Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Przedpola Ruin

Go down

Przedpola Ruin Empty Przedpola Ruin

Pisanie  Aerion Blackfyre. on Pią Kwi 05, 2019 12:14 pm

05/08/336 AC

Dotarłszy przed zamkowe ruiny, książę nakazał założyć obóz. Miejsce składające się z wielu namiotów oraz prowizorycznych baraków, będące jednocześnie miejscem do odpoczynku dla robotników, architektów, nadzorców i zarządców. W międzyczasie winni zjawić się tutaj także posłańcy wysłani do Duskendale, do miasteczek Driftmarku i do Pentos celem odnalezienia większej ilości rąk pracujących. Białowłosy zlecił również zabezpieczenie złota wywiezionego ze skarbca Smoczej Skały. Następnie odczekał tyle dni, ile było potrzebnych, by przystąpić do budowy i zwołał małą naradę. Chciał bowiem otwarcie poznać czas odbudowy zamku z zaznaczeniem, iż jego mury mają być solidne i wysokie, mają powstać mocarne wieże oraz grubaśna brama. Do tego musi być ułożony, a nie chaotycznie rozstawiony. Jeżeli będzie trzeba, zrówna się ruiny z ziemią. Nie chciał bowiem postawić byle czego, a tym samym zawieźć króla Czarnej Zatoki, siebie, swojej żony i swego brata, który niegdyś może zagości w tymże miejscu.
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Ruin Empty Re: Przedpola Ruin

Pisanie  Mistrz Gry on Sob Kwi 06, 2019 3:42 pm

Król Aegon - znany powszechnie ze swojej ostrożności i paranoi - nie miał zamiaru wysyłać z Aerionem nawet jednego miedziaka. Kto to widział by trzymać tyle złota w jakimś obozie pod ruinami zamiast w bezpiecznym skarbcu jeśli nie było ku temu powodu? Nie, wszystkie pieniądze na opłaty za materiały oraz robotników wychodziły po prostu ze Smoczej Skały. Na przybycie ludzi z Duskendale i Driftmarku będą musieli jeszcze trochę poczekać, a na tych z Pentos jeszcze dłużej.
Ludzie z załogi Aeriona, żołnierze oraz wyzwoleńcy, rozbili tymczasem swój niewielki obóz zgodnie z zaleceniami księcia. Budowniczy, zarządca oraz cieśle ze Smoczej Skały tymczasem ruszyli do ruin zobaczyć z czym przyjdzie im pracować. Postawione na planie trójkąta na krawędzi wychodzącego na Wąskie Morze zamczysko było w opłakanym stanie. Upadły mur kurtynowy porastał trujący, czerwony bluszcz, zaś dziedziniec zalesiony został przez żołnierskie sosny wylewające się z zawierającego młode czardrzewo bożego gaju. Z trzech kwadratowych wież umieszczonych w rogach zamku dwie całkiem się zawaliły, a jej resztki jednej z nich spadły do morza u stóp klifu.
Odbudowa wszystkiego trochę zajmie, na razie obecni w obozie ludzie mogli zająć się wycinką drzew znajdujących się poza bożym gajem by przygotować plac budowy.Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Ruin Empty Re: Przedpola Ruin

Pisanie  Aerion Blackfyre. on Czw Kwi 11, 2019 11:48 pm

05/08/336 AC

Białowłosy książę zapoznał się z planem przedstawionym przez budowniczych. Skinął głową na aprobatę, gdyż przedstawiony projekt był dla niego satysfakcjonujący. Zarzekł jednak, iż nie będzie szczędzić pieniędzy. Niechaj mury powstaną solidne, wieże grubaśne, a donżon pokaźny, kilkupiętrowy. Ażeby pomieścił dużo wartowników, komnaty gościnne, komnatę maestera, jego pracownię, jadalnię, wielką salę, a także sypialnie lordowską i jego samotnię. Chciał również przenieść spichlerz oraz kwatery służby bliżej donżonu i oddzielić je małym murkiem ze strażą. Przydałby się również ogród ze stawem, o ile mogą sobie na to pozwolić.
Aerion sięgnął zatem po pióro i kałamarz, by przerobić nieco plan. A gdy już kończył, zauważył jak po obozie przechadza się owca. Czemuż wcześniej nie spostrzegł, iż zdobi ją chusta? Lannisterowska. Młody smok zmrużył powieki.
A ty co myślisz o tym planie? – Podstawił przed pysk kopytnego malunek.

Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Ruin Empty Re: Przedpola Ruin

Pisanie  Pan Owca. on Sro Kwi 17, 2019 10:42 am

Człowiek miał tylko zabrać Owcę na obiad, a wylądowali zgoła gdzie indziej. No ale cóż. Taki żywot. Szkoda tylko, że miesiące mijały, a ta nieszczęsna farba dalej się trzymała. Chociaż może to i dobrze? Mniejsza szansa, że jakiś niecny pastuch dokona porwania.

Na miejscu było podobnie do Smoczej Skały. Wiało i pachniało solą, do której Owca przyzwyczaił się jako tako parę tygodni temu. Wokół panował charmider, gdy niewolnicy stawiali szałasy i cechy, aż wreszcie ruszyli do niedalekich ruin. W tym czasie Owca starał się trzymać Szepta i rozglądał się, gdzież tu może się podziewać reszta rodziny Szeptów. Dziwna sprawa, bo wychodziło na to, że mieszkali raczej w tej ruinie. Sam białowłosy zaś zawzięcie coś szkicował, by wreszcie oddać swe dzieło jedynemu kompetentnemu jury w okolicy. Kreski, koła i kwadraty. Całkiem nieźle, jak na człowieka. Pan Owca zapatrzył się więc na papier, odchylając łeb na bok, potem na drugi, a wyprostowawszy do pionu, dźgnął językiem w oczko wodne. Potem popatrzył w oczy Szeptowi i zaczął kopytkami orać ziemię, jakby chciał się do czegoś dokopać, ale po kilku sekundach przestał i tak tylko stał w oczekiwaniu. W końcu na planie nie było studni, a w solonym oczku to najwyżej kamienie sobie popływają na dłuższą metę. Co do samych kamieni zaś.. wypadałoby iść i osobiście ocenić jak to wszystko na miejscu wygląda.
Pan Owca.
Pan Owca.

Liczba postów : 12
Data dołączenia : 09/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Ruin Empty Re: Przedpola Ruin

Pisanie  Mistrz Gry on Sob Kwi 20, 2019 3:42 pm

Ludzie zgromadzeni przy Aerionie spojrzeli na jego plan i pokręcili trochę głowami. Czym miały być te dziwne odnogi wychodzące z muru okalającego podgrodzie i jaką miały niby spełniać funkcję? Samo podgrodzie zresztą było strasznie wąskie, ledwo co uda się tam wcisnąć. Książę w dodatku chciał umieszczać cmentarz dla prostaczków w obrębie murów, lepiej było takie coś zrobić wśród lasów kawałek od zamku, aby zagwarantować sobie, że prędko nie skończy się tam miejsce. Jedną jeszcze uwagą w tej kwestii był jak na razie brak konkretnej liczby prostaczków, którzy w ogóle osiedliliby się pod zamkiem co sprawiało, że okalanie ich możliwego osiedla murem było trochę bezsensowne. W końcu po co im mur jeśli wieśniacy i tak zaczną budować poza nim? Dodatkowo zwrócili uwagę, że Blackfyre drastycznie zmniejszył spichlerz, co przełoży się na możliwość zgromadzenia mniejszych zapasów w razie oblężenia zamku, a także po części konieczność składowania zimowych racji również w innym miejscu niż sam zamek. Jako alternatywę dla budowy większego spichrza zaproponowano na przykład rozbudowę piwnic - co odradzano przy tych klifach - pod dodatkowym donżonem, którego zażyczył sobie książę (ludzie nie do końca wiedzieli czemu, ponieważ największa i najbardziej oddalona od bramy z wież miała spełniać funkcje donżonu jak to bywa). Zapytano również po co jest murek przy spichlerzu, który może stanowić osłonę dla wroga przed ostrzałem z donżonu jeśli załodze zamku przyjdzie wycofać się już na podobne pozycje. Lady Alys ucieszona z ogrodów zaproponowała za to by powiększyć je nieco i nadać im bardziej regularny kształt.Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Ruin Empty Re: Przedpola Ruin

Pisanie  Aerion Blackfyre. on Pon Kwi 22, 2019 5:22 pm

Jeżeli kasta chłopska faktycznie gromadziła się poza murami zamku, Aerion zrezygnował z wąskiego podgrodzia oraz okalającego go, niskiego muru. Następnie wymazał ogrodzenie opiewające spichlerz celem powiększenia miejsca na zbiory. Nie chciał wykonywać piwnic ze względu na położenie zamku. Zgodnie z życzeniem żony, ukochanej wilczycy, zalecił zaokrąglenie ogrodu, by na wyrównanym terenie wykonać symetryczne ścieżki i ozdobić je w krzewy i kwiaty. Tutaj zaś zalecił wybudowanie naprawdę niskiego, dekoracyjnego murku, który oddzielałby miejsce od reszty zamku. Nie chciał rezygnować z 'dodatkowego' donżonu. Mniejszy budynek miał mieścić w sobie wielką salę, jadalnię, komnaty gościnne, komnaty lordowskie, samotnie oraz miejsce dla maestera i inne związane z tym miejsca. Grubaśna wieża zaś pełniła funkcje obronne.
Blackfyre wypatrzył również sugestię małej, kolorowej zwierzyny. Zamieścił na planie studnię. Przyda się. Głaskając owcę w nagrodę, oddał plany głównemu architektowi. Tuż po tym wrócił do nadzorowania, a biały, kopytny Pan poszedł doglądać kamieni.

Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Ruin Empty Re: Przedpola Ruin

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Kwi 22, 2019 6:05 pm

Chłopi nie gromadzili się pod murami zamku, właśnie o to chodziło. Nie było dla kogo budować tego podgrodzia jak na razie, a przy jego niewielkim rozmiarze mogło się okazać, że szybko okaże się ono zbyt ciasne. Dlatego też lepiej było zaczekać zdaniem zebranych z konstrukcją czegoś podobnego na ukończenie prac i zobaczenie jak wielu prostaczków zbierze się z okolicy pod zamkiem.
Lady Alys była bardzo zadowolona z powiększenia ogrodu i stwierdziła, że osobiście dopilnuje by wyglądał pięknie. Podobnie sprawa miała się z bożym gajem, który stał się jej oczkiem w głowie i zdążyła nakrzyczeć na kilku parobków by uważali sobie z tymi siekierami w pobliżu czardrzewa. Po sprecyzowaniu życzeń przez Aeriona zebrani uznali, że donżon będzie w takim wypadku nastawiony głównie na funkcje mieszkalne, zaś wielka wieża pełnić ma funkcję stołpu. Od razu zaproponowano by to właśnie w niej umieścić skarbiec księcia, a także by w niższych kondygnacjach znajdował się niewielki loszek dla najważniejszych więźniów oraz dodatkowe magazyny mające zapewnić pożywienie obrońcom w razie wyparcia tak daleko.
Jeżeli nie było więcej planów czy poleceń, prace mogły po prostu ruszyć naprzód...Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Ruin Empty Re: Przedpola Ruin

Pisanie  Aerion Blackfyre. on Sob Maj 25, 2019 3:10 am

15/08/336 AC

Rzędy namiotów zajmowały sporą część klifów, zebrano robotników, choć nie zjawili się wszyscy. Niektórzy dotrą za kilka, bądź kilkanaście dni. Powrócił natomiast goniec, którego Aerion posłał na Smoczą Skałę, by król Aegon znał zaakceptowany plan odbudowy Szeptów. Wraz z powrotem posłańca, do Aeriona dotarły informacje o zbliżającym się turnieju w Lys.
Minęło trochę dni odkąd tu jesteśmy. Chciałbym nadzorować prace nad odbudową naszego zamku, lecz nie jestem przekonany, że to odpowiednie miejsce dla damy. Jeśli tego pragniesz, mogę odeskortować Cię do zamku mego dziada. Zapewne znajdziesz tam więcej rozrywki niż pośród tej sterty kamieni. – Odrzekł do Alys z uśmiechem podczas porannego spaceru. Towarzyszyła im zaprzysiężona tarcza białowłosego, utrzymująca kilka kroków z tyłu, a także trzech zbrojnych. Ich ciała opiewały mocne kolczugi.
Dowiedziałem się, że w Lys, gdzie też niedawno byliśmy, odbędą się wielkie igrzyska. Turniej, uczta oraz przednia zabawa. Nasz nowy dom w tym czasie winien już być skończony. Chciałabyś wyruszyć raz jeszcze w podróż? – Zapytał zachęcająco.
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Ruin Empty Re: Przedpola Ruin

Pisanie  Mistrz Gry on Sob Maj 25, 2019 11:35 pm

Na miejsce zdążyło już przybyć wielu robotników, sprowadzono również część materiałów potrzebnych do odbudowy oraz dalszej rozbudowy zamczyska. Prace posuwały się w przewidywanym wcześniej tempie i na razie nic nie wskazywało na to, że coś je spowolni, o ile zdążą je zakończyć przed opadem śniegu. Pogoda związana z nadciągającą zimą miała spore szanse na utrudnienie postawionego przed budowniczymi zadania.
Na sugestię swego męża księżniczka Alys, Wilczyca z Północy, obruszyła się odrobinę. Jeśli on mógł tutaj zostać i pilnować budowy, to mogła i ona. Jej ojczyzna była o wiele bardziej surowa niż te ziemie i jeśli ktoś miałby jechać do wygodnego zamku chronić się przed pogodą oraz otoczeniem, to on. Co z tego, że była w ciąży? Kobiety Dzikich też rodziły dzieci i udawała im się ta sztuka w dziczy za Murem, ona da radę poradzić sobie z ciążą patrząc jak powstaje jej nowy dom! Co do wyjazdu do Lys była zaś skłonna pojechać, wolała Westeros, ale wycieczka raz na jakiś czas dla urozmaicenia była miła. Zwłaszcza jeśli zapowiadało się wydarzenie na tak wielką, rzadko spotykaną skalę.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Ruin Empty Re: Przedpola Ruin

Pisanie  Aerion Blackfyre. on Nie Maj 26, 2019 8:07 pm

Białowłosy roześmiał się słysząc słowa swej żony. Nie był to śmiech wynikający z podirytowania, czy szyderczy. Jak najbardziej naturalny. Wilczyca mocno przekonała księcia, że ruiny zamku, to idealne miejsce do spędzenia czasu. Wraz z uśmiechem na ustach odparł:
Masz rację. Będę zatem zaszczycony twoją obecnością podczas nadzorowania budowy. – Ucałował czule kobietę w czoło, kończąc spacer we wspólnym namiocie.
Zastanawiam się, czy nie stanąć do turnieju. – Odrzekł, choć cichość i lekkość tych słów wskazywała, iż powiedział to sam do siebie i nie liczył na odpowiedź.
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Ruin Empty Re: Przedpola Ruin

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Maj 31, 2019 10:34 pm

- No, tak lepiej - powiedziała Alys unosząc dumnie głowę. W tym momencie zaprawdę wyglądała jak prawdziwa córa królów Zimy. Szybko jednak uśmiechnęła się rozwiewając tę aurę, nie była w końcu naprawdę zła na swego męża.
- Hmm... Jeśli chcesz stawać w turnieju, to stawaj - powiedziała. - O ile się nie dasz tam zabić, nigdy nie widziałam żebyś z kimkolwiek walczył. Czy mój mąż umie w ogóle zaszarżować konno i nie wypaść z siodła? - zapytała ze śmiechem. Nie poślubiła Aeriona ze względu na jego umiejętności bojowe, więc nie musiał się raczej wstydzić przed Starkówną jeśli nie był najlepszym wojownikiem na świecie. Gdyby chciała wielką kupę mięśni machającą całe życie mieczem czy innym toporem wyszłaby za jakiegoś Umbera lub Mormonta. - Jeśli mają tam konkurencje łucznicze sama bym wzięła udział - powiedziała pewnie. - O ile będę w stanie - dodała lekko zrezygnowana zerkając na swój brzuch.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Ruin Empty Re: Przedpola Ruin

Pisanie  Aerion Blackfyre. on Wto Sie 20, 2019 11:14 pm

Choć słowa wilczycy nie uraziły białowłosego, wzbudziły w nim mocną determinację. Zwrócił spojrzenie na ukochaną, a w oczach zabłysnął jasny ogień zapału.
Nie dam. Wezmę udział w turnieju i powrócę tu z uznaniem. – Sięgnął ręką do pasa, gdzie znajdował się jednoręczny miecz. Wyciągnął go tak szybko, aż stal zabrzmiała.
Pozwól zatem, że rozpocznę przygotowania. – Uśmiechnął się, a składając pocałunek na jej czole, pożegnał. Następnie skierował kroki w stronę zagajnika, by móc wymachiwać mieczem. Po drodze napotkał człowieka, którego posłał aż na Smoczą Skałę po fechmistrza. Nie mógł bowiem trenować samemu. A miał zamiar ćwiczyć aż po blady świt.
25/08/336 AC

Niemalże dwa tygodnie poświęcił na treningu. Aż nadszedł dzień, gdy do Szeptów zawitał fechmistrz ze Smoczej Skały. W międzyczasie, rzecz jasna, księciu doradzali rycerze, czy nawet budowlańcy, dla zwykłego śmiechu. Nie miał im za złe, rozumiał proste życie prostaczków.
Zaczynajmy – zwrócił się do tęgiego mężczyzny, który następnie poprawił jego pozycję. Począł prawić teorię, której białowłosy nie trawił, nie da się ukryć. Dopiero po dwóch dniach podeszli do sprawy poważnie. A ambicje smoka nie malały.
01/09/336 AC

Był to dzień wolny, choć niestety nie ciepły. Zbliżała się zima, do czego jedynie Alys była przyzwyczajona. Białowłosemu było nie w smak. Zrzędził co rusz o błahych problemach. Wolnym krokiem maszerując wokoło powstających murów, nadzorował budowę. Była niemalże skończona. Z drugiej strony zbliżał się turniej w Lys, toteż odszukał pomagiera.
Przygotujcie mą galerę. Ma być gotowa na kolejną pełnię. Zapakujcie zapasy żywności oraz przedmioty, które zapragnie ma kochana. – Odszedł. Następną personą, którą chciał napotkać była jego zaprzysiężona tarcza. Odpoczywała akurat na trawie.
Znajdź mi doskonałego kowala. Potrzebuję zdobionej, czarnej zbroi. Niech się wyróżnia, zabierz ze sobą dużo złota. Nie musisz tutaj wracać, za resztę wykup statek i dołącz do mnie w Lys. Tylko się nie spóźnij. Mam zamiar stanąć w szranki – oznajmił z powagą. By zakończyć dzień w dobry sposób, poszedł trenować.


Ostatnio zmieniony przez Aerion Blackfyre dnia Wto Sie 20, 2019 11:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Ruin Empty Re: Przedpola Ruin

Pisanie  Mistrz Gry on Sro Sie 21, 2019 12:24 am

Trening Aeriona przebiegał pomyślnie, a ludzie chętnie patrzyli na niego w przerwach od obowiązków. Dostarczało im to jakiejś rozrywki, zwłaszcza że książę nie miał nic przeciwko udziałowi prostych ludzi w zabawie. Małżonka Smoka również zerkała od czasu do czasu jak mu idzie, a sama nie próżnowała szyjąc z łuku do słomianej tarczy praktycznie każdego dnia.

Na polecenie księcia przygotowana została jego galera, cumująca w pewnej odległości od zamku ze względu na wysokie klify Szpetów. Przygotowaniami do wyruszenia zarządzała koniec końców sama Alys, która zapytana przez ludzi jakie przedmioty chce zabrać natychmiast przejęła pałeczkę w całej organizacji. Człowiek Aeriona tymczasem wyruszył wcześniej ze złotem i wszystkimi informacjami by znaleźć dobrego kowala. W Lys książę miał otrzymać wspaniałą zbroję o barwie czarnej niczym węgiel. Na piersi ozdobę stanowiło trzydzieści ułożonych w kręgi rubinów, zaś po piętnaście takich szlachetnych kamieni ozdabiało również ramiona.Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Ruin Empty Re: Przedpola Ruin

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach