Rynek

Go down

Rynek

Pisanie  Aurion Blackfyre on Wto Cze 19, 2018 9:48 pm

***
avatar
Aurion Blackfyre

Liczba postów : 46
Data dołączenia : 12/06/2018

Powrót do góry Go down

Re: Rynek

Pisanie  Aurion Blackfyre on Wto Cze 19, 2018 9:58 pm

28 maja 336 AC


Pochłonięcie lektury od kuzyna było bardzo łatwe, przeczytał tam o wielu interesujących rzeczach, ale do końca książki zostało mu jeszcze trochę. Podczas czytania księgi usnął, ale za to jakie sny go naszły w nocy, to każdy inny mógłby mu pozazdrościć.
Rano książę obudził się pozbawiony książki na piersi i przykryty posłaniem, najwyraźniej służba musiała znaleźć jakiś sposób na obejście zabezpieczeń Auriona, najpewniej mieli oni zapasowe klucze. Po porannej toalecie, która była już przygotowana na szafeczce pod oknem, książę ubrał się w swoje ulubione szaty; te w barwach rodu - jednak wciąż bez żadnych charakterystycznych znaków rodowych. Zjadł pożywne śniadanie i odnalazł swoich towarzyszy rycerzy, w których towarzystwie wybrał się na rynek. Chciał znaleźć jakieś małe podarki dla dziewcząt z którymi miał zobaczyć się dzisiejszego wieczora. Oczywiście przed wyjściem na miasto, zachował trochę rozwagi i zabrał ze sobą jedynie dwadzieścia złotych smoków, które ukrył w wewnętrznej kieszeni płaszcza.
Na początku rozglądał się on za jakimiś naszyjnikami, najlepiej żeby były całe ze złota i w środku miały kamień szlachetny, jeden inny od drugiego. Jeśli nie znalazł czegoś podobnego, rozejrzał się za innymi podarkami które mogłyby przypaść dziewczynom do gustu.
avatar
Aurion Blackfyre

Liczba postów : 46
Data dołączenia : 12/06/2018

Powrót do góry Go down

Re: Rynek

Pisanie  Mistrz Gry (J) on Sro Cze 20, 2018 3:58 pm

Aurion przechadzał się po rynku szukając odpowiednich naszyjników. Jego oczy przyciągnął jeden z kolorowych straganów, który skrzył się od złota i drogich kamieni.
Sprzedawca po wysłuchaniu czego Blackfyre szuka wskazał na dwa piękne naszyjniki. Jeden był z szafirem, a drugi rubinem. Wyglądały naprawdę okazale, ale na tym dobre wiadomości się kończyły.
Aurion nie umiał się targować, za to kupiec jak najbardziej. Do tego zażyczył sobie złotych naszyjników, które były znacznie droższe od chociażby srebrnych.
Efekt był taki, że musiałby zapłacić 10ZS za każdy z naszyjników, czyli wydać wszystkie swoje pieniądze. Dodatkowo miał odczucie, że cena zwyczajnie jest za wysoka.
Mógł jednak zrezygnować z zakupu i zdecydować się na tańszą, srebrną biżuterię.

Król Arthur
avatar
Mistrz Gry (J)

Liczba postów : 472
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Re: Rynek

Pisanie  Aurion Blackfyre on Sro Cze 20, 2018 4:18 pm

Po jakimś czasie poszukiwań, w polu widzenia księcia znalazł się stragan który aż świecił się od złota i srebra na nim leżących. Ucieszony młodzieniec klasnął w dłonie i nie czekając na swoich strażników, poszedł w kierunku handlarza. Przywitał się grzecznie, na tyle na ile pozwalała mu jego średnia znajomość Valyriańskiego i zaczął oglądać błyskotki. Wkrótce też doszli do niego strażnicy.
Aurion nachylił się nad dwoma medalionami, które najbardziej przypadły mu do gustu; jeden z szafirem, a drugi z rubinem. Po zapytaniu o cenę, Blackfyre nawet nie miał zamiaru się targować, po prostu zgodził się na to co chciał kupiec. Wkrótce wyjął zza pazuchy dwadzieścia złotych monet i odebrał z rąk handlarza dwa naszyjniki, które schował do tych kieszeni w których wcześniej przenosił złoto. Następnie swe kroki skierował do Pałacu, trzeba było zacząć przygotowywać się do uczty i odświeżyć kilka form grzecznościowych w języku Valyriańskim. Niestety w Dolinie nie miał za bardzo czasu na pielęgnowanie tego czego nauczył się do dziesiątego roku życia i trochę już pozapominał, był jednak dobrej myśli.
avatar
Aurion Blackfyre

Liczba postów : 46
Data dołączenia : 12/06/2018

Powrót do góry Go down

Re: Rynek

Pisanie  Gerold Vyrwel on Pią Cze 29, 2018 1:13 am

W końcu przyszła pora na zakupy. Choć Gerold był zmęczony po niemal całej nocy spędzonej na rozmowie ze starym przyjacielem to nie mógł tego ciągle odkładać, bo w końcu wyszłoby na to, ze załatwiałby wszystko w pośpiechu i na ostatnią chwilę. W karczemnym pokoju otulił się szczelnie swoim szarym płaszczem, pod którym miał sakwę wypełnioną dwustoma złotymi smokami, po czym Gerold i jego giermek udali się razem na rynek.
Gdy dotarli na rynek Gerold zaczął rozglądać się za podjezdkiem i jucznym koniem dla giermka, sobie zaś chciał sprawić płaszcz z kruczych piór i hebanowy flet. Miał pieniądze, więc mógł od czasu do czasu zaszaleć. Jeśli jego łowy okazały się owocne, zaczął pytać ludzi na rynku o najlepszego kowala i wytwórcę łuków w Pentos. U kowala zamierzał zamówić ciężki pancerz, ozdobiony drzewem na napierśniku i hełm z kruczymi skrzydłami po bokach oraz kolczugę, hełm i miecz dla giermka, a u wytwórcy łuków poprosił o wykonanie łuku z czardrzewa, który miał zrobić z gałęzi, którą Gerold taszczył ze sobą od Duskendale, dwóch krótkich łuków z dębiny i trzech kołczanów po dwadzieścia strzał każdy.
avatar
Gerold Vyrwel

Liczba postów : 75
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Rynek

Pisanie  Mistrz Gry on Wto Lip 03, 2018 12:01 am

Gerold ruszył na targi Pentos. Zawsze pełne towarów stoiska oraz sklepy tego bogatego, handlowego miasta ucierpiały przez oblężenie odcinające ich od morskich oraz lądowych transportów, jednak miejscowi kupcy robili co mogli by wrócić do swojej codziennej, biznesowej rutyny. Niewielkie zniszczenia oraz związana z festynem ulga w kwestii podatków cieszyła ich jako coś co pozwoli im szybciej stanąć na nogi. Nie zważając jednak na to wszystko rycerz z Westeros mógł być pewien, iż znajdzie w mieście to czego mu potrzeba. Położenie rąk na dwóch zdatnych do użytku i zdrowych koniach - chociaż nie były to bojowe, wielkie rumaki - nie było problemem. Po krótkiej rozmowie z siwym, wąsatym jegomościem prowadzącym stadninę dokonano wymiany zwierząt za złote monety. Odnalezienie rzemieślnika tworzącego płaszcze - w tym tak specyficzne - zajęło chwilę, ale w końcu Gerold przedstawił odpowiedniej osobie swoją wizję i dowiedział się, że jego płaszcz będzie do odebrania za cztery dni. Hebanowy flet udało mu się kupić od razu bez większych problemów, zaopatrując się w dobrze wykonany i miły dla oka oraz ucha instrument. U kowala Gerold zaopatrzył się w oręż dla swojego giermka od razu, zaś zbroja dla chłopaka potrzebowała kilku poprawek co miało zająć dzień. Pancerz Vyrwela miał być gotowy za dwa dni. Zbroja będzie w miarę prosta, jednak - poza dwoma elementami narzuconymi przez Gerolda - bardziej elegancka niż zwykła, gładka blacha uformowana w pancerz. W końcu nie sprzedawali to byle czego... No i jak by wyglądały zdobienia upragnione przez Vyrwela same stercząc na najprostszym możliwym pancerzu? Kowal powiedział, że wyposażenie giermka rycerz może odebrać następnego dnia lub razem ze swoim ekwipunkiem, jak woli. U łuczarza Gerold zakupił dwa krótkie łuki oraz kołczany pełne strzał, na wykonanie swojego łuku z ofiarowanego czardrzewa musiał poczekać kilka dni.Maester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 2430
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Rynek

Pisanie  Gerold Vyrwel on Czw Wrz 13, 2018 12:08 am

10 czerwca 336AC


Gdy Gerold i jego giermek opuścili pałacową bibliotekę po złożeniu raportu skierowali się do przydzielonej Vyrwelowi komnaty. Tam czekały już na nich rzeczy zamówione przed wyjazdem Vyrwela. Na początek pomógł giermkowi założyć kolczugę, by potem założyć własny pancerz, który leżał idealnie. Następnie przymierzył płaszcz z kruczych piór, który bardzo mu się podobał, choć jego krukowi już niezbyt. Nie wiedział dlaczego. Łuk z czardrzewa wyglądał na solidnie wykonany, choć na przetestowanie go przyjdzie czas, najlepiej po powrocie z rynku. Ostatecznie założył kolczugę i żmijowy hełm oraz zabrał sakwę z monetami, po czym obaj z giermkiem ruszyli na podbój miasta.
Po dotarciu na rynek zaczął rozglądać się za rzemieślnikiem, który wykonałby dla niego pewien przedmiot - chodziło mu o pas wykonany z pozłacanych, metalowych liści winorośli. Po opłaceniu pasa udał się do kowala, u którego był poprzednim razem, i po wciśnięciu mu 5 złotych monet jako premia za poprzednie zlecenie zamówił pancerz dla konia, chodziło o naczółek, nakarczek i napierśnik, oraz... kolczy pancerz dla psa. Musiał dbać o swoje zwierzaczki. Jeśli mistrz nie wyrzucił go i przyjął pieniądze za kolejne zlecenia Gerold pożegnał się, po czym skierował ponownie na rynek, by rozejrzeć się za batem, tak jakich używają Dothrakowie, oraz balwierzem, bowiem nie przycinał zarostu praktycznie od opuszczenia Darkdell. Chciał także usłyszeć co w trawie piszczy, zwłaszcza plotek z Westeros.
avatar
Gerold Vyrwel

Liczba postów : 75
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Rynek

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Wrz 17, 2018 4:38 pm

Gerold po krótkich poszukiwaniach odszukał rzemieślnika zdolnego wykonać dla niego podobny pas. Zmierzył on Vyrwela, ponotował coś, po czym powiedział, że będzie go to kosztowało pięć złotych monet. Do odbioru miał być natomiast za dwa dni. Robota wymagała sporej precyzji i dbałości o szczegóły, aby dobrze się prezentować.
Kowal służący swymi umiejętnościami Gerodlowi szczęśliwie nie był jednym z wielu zaangażowanych w prace dla pałacu, toteż mógł obsłużyć rycerza w miarę szybko. Podał mu cenę za opancerzenie konia oraz - z lekkim zdziwieniem - psa, co łącznie miało kosztować Vyrwela cztery złote monety i sto dwadzieścia srebrników. Gotowe wszystko miało być za pięć dni.
Bat znalazł bez większych problemów i zapłacił za niego dwadzieścia srebrników. Wizyta u balwierza - za pięć srebrnych monet - zakończyła się doprowadzonymi do porządku włosami oraz brodą rycerza.
Co zaś tyczy się plotek z Westeros... Na terenach dawnych Włości Korony wciąż trwały walki między ludźmi Baratheonów a wojskami lojalistów Targaryenów, którzy obwołali córkę Daemona swoją królową. Shireen Baratheon została podobno pokonana, chociaż plotki nie były zgodne co do jej losu, a to co zostało z jej sił wciąż mało okupować pewnie Solanki oraz Maidenpool. Najpewniej pod wodzą jej synów. W Reach tymczasem trwała wciąż walka pomiędzy Wysogrodem a Starym Dębem, jednak siły Oakheartów były podobno w odwrocie, a sojusznicy ich opuścili. Ziemie Burzy zawarły na Smoczej Skale pokój z Dorne, acz niejasna była relacja między Martellami a Tyrellami. W końcu wojska tych drugich dokonały w czasie wojny ataków - strasznych podobno, a odległość pokonana przez plotkę umiała tylko ją wyolbrzymić - na południowe Reach. Z południa docierały zaś wieści o napiętym - jak zawsze - pokoju między Wolnymi Miastami, natomiast plotki ze wschodu mówiły o jakichś wyprawach wojennych Ibbeńczyków.

Zakupy:
Pas - 5ZS - Do odbioru za 2 dni
Pancerz dla konia - 4ZS - Do odbioru za 5 dni
Kolczuga dla psa - 120SJ - Do odbioru za 5 dni
Bat - 20SJ
Wizyta u balwierza - 5SJ
Łącznie - 9ZS 135SJ

Maester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 2430
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Rynek

Pisanie  Gerold Vyrwel on Sro Wrz 19, 2018 5:36 pm

Po uregulowaniu zapłaty z rzemieślnikiem i kowalem, którego zapewne jeszcze parę razy odwiedzi, Gerold ruszył dalej. Zakupiony na rynku bat od razu przyczepił do pasa, tuż obok rogu, by nie przeszkadzał mu zbytnio i aby mógł szybko do niego sięgnąć. Wizyta u balwierza poprawiła mu humor, miło było pozbyć się w końcu paru kołtunów. Potem przyszła pora na ploteczki. Słysząc o ogłoszeniu młodej Targaryen'ówny królowa i tajemniczym losie Shireen Baratheon zastanowił się. Cóż, ciekawe jak to się rozwinie. Wieści o pokoju między Ziemiami Burzy i Dorne oraz kolejnym konflikcie między Wolnymi Miastami niezbyt go interesowały, choć plotki o łupiących Ibbeńczykach przykuły na moment jego uwagę. Najbardziej interesowały go wieści z Reach. Miał cichą nadzieję, że zarządcom z Wysogrodu zdarzył się w czasie walk ze Starym Dębem jakiś nieszczęśliwy wypadek, a jego własna rodzina była cała i zdrowa.
Gdy wysłuchał już wszystkich plotek nie było większego sensu siedzieć na rynku, dlatego Gerold zebrał swoje cztery litery i ruszył z powrotem do pałacu. przyszła pora na trening.
avatar
Gerold Vyrwel

Liczba postów : 75
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Rynek

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach