2021 6:21 pm

Ibbeńczycy uradowali się, że ich warunki zostały przyjęte. Nawet jakieś dodatkowe profity widniały wedle lorda w ich przyszłości, jeżeli się tylko wykażą. Ile w tym było prawdy teraz powiedzieć nie mogli, ale dobrze to było zapamiętać. To teraz tylko wystarczyło podpisać kontrakt na najęcie ich usług, który w dwóch egzemplarzach już mieli uszykowany, i mogli brać się do pracy choćby i jutro!

(Los)
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9582
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wielka sala - Page 3 Empty Re: Wielka sala

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach