Korytarze Casterly Rock II

Go down

Korytarze Casterly Rock II

Pisanie  Aemon Blackfyre on Czw Lut 01, 2018 8:04 pm

~~~~
avatar
Aemon Blackfyre
Littlefinger Sezonu

Littlefinger Sezonu

Liczba postów : 195
Data dołączenia : 27/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Korytarze Casterly Rock II

Pisanie  Aemon Blackfyre on Czw Lut 01, 2018 9:57 pm

18 lutego 336AC - popołudnie

Dni bezczynności w Casterly Rock zaczynały się dłużyć Aemonowi niemiłosiernie. Odcięty od domu w oczekiwaniu na ślub nie mógł na bieżąco zajmować się sprawami kraju, odciążając trochę dziada, a król Lancel mimo oferty pomocy nie znalazł mu żadnego zajęcia. Czas spędzony z księgami w bibliotece Skały był przyjemny, ale na bogów, ile można tylko czytać i czytać... Spacery po Lannisporcie traciły powoli na uroku, gdy te same ulice przemierzał po piąty czy szósty raz, także sparingi z rycerzami zaczynały być nużącą rutyną. Brak pacy umiał jednak zamęczyć człowieka. Od czasu do czasu zdarzało mu się wpaść jedynie na kogoś, z kim nie miał okazji jeszcze rozmawiać i urozmaicić sobie dzień, a dzisiaj postanowił wybrać się na przejażdżkę po okolicznych lasach, z której właśnie wrócił. Myślał właśnie jak spędzić resztę dnia, gdy maszerując korytarzem dostrzegł pewną czarnowłosą główkę.
- Lady Elizabeth - przywitał się i ukłonił lekko. - Jak upływa ci ten piękny dzień, pani?
Właściwie książę nie miał jeszcze okazji porozmawiać z siostrą swojej przyszłej żony w czasie pobytu na Skale, zarówno teraz, jak i podczas swoich odwiedzin dwa lata wcześniej. Zdecydowanie była dość nietypowym Lannisterem z wyglądu, w końcu ten ród zawsze miał jakąś tendencję do złotych włosów i zielonych oczu. Ciekaw był za to czy z charakteru przypomina Alayne, czy może Lancela, albo jest zupełnie innym typem kota.
avatar
Aemon Blackfyre
Littlefinger Sezonu

Littlefinger Sezonu

Liczba postów : 195
Data dołączenia : 27/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Korytarze Casterly Rock II

Pisanie  Elizabeth Lannister on Pią Lut 02, 2018 1:46 pm

Elizabeth tego dnia była w wyjątkowo dobrym humorze. Właściwie zupełnie bez powodu miała wrażenie, że słońce dziś świeciło jaśniej, a ludzie wydawali się milsi niż zawsze.
Wracała właśnie do swojej komnaty obładowana stosikiem nowych książek do przeczytania. Na samą myśl o zagłębieniu się w te fascynujące przygody przez następne godziny dostała wypieków na twarzy, które dość mocno były widoczne na jej bladej cerze.
Nie spodziewała się być zaczepioną przez księcia Blackfyre’a, więc z zaskoczenia aż przystanęła, przez chwilę w ciszy przyglądając się mężczyźnie.
Dzień dobry, książę! — zreflektowała się zaraz, podchodząc do mężczyzny z uśmiechem. — Zaprawdę jest piękny, to słuszna uwaga. Słońce dziś cudownie świeci, prawda? — zauważyła z entuzjazmem, poprawiając książki w ramionach, by jej nie upadły. — W takie dni w człowieka wstępuje nadzieja, że wydarzy się coś dobrego czy ciekawego, nie uważa książę?
avatar
Elizabeth Lannister

Liczba postów : 33
Data dołączenia : 16/01/2018

Powrót do góry Go down

Re: Korytarze Casterly Rock II

Pisanie  Aemon Blackfyre on Pią Lut 02, 2018 6:09 pm

Książę mrugnął dwa razy, przypatrując się małej księżniczce, powstrzymując się od przekrzywienia głowy na bok jak gdyby przyglądał się jakiemuś naprawdę interesującemu zjawisku. Może to była tylko dobra gra aktorska dla niepoznaki, ale młodsza córka Tytosa wydawała się raczej radosną niż poważną osobą. Może to dlatego, że była jeszcze dość młoda, ale Alayne była w tym samym wieku gdy pierwszy raz ją poznał i niewiele różniła się od tego jak zachowuje się teraz. Ciekawe...
- Pozwól, że ci pomogę, pani - zaoferował, widząc jak Elizabeth poprawia książki, i jeżeli nie protestowała, to przejął od niej tomy. - Tak, zdecydowanie - odpowiedział lekko zmieszany. - Podobne dni pomagają zapomnieć przynajmniej na chwilę o troskach.
Nie do końca wierzył w to co mówił, ale nie chciał psuć humoru młodej lady swoim marnym nastrojem. Poza tym przejażdżka rzeczywiście pomogła mu się trochę oderwać od codziennej nudy, czego w deszczowy dzień raczej by nie zrobił, więc Elizabeth mogła mieć więcej racji niż chciałby przyznać.
- Ekscytujesz się, pani, nadchodzącym turniejem? - zapytał, poruszając temat zapewniający materiał na dyskusję z większością szlachetnych dam. - Król Lancel na pewno będzie chciał pokazać wszystkim wspaniałe widowisko.
avatar
Aemon Blackfyre
Littlefinger Sezonu

Littlefinger Sezonu

Liczba postów : 195
Data dołączenia : 27/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Korytarze Casterly Rock II

Pisanie  Elizabeth Lannister on Pią Lut 02, 2018 9:32 pm

Elizabeth z ulgą pozwoliła Aemonowi wziąć od siebie książki. Jednak głupio jej było go tam całkiem tym obarczać, więc ostatnie dwie zostawiła sobie, gdyż nie były specjalnie ciężkie.
Coś cię trapi, panie? — spytała z troską, spoglądając na niego dużymi, błękitnymi oczami. — Czy martwisz się ślubem z moją siostrą? A może po prostu dręczy cię nuda? Jesteś w końcu w obcym miejscu, z dala od bliskich… Nic w tym dziwnego by nie było… — Sissi w końcu powstrzymała słowotok, nie chcąc zabrnąć za daleko w domysłach i jeszcze urazić czymś księcia. Poza tym nie wypadało tak po prostu urządzać mu psychoanalizy. Nie był w końcu jeszcze nawet jej rodziną. Jeszcze.
Och, oczywiście! Nie mogę się już doczekać — zapewniła go szczerze z ponowną ekscytacją. — Turnieje są niezwykle ciekawe. Walki są niebezpieczne, ale jednocześnie są fascynującym widowiskiem i zawsze oglądam je z bijącym sercem. Czy zamierzasz wziąć udział, książę? — Spojrzała na niego ponownie.
avatar
Elizabeth Lannister

Liczba postów : 33
Data dołączenia : 16/01/2018

Powrót do góry Go down

Re: Korytarze Casterly Rock II

Pisanie  Aemon Blackfyre on Sob Lut 03, 2018 2:10 am

Zerknął na młodą księżniczkę kątem oka, powoli idąc korytarzem. Młodsza siostra zdecydowanie różniła się od starszej, miała w sobie o wiele więcej empatii. Trudno mu było wyobrazić sobie Alayne pytającą po prostu gościa z troską czy dobrze się czuje.
- Nie, nie martwię się ślubem - odpowiedział zaskoczony akurat tym konkretnym pytaniem. Czemu miałby kłopotać się akurat tym? - Przyznam jednak, że ostatnie dni stały się dość... nużące. Z dala od Smoczej Skały mam niewiele pracy, którą zwyczajnie wykonywałbym na co dzień, i trudno wypełnić cały ten wolny czas.
Aemon nie był specjalnie dotknięty pytaniami dziewczyny, były miłe i kierowane troską, nie miał też jednak zamiaru się zbytnio uzewnętrzniać. Nie sądził by księżniczka była w stanie mu pomóc, a jak na razie nie było tak źle. Poradzi sobie sam ze swoimi - zresztą niezbyt strasznymi - problemami.
- Zadowolę się raczej oglądaniem, z reguły nie biorę udziału w turniejach - odpowiedział. - O ile Alayne nie będzie nalegała żebym wystartował, to moja decyzja raczej się nie zmieni.
Jego narzeczona natomiast raczej nie była równie wielką fanką turniejowych zmagań co jej młodsza siostra i nie powinna mieć podobnych pomysłów. Przynajmniej tak mu się wydawało.
- Czy jakiś rycerz poprosił cię już o wstążkę, pani?
avatar
Aemon Blackfyre
Littlefinger Sezonu

Littlefinger Sezonu

Liczba postów : 195
Data dołączenia : 27/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Korytarze Casterly Rock II

Pisanie  Elizabeth Lannister on Pon Lut 05, 2018 3:40 pm

Oczywiście, że nie kłopotał się ślubem. Mężczyźni nigdy nie przejmowali się takimi rzeczami. Dla nich to był tylko kolejny rytuał, nie, jak w przypadku kobiet, jeden z najważniejszych dni ich życia. Elizabeth skarciła się w duchu za głupie pytanie.
A więc jednak się nudził. To nie dziwiło jej ani trochę.
Co więc na co dzień należy do twoich obowiązków, panie? — spytała z zaciekawieniem, ponownie odwracając głowę w kierunku księcia, by na niego spojrzeć podczas ich wolnego spaceru. Dwie książki, które niosła, przytuliła do piersi, by było jej wygodniej. — Tutaj, w Casterly Rock, faktycznie nie mamy zbyt wiele codziennych rozrywek. Mój dziadek i ojciec ulubowali sobie życie raczej… spokojne.
Z lekkim żalem przyjęła wiadomość o rezygnacji Aemona z udziału w turnieju. Była szczerze ciekawa, jak by się zaprezentował. Książe brał w końcu jej siostrę pod swoją opiekę, Sissi miała więc nadzieję, że umiał zadbać o jej bezpieczeństwo, tym samym — dobrze walczyć.
Nie martwiłabym się tym. Moja siostra nie jest raczej entuzjastką walk, nie sądzę, by nakłaniała cię do udziału, drogi książę. Nie masz się czego obawiać. — Na te słowa dziewczyna posłała księciu pokrzepiający uśmiech, jakby i nim pragnąć zaświadczyć, że jej rodzina wcale nie była taka straszna i to małżeństwo nie przyniesie mu problemów. Przynajmniej sama w to wierzyła.
Zaraz jednak uśmiech ten gwałtownie znikł, a na jej twarzy zarysowało się widoczne zawstydzenie. Odwróciła twarz, na której wykwitły lekkie rumieńce, by patrzeć znów przed siebie.
Nie, panie… Jeszcze nigdy… Nie miałam jeszcze tej przyjemności pozwolić rycerzowi walczyć w swoich barwach. Młodzieńcy zazwyczaj proszą o to Alayne — wyjaśniła mu spokojnie, choć widać było wstyd, z jakim Sissi podchodziła do tematu.
avatar
Elizabeth Lannister

Liczba postów : 33
Data dołączenia : 16/01/2018

Powrót do góry Go down

Re: Korytarze Casterly Rock II

Pisanie  Aemon Blackfyre on Wto Lut 06, 2018 2:53 pm

- Przeglądanie dokumentów, słuchanie raportów, które nie interesowały króla i zastępowanie go w sprawach, które uznał za... niegodne swojej uwagi - powiedział, woląc przemilczeć słowa "Mój dziad jest szalony i wiele spraw pozostawia innym zajmując się swoimi priorytetami". - Kiedy zaś sytuacja pozwala mogę obarczyć obowiązkami stryja i udać się poza zamek by odwiedzić chorążych lub też inne miasta wokół Wąskiego Morza.
Tak, Aemon zdążył już zauważyć, że Alayne nie okazuje wiele entuzjazmu wobec czegokolwiek. Może nowa plansza do cyvasse i ktoś do gry wywołają mały błysk w oku - co sprawdził w praktyce - ale raczej zachowywała się jak na dumną i poważną lady przystało, nie dając się wzruszyć. Miał nadzieję, że po ślubie spuści trochę z tonu i bardziej się otworzy.
- Wybacz, pani - powiedział, widząc jaki wpływ miało jego pytanie na Elizabeth. - Nie chciałem wprawić cię w zakłopotanie. Chociaż tym razem pewnie więcej młodzieńców zwróci się o wstążkę do ciebie, pani.
Młodsza z córek Tytosa może nie była okazem słynnej urody Lannisterów jak jej siostra, ale była ładną panienką, nie powinna mieć problemu z przykuciem uwagi uczestników turnieju. Zwłaszcza teraz, gdy Alayne wychodziła za mąż, więcej oczu mogło zwrócić się na Elizabeth, która dodatkowo wchodziła właśnie w wiek zaczynający być odpowiedni nawet do małżeństwa. Książę postanowił jednak nie ciągnąć tematu dalej, ponieważ młoda Lannisterówna była widocznie zawstydzona.
- Co czytasz, pani? - zapytał spoglądając na niesione księgi.
avatar
Aemon Blackfyre
Littlefinger Sezonu

Littlefinger Sezonu

Liczba postów : 195
Data dołączenia : 27/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Korytarze Casterly Rock II

Pisanie  Elizabeth Lannister on Wto Lut 06, 2018 4:35 pm

„Biedny człowiek”, podsumowała ze szczerym współczuciem Elizabeth. „Jest jeszcze młody, powinien czerpać z życia, a już praktycznie przejął obowiązki dziadka. Czy Lamberta też niedługo to czeka?” Zmarszczyła w zastanowieniu mały nosek. „Nie, raczej nie. Ojciec i dziadek są na razie w pełni sił. Lambert ma jeszcze czas.”
— Masz więc wiele na głowie, Książę — odparła z podziwem. — Czy w natłoku tych obowiązków znajdujesz czas na własne przyjemności? Masz jakieś hobby, panie? — To pytanie w żadnym wypadku nie miało go urazić, Lannisterka była szczerze ciekawa. Sama większość dnia poświęcała na własne hobby, czyli czytanie.
— Och, to słuszna uwaga. Wcześniej o tym nie pomyślałam. Faktycznie, tym razem mam szansę oddać komuś wstążkę — przyznała mu rację, posyłając mu ciepły uśmiech. Jej zakłopotanie od razu zniknęło.
— To opowieści o rycerzach i ich damach serca, panie — wyjaśniła, spoglądając na książki w jego rękach. — Lubię czytać o miłości i zmaganiach, by ją osiągnąć. To bardzo pokrzepiające lektury. Choć wielu wydają się po prostu głupie. Myślę jednak, że to kwestia upodobań. Mój starszy brat, na przykład, lubuje się w czytaniu o bitwach i wojnach, kiedy mnie to w żadnym stopniu nie fascynuje. Tam nie ma… uczuć.
avatar
Elizabeth Lannister

Liczba postów : 33
Data dołączenia : 16/01/2018

Powrót do góry Go down

Re: Korytarze Casterly Rock II

Pisanie  Aemon Blackfyre on Wto Lut 06, 2018 7:41 pm

- Czasami nagromadzi się trochę spraw, to prawda - przyznał, aczkolwiek nigdy specjalnie mu to nie przeszkadzało. Właściwie to lubił pracować na rzecz swojego kraju i pomagać królowi w codziennych sprawach. - Obowiązki nie są same w sobie takie złe i często wiążą się z tym co lubię, czyli podróżami. Zawsze znajdę również czas by przeszukać bibliotekę Smoczej Skały w poszukiwaniu czegoś interesującego.
No i masz babo placek... Gdy tylko wspomniał o rycerzach proszących o wstążki młodej panience natychmiast przeszło zakłopotanie. Gorzej będzie, jeżeli mimo nowej sytuacji wciąż nikt nie będzie chciał walczyć w jej barwach. Może by tak szturchnąć któregoś z ich rycerzy żeby pofatygował się do Elizabeth jeżeli będzie brakować chętnych? Skoro niefortunnie rozbudził jej nadzieje nie chciał żeby znowu zrobiło jej się przykro. W końcu była siostrą jego przyszłej pani żony.
Czyli młodsza córa Tytosa upodobała sobie romanse. Z pewnością dzieliła ze starszą siostrą pasję czytania, aczkolwiek Alayne nie przepadała z tego co wiedział za dziełami tego typu. Chociaż przy wszystkich księgach jakie pochłaniała nie wątpił, że zdarzyło jej się sięgnąć po coś podobnego.
- Zdziwiłabyś się ile jest uczucia na wojnie, pani - powiedział. - Ludzie się nienawidzą, ludzie się kochają, ludzie czują tęsknotę za bliskimi. Strach przeplata się z odwagą na polach bitew i wszędzie poza nimi. W czasie wojny kraina zmienia się we wrzący tygiel uczuć, wszystkie potęguje wisząca nad każdym niepewność o to co przyniesie jutro. Poza tym wojny czasami właśnie zaczynają się z miłości...
avatar
Aemon Blackfyre
Littlefinger Sezonu

Littlefinger Sezonu

Liczba postów : 195
Data dołączenia : 27/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Korytarze Casterly Rock II

Pisanie  Elizabeth Lannister on Czw Lut 15, 2018 11:14 pm

Podróże muszą być naprawdę fascynującym zajęciem, panie — przyznała Elizabeth z lekkich, rozmarzonym uśmiechem. — Mimo że uważam Casterly Rock za najlepsze miejsce na ziemi, głównie przez fakt, że to po prostu mój dom, zawsze zastanawiałam się, jak to jest jeździć po świecie, zwiedzać, odkrywać… Przeżywać przygody. Mój stryj, Gedeon, mówi, że podróże są przede wszystkim niebezpieczne. Ale wydaje mi się, że właśnie to nas w nich tak pociąga. Nie sądzisz, książę? — Zwróciła na niego zaciekawiony wzrok.
Nieważne z jakich pobudek zaczyna się wojna. Wojna to śmierć — odparła tonem wyjątkowo niepodobnym do jej naturalnego. Ten był chłodny i stanowczy. Bardzo rzadko u niej spotykany. Zatrzymała się w tym momencie, ponieważ właśnie dotarli pod drzwi komnaty Sissi.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomóc — dodała grzecznie, posyłając Aemonowi ostatni uśmiech. Po krótkim pożegnaniu zniknęła w komnacie, zaraz oddając się ulubionej czynności.
avatar
Elizabeth Lannister

Liczba postów : 33
Data dołączenia : 16/01/2018

Powrót do góry Go down

Re: Korytarze Casterly Rock II

Pisanie  Aemon Blackfyre on Sob Lut 17, 2018 2:08 pm

- Nie zaprzeczę, że bywają całkiem interesujące - przyznał. - Hmm... Niebezpieczeństwo nie było raczej tym co mnie pociągało, ale też nigdy nie uważałem podróży za aż tak groźne.
Czyli nie tylko Elizabeth przejęła z dwóch sióstr cały entuzjazm, ale również pragnienie przygody. Alayne w końcu wydawała się mało zainteresowana ocieraniem się o niebezpieczeństwo, niewygodą długich podróży oraz drobnymi zastrzykami adrenaliny czy poznawaniem odległych krain.
- Tak - zgodził się cicho. - Wojna to zdecydowanie śmierć.
To była dopiero nagła zmiana tonu i nastawienia, ktoś tutaj musiał być zdecydowanym przeciwnikiem rozlewu krwi. Zmiana ta zniknęła jednak najwyraźniej prawie tak szybko jak się pojawiła. Aemon jedynie oddał Elizabeth księgi, kiedy stanęli pod jej drzwiami i pożegnał księżniczkę. Mógł zostawić dziewczę z lekturą i wracać do swoich spraw.

(z/t)
avatar
Aemon Blackfyre
Littlefinger Sezonu

Littlefinger Sezonu

Liczba postów : 195
Data dołączenia : 27/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Korytarze Casterly Rock II

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach