Przedpola

Go down

Przedpola

Pisanie  Harras Harlaw on Wto Kwi 03, 2018 12:55 am

***
Harras Harlaw
Harras Harlaw

Liczba postów : 160
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola

Pisanie  Harras Harlaw on Wto Kwi 03, 2018 1:46 am

15 kwietnia 336 AC

Nie wszystko szło po myśli króla Żelaznych Wysp. Po drodze nie spotkali żadnego z ludzi Redwynów. Wszyscy chłopi pouciekali, z dala od jego drogi na wprost na zamek. Cokolwiek to znaczyło - czy uciekali od tak, czy może to była zorganizowana akcja... Musiał coś zrobić. Teraz jednak dotarł pod zamek Redwyne. A to oznaczało dodatkowy problem... ale i dodatkowe środki. Blokada miasta się udała, Vinestown także zostało zdobyte. Jedynie flota z Starfish Harbor jeszcze nie przybyła. Harras jednak miał zaufanie w swoich ludziach, a w Blacktydzie szczególnie. Był spokojny, że jego podopieczny sobie poradzi.
Kazał rozłożyć trebeusze, przyniesione z armią z Vinestown. Strzelać miały od strony zachodniej. Wysłał też swoich konnych, wszystkich, na zwiady i patrole po wyspie. Za zadanie mieli teraz podporządkować sobie każdą wioskę jaką znajdą oraz zlokalizować i od razu donieść królowi o wszelkich zgrupowaniach wrogich sił. Chciał też posłać paru konnych do Starfish Harbor, żeby upewnili się, jak dobrze stoi tam sytuacja jego sił. Jedyne co teraz pozostawało, to czekać na możliwość przeprowadzenia szturmu. Zanim jednak to, posłał wiadomość na zamek. Postanowił dać szansę królowi... Warunki były proste: Król miał poddać zamek i wpuścić armię do twierdzy , zrzec się korony, i zaprzysiąc wierność królowi Żelaznych Wysp. Bez dalszych strat pozostałby panem na swoich ziemiach, na równych prawach do innych Żelaznych lordów. Nie musiałby płacić przez podatków przez pierwsze 10 lat, a przez następne 10 płaciłby połowę ich normalnej wartości, zachowałby jedną trzecią swojej floty i jedynie winien był udostępnić swoje porty do dowolnego użytku statkom Żelaznych Ludzi. Miałby w zamian dostarczane żelazo i sól z Wysp. Mógłby nawet tytułować się "księciem" Arbor, a jedynie dla zabezpieczenia wierności, po złożeniu broni przez wszystkie jego armie załogi Żelaznych Ludzi pozostałyby jedynie w portach (zamek byłby od nich wolny) i oddałby swego syna na wychowanie do Dziesięciu Wież. Sam stanowiłby także prawo na swoich ziemiach, zapewniona zostałaby wolność tradycji i wyznania. Harras miał nadzieję, że takie warunki zmiękczą króla, szczególnie w tak niekorzystnej sytuacji. Oczywiście w razie odmowy czekałaby go śmierć i zagłada rodu...
Harras Harlaw
Harras Harlaw

Liczba postów : 160
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola

Pisanie  Mistrz Gry on Wto Kwi 03, 2018 4:59 pm

Tysiące Żelaznych ludzi kłębiły się wokół zamku Redwyne'a. Nadchodzili od strony Ryamsportu i Vinetown, czyli miasteczka najpewniej upadły, on zaś nie zdołał zebrać wewnątrz fortecy zbyt pokaźnych sił. Może Starfish Harbor trzymało się jeszcze ze swym kamiennym murem... Może nawet Mace zebrał tam ludzi z okrętów patrolowych i obsadził miasteczko w sile... Z pewnością nie byli jednak w dobrym położeniu. Cholerni Żelaźni wypowiedzieli im wojnę na godziny przed inwazją. To miało ratować ich "honor"? Byli nie lepszymi skurwielami od Freya i Brackena jeżeli o to szło. Niestety sytuacja była fatalna, a warunki brzmiały jak złoto.
Król zgodził się złożyć hołd i wymienić koronę na książęcą, a także oddać dwie trzecie swojej floty. Chciał jednak by pozwolono mu uzupełnić - oczywiście u boku Żelaznych - straże w miasteczkach do poprzedniego stanu, aby ludzie czuli się bezpieczniej i byli mniej skorzy do rozruchów dostrzegając znajome herby. Po złożeniu hołdu na przedpolach poprosił o pozwolenie by rozesłać swych rycerzy po wyspie by poinformowali wszystkie mogące powstawać oddziały o kapitulacji i powrocie do domów. Chciał też wyprawić trzy statki z każdego portu by taką samą wieść przekazały okrętom, które pełne zbrojnych patrolowały wody wokół Arbor i mogły zbierać się do kontrataku.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2893
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach