Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Znajomości

Go down

Znajomości Empty Znajomości

Pisanie  Maester on Nie Mar 01, 2020 10:37 pm

ZNAJOMOŚCI


Każdy gracz w trakcie tworzenia karty może dobrać do swojej postaci znajomości. Ich relacja opiera się wówczas na przyjaźni. Od dobranego przyjaciela oczekiwać można pomocy lub wstawiennictwa. Na początek, każda postać, może w tym celu wydać 26 punktów znajomości.
Istnieje także możliwość wykupienia szpiega. Co prawda nie są wtedy przyjaciółmi, aczkolwiek szpiedzy nieustannie dostarczająca informacji z miejsca swojego przebywania oraz mogą zostać zaprzęgnięci bez zbędnego przekonywania do spisków czy zamachów. Ich cena jest większa o 2 punkty znajomości. Jeżeli zaś pragniemy wykupić szpiega, bądź przyjaciela wewnątrz naszego rodzinnego zamku lub miasta, to ich cena spada o 2 (o ile są to osobistości stacjonarne, pomagierzy krążący z postacią nie otrzymują tej zniżki).
Ponadto jeden konkretny szpieg działa tylko dla jednej postaci. Jeżeli gracz A wykupił kucharza w Casterly Rock jako swego szpiega, to żaden inny gracz nie będzie mógł już tego zrobić. Co najwyżej może zainwestować w szpiega o innej pozycji, jak na przykład sługa lub stajenny.
Jaki jest zatem cel wykupywania przyjaciół zamiast szpiegów? Bardzo prosty. Jeżeli wykupisz swojego kucharza jako przyjaciela, to żaden inny gracz nie będzie mógł go wykupić jako szpiega. Nielogicznym jest bowiem, by zdradzał rodzinę, którą sam darzy sympatią.
Poniżej znajdziesz cennik przykładowych postaci. Oprócz wspomnianych masz możliwość wykreowania własnych, przykładowo kasztelana. W związku z tym kontaktuj się z administracją, która oceni ile dana jednostka winna kosztować punktów znajomości.


CENY PRZYKŁADOWYCH POSTACI
Przyjaciel / SzpiegPunkty Znajomości
Wędrowny rycerz (słaby)1
Wędrowny rycerz (przeciętny)2
Wędrowny rycerz (znany)4
Zaprzysiężona Tarcza (słaba)2
Zaprzysiężona Tarcza (przeciętna)4
Zaprzysiężona Tarcza (znana)8
Osobisty sługa / Dwórka6
Oberżysta (przeciętny)2
Oberżysta (majętny)4
Zbrojmistrz Zamku8
Strażnik miejski/zamkowy5
Członek zamkowej służby3
Zamkowy kucharz10
Pomocnik kucharza8
Septon / Kapłan4
Wielki Septon13
Kupiec (biedniejszy)3
Kupiec (bogaty)6
Kowal (przeciętny)4
Kowal (mistrz)6
Kowal (arcymistrz)9
Medyk (przeciętny)4
Medyk (uzdolniony)7
Medyk (znany)10
Alchemik (przeciętny)4
Alchemik (uzdolniony)7
Bard (przeciętny)2
Bard (zdolny)4

Istnieje również możliwość zaryzykowania i wydania do 20 nadmiarowych punktów znajomości, jednak wiąże się to z konsekwencjami. Mistrzowie Gry podczas akceptacji karty dobiorą postaci wrogów stosownie do liczby punktów wydanych dodatkowo. Za każdy stopień Starości liczba punktów jakie można wydać w ten sposób zwiększa się o 10, ponieważ postaci starsze w ciągu swego długiego życia zebrać mogły zarówno więcej sojuszników, jak i wrogów.
Zaprzysiężone Tarcze są z zasady rycerzami i tak by odpowiadać tej profesji skonstruowane są ich umiejętności. Jeżeli osobisty obrońca ma nie być rycerzem można to odnotować w tabeli znajomości (preferowane) lub historii, wspominając o uzyskaniu tej znajomości. Mistrzowie Gry dobiorą mu wówczas bardziej odpowiadające naturze postaci zdolności.
Maester
Maester
Kronikarz

Liczba postów : 253
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach