Sept Zamkowy

Go down

Sept Zamkowy

Pisanie  Peter z Astory on Sro Lut 14, 2018 11:48 pm

***
avatar
Peter z Astory

Liczba postów : 34
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Sept Zamkowy

Pisanie  Peter z Astory on Czw Lut 15, 2018 12:40 pm

30 marca 336AC

W końcu nadszedł dzień, na który wszyscy przybyli do Casterly Rock goście - w tym również i Wielki Septon - czekali. Zamkowy sept został wystrojony i przygotowany na uroczystość, wkrótce też wypełnił się po brzegi ludźmi mającymi być świadkami połączenia rodów Lannister i Blackfyre. Gdy przybyli uspokoili się i zajęli miejsca, można było rozpocząć ceremonię. Młody książę już stał przed obliczem Wielkiego Septona - a także przed obliczem posągów Ojca oraz Matki, pomiędzy których ołtarzami się znajdowali - teraz zaś prowadzona przez swego ojca podejść do nich miała panna młoda. Gdy dziewczyna znalazła się przy septonie, ten wzniósł modlitwę do Siedmiu. Wkrótce też złożono siedem przysiąg, wypowiedziano siedem błogosławieństw i wymieniono siedem obietnic, a po nich wybrzmiała weselna pieśń. Padło też oczywiście wyzwanie osób mogących mieć powody by podważyć ten związek, a jeżeli nikt nie odpowiedział, to Wielki Septon kontynuował. Awatar Bogów skinął głową na księcia Tytosa, dając mu tym samym znak by zdjął panieński płaszcz z ramion swojej córki.
- Okryj pannę młodą i weź pod swa protekcję - zwrócił się do Blackfyre'a.
Gdy wymiana płaszczy zakończyła się, a lady Alayne przeszła oficjalnie spod opieki ojca pod protekcję męża pozostało by młodzi wypowiedzieli ostatnie słowa i wymienili pocałunek.
- Ogłaszam, że Aemon Blackfyre i Alayne Lannister są mężem i żoną - wzniósł głos. - Jednym ciałem, jednym sercem, jedną duszą, teraz i zawsze!
W ten oto sposób ceremonia dobiegła końca, dwa rody królewskie połączyły się, a wszyscy znużeni długim staniem w sepcie goście mogli udać się w końcu na ucztę weselną. Ciekawiło Wielkiego Septona czy po zakończeniu turnieju planowana jest kolejna, przecież rycerze dzisiaj muszą się pilnować jeżeli chcą dać dobry popis w szrankach.
avatar
Peter z Astory

Liczba postów : 34
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Sept Zamkowy

Pisanie  Aemon Blackfyre on Czw Lut 15, 2018 1:27 pm

Dwa miesiące praktycznie biernego  czekania na Skale, ale w końcu nadszedł dzień, na który z taką niecierpliwością czekał. Nie chodziło o to, że nie lubił Lannisterów. Darzył ich nawet sympatią, podobnie jak ich twierdze uważał za miejsce na swój sposób urokliwe, jednak bezczynność go powoli zabijała i cieszył się, że powoli wszystko to ma się ku końcowi. Pozostało jeszcze przetrwać ceremonię. Wielki Septon - ciekawe, że chciało mu się jechać aż ze Starego Miasta na jedną uroczystość - prowadził modły, które dłużyły się i dłużyły, acz Aemon grzecznie i cierpliwie uczestniczył we wszystkim jak należy. Wymienił z Alayne przysięgi i obietnice, wysłuchał błogosławieństw, aż w końcu nadszedł czas by wymienić płaszcze. Tytos zdjął z ramion córki rodowy płaszcz Lannisterów, a Blackfyre okrył ją tym w barwach swojego rodu. Musiał przyznać, że zgodnie z jego prośbą przywieźli z Zatoki wspaniałe dzieło. Gruby, szkarłatny płaszcz, obszyty czarnym futrem cieniokota, którego centrum zajmował trójgłowy smok z niewielkich onyksowych kamyczków, ziejący rubinowym płomieniem.
- Tym pocałunkiem ślubuję ci miłość i biorę cie za mą panią i żonę - wypowiedział formułkę, ujmując dłonie Alay, a gdy odpowiedziała pochylił się by złożyć pocałunek na jej ustach.
Wielki Septon finalnie już ogłosił ich mężem i żoną, a jedyne co pozostawało im uczynić to poprowadzić gości na ucztę weselną.
- Jak było? - zapytał cicho żonę, nachylając się do niej.
avatar
Aemon Blackfyre
Littlefinger Sezonu

Littlefinger Sezonu

Liczba postów : 195
Data dołączenia : 27/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Sept Zamkowy

Pisanie  Alayne Lannister on Czw Lut 15, 2018 4:20 pm

Al spodziewała się, że podejdzie do sprawy tak jak zwykle, ze spokojem, a wręcz obojętnością. A jednak, kiedy zaczęły się przymiarki sukni ślubnej zaczęło do niej dochodzić co ma się niedługo wydarzyć. W sumie nie spodziewała się sama po sobie, a jednak zaczęła się lekko przejmować. Ostatnie dni przed ślubem spędzała głównie z matką i siostrą. Musiała się nimi nacieszyć póki mogła. No a matka, jak to matka, przejmowała się chyba najbardziej. No i skoro było już blisko ślubu musiała też wyjaśnić córce to i owo, przy czym wybitnie jej to jakoś nie wyszło i widząc lekko skrzywioną minę swojej latorośli w końcu sobie darowała twierdząc, że jakoś to na pewno samo wyjdzie.
W końcu jednak przyszedł sądny dzień, suknia musiała leżeć idealnie, nad fryzurą pracował cały tabun służących. Przygotowania trwały od samego rana, ale cóż, chyba było warto. Przynajmniej to mówiły miny zebranych gości, gdy wraz z ojcem zmierzała w stronę ołtarza. Po przyszłym mężu nie spodziewała się większej reakcji, prawdopodobnie na widok żywego smoka zrobiłby co najwyżej "oh".
Ceremonia, przynajmniej dla panny młodej, zdawała się nie mieć końca. Prawdopodobnie dla niektórych zebranych, jak choćby dla jej dziadka, było to nadzwyczajne, duchowe przeżycie. Ona robiła dobra minę do złej gry i czekała na swoje momenty, kiedy trzeba się było odezwać.
-Tym pocałunkiem ślubuję ci miłość i biorę cię za mego pana i męża - wyrecytowała grzecznie.
Nareszcie koniec... nie wiedziała, czy to rzeczywiście tyle trwało, czy to jej cała ceremonia tak bardzo się dłużyła. W tej chwili marzyła już tylko o tym, by jak najszybciej się stąd zabrać, żeby przypadkiem nie wymyślono czegoś jeszcze, chociaż na pytanie męża nieco się uśmiechnęła.
-Długo i nudno... przynajmniej końcówka było nieco ciekawsza - odpowiedziała równie cicho, spoglądając mu w oczy.
avatar
Alayne Lannister

Liczba postów : 75
Data dołączenia : 04/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Sept Zamkowy

Pisanie  Dorian Hightower on Pią Lut 16, 2018 12:47 am

Wreszcie nadszedł ten dzień. Długie czekanie się opłaciło. Wielki ślub miał odbyć się dzisiaj. Lannister i Blackfyre... ciekawy miraż... równie ciekawe jest to co obie strony chciały przez ten miraż osiągnąć. Cóż... później przyjdzie czas na zastanawianie się nad takimi rzeczami. W taki dzień można było na chwilę o polityce zapomnieć. Będzie wesele... jedzenie, muzyka, tańce... Dorian lubił takie rzeczy, choć gustował raczej w szybkich i szalonych zabawach aniżeli w dworskich, powolnych i dystyngtywnych balach. Mimo wszystko cieszył się na ten dzień i już od rana był w dobrym humorze. Ubrał się w najbardziej szykowny wams jaki posiadał. Włożył najlepsze buty i spodnie z najdroższej skóry. Na palcu miał pierścień z herbem Hightowerów. Nosił go tylko podczas ważniejszych okazji.
Razem z Laurą udali się do septu i zajęli swoje miejsca niedaleko Lannisterów. Dorian obserwował uważnie całą uroczystość. Aemon nie zmienił się za bardzo od ostatniego czasu gdy widział go na Smoczej Skale. Alayne widział za to pierwszy raz. Musiał przyznać, że dama była z niej niezwykle urodziwa, chociaż Laurze do pięt nie dorastała. Chwila... czy on naprawdę tak pomyślał...? Hmm... Może przejdźmy dalej...
Państwo młodzi wykonali po kolei wszystkie ślubne czynności. Alayne przyjęła szkarłatny płaszcz z czarnym smokiem i wszystko miało się już ku końcowi.
Jakiś cholernie wysoki jegomość zasłonił Dorianowi widok, więc książę przeszedł trochę bliżej, żeby lepiej wszystko obserwować. Dopiero po chwili zauważył, że znalazł się zaraz obok Tytosa Lannistera, ojca panny młodej.
Szturchnął go łokciem i powiedział cicho:
- Czyjaś córka zaliczy małe ŁUP ŁUP dziś w nocy, co nie? - Na jego twarzy gościł szczery i szeroki uśmiech.
Sekundę później wycofał się głębiej w tłum gości. Nie było jednak nic ciekawego do oglądania. Ślub jak ślub... ta sama nuda jak tysiące innych. Wesele było punktem dzisiejszego dnia. O tak.
Gdy wszystko dobiegło końca Dorian wraz z Laurą wyszli z septu razem z innymi gośćmi.
avatar
Dorian Hightower
Księżycowy Chłopiec

Księżycowy Chłopiec

Liczba postów : 125
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Sept Zamkowy

Pisanie  Tyrek Lannister on Sob Lut 17, 2018 10:39 pm

Nadszedł trzydziesty marca. Tyrek oczekiwał tego dnia od kiedy się dowiedział o wiążących się z nim wydarzeniach. Nie mógł się go doczekać nie z powodu ślubu, a z powodu turnieju następnego dnia. Śluby i wesela są nudne jak usłyszał od swoich kolegów. Ubrał się najlepsze ubrania i założył tyle złotych badziewi i świecidełek ile się dało. Zrobił to sam, bo jest już dużym chłopcem. Oczywiście całość skontrolowała matka - część elementów ubioru musiał zdjąć, a inną część ubrać. Kiedy nastał czas udał się z rodzicami do zamkowego septu. Dobrze było mieszkać w tak wielkim domu. Wszystko co potrzebne do funkcjonowania było w środku i w teorii blisko, a w praktyce schody. Duuużo schodów i jeszcze więcej stopni. Ktoś mu kiedyś powiedział, że dlatego w Casterly Rock nie ma grubych Lannisterów - bo dziennie pokonują setki a może nawet i tysiące stopni krążąc po schodach w górę i w dół. Dotarli do septu po kilku minutach takich przechadzek schodami. Ktoś kiedyś będzie musiał wymyśleć machinę wciągającą ludzi do góry na platformie i opuszczającą w dół. Zaczęła się długa i nużąca ceremonia ślubna. Fajna część zaczęła się jak pan ojciec zdjął Alayne płaszcz, a jej nowy maż założył swój. Para młoda poprzysięgła miłość pocałunkiem i nudom nastał kres. Oczy młodego Lannistera ujrzały wysokiego mężczyznę z jasnymi włosami zaczesanymi na prawo. Gdy usłyszał co ów człowiek powiedział Tyrek zaczerwienił się i rzucił mu dumne Lannisterskie spojrzenie, czego zapewne nie zauważył. Młody tracił dłoń ojca chcąc zwrócić na siebie uwagę.
- Panie ojcze, Alayne teraz będzie się nazywać Lannister czy Blackfyre?
Nie było szans żeby dziecięca ciekawość nie ujrzała światła dziennego, bowiem pytanie nurtowało go przez cały okres trwania ceremoni. Żaden z nauczycieli jeszcze mu nie wyjaśnił co się dzieje z nazwiskiem panny po ślubie.
avatar
Tyrek Lannister

Liczba postów : 17
Data dołączenia : 22/01/2018

Powrót do góry Go down

Re: Sept Zamkowy

Pisanie  Harrold Arryn on Sob Lut 17, 2018 11:26 pm

Orszak Arrynów dotarł na Skałę około południa poprzedniego dnia, zapewne ku zdziwieniu niejednej pary oczu. Po powitaniu z królem Lancelem i innymi królami obecnymi w Casterly, upewnił się, że u jego wnuków wszystko w porządku (jeśli była taka możliwość, to każdy z Arrynów miał przydzieloną straż z ludzi z Doliny).
Arryn chciał zaoferować swojego septona do przeprowadzenia ceremonii, ale okazało się, że na ten ślub przybył również sam awatar Siedmiu na ziemi.
A teraz, stał na miejscu nieopodal Lannisterów wraz ze swoimi wnukami i Petyrem, śledząc uroczystość i zachwycając się pięknem liturgii Wielkiego Septona.
Po wszystkim, wraz z innymi goścmi, udał się na ucztę.
avatar
Harrold Arryn

Liczba postów : 76
Data dołączenia : 09/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Sept Zamkowy

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach