Zakład Krawiecki "Lwia Grzywa"

Go down

Zakład Krawiecki "Lwia Grzywa"

Pisanie  Kevan Lannister on Czw Lut 15, 2018 10:27 pm

Kevan Lannister

Liczba postów : 100
Data dołączenia : 12/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Zakład Krawiecki "Lwia Grzywa"

Pisanie  Kevan Lannister on Czw Lut 15, 2018 10:40 pm

2 marca 336 AC

Kevan, po odwiedzeniu jubilera, udał się po prezent dla stryjka. Wszedł do sklepu, witając się:
- Kevan Lannister, do usług.
Miał już wyklarowane co chciał kupić, więc bez niepotrzebnej zwłoki przeszedł do rzeczy:
- Chciałbym zamówić czerwony kaftan. Z przodu wyszyty złoty lew, z tyłu siedmioramienna gwiazda. Chcę, żeby było gotowe na za dziesięć dni. Mam nadzieję, że to nie będzie problem... - uśmiechnął się, dając jednocześnie do zrozumienia, że lwy nie zamierzają czekać za długo na prace owiec. Niech będzie dodatkowo wyszywany złotymi nićmi, a co tam. To ile to będzie kosztować?
Kevan Lannister

Powrót do góry Go down

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Lut 15, 2018 11:21 pm

Ku niezdziwieniu zakład krawiecki prowadziła kobieta. Niezbyt wysoka, lecz dość urodziwa. Szatynka o błękitnych oczach. Swą mleczną cerą przyciągała uwagę, która nieraz ułatwiała podwyższenie ceny nowym klientom. Gdy Kevan wszedł do budynku, krawcowa ukłoniła się. Wysłuchała także jego niedługich słów o zamówieniu.
Dziesięć dni to dla nas żaden problem. Nadto czasu, wszystko będzie gotowe. Postaramy się dobrać odpowiedni materiał i wewnątrz nie zszyć grubej warstwy, coby kaftan przylegał idealnie do ciała. – Podniosła brwi oglądając ciało Lannistera. Wyglądała na zamyśloną błądzącym swymi oceanicznym tęczówkami po sylwetce mężczyzny.
Czerwień, to pasujący do Ciebie kolor. Z przodu lew, symbol rodu. Nici złote. Wszystko jasne. – Zrobiła na moment przerwę, by nabrać powietrza. – Złoty smok i pięćdziesiąt srebrnych jeleni. – Zakończyła wypowiedź.
Jeżeli Kevan zdążył spostrzec, złożył bardzo ogólnikowe zamówienie. Nie sprecyzował swoich słów, przez co krawcowa pomyślała o kaftanie na jego osobę.
Wypadałoby dopracować to niedomówienie.
Szept.
Mistrz Gry

Liczba postów : 1772
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Pisanie  Kevan Lannister on Czw Lut 15, 2018 11:33 pm

- Och, przepraszam... - gdzież była jego głowa? Zapominał o tak oczywistych rzeczach. - To nie dla mnie, tylko jako prezent... - odpowiedział, trochę zawstydzony. Przecież zamówienia są szyte pod miarę, powinien chociaż wymiary podać... - Odbiorca jest ode mnie tak z 10 centymetrów wyższy, ale podobny z do mnie z proporcji ciała. - dodał. - Niestety nie da się go zmierzyć, to ma być niespodzianka, rozumie Pani... - dodał trochę smutny. Chciałby sprawić jak najlepszy prezent swojemu kochanemu stryjkowi. - I materiał jakby Pani mogła znaleźć jakiś bardziej miękki i może bardziej wyszukany... - Chciał jakoś sprecyzować zamówienie, ale nie wiedział, co jeszcze mógł dodać. Ale zależało mu bardzo na prezencie dla króla. Głos zaczynał mu się trochę łamać... - Przepraszam, nie znam się na krawiectwie i tym wszystkim, może niech Pani wybierze tak, żeby było jak najlepsze, dobrze?
Kevan Lannister

Powrót do góry Go down

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Lut 15, 2018 11:45 pm

Gdyby na miejscu Kevana stał teraz prosty klient, kobieta zapewne roześmiałaby się. Cała sytuacja, w tym zakłopotanie mężczyzny, była nieco zabawna. Krawcowa była kilka lat starsza, a gdyby mogła, zapewne rzuciłaby słowami: Jesteś uroczy. Jednak nie mogła sobie na to pozwolić. Nie w rozmowie z taką osobą. Wypadało zachować się odpowiednio, no... zważając jednocześnie że była właścicielką i nie mogła stracić potencjalnego zysku. Wszędzie widzę ten cholerny zysk.
Dziesięć centymetrów wyższy, powiadasz. Nie będzie z tym problemu. Wybiorę lekki materiał i choć kaftan będzie dopasowany, masz moje słowo iż ruchów krępować nie powinien. – Mimo wszystko puściła oczko blondynowi, zgarniając resztki materiału z blatu. Nadeszła pora wracać do pracy.
Przyjdź za pięć dni. Będzie gotowe. – Dokończyła odwracając się na pięcie. Ruszyła wolnym krokiem w stronę pracowni.
Szept.
Mistrz Gry

Liczba postów : 1772
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Pisanie  Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Powrót do góry