Wysokie Serce

Go down

Wysokie Serce

Pisanie  Gerold Vyrwel on Czw Mar 08, 2018 9:30 pm


Wysokie, samotne wzgórze, położone w Dorzeczu, pokryte pieńkami będącymi pozostałością po kręgu trzydziestu jeden potężnych czardrzew. Wysokie Serce było świętym miejscem dzieci lasu, zdaniem niektórych na wzgórzu pozostały resztki ich pradawnej magii. Powiadają, że temu, kto nocował na Wysokim Sercu, nie mogło się w tym miejscu przytrafić nic złego. Okoliczna ludność unika jednak wzgórza, bowiem wierzono, iż nadal straszą tam duchy dzieci lasu, pomordowanych przed laty, gdy boży gaj został ścięty przez andalskiego króla Errega, zwanego Zabójcą Krewnych.
avatar
Gerold Vyrwel
Maskotka i Silniczek

Maskotka i Silniczek

Liczba postów : 24
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Wysokie Serce

Pisanie  Gerold Vyrwel on Czw Mar 08, 2018 10:56 pm

12 kwietnia 336AC


Po kolejnych dniach podróży w końcu dotarł pod puste pola wokół Wysokiego Serca. Ach, nareszcie... Poprowadził konie za uzdy na szczyt wzgórza, by nic sobie nie zrobiły, a po dotarciu na szczyt rozjuczył konie. Wysokie Serce miało zostać jego domem na kilka dni lub bazą wypadową, w zależności jak potoczy się historia. Po wszystkim zakopał tysiąc złotych smoków pod jednym z pieńków i zaznaczył w dzienniku pod którym z nich je dokładnie schował. Kto wie, może kiedyś tu wróci albo jego morderca postanowi zajrzeć do dziennika i wyruszyć na przygodę. Nie było jednak sensu rozmyślania nad ewentualną przyszłością, która mogła nadejść wkrótce, zwłaszcza w pogrążonym w wiecznej wojnie Dorzeczu, dlatego Gerold rozpalił małe ognisko, by zająć czymś swoje myśli i przyrządzić coś ciepłego. Następnego dnia zamierzał wyruszyć do najbliższej wioski, by zadać mieszkańcom kilka pytań.
avatar
Gerold Vyrwel
Maskotka i Silniczek

Maskotka i Silniczek

Liczba postów : 24
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Wysokie Serce

Pisanie  Gerold Vyrwel on Nie Mar 11, 2018 8:47 pm

13 kwietnia 336AC


Po przespanej nocy Gerold zerwał się jak oparzony z posłania i z marszu zaczął je zwijać. Komu w drogę temu czas, a tu już południe dochodziło. Zasypał dogasające resztki ogniska ziemią i zadeptał pojedynczy żar obcasem buta, po czym zaczął się rozciągać, aż usłyszał przyjemny trzask w kręgosłupie. Następnie szybko nakarmił swoich towarzyszy, by potem samemu móc coś zjeść i zająć się codziennymi ćwiczeniami. Po posiłku objuczył konie i poprowadził je wolno na podnóże wzgórza, by następnie udać się do najbliższej wioski.
Pół mili przed najbliższą wioską zwolnił konia i spokojnie wjechał między zabudowania, pozdrawiając po drodze mieszkańców i pytając o starszego wioski, czy innego sołtysa. Jeśli go do niego zaprowadzono Gerold przywitał się i przeszedł do konkretów.
- Poszukuję banitów i dezerterów. Kręcili się jacyś w pobliżu albo nie słyszeliście czy w innych wioskach gadali o nich? - spytał spokojnie, z twarzą skrytą pod kapturem. Jeśli to nie podziałało w ruch poszła broń ostateczna - złota moneta.
avatar
Gerold Vyrwel
Maskotka i Silniczek

Maskotka i Silniczek

Liczba postów : 24
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Wysokie Serce

Pisanie  Mistrz Gry on Wto Mar 13, 2018 9:30 pm

Ludzie spotkani przez Gerolda na pierwszy rzut oka starali dojrzeć się coś spod kaptura, próbowali wypatrzeć jedną z tych parszywych mord które ostatnio były tak często opisywane na różnych listach gończych. Niestety, nie mogli niczego wypatrzeć z racji głębokiego kaptura. Co niektórzy po prostu go ignorowali i szli dalej, ale paru chłopów wskazało mu drogę. Gdy dotarł do sołtysa, ten obejrzał go wzrokiem. Lekko wytrzeszczył oczy gdy padło pytanie, ale wyglądało na to jakby był to jakiegoś rodzaju łowca nagród. Wyglądał też przyzwoicie. Chwilę się zastanowił, przyłożył palec wskazujący do brody i głośno stęknął. - Hmmmm, taak. Słyseliśmy że na północy gdzieś się pałętajo. Mówili nam to nasi sąsiedzi, że kręcą się obok ich wioski. A ona jest milę w tamtą. - powiedział i wskazał północ. - Oby tylko nas nie napadli. - westchnął.


Drowned
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 867
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Wysokie Serce

Pisanie  Gerold Vyrwel Yesterday at 6:27 pm

Gerold pogładził się po brodzie, słuchając słów sołtysa. A zatem śmierć czeka na niego na północ stąd, wspaniale. Jako, że nic go tu już nie trzymało pokiwał sołtysowi głową i powiedział:
- Doskonale. Dziękuję, dobry człowieku. I niech wam się wiedzie. - pożegnał się z sołtysem i wsiadł na grzbiet konia, kierując go na północ, do kolejnej wioski.
Ponownie zwolnił pół mili przed wioską, by wieśniacy oswoili się z jego widokiem, jednak tym razem zdjął kaptur. Tak jak poprzednio pytał o sołtysa, a kiedy go znalazł od razu przeszedł do konkretów.
- Pochwalony, słyszałem, że niedaleko waszej wioski kręcą się banici. Ilu ich jest i jak często ich widujecie? - spytał stukając palcami w żmijowy hełm i róg przy pasie.
avatar
Gerold Vyrwel
Maskotka i Silniczek

Maskotka i Silniczek

Liczba postów : 24
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Wysokie Serce

Pisanie  Mistrz Gry Yesterday at 9:48 pm

Tym razem nikt nie miał problemu z rozpoznaniem twarzy Gerolda, toteż nikt nie sugerował się podświadomie że może to być jakiś dezerter bądź banita. Omijali go w spokoju i nie łypiąc na niego wzrokiem, pozwalali jechać dalej. Gdy dotarł w końcu do sołtysa, który okazał się być chudym acz wysokim mężczyzną, został przez niego przywitany. Wyciągnął do niego prawicę i się serdecznie uśmiechnął, zdawał sobie sprawę że jest nieznajomym, ale miał on całkiem wesołe usposobienie. Na zadane pytania, pogładził się po swojej koziej bródce i się chwilę zastanowił.
- Ano z trzech ich jest. I przychodzą prawie codziennie, ostatnio to byli dzisiaj rano.
Nie zabierają dużo, ot czasami kurę lub dwie. Tyle żeby przeżyć, nie mogę się na nich gniewać.
- uśmiechnął się na zakończenie, po czym spojrzał na gasnący horyzont. - Niech pan nie robi im krzywdy, to dobrzy ludzie. A może zechce pan przenocować w mojej izbie? Moja żona gotuje dziś pyszny gulasz, w zamian mógłby pan opowiedzieć nam parę historii, które moje dziatki tak uwielbiają. - spytał się, każdy przybysz który nie był żołnierzem chcącym zabrać im wszystko był mile widzianym gościem u Sołtysa Bogumiła.

Drowned
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 867
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Wysokie Serce

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach