Piwnice

Go down

Piwnice

Pisanie  Mistrz Gry (J) on Nie Kwi 15, 2018 10:16 pm

***
avatar
Mistrz Gry (J)

Liczba postów : 85
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Re: Piwnice

Pisanie  Mistrz Gry (J) on Nie Kwi 15, 2018 11:06 pm

23 marca 336AC

Od wczoraj zamek pozostawał pod oblężeniem i wszyscy oczekiwali niespokojnie co też nieprzyjaciel wymyśli, by spróbować zdobyć Nightsong. Oczywiście fortyfikacje takie jak ta można oblegać w nieskończoność i wszyscy to wiedzą. Do czasu jak skończy się woda. To Pogranicze, więc pomimo bycia wysoko w górach wciąż jest trochę gorąco. I tak też się stało, że słonko odrobinę zaszkodziło ślicznemu Edwynowi, który poczuł potrzebę schłodzenia się. W tym celu wszedł w mroczne czeluście przyjemnie chłodnej twierdzy i pospacerował trochę korytarzami. Zdarzyła mu się chwila zapomnienia, ot rozmyślania na temat spraw bieżących, ale też myśli zboczyły odrobinę na tor Wiary. I nagle wszystkie zmysły wróciły do pełni stanu świadomości, gdy Hightower znalazł się w wypełnionym półmrokiem pomieszczeniu wyglądającym zupełnie jak wykute w skale piwnice. Zupełnie nie pamiętał jak się tu znalazł, a tym bardziej nie wiedział jak opuścić to miejsce. Upał już mu nie przeszkadzał, a zaczęło robić mu się chłodno. Edwyn rozejrzał się dookoła i ujrzał zbliżającego się do niego człowieka z pochodnią w garści. Wyglądał jak typowy rycerz i choć obecnie nie miał na sobie pełnej zbroi płytowej, to poruszał się w kolczudze. Nie ma potrzeby łazić cały dzień w ciężkich blachach, jeśli wróg jeszcze nie atakuje - to było rozsądne postępowanie. Człowiek zbliżył się do naszego bohatera o pięknym licu o odchrząknął.
- Czy mam przyjemność z ser Edwynem Hightowerem? - zapytał dosyć niepewnie, a po usłyszeniu odpowiedzi twierdzącej kontynuował.
- Nazywam się ser Draco Krayt. Ludzie powiedzieli mi, że kierowałeś się w stronę piwnic, ser, i chwała Siedmiu, że cię tu znalazłem. Słyszałem żeś człowiek prawy, bogobojny i godny zaufania. Czy pomógłbyś mi w zasadzie beznadziejnej sprawie, ser?


Belt
avatar
Mistrz Gry (J)

Liczba postów : 85
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Re: Piwnice

Pisanie  Edwyn Hightower on Czw Kwi 19, 2018 5:58 pm

Po ogarnięciu najważniejszych spraw i po wzniesieniu dodatkowy osłon, Edwyn wybrał się na małą schadzkę żeby przemyśleć parę spraw. Pomyśleć o bogach i pomodlić się do nich w zaciszu zamku i swojej głowy. Gdy już miał wracać na powierzchnię, okazało się że troszeczkę się zgubił, jednak nie było to problemem bo wyglądało na to że ktoś przyszedł tu za nim.
- To ja. - powiedział swym delikatnym głosem, a gdy zobaczył że to żaden z jego zakonników, zapytał się o imię. - Kim jesteś wojowniku? - po uzyskanej odpowiedzi, wsłuchał się w to co mówi. Wyglądało na to ze potrzebował on pomocy, a dobry wyznawca Siedmiu zawsze powinien pomagać innym ludziom. Toteż Edwyn się uśmiechnął i podał mu rękę na powitanie. - Śmiało, powiedz co Cie trapi przyjacielu.
avatar
Edwyn Hightower

Liczba postów : 54
Data dołączenia : 06/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Piwnice

Pisanie  Mistrz Gry (J) Today at 5:18 pm

Ser Draco uścisnął dłoń Edwyna, ale uśmiechu już nie odwzajemnił. Nie wyglądał jakby miał uśmiechać się teraz, a także w najbliższej przyszłości.
- Otóż jestem rycerzem domowym u lorda Carona. Moja rodzina żyła tu od pokoleń ciesząc się zwierzchnictwem rodu Caron i odwzajemniając się lojalnością. Moja siostra pracowała tutaj jako służka. Pracowała, bo już nie żyje. Została zamordowana. Wczoraj znaleziono jej ciało na schodach w pobliżu spiżarni. To niedaleko, pokażę ci, ser.
Jeśli Hightower zgodził się zostać prowadzonym przez dopiero co spotkanego rycerza, ruszyli przez oświetlone blaskiem pochodni korytarze. Można by powiedzieć przeszli zaledwie kilkadziesiąt metrów, mijając kilka ciężkich dębowych drzwi. Prawdopodobnie głębsze piwniczki z winem. W końcu wino potrzebuje odpowiednich temperatur, w których powinno być przechowywane. I te temperatury muszą być dosyć niskie. Przebywając w takiej piwniczce przez dłuższy okres czasu można by nieźle zmarznąć. W każdym razie warunki takowe pozwalają na cieszenie się doskonałym smakiem winogronowego trunku połączonym z przyjemną ulgą, jaką daje chłodny napój w letnie upały.
W każdym bądź razie rycerze dotarli do miejsca przeznaczenia, a były nim schody obok drzwi do rzekomej spiżarni. Prowadziły w górę, a ślady krwi zaczynały się na trzecim stopniu od dołu i formowały się ciemnoczerwoną kałużę na kamiennej podłodze. No przynajmniej w ślad po niej, bowiem krew dawno zdążyła wsiąknąć w kamienie. Niby wyglądało to jakby ktoś rozlał wino, ale całości towarzyszył odór krwi.
- To tutaj, ser. Tutaj zdarzyło się to... wszystko. Leżała o tu na podłodze - Krayt wskazał miejsce tuż przed schodami. - Jedyna rana jaką miała była na głowie. To stało się w nocy, a biedną Lilly znaleziono dopiero rano. Na moją prośbę przeniesioną ją do septu a miejsce zbrodni pozostawiono tak jak je zastano. Ser Edwynie, nikt nie ma pojęcia kim jest morderca, a mi bardzo zależy na ukaraniu go. W dodatku lordowi Caron bardzo nie podoba się obecność mordercy, gdy za murami twierdzy czekają tysiące krwiożerczych Dornijczyków. Bardzo cię proszę o twą rycerską pomoc, gdyż sam nie jestem w stanie sobie z tym poradzić - pod koniec mówił już mocno roztrzęsionym głosem.


Belt
avatar
Mistrz Gry (J)

Liczba postów : 85
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Re: Piwnice

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach