Morze

Go down

Morze

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Sty 19, 2018 12:26 am

~~*~~
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Morze

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Sty 19, 2018 12:32 am

01.03.336 AC


Drakkar pod wdzięczną nazwą "Lwiątko Mórz" patrolował wody okalające wyspy. Gdzie było to dokładnie, gdzieś pomiędzy Pyke, a Wielką Wyk. Żelaźni Ludzie, nie zwracając uwagi na to co się dzieje dookoła, po prostu żeglowali, żeby pod koniec dnia móc wypocząć w piersiach swej żony lub dziwki z Lordsportu.
Nagle, kadłub okrętu podniósł się o trzydzieści stopni, a wśród wód dało się słyszeć piekielnie wysoki pisk. Wkrótce w odległości piętnastu metrów od statku, wyłonił się wielki szary potwór, którego wyspiarze nigdy na oczy nie widzieli. Był wręcz gargantuicznych rozmiarów, niektórzy żołnierze zaczęli się modlić do Utopionego, widząc w morskim potworze jego postać. Po trwającym minutę przedstawieniu, dało się słyszeć podobny pisk, a następnie potwór zniknął pod wodą. Zwiadowcy od razu wybrali się do najbliższego portu żeby ogłosić wieść i dobry omen.


Drowned
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Morze

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Wrz 02, 2018 9:20 pm

25/05/336AC

Mieszkańcy Pyke - głównie poddani Botley'ów i Greyjoy'ów - mieli ostatnimi czasy wielkie szczęście. Najpierw odnaleziono podwodne skarby, zaś teraz połowy były niezwykle obfite. Każda łódź wypływająca z portu wracała doń z pełnymi sieciami, zaś każdy kto wybrał się z wędką na jakieś przybrzeżna łowisko wracał z paroma dorodnymi sztukami do domu. Utopiony Bóg musiał być wyjątkowo zadowolony ostatnimi czasy z mieszkańców Wyspy, albo po prostu postanowił dopomóc im po masakrze pod Seagardem. W sumie lord Greyjoy wciąż siedział w tamtejszych lochach. Może kilka ładnych rybek przekonałoby Mallistera by w końcu go wypuścił? Nie, raczej nie. Tak czy inaczej dwudziestego szóstego dnia miesiąca, z lordem Greyjoyem czy bez, w Lordsporcie miała odbyć się rybna uczta, na której głównym daniem miała być złowiona przez jednego ze starych Botley'ów wielka ryba, prawdziwy olbrzym.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Morze

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach