Port Pentos

Go down

Port Pentos

Pisanie  Mistrz Gry on Wto Lut 20, 2018 1:58 pm

~~~~
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Port Pentos

Pisanie  Mistrz Gry on Wto Lut 20, 2018 2:43 pm

26/03/336AC - noc

Trzy okręty wpłynęły do portu Pentos wioząc aksamit, myrryjskie arrasy oraz egzotyczne przyprawy z ziem Yi Ti oraz Qarthu. Ludzie z tychże okrętów sprzedali swoje towary w mieście - zyskując na aksamicie, acz dając się okpić bardziej doświadczonym kupcom cennych towarów na przyprawach oraz arrasach - oraz bywali w tutejszych karczmach i domach rozkoszy. Po trzech dniach musieli jednak przystąpić do wykonania reszty swoich polecań i skończyć z zabawą...
Piraci Eyrona zniknęli z okolicznych wód już jakiś czas temu, warty nasilone wówczas w Pentos ponownie wróciły więc do normalnego stanu. Nie zauważyły one przygotowań na okrętach dziejących się równocześnie z tymi dotyczącymi odbicia od brzegu... I tak jak wcześniej w Lys, Myr czy Tyrosh, piraci uderzyli. Machiny z galer wystrzeliły w stronę zabudowań portu orz innych statków, strzały poszły w ślad za nimi, a część korsarzy uderzyła na sąsiednie jednostki w celu ich przejęcia.
Na nabrzeżu doszło do starcia piratów z pędzącymi w ich stronę grupkami straży, z których gromadzący się powoli zbrojni wychodzili raczej obronną ręką. Najwyraźniej należało się ewakuować... Ludzie Eyrona - bo kogo by innego - wycofali się i odbili od brzegu zostawiając miastu pożar oraz zabierając kilka pamiątek. Ogień, dzięki szybkiej i sprawnej reakcji, nie poczynił w porcie większych szkód.Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Port Pentos

Pisanie  Gerold Hill on Pon Cze 11, 2018 8:49 pm

27/05/336AC

Mała flota najpotężniejszego z karłów znanego świata pojawiła się na wodach Pentos, kierując się do tutejszego portu. Okazało się, że miasto zostało zdobyte przez Królestwo Czarnej Zatoki - które mały wojownik i tak zamierzał odwiedzić - a Hill i jego kamraci zostali zatrzymani jeszcze na wodach by wyjaśnić swoje intencje. Gerold zapewnił, że jego ludzie i on mają zamiar jedynie uzupełnić zapasy, a także skorzystać z karcz oraz miłosnych przybytków przed dalszą podróżą. Powołał się również - a jakże - na pokrewieństwo z małżonką księcia tych skurczybyków! Jak się okazało była ona nawet w mieście! Hill zgodził się na rozbrojenie swoich ludzi wchodzących do miasta, wyznaczył zadania po wpłynięciu do portu by ładownie były dobrze zaopatrzone, a sprzęt zadbany i zagroził, że nogi z dupy wyrwie każdemu, kto będzie robił niepotrzebne zamieszanie. W ostatnich dwóch miastach był spokój, oczekiwał, że teraz również będzie. Zaś skoro kuzynkę oraz jej męża miał tutaj posłał kogoś by go zaanonsował i nie będzie musiał odwiedzać Zatoki w dalszej drodze. Swoje dwie kochanki wysłał tymczasem by wynajęły najlepszy pokój w najbardziej ekskluzywnym zamtuzie miasta i oczekiwały go tam z wybranymi przez siebie dwiema lokalnymi dziewczętami. Trzeba wyszaleć się przed ruszeniem na podboje!

Gerold Hill
Gerold Hill

Liczba postów : 100
Data dołączenia : 23/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Port Pentos

Pisanie  Mistrz Gry on Wto Cze 12, 2018 6:24 pm

Po odprawie zaserwowanej przed Gerolda, jego najemnicy czym szybciej rozeszli się do przydzielonych im zadań żeby szybko skończyć i pójść się nachlać. Postanowili podzielić sie po pare grup, które zajęłyby się jedną z podanych rzeczy. Ludzie wysłani po drewno spisali się wyśmienicie, za zaledwie 200 ZS kupili potrzebne załodze drewno. Zabrali je na statki, a potem poszli hulać w karczmach portu. Druga gruba wysłana po skropiony, znalazła tych cztery warsztaty tych urządzeń i tylko siedem sztuk było aktualnie dostępnych. Sztukmistrze jednak postanowili okpić swoich klientów i zawołali o 25% większą cenę niż średnio jest brne za taką machinę. Ci zeby jak najszybciej mieć to za sobą zgodzili się.
Dodatkowo roznieśli po mieście wieści o kompanii najemniczej która przybyła i szuka nowych ludzi. Wspomnieli oni o niektórych swoich zwycięstwach, pomijając niechlubne fakty niezapowiedzianych ataków o których nikt nie wie. Kiedy Gerold będzie chciał już wypłynąć dowie się o prawie dwustu nowych mieczach, z czego wielu z nich jest wybornymi żołnierzami. Dołączyło też dwóch medyków i 12 ludzi z Myr.
Drowned
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Port Pentos

Pisanie  Aurion Blackfyre on Sro Cze 13, 2018 12:06 am

Podróż z Gulltown do Pentos nie miała być jednak aż tak prosta jak to się miało z początku wydawać. Już dwa dni po wypłynięciu z portu, galera kupiecka na której Aurion wynajął pokój, trafiła na burzę. Niewiele brakowało żeby statek został wepchnięty w dzikie bałwany wody, na jego złamanie, lecz zaprawiony w morskich bojach z morzem kapitan, wyciągnął ich z tego cało. Dalsza droga do miasta już nie obfitowała w takie ekscesy natury.
Gdy na horyzoncie okrętu pojawiły się mury miasta, Aurion wyszedł na jego dziób i teatralnie przystanął nogą na jakiejś skrzyni, wsparł się ramieniem o nogę i wyjrzał w dal. Rysował się przed nim bezmiar statków, część z nich była wojenna co Blackfyre rozpoznał po maszynach wojennych które trochę wznosiły się ponad pokład. Reszta stanowiło galery kupieckie, takie same na której właśnie płynął książę.
Uśmiechnął się on do siebie i wyszeptał. - W końcu jestem. - po czym zszedł ze skrzyni i powolnym krokiem, pogwizdując poszedł w stronę swojej kajuty, żeby przygotować się do zejścia z okrętu.
Będąc w swojej izbie, zobaczył że to po co przyszedł zostało już zrobione przez Harona, jego nowego przyjaciela. Uśmiechnął się i poklepał go po plecach. - Dzięki. - powiedział i chwycił za tobołek i resztę rzeczy, a mając to w rękach zszedł pod pokład gdzie zaczął przygotowywać konia do zejścia na ląd.
- Cuuumujemy! - zakrzyknął gardłowy głos bosmana. Był to znak, że już czas opuścić tę łajbę. Z pomocą swoich gwardzistów i Herona, Aurion wyprowadził swojego konia do którego były już przyczepione jego przedmioty, a potem zaczekał na wierzchowce trójki jego towarzyszy. Gdy już ostatecznie byli gotowi, wolnym tempem pojechali w stronę największego pałacu stojącego w mieście. Jeśli jednak to nie tam rezydował jego kuzyn, to cóż, mieli czas i mogli poszukać.
Aurion Blackfyre
Aurion Blackfyre

Liczba postów : 47
Data dołączenia : 12/06/2018

Powrót do góry Go down

Re: Port Pentos

Pisanie  Aemon Blackfyre Starszy on Sro Wrz 19, 2018 2:31 am

3 czerwca 336AC


W drodze powrotnej na Skałę, Aemon postanowił zahaczyć jeszcze o Pentos. Raz, że chciał spieniężyć swój rubin, a książę sądził że tu uzyska najlepszą cenę, a dwa, chciał się rozejrzeć za spokojnym miejscem do prowadzenia swoich eksperymentów. Lys było zdecydowanie za drogie, a Pentos było blisko Smoczej Skały.
Toteż trzeciego dnia czerwca okręt o czerwonych żaglach z czarnym smokiem przybił do portu pentoskiego. Książę wziął ze sobą wszystkich zbrojnych, swoją tarczę Joachima oraz rycerza domowego Blackfyrów i udał się na miasto. Każdemu ze zbrojnych rozdał po 10 złotych smoków, aby ciężej dało się ukraść tę sumę, a sam wziął ze sobą rubin.
Jakież to było zdziwienie księcia, kiedy okazało się, że podczas jego nieobecności Zatoka powiększyła swój obszar dwukrotnie poprzez zajęcie tego właśnie miasta. Własnie trwało zaprowadzanie nowych porządków i czyszczenie miasta ze śladów bitwy.
Aemon nie był jeszcze pewien czy odwiedzić bratanka, przecież może być teraz bardzo zajęty, więc najpierw udał się na targ. Okrętu mieli pilnować marynarze.
Aemon Blackfyre Starszy
Aemon Blackfyre Starszy

Liczba postów : 84
Data dołączenia : 14/02/2018

Powrót do góry Go down

Re: Port Pentos

Pisanie  Ronard z Wroniego Gniazda on Wto Sty 22, 2019 11:23 am

14 czerwca 336 AC


Dwa dni przygotowań do wyprawy minęły niezwykle szybko i pracowicie. Uzyskane od księcia fundusze, Ronard wykorzystał na zakup machin, które pomogą w dalszej części wyprawy. A ponieważ Blackfyre zadbał o wyposażenie ich w odpowiednie zapasy potrzebne na taką wyprawę, mogli więc zostawić więcej monet na dalszą drogę, na późniejsze potrzeby.
W przeddzień wyruszania w drogę, jak i ranek następnego dnia pozostało im dopilnować ostatnich formalności, zaokrętowania ludzi i zapasów. W końcu koło południa dnia czternastego czerwca wyprawa była gotowa ruszać. Pozostało zaczekać jeszcze na księcia Auriona, który wkrótce powinien się pojawić i mogli wypływać...
Ronard z Wroniego Gniazda
Ronard z Wroniego Gniazda

Liczba postów : 27
Data dołączenia : 01/04/2018

Powrót do góry Go down

Re: Port Pentos

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach