Port

Go down

Port

Pisanie  Shotoku on Czw Kwi 26, 2018 11:37 am

***
Shotoku
Shotoku

Liczba postów : 64
Data dołączenia : 11/01/2018

Powrót do góry Go down

Re: Port

Pisanie  Shotoku on Czw Kwi 26, 2018 11:59 am

6 czerwca 336 AC

W końcu dopłynęli do niesławnego Ashabadu w którym praktykowano barbarzyńskie zwyczaje które to okaleczały mężczyzn i zaprzęgały kobiety do niewolniczej pracy w wojsku, najpewniej wbrew ich woli. A przynajmniej tak widziała to Shotoku, a miasto te miało stać się pierwszym celem - i miejmy nadzieję że nie ostatnim - na drodze wyzwolenia ludów spod ucisku. Tak jak było to już wcześniej zalecone, kilka mil przed miastem wysiedli żołnierze pod dowództwem Shotoku, którzy to mieli podejść jak najbliżej miasta i zacząć rozkładać machiny oblężnicze. Do tego miały zostać posłane we wszystkie strony niewielkie pułki zwiadowcze, które miały sygnalizować o nadejściu armii przeciwnika, która to powinna zostać parę dni w tyle.
Tymczasem do poru miasta miały wpłynąć okręty pod dowództwem Santina Rice z Asshai, człowieka owianego tajemnicami, potężnego i mądrego. Według planu mieli zaatakować port po zobaczeniu sygnału do ataku od armii lądowej. O ile okręty z portu nie zostały obsadzone żołnierzami, Santino miał zostawić je w spokoju, w innym przypadku zniszczyć. Jego głównym celem było skruszenie słabych murów miasta i jego bramy od strony przystani. Poza kataplutami okrętowymi mieli do dyspozycji dwadzieścia drabin. Wtedy też armia pod jego dowództwem miała wkroczyć do miasta i zająć je walką na ulicach.
Sudoku od razu po przekazaniu sygnału dla Santina, którym było rozpalenie wielkiego ogniska, również przystąpiła do ataku. Na początku rozkazała ostrzał swoim katapultom w mury miasta. Kilkaset metrów dalej miały ruszyć tarany, które był osłaniane przez łuczników ukrytych za pięćdziesięcioma plutejami. Na innych odcinkach murów, miały za to ruszyć drabiny i wieże oblężnicze, które również były osłaniane przez łuczników za plutejami. Co tyczy się wozów z ostrokołami, zostały zaprzęgnięte w konie, a po bokach zostały przymocowane tam pluteje, na wozy mieli wejść łucznicy którzy mieli ostrzeliwać strzelców na murach. Do czasu skruszenia murów przez katapulty, nikt nie miał prawa wchodzić w zasięg kamieni. Jednak gdyby to się nie udało, armia miała ruszyć w stronę wyłomów spowodowanych przez tarany lub na drabiny i wieże oblężnicze.

Siły:
1. wypuszczenie wcześniej ludzi z transportowców do rozłożenia maszyn  i zwiadów | 100 łuczników (III) 150 wojowników (II) 1260 najemników (I) 500 łuczników Kumenakagara, 1199 najemników  Yi Ti. Dowodzi Shotoku

2. Zablokowanie portu - 50 wojowników (II), 400 łuczników kumenakagara, 500 zbrojnych rodu (I), 1075 najemników z Yi Ti, 15 galer i 3 transportowce. Dowodzi Santino z Asshai (III Dowodzenia)
Shotoku
Shotoku

Liczba postów : 64
Data dołączenia : 11/01/2018

Powrót do góry Go down

Re: Port

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Maj 18, 2018 1:42 am

Katapulty obu grup uderzyły w stare i ukruszone miejscami mury miasta. Ashabad miał wielkie bogactwa i silną armię, jednak jego władcy przez lata pokojowej egzystencji nie zwracali szczególnej uwagi na dbałość o umocnienia. Wkrótce miało okazać się jak wielki błąd popełnili w ten sposób...

07/06/336AC

Do wczesnego ranka w miejskich murach powstały trzy wyrwy - jedna od strony portu oraz dwie naprzeciw oblegającej armii lądowej. Wkrótce wojska ruszyły... Strzelcy Shotoku pchnęli naprzód pluteje, posypały się strzały. Chwilę później wojownicy ruszyli w wyłomy, a drabiny i wieże skierowały się w stronę innych odcinków w murach. W porcie galery i transportowce cumowały przy nabrzeżu, wyrzucając z siebie drugą grupę uderzeniową. Wojowniczki z Ashabadu walczyły dzielnie i zaciekle, zwłaszcza z oddziałami Shotoku, jednak jej towarzysz przebił się przez obronę portu i wdarł na ulice. Wkrótce reszta wojowniczek wycofała się i padła walcząc do ostatniej kropli krwi pomiędzy zabudowaniami swego miasta. Dowódczyni wojsk z Yi Ti mogła spokojnie wkraczać do miasta...
Maester


Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia Nie Maj 20, 2018 9:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 3273
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Port

Pisanie  Shotoku on Pią Maj 18, 2018 11:15 am

Wkrótce po rozłożeniu obozów, machiny oblężnicze ruszyły. Po dniu natarcia udało im się skruszyć mury i wyłonić trzy wejścia, tyle było wystarczająco. Armie mogły ruszać. Bitwa była zaciekła i choć traciła sporo ludzi przy swoim boku, to jej przyjaciel z Asshai radził sobie wręcz wyśmienicie. Wkrótce dotarły do niej wieści że Santino przedarł się na ulice miasta, słysząc te wieści, próbowała zagrzać swoich ludzi do walki mówiąc że jest to już ostatnia faza. Walki trwały jeszcze przez jakiś czas, aż ostatecznie siły Ashabadu nie uległy. Gdy w końcu do obozu dowodzenia przybył żołnierz i zakomunikował co się stało Pani Kumenagakara, była bardzo ucieszona, zdobyła miasto praktykujące zbrodnicze praktyki.
Shotoku dosiadła swojego konia i zaczęła pędzić w stronę miasta, otaczając się paroma strażnikami którzy w razie czego mieli jej bronić. Kierując się do pałacu, ratusza czy co tam stanowiło główny ośrodek władzy w tym mieście, krzyczała do swoich żołnierzy.
- Zbierajcie rannych! Opatrzcie ich! - rozkazywała. - Wroga opatrzyć w drugiej kolejności! Rozpocząć okupację miasta, żołnierze na ulice! Przekazujcie dalej! Setka za mną do pałacu! - wydawała rozkazy, lecz dla jasności, jechała na tyle wolno że wszyscy usłyszeli rozkazy i wiedzieli kto je wydał. - Zająć okręty w porcie! Przenieść obóz do koszar miejskich. Zarekwirować konie jeśli jakieś są i rozesłać patrole! Przejąć bogate dwory i pałace, złoto zabrać, panów przed moje oblicze. Jeśli ktoś krzywdzi tej chwili dzieci, zabić ich w ludzki sposób! Zabarykadować wyłomy w murach! Nie grabić prostych ludzi! - gdy po drodze odnalazła tylko jakiegoś oficera, od razu przekazywała mu podobny słowotok, tylko bardziej ułożony. Ostatecznie dotarła pod pałac z trzema setkami pieszych, którym kazała wkroczyć na początek.
Shotoku
Shotoku

Liczba postów : 64
Data dołączenia : 11/01/2018

Powrót do góry Go down

Re: Port

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach