Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Przełęcz Księcia

Go down

Przełęcz Księcia Empty Przełęcz Księcia

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Lis 04, 2019 3:54 pm

Jedna z głównych dróg lądowych łączących Ziemie Burzy i Reach z piaskami Dorne. Brama prowadząca przez Czerwone Góry. Na północ od górskiego przejścia znajduje się Nocna Pieśń położona na Dornijskim Pograniczu, w jego połowie wznosi się zamek Kingsgrave, zaś południowego krańca schodzącego w piaski strzeże Skyreach.
Przełęcz Księcia nie jest tak stroma i zdradziecka jak położony na wschodzie Szlak Kości, przez co jest preferowana przez wielu podróżujących lądem jako przejście pomiędzy Dorne a resztą Westeros.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5766
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przełęcz Księcia Empty Re: Przełęcz Księcia

Pisanie  Mistrz Gry on Wto Paź 20, 2020 2:02 pm

15/09/10PZ - 26/09/10PZ

Wojska Reach ruszyły na południe, zemsta na Dornijczykach za krwawe zbrodnie jakich dokonali w Cuy oraz na otaczających je ziemiach czekała. Niestety poddani księżnej nie mieli zamiaru pozwolić Gardenerom oraz ich orszakowi na osiągnięcie swoich celów. Dornijczycy, najprościej mówiąc, zniknęli. Wioski były opustoszałe z ludzi, kosztowności oraz pożywienia. W niektórych pozostali jedynie starcy ukrywający skromne racje mające pozwolić im egzystować w najbliższych miesiącach. Król Mern, wiedziony swoim dobrym sercem, z początku nie czynił tym ludziom krzywdy i ograniczał się w pozyskiwaniu od nich zaopatrzenia. Inni lordowie oraz rycerze, kiedy Jego Miłość nie patrzył, nie byli jednak zawsze tak wyrozumiali.
Sytuacja zaczęła się jednak zmieniać po pierwszych starciach, które nadeszły dość szybko. Dornijczycy sprowadzali kamienne lawiny na kolumny wojsk Reach, chwytali w zasadzki ich zwiadowców, zasypywali maszerujących zbrojnych wypuszczanymi z ukrycia rojami strzał oraz nocami kąsali obozy. Śmierć nie ominęła również szlachciców, których Dornijczycy szczególnie brali za cel. Jednej z nocy, tutaj zapewne bardziej przypadkiem niż zgodnie z planem, zginął kuzyn lorda Costayne'a. Mężczyzna pił z paroma wędrownymi rycerzami i odszedł od ogniska by się odlać, skończył zaś ze strzałą w oku. O poranku czwartego dnia marszu znaleziono zaś dziedzica lorda Hightowera, który leżał nieruchomy w swoim namiocie z poderżniętym gardłem. Śmierć nie ominęła również dziedzica lorda Tarly. Syn lorda Horn Hill skonfiskował wino od pary starych Dornijek i nierozsądnie postanowił uraczyć się nim zanim ktokolwiek inny go spróbował. Po tych wydarzeniach nawet dobroć Merna osiągnęła swoją granicę i król kazał palić każdą Dornijską wioskę do gołej ziemi.
Wojska ponosiły straty w ludziach, szlachcice ginęli, zaś Dornijczycy uparcie odmawiali wydania licznej armii Reach bitwy. W dodatku czas jaki Gardenerowie poświęcili na przygotowanie swojego hufca ich wróg przeznaczył na przygotowanie się do walki partyzanckiej - pułapki, kryjówki, schowki z zapasami. Dornijczycy od pierwszego dnia kampanii na swoich terenach byli dwa kroki przez najeźdźcami. Pewien mały sukces armia króla Merna jednak odniosła zajmując opustoszałe zamki Kingsgrave oraz Skyreach. Widząc, że dalszy marsz nie przyniesie mu najpewniej więcej sukcesów, a także pamiętając o swoich postanowieniach na początku wojny, Mern postanowił zatrzymać się na południowym końcu Przełęczy Księcia. Przynajmniej na razie.Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5766
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach